Найкращі статті 2024 року за вашими запитами
Ви замовляли — ми написали
Джерело фото: pexels
Безготівкові способи оплати стають все більш популярними, витісняючи традиційну готівку. Так само як і торгівля онлайн. Утім, буває й така неприємна ситуація, про яку ми написали вище.
В цьому матеріалі ми вирішили звернутися до законодавчої бази, яка саме вимога до платежів, та що все ж таки робити, якщо з вами стався цей випадок.
Почитати можна тут.
Джерело фото: pexels
Щоб допомогти вам розібратися в цій ситуації, ми відповіли в тексті на наступні питання: які можуть бути причини розриву ділових відносин з ініціативи банку, що загалом може спровокувати таке рішення з боку банку та головне — як саме поводитися в такому випадку клієнту.
Майте на увазі, у разі, якщо розрив відносин з банком завдав фінансових (або інших) збитків клієнту, має сенс направити запит до Національного банку України з описом ситуації, що виникла, і проханням втрутитися.
Більше за цією темою за посиланням.
Джерело фото: pexels
Це питання було актуальним завжди, але з початком повномасштабного вторгнення рф воно стало ще гострішим. Через нестабільність деякі компанії не в змозі «триматися на плаву» та, як наслідок, ігнорують безпосереднє зобов’язання виплачувати працівникам зарплату.
У тексті за цим посиланням Finance.ua знову вирішив звернутися до законодавчої бази. Проаналізували, який позасудовий шлях стягнення зарплати та який судовий порядок стягнення заборгованості. Написали й про те, що варто пам’ятати в разі звернення до суду.
Й насамкінець ще один важливий нюанс, про який чомусь часто забувають — всі вищеописані дії можливі лише у разі легального працевлаштування та такої ж легальної процедури оплати праці.
Цей матеріал став відповіддю на запити користувачів форуму Finance.ua. На перший погляд, логіка має бути наступною — якщо не стягується податок на прибуток та військовий збір, то доходи, отримані від облігацій, не мають впливати й на субсидію. Однак не все так просто.
У статті ми зробили акцент на двох наступних питаннях: що таке ОВДП та який, власне, вплив доходу від ОВДП на субсидію.
Текст за цим посиланням.
Джерело фото: pexels
Як і в будь-якій іншій ситуації, не варто панікувати. Підходити до розв’язування цієї проблеми треба з «холодною» головою.
Finance.ua зробив для вас цю статтю, в якій покроково розповідає, як вчинити у випадку, коли якісь незнайомі люди або родичі оформили на вас кредит.
Головне, на чому ми зробили акцент: з’ясувати, в якому банку оформлено кредит на ваше ім’я, написати заяву в поліцію за фактом шахрайства, звернутися за допомогою до кваліфікованого юриста, а також звернутися до суду із заявою про визнання кредитного договору недійсним.
Якщо вдасться знайти шахраїв, які оформили на вас «липовий» кредит, з них можна буде стягнути як витрачені на юриста гроші, так і компенсацію за моральну шкоду.
Більше деталей за посиланням.
Перш за все, зазначимо, що застосування РРО (реєстратора розрахункових операцій) запроваджене у нашій країні для переважної більшості ФОПів Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Однак, як завжди, у правилі існують винятки.
У цьому тексті ми розібралися, хто може не застосовувати РРО, коли замість РРО можна використовувати паперові книги обліку, від чого залежить застосування РРО та які способи оплати не вимагають використання РРО.
Джерело фото: pexels
З такою проблемою зіткнулась певна кількість наших читачів, про що вони нам повідомили на форумі Finance.ua.
Ми не могли пройти повз теми та вирішили в нашому матеріалі розібратися, як краще вчинити у цьому випадку.
Варто зазначити, що останнім часом відносини клієнтів з банками ускладнилися. Деякі банки навіть оголосили про запровадження комісії на виплату клієнтських коштів у розмірі 30% під час розриву ділових відносин з ініціативи банку. У подібній ситуації будь-які блокування банком клієнтських коштів — чи то на введення, чи то на виведення — викликають природне занепокоєння та настороженість.
Тому, ми детально зупинилися на тому, які можуть бути причини блокування рахунків, що саме може не сподобатися банку, як вчинити в цій ситуації клієнту та які документи треба надати в банк.
Матеріал за цим посиланням.
Джерело фото: pexels
Уявіть ситуацію: на вашому рахунку ще вчора була якась сума, а сьогодні гроші зникли. Ви намагаєтеся з’ясувати, що сталося, і з подивом дізнаєтеся, що банк зняв плату за те, що за вашим поточним чи картковим рахунком не було рухів тривалий час.
Виявляється, деякі українські банки справді додали до своїх «Правил банківського обслуговування фізичних осіб» поняття «неактивного рахунку».
У статті за цим посиланням ми вирішили розібратися, коли та в яких банках рахунок вважається неактивним і яка стягується за це комісія, а також, як саме уникнути зняття плати за неактивність рахунку.
Оплата комунальних послуг — дуже болюча тема для більшості українців. Особливо, проблема з їхньою оплатою постає після чергового підняття тарифів.
Finance.ua склав перелік дієвих лайфхаків, які точно допоможуть не витрачати всі гроші світу на оплату комуналки.
Завершує нашу добірку тема, яка також стала досить болючою для наших читачів. Як вчинити, якщо гроші з карткового рахунку зняли, а сам кешбек — не нарахували?
У цьому матеріалі ми покроково розповіли, як розв’язати цю проблему. У підсумку, варто зробити лише чотири важливих кроки.
Finance.ua у 2025 році продовжить писати статті на актуальні теми та допомагати вирішувати найбільш болючі питання у фінансовій сфері. Якщо у вас є для нас тема, пишіть на адресу: editor@finance.ua. Або створюйте тему у нас на форумі. Маємо чудову спільноту, яка може проконсультувати та допомогти.