Комбінація карток для максимального кешбеку в травні

Щомісячний огляд від Finance.ua

Картки з кешбеком – відмінна штука. Але сьогодні їх десятки, і у кожної свої умови нарахування бонусів від банку. В такому достатку легко заплутатися. Щоб цього не сталося, на початку кожного місяця Finance.ua робитиме для вас огляд кредиток з кешбеком, в якому ми розповімо, які картки в поточному місяці вигідні для тих чи інших категорій покупок і як їх можна вигідно комбінувати.
Зміст

Кешбек за категоріями

 • Як користуватися таблицею

  Якщо клікнути на будь-яку з категорій, вона розгорнеться, і ви побачите картки, які дають кешбек за розрахунки в ній в поточному місяці (якщо клікнути вдруге, категорія згорнеться). Під кожною карткою через дріб вказано розмір кешбеку. Зліва від знака дробу зазначено той, який нараховується при витраті кредитних коштів, праворуч – власних.

  Якщо клікнути на конкретну картку, то ви потрапите на її сторінку в нашому каталозі, де можна дізнатися подробиці її випуску, обслуговування, і, при бажанні, замовити її.

  Також над таблицею є кнопка «Показати «чистий» кешбек». Якщо її включити, в таблиці буде відображатися тільки реальний – «чистий» – кешбек по кожній картці. Річ у тім, що більшість банків платять «брудний» кешбек: від нарахованої клієнту суми утримуються 18% прибуткового податку і 1,5% військового збору. Але деякі банки беруть ці витрати на себе і виплачують всю ту суму, яка була нарахована. Це і є «чистий» кешбек.

Після того, як міжнародні платіжні системи Visa та MasterCard вирішили скасувати комісію інтерчейндж з операцій з банківськими платіжними картками, банки-емітенти платіжних карток втратили можливість отримувати дохід від банків-еквайєрів.

Через це частина українських банків, які раніше виплачували кешбек за операціями зі своїми картками, протягом березня припинили це робити. Перестали виплачувати кешбек наступні банки:

 • Альфа-Банк;
 • Таскомбанк;
 • Банк Форвард;
 • Укрсиббанк;
 • izibank.
У квітні до них долучилися Ідея Банк і віртуальний O.Bank.

Водночас банки:

 • monobank;
 • ПУМБ;
 • А-Банк;
 • Акордбанк

зберегли програму нарахування та виплати кешбеків. Декому довелося знизити відсотки, щоби зменшити втрати.

У травні із несподіваною пропозицією вийшов Sportbank. Схоже, банк вирішив у такий спосіб протестувати можливість прийому комунальних платежів від населення та набирає охочих узяти участь в експерименті.

Показати "чистий" кешбек
Активуйте цю опцію, і ми вирахуємо податки з відсотків кешбеку
Категорія включає покупки в продуктових супермаркетах, спеціалізованих пивних магазинах і виномаркетів, магазинах солодощів. У разі наявності дробу, ліворуч зазначений відсоток за витрату кредитних коштів, праворуч – особистих.
картка monobank картка monobank monobank
0.75 / 1
Зелена Зелена А-Банк
0.7
Категорія включає розрахунки в кафе, ресторанах, фастфудах (наприклад, McDonald's) і службах доставки їжі. У разі наявності дробу, ліворуч зазначений відсоток за витрату кредитних коштів, праворуч – особистих.
Найкраща Найкраща Акордбанк
3
Категорія включає покупки залізничних та автобусних квитків, оплату поїздок в метро. У разі наявності дробу, ліворуч зазначений відсоток за витрату кредитних коштів, праворуч – особистих.
ВсеМожу ВсеМожу ПУМБ
5 / 1
залізничні та автобусні каси
Лише на оплату послуг у залізничних та автобусних касах
Категорія включає покупки в аптеках, обслуговування в медичних закладах і магазинах оптики. У разі наявності дробу, ліворуч зазначений відсоток за витрату кредитних коштів, праворуч – особистих.
ВсеМожу ВсеМожу ПУМБ
2 / 1
аптеки
Лише на купівлю ліків у аптеках
картка monobank картка monobank monobank
0.75 / 2
Зелена Зелена А-Банк
0.7
Категорія включає придбання автозапчастин, розрахунки на різних автосервісах і СТО, автомийки, а також оплати на автозаправних станціях (купівля бензину і супутніх товарів). На деяких заправках покупки продуктів в магазинчиках теж проходять з тим же МСС-кодом. У разі наявності дробу, ліворуч зазначений відсоток за витрату кредитних коштів, праворуч – особистих.
Найкраща Найкраща Акордбанк
2
АЗС
лише на покупки на АЗС
ВсеМожу ВсеМожу ПУМБ
2 / 1
картка monobank картка monobank monobank
0.75 / 1.5
Категорія включає покупки в магазинах одягу, взуття, хутра, аксесуарів і прикрас. У разі наявності дробу, ліворуч зазначений відсоток за витрату кредитних коштів, праворуч – особистих.
ВсеМожу ВсеМожу ПУМБ
3 / 1
Категорія включає покупки в мережевих і інтернет-магазинах косметики, оплату послуг в салонах краси. У разі наявності дробу, ліворуч зазначений відсоток за витрату кредитних коштів, праворуч – особистих.
ВсеМожу ВсеМожу ПУМБ
3 / 1
Зелена Зелена А-Банк
1 / 2
Категорія включає покупки товарів і послуг в зоомагазинах та ветеринарних клініках. У разі наявності дробу, ліворуч зазначений відсоток за витрату кредитних коштів, праворуч – особистих.
Найкраща Найкраща Акордбанк
20
ВсеМожу ВсеМожу ПУМБ
5 / 1
Зелена Зелена А-Банк
1 / 2
Категорія включає оплату послуг з перевезення в мережевих службах таксі: Uber, Uklon і т.п. У разі наявності дробу, ліворуч зазначений відсоток за витрату кредитних коштів, праворуч – особистих.
ВсеМожу ВсеМожу ПУМБ
5 / 1
Зелена Зелена А-Банк
1 / 3
Категорія включає покупки квитків на сеанси фільмів в кінотеатрах, театрах, виставках і концертних касах. У деяких кінотеатрах покупки в барі кінотеатру теж йдуть по цій категорії. У разі наявності дробу, ліворуч зазначений відсоток за витрату кредитних коштів, праворуч – особистих.
Найкраща Найкраща Акордбанк
10
Категорія включає оплату авіаквитків, круїзів, аренду та обслуговування яхт, покупки у туристичних агенствах та спеціалізованих магазинах для туристів, оплату экскурсій, аренду автомобілів, прокат трейлерів. У разі наявності дробу, ліворуч зазначений відсоток за витрату кредитних коштів, праворуч – особистих.
Найкраща Найкраща Акордбанк
2
авіаквитки
Лише на купівлю авіаквитків
Зелена Зелена А-Банк
1 / 2
Категорія включає оплату комунальних послуг через мобільний банківський застосунок. У разі наявності дробу, ліворуч зазначений відсоток за витрату кредитних коштів, праворуч – особистих.

Партнерський кешбек в травні

Картка monobank

 • сервіс швидкої доставки Glovo – 10% на перше замовлення;

 • мережа таксі 838 – 10%, максимум 150 грн;
 • мультибрендовий інтернет-магазин Answear.ua – 8%.

Рекомендації

У травні, як і в квітні, маємо лише одну пораду: отриманий кешбек – відправити на допомогу Збройним силам України. Як допомогти українській армії – в нашій статті.