0 800 307 555
0 800 307 555
  • Finance.ua
  • Політика використання штучного інтелекту на Finance.ua

Політика використання штучного інтелекту на Finance.ua

Для редакції Finance.ua читачі завжди на першому місці.

Головне завдання нашої редакції – забезпечити користувача доступом до корисної інформації, яка дозволяє самостійно аналізувати ситуацію та вдосконалювати своє фінансове становище, а також становище рідних та знайомих.

У своїй роботі ми щоденно слідкуємо за сучасними тенденціями. Активно досліджуємо важливі технології. Все те, що має стати майбутнім в праці ЗМІ.

Найгучніше явище останнього часу – можливості штучного інтелекту. Багато наших колег з усього світу вже використовують генератори текстів, зображень, відео.

Редакція Finance.ua не бачить нічого поганого в належному використанні штучного інтелекту чи інструментів автоматизації. Звісно, якщо це не суперечить першим двом абзацам нашого тексту та дозволяє зробити для читачів більше та краще.

Однак, за будь-яких обставин, представники редакції Finance.ua завжди залишалися чесними зі своїми читачами. Такими маємо намір залишатися й надалі. А це означає, що:

1. Ми продовжуємо публікувати новини та статті, що пишуть люди. Реальні автори. Винятком може бути демонстрація тексту чи можливостей ШІ з іншим типом контенту. Наприклад, зображеннями.

Як от в цьому матеріалі:
https://finance.ua/ua/goodtoknow/ChatGPT

Або в цьому тесті: https://news.finance.ua/ua/shi-namalyuvav-ukrains-ki-banky-chy-vhadayete-hto-ye-hto-test

Головне, що об’єднує контент в якому є робота ШІ – ми обов’язково про це інформуємо читача. Розповідаємо коли, та задля чого були використані можливості ШІ.

2. Якщо ми забажаємо, щоб окремий текст (тексти, зображення, інфографіки, відео, голос чи будь-що інше) в майбутньому для нас генерував ШІ – наші читачі перші, хто про це дізнаються.

На сторінках з такими матеріалами обов’язково буде зазначено про використання, або повноцінне авторство ШІ.

3. Штучний інтелект в майбутньому також може бути використаний для генерації невеликих постів, підписів, чи заголовків у роботі з соц. мережами.

Проте така генерація буде обов’язково проходити через руки та уважні очі редакції. Опрацювання, редагування, перевірка на відповідність редакційним стандартам, та затвердження остаточного тексту також є відповідальністю людини-редактора.

4. Ми не редагуємо тексти за допомогою ШІ. І не маємо наміру робити це в майбутньому. Впевнені, що редагування – складний та багатовекторний процес. Це кропітка робота, яка має враховувати тематику тексту, читацьку аудиторію та інші нюанси, які може виокремити лише людина.

5. Не виключаємо той факт, що штучний інтелект може в майбутньому використовуватися редакцією для дослідження чи аналізу.

Однак, на наше глибоке переконання, ШІ може використовуватися лише як один з інструментів, допоміжний засіб. Фінальне слово за людиною: автором, перекладачем, редактором.