-
Як ми відбирали учасників рейтингу
- Картка доступна для будь-якої фізособи, без обмежень. Це означає, що ми не розглядаємо картки, які видаються, наприклад, тільки тим, хто має в банку зарплатний проект, або тільки тим, хто відкрив у банку депозит.
- Картка діяла станом на 07.12.2021 року, й умови по ній розглядаються станом на 07.12.2021 року.
- Картка від початку була задумана як дебетова, і не може бути з кредитним лімітом. Наприклад, картка «Універсальна» від ПриватБанку задумана, як картка з кредитним лімітом, тому в цьому рейтингу вона не розглядається.
- Розглядаються як окремі картки, так і ті, що випускаються в межах пакету послуг. Водночас, якщо банк пропонує низку карто різного рівня (Standart, Gold, Platinum тощо) або ж одну картку в межах кількох тарифів, то в рейтингу бере участь лише картка мінімального рівня і розглядається найпростіший/дешевий для клієнта тарифний план.
-
Як ми оцінювали картки
1. Плата за обслуговування.
Картка може бути або повністю безкоштовною, або умовно-безкоштовною (плата не береться при виконанні деяких умов), або мати фіксовану плату за обслуговування.Шкала оцінки:
- взагалі немає плати – 2,5 бала;
- немає плати за виконання певних умов – 1,25 бала;
- фіксована плата за обслуговування – 0.
2. Умови поповнення картки.
Картка може бути поповнена через касу, термінал або безготівково. Водночас може існувати комісія за поповнення картки тим чи іншим шляхом або ж всі способи поповнення можуть бути безкоштовними.Шкала оцінки:
- всі канали поповнення без комісії – 2 бали;
- окремі канали поповнення (наприклад, каса або каса + термінал) без комісії (або зарахування певних платежів) – 1 бал;
- є комісія за поповнення картки – 0.
3. Наявність-відсутність комісії за зняття готівки з картки.
Зняття готівки може відбуватися або з комісією, або без неї. Можливий також варіант, коли якась фіксована сума на місяць може бути знята з картки без комісії, а все, що більше – вже з комісією.Шкала оцінки:
- всі зняття готівки без комісії – 2 бали;
- зняття до певної суми (або визначена кількість разів) на день/місяць без комісії, решта – з комісією – 1 бал;
- всі зняття готівки з комісією – 0.
4. Можливість зняття без комісії в усіх українських банках.
Банки все частіше пропонують клієнтам можливість зняття готівки без комісії в «чужих» банкоматах.Шкала оцінки:
- є можливість зняття готівки без комісії в усіх «чужих» банкоматах – 1 бал;
- обмеження по сумі чи кількості зняття – 0,5 бала;
- немає такої можливості – 0.
5. Наявність чи відсутність кешбеку.
Можливі варіанти, коли кешбек виплачується на всі витрати, на декотрі (за категоріями) або його взагалі немає.Шкала оцінки:
- є постійний кешбек на всі покупки – 2 бали;
- кешбек на обрані категорії – 1 бал;
- немає кешбеку – 0.
6. Виплата кешбеку «живими грошима» чи бонусами.
Шкала оцінки:
- кешбек «живими грошима» – 2 бали;
- кешбек бонусами – 1 бал;
7. Відсоток, що нараховується на залишок власних коштів.
Розглядається відсоток, який може нараховуватися на залишок від 20 000 до 100 000 гривень.Шкала оцінки:
- 3% річних – 1,5 бала;
- 4% річних – 1,75% бала;
- 5% річних – 2 бали;
- 6% річних – 2,25 бала;
- 7% річних – 2,5 бала;
- 8% річних – 2,75 бала;
- понад 8% річних – 3 бали;
- не нараховується – 0.
Водночас до уваги береться лише відсоток, що нараховується безпосередньо на залишок на картковому рахунку. Усі можливі варіанти використання субрахунків (як, наприклад, «Дохідний сейф» у Альфа-Банку чи «Мобільні заощадження» у Ощадбанку), на які відбувається нарахування відсотків на залишок, але які потребують додаткових операцій з їх поповнення-зняттю, до уваги не береться.8. Можливість оформлення картки онлайн.
У боротьбі за клієнта банки розробили процедури віддаленого оформлення та замовлення картки. Вважаємо це позитивним моментом, особливо в умовах пандемії COVID-19.Шкала оцінки:
- є – 1 бал;
- немає – 0.
9. Наявність кур'єрської доставки картки за адресою.
Попри можливість віддаленого замовлення, частина банків усе ж наполягають на умові отримання картки у відділені. Водночас декотрі не тільки дають можливість віддалено замовити картку, але й отримати її, не виходячи з дому, завдяки кур'єрській доставці.Шкала оцінки:
- є – 1 бал;
- немає – 0.
10. Чи є картка частиною пакету або випускається самостійно.Шкала оцінки:- випускається самостійно – 1 бал;
- частина пакету – 0.
Увага! Картки з однаковим підсумковим балом посідають однакове місце. У таблиці розташування таких карток – за алфавітом.
1. Найкраща картка для зберігання грошей – «КоКо Кард» від Форвард-банку, картка із самим високим відсотком на залишок коштів. На суму до 15000 грн нараховується 12% річних, а на суму від 15000 грн – 8% річних.
2. Найкраща картка для кешбеку – White від Альфа-Банку. Картка, по якій можна обрати до 7 категорій з підвищенним нарахуанням кешбеку, а також отримати 0,5% кешбеку на багато інших категорій. До того ж періодично банк проводить різні акції, по яких можна заробити ще більше кешбеку.
3. Приз глядацьких симпатій – «ВсеКарта» від банку ПУМБ. Картка з безкоштовним поповненням, безоплатним зняттям коштів без обмежень по сумі. З картки можна відкрити депозит «Вільний» для зберігання вільних коштів, які можна поповнювати та знімати кошти через інтернет-банк у будь-який час.
4. Найкраща картка для сплати в інтернеті – NewCard від Укрсиббанку. Картку полюблять усі, хто купує в інтернеті. Особливо її оцінять геймери: придбання ігор, додаткового контенту, підписки й інше – тепер із кешбеком 5% «чистими».