0 800 307 555
0 800 307 555

Що робити, якщо на вас оформили кредит

Насамперед, треба заспокоїтися, а потім розпочати цілком певну послідовність дій

У житті кожного можуть виникнути обставини, коли необхідно позичити певну суму. Найчастіше, щоби вирішити свої проблеми, доводиться брати банківський кредит.
Зміст

Але що робити, якщо ви не позичали грошей у банку, аж раптом дізнаєтесь, що деякі невідомі вам люди оформили кредит на ваше ім'я?

Крок 1. З'ясувати, в якому банку оформлено кредит на ваше ім'я

В Україні станом на 1 травня 2024 року діють 63 банки, а також сотні небанківських фінансових організацій. Шахраї могли оформити кредит на ваше ім'я у будь-якій установі, яка працює з фізичними особами та видає кредити.

Тому, перш за все, варто з'ясувати, де саме оформлено кредит на ваше ім'я, дату його оформлення та точну суму.

В ідеалі – звернутися до цієї установи та вимагати копію кредитного договору, виписки та розрахунки боргу. Однак незважаючи на те, що кредит оформлений на ваше ім'я, трапляються випадки, коли банк може відмовити вам у цьому.

Крок 2. Написати заяву в поліцію за фактом шахрайства

Після того як ви з'ясували, в якому банку, коли і на яку суму було оформлено кредит на ваше ім'я, необхідно відразу ж звернутися до відділення поліції. Написати заяву про кримінальне правопорушення (злочин) за фактом шахрайства. Саме для того, щоб пояснити в поліції, що, де і коли це сталося, вам і знадобляться документи з банку.

За вашою заявою поліція відкриває кримінальне провадження, а ви як зацікавлена особа, маєте контролювати хід слідства. Інакше через деякий час у поліції можуть або закрити справу, або – відкласти її в довгий ящик.

А на вас весь цей час буде висіти кредит і будуть «капати» відсотки за користування грошима, яких ви навіть не тримали в руках.

Крок 3. Звернутися за допомогою до досвідченого юриста

Якщо ви не маєте юридичної освіти та досвіду ведення подібних справ, ви можете розгубитись і зробити щось не так. Тому є сенс звернутися по допомогу до юриста, який займається подібними питаннями.

Варто пошукати спеціаліста, який має досвід роботи як із кримінальними, так і цивільно-правовими провадженнями. Навіщо потрібен такий універсал, пояснимо нижче.

Цей юрист, який відтепер виконуватиме функції вашого адвоката, контролюватиме хід слідства та дії поліції та не дозволить, щоб справу «пустили на самоплин» і закрили, так і не знайшовши винного.

Крок 4. Звернутися до суду із заявою про визнання кредитного договору недійсним

Оскільки насправді ви ніякого кредиту не оформляли і жодних грошей у банку не позичали, ви можете опротестувати сам факт видачі кредиту.

Для цього необхідно звернутися до суду з відповідною позовною заявою.

Для того щоб грамотно скласти цю заяву, а також супроводжувати всі подальші процеси, і знадобиться юрист із досвідом ведення цивільно-правових справ.

Звісно, наймати двох різних юристів немає сенсу. Тому варто пошукати спеціаліста, який допоможе і у випадку з поліцією, і в суді.

У разі подання заяви, краще одразу додати до неї документи з банку, що підтверджують факт оформлення такого кредиту. Якщо ж у банку відмовилися видати такі документи, про це необхідно окремо вказати в заяві, що подається, і подати клопотання про витребування оригіналів. У цьому випадку суддя сам вимагатиме від банку всі необхідні договори, виписки, розрахунки та довідки.

***

Найголовніше – не впадати у відчай і не намагатися думати, що все «розсмокчеться само собою». Якщо ви не брали банківські гроші, то це можна і потрібно довести. Щоправда, доведеться для цього витратити сили, час та гроші (на оплату послуг юриста).

Однак, якщо вдасться знайти шахраїв, які оформили на вас «липовий» кредит, з них можна буде стягнути як витрачені на юриста гроші, так і компенсацію за моральну шкоду.