Найкращі статті Finance.ua в 2018 році

Теми, які сподобалися читачам найбільше

Ми склали добірку з десяти найцікавіших статей Finance.ua 2018 року. Головною умовою потрапляння до цього списку була кількість читачів матеріалу. Але, крім цього, ми враховували важливість і практичність кожної теми, її здатність допомогти людині розібратися в конкретному фінансовому питанні. Ось що нашим читачам сподобалося найбільше.

1. Чи потрібна картка monobank?

monobank. За останній рік це слово ви, напевно, зустрічали в соціальних мережах і на фінансових сайтах найчастіше. Команда екс-менеджерів Приватбанку встигла видати понад півмільйона карток. Редакція Finance.ua уважно вивчила картку банку без відділень, умови її обслуговування і перевірила, як вона працює.

2. Розстрочка від Приватбанку

«Оплата частинами» – так називається безвідсоткова розстрочка від Приватбанку. Послуга корисна. З її допомогою можна без переплат купити недешеву річ, поступово розраховуючись за неї рівними платежами. Але нею потрібно навчитися користуватися. Інакше є ризик нарватися на комісію, як це сталося з автором статті. Читайте, щоб користуватися розстрочкою правильно. Воно того варте.

3. Молодіжний кредит на житло

Хочете кредит на квартиру в гривні під 3% річних? А 25-50% знижки на житло? Тоді вирушайте до Державного фонду сприяння житловому будівництву – він видає такі позики. Вони в рази вигідніші від банківських, але бажаючих їх отримати набагато більше, ніж грошей у держави для фінансування програми молодіжного будівництва. Втім, це можливо. Finance.ua поспілкувався з кількома сім'ями з різних регіонів України, яким все ж таки вдалося отримати «молодіжний кредит».

4. Рейтинг мікрофінансових організацій України

Finance.ua склав унікальний рейтинг мікрофінансових організацій – компаній, що видають онлайн-кредити на картку. У чому унікальність цього рейтингу? У його клієнтоорієнтованості. Ми не стали оцінювати величину активів МФО, обсяги виданих ними кредитів, не порівнювали процентну ставку, яка у всіх приблизно на одному рівні. Для нас були важливі зручність і якість обслуговування в компаніях, їх відкритість для своїх клієнтів.

5. Як взяти теплий кредит у 2018 році

Банки видають «теплі кредити» в рамках державної програми «Теплий дім", яка працює з 2014 року. Їх можна взяти на купівлю енергозберігаючих матеріалів і обладнання. При цьому держава компенсує 20-35% вартості купленого товару. Finance.ua розбирався в тонкощах цієї держпрограми і процедури оформлення таких кредитів.

6. Як правильно бути клієнтом «Сільпо»

Мережа «Сільпо» складається з 263 супермаркетів в 60 містах України. Як і багато інших, вона має свою програму лояльності. Вона дещо хитромудра, але якщо в ній розібратися, то все не так страшно, а іноді може бути навіть зручно. Finance.ua вивчив всі доступні клієнтам мережі «корисності», способи заощадити на покупках і гроші, і час.

7. Оплата комунальних послуг без комісії

Як сьогодні здійснити оплату комунальних платежів без комісії? Раніше це можна було зробити в відділеннях Укрпошти або Ощадбанку. Тепер обидві держустанови беруть за свої послуги гроші. Тож вистоювати черги до їхніх кас особливого сенсу більше немає. Зате тепер можлива оплата комунальних послуг через інтернет. Це дозволяють зробити інтернет-банки, а також сайти платіжних систем. Але всі способи оплати мають свої нюанси. Finance.ua розбирався, які саме.

8. Індивідуальне опалення

Рахунки за опалення в будинках радянської будівлі не радують. Як зменшити суму платежу? Наприклад, за допомогою карток з кешбеком. 1-2% знижки – це приємний бонус, але він не вирішує проблему загалом. Щоби платити менше, потрібно встановити систему індивідуального опалення. Це клопітно, недешево, зате окупиться сторицею.

Мати автора Finance.ua встановила систему індивідуального опалення. 22 000 гривень, півроку біганини по інстанціях, два тижні без газу і три – без опалення. Результат: рахунок за опалення і гарячу воду зменшився більше ніж удвічі. Це компенсує витрати на встановлення за два опалювальні сезони. Ще один плюс – ви не залежите від тепломережі і встановлюєте потрібну температуру в будь-який час.

9. Все, що потрібно знати про кредит у Приватбанку

Приватбанк – найбільший український банк. Зручний інтернет-банкінг і розлога інфраструктура зробили його ключовим постачальником фінансових послуг. Сьогодні ними користуються десятки мільйонів клієнтів. Перше, що спадає на думку, коли потрібно переказати гроші на чиюсь картку, оплатити комуналку, оформити депозит чи кредит – це звернутися в «Приват». Ми просто і зрозуміло розповіли про кредити, які можна взяти в Приватбанку, і про те, що потрібно про них знати.

10. За кордон з боргами: випустять чи ні?

Це питання часто цікавить банківських боржників. Якщо на вас завис «мертвий» кредит, то стати невиїзним цілком реально. Finance.ua поспілкувався з адвокатом, який практикує на справах щодо кредитів. На прикладі одного зі своїх клієнтів він пояснив, чому для декого це може виявитися «сюрпризом» і як вилучити себе з стоп-листа прикордонників.