Чи потрібна картка monobank?

Все, що потрібно знати про картку monobank в 2020 році

monobank. За останні півтора року це слово ви, напевно, зустрічали в соціальних мережах і на фінансових сайтах найчастіше. Команда екс-менеджерів Приватбанку встигла видати понад 1,2 мільйона карток. Редакція Finance.ua уважно вивчила картку банку без відділень, умови її обслуговування і перевірила, як вона працює.

Що таке monobank? По суті, це пакет послуг Universal Bank. У договорі з «Універсалом» monobank позначений як «банківські послуги». У monobank – окремі мобільний додаток і служба підтримки.

Випуск картки. Вихідці з Приватбанку Олег Гороховський і Дмитро Дубілет організували разюче комфортний процес входу для нових клієнтів. Щоб отримати картку, потрібно всього кілька кроків:

 1. Сфотографувати через додаток ідентифікаційний код і паспорт.
 2. Підписати в відділенні або у кур'єра анкету-заяву до Договору про надання банківських послуг, на якому надруковані мініатюри фотографій, зроблених в першому кроці.
 3. Сфотографувати через додаток картку і вибрати для неї пін-код.
 4. Картка активна, можете користуватися. Якщо вам схвалений кредитний ліміт (а він, швидше за все, схвалений), то її навіть поповнювати не обов'язково.

На все пішло від сили хвилин 10 чистого часу. Ви відкривали рахунок в українському банку, тому погодьтеся, що 10 хвилин – це неймовірно швидко.

Кредитний ліміт
До 100 000 грн
Пільговий період
До 62 діб
Обслуговування
Безкоштовно
 • Призер FinAwards 2020
 • Огляд картки від Finance.ua
 • Безкоштовне оформлення і обслуговування
 • Кешбек до 20% на певні категорії покупок
 • Безкоштовна доставка карток кур'єром: Київ, Дніпро, Одеса, Харків, Львів та Запоріжжя
 • Зняття готівки в будь-якому банкоматі за єдиними вигідними тарифами
Картка з чіпом Технологія безконтактної оплати PayPass Платіжна система MasterCard Платіжна система Google Pay Платіжна система Apple Pay

Покупки. Чіп, безконтактні платежі. Все це ви отримуєте безкоштовно відразу після активації картки. Мої кілька платежів пройшли без проблем, хіба що касири довше, ніж зазвичай, розглядали картку. Між активацією і першою покупкою пройшло хвилин 20. Але безпроблемними розрахунками в торговій мережі в 2017 році здивувати складно. Саме для цього потрібні картки.

Додаток. Щоб стати клієнтом monobank, потрібен смартфон на системі Android 4.4 і вище або iPhone c версією iOS 10.0 і вище.

Колишні менеджери Приватбанку плідно попрацювали над помилками, допущеними при розробці «Приват24». Додаток monobank схожий з добре продуманим оновленням «Приват24». Зовнішній вигляд – справа смаку (мені додаток monobank подобається більше), але є і помітні відмінності.

 

Головна сторінка додатку monobank

І в «Приваті», і в monobank можна поповнити мобільний телефон. У monobank список контактів виводиться одразу після виклику спеціальної вкладки, а під час введення номера залишаються тільки абоненти, чиї телефони включають ці числа. Так набагато зручніше поповнювати телефони близьких, адже в «Приват24» потрібно або вручну знайти потрібний контакт, або ввести його номер повністю.

Набагато комфортніше, ніж в «Приват24» в monobank влаштовано поповнення своєї картки. У додатку можна зберегти свою картку іншого банку, з якої ви плануєте заводити гроші в monobank, щоб не вводити її номер щоразу.

Можно, наприклад, зберегти картку ПриватБанку, з якої потім поповнювати monobank

monobank порівнює дані картки, які ви вводите, зі своєю базою даних. І показує банк, коли може його розпізнати. Напевно, за задумом розробників, це повинно підказати користувачеві, що він на правильному шляху. Розпізнавши ПриватБанк, monobank розфарбовує картку зеленим.

Чим допоможуть вам такі підказки – не зовсім зрозуміло. Але від таких малопомітних дрібниць залежить зручність використання. Додаток monobank виглядає перспективно.

Тарифи. Безкоштовне поповнення, безкоштовні перекази на іншу картку, безкоштовна оплата комунальних послуг, безкоштовні платежі на рахунки українських компаній і організацій, безкоштовне поповнення мобільного телефону. Немає прихованих комісій. Все це робить картку monobank однією з кращих кредиток на українському ринку. Детальніше тарифи по картці monobank можна вивчити на сайті банку.

Тест від Finance.ua

Платежі та перекази. Редакція Finance.ua для тесту переказала гроші з Приватбанку на картку monobank і назад. Платежі пройшли моментально. Але Приватбанк при цьому взяв комісію в розмірі 0,5% від суми. Тому з «Привату» краще переказувати гроші за допомогою СЕП. Коштувати це буде 3 грн за платіж, а гроші дійдуть до одержувача на наступний робочий день.

Курси конвертації. Комісії за конвертацію по картці monobank немає. Редакція Finance.ua моніторила курси по картці кілька днів. Система автоматично коригує їх так, щоб вони були на пару копійок вигідніші (вища купівля, нижчий продаж), ніж в Приватбанку. Але це не найкращий курс на ринку. Наприклад, в «Альфа-Банку» він приємніший.

Кешбек. У перший день кожного місяця monobank пропонує на вибір шість категорій покупок. З них можна вибрати дві, за які буде нараховуватися кешбек. Редакція Finance.ua вибрала «Краса і здоров'я», по якій можна повернути 5% за розрахунки в аптеках, магазинах косметики, медлабораторіях, салонах краси. А також «Кіно», де при купівлі квитків у кінотеатрах можна буде повернути 15% суми. На руки кешбек вийде меншим, тому що при його виплаті банк утримує прибутковий податок і військовий збір (всього 19,5% від нарахованої суми).

За покупки за рахунок кредитного ліміту кешбек складе 1% «брудними» по всіх категоріях. Якщо витрачати власні гроші, то, в залежності від категорії, він буде від 2 до 20%.

Чудово реалізована статистика. Ви відразу ж бачите суму кешбека в повідомленні про купівлю.

Як тільки сума перевищить 100 гривень, гроші можна вивести на картку. Обмеження – 500 гривень на місяць – не виглядає незвичним. Це стандартний розмір для банків, які нараховують кешбек. monobank не тільки зводить баланс, але і підраховує суму, якої бракує для виведення.

Кредитний ліміт. У перші місяці після запуску monobank встановлював значний кредитний ліміт майже всім бажаючим. Будь-який клієнт з хорошою кредитною історією відразу отримував можливість піти в «мінус» на 100 тисяч гривень. Але останнім часом банк став більш недовірливим. Систему скорингу ускладнили, і багато з тих, хто допустив прострочення, скаржаться на те, що їм урізали ліміт аж до нуля.

Є ще один момент. Mono, схоже, не в захваті, якщо клієнт зменшує або збільшує свій ліміт коли йому зручно. Якщо раніше до цього ставилися простіше, то зараз, урізавши собі ліміт, наприклад, зі 100 до 25 тисяч гривень, ви навряд чи повернете його до колишньої позначки.

 

Розстрочка. monobank пропонує клієнтам два види розстрочки:

 1. Безвідсоткова розстрочка. Вона називається «Покупка частинами». Її можна оформити на термін від 3 до 25 місяців в магазинах-партнерах monobank, яких сьогодні вже близько півсотні і їх список постійно поповнюється. У цьому випадку покупець не переплачує ні копійки. На відміну від схожої розстрочки в Приватбанку (яка називається «Оплата частинами»), всі платежі можна буде робити за рахунок кредитних грошей, і вони будуть в пільговому періоді.
 2. Звичайна розстрочка. Схожа на розстрочку в інших банках. Її можна або оформити заздалегідь, або перевести в розстрочку вже проведений раніше платіж. Термін такої розстрочки – від 3 до 24 місяців. При цьому клієнт щомісяця сплачує 1,9% за користування банківськими грошима. Достроково погасити таку розстрочку не вигідно – відсотки все одно доведеться сплатити за весь термін.

Відсотки на залишок. monobank платить 10% річних на залишок по картці. Для цього треба активувати послугу «Нарахування відсотка на залишок власних коштів». Нарахування відбувається щодня на мінімальний залишок за умови, що своїх коштів в цей день було 100 і більше гривень.
Припустімо, вранці на картці було 100 гривень власних коштів, потім вдень ви поповнили її ще на 1000, а ввечері витратили з них 300. Тоді банк нарахує відсотки, виходячи з суми в 100 гривень. Якщо в наступні дні витрат не буде, то відсотки будуть рахуватися від суми: 100 + 1000-300 = 800 грн. Відсотки зараховуються на картку 1-го числа кожного місяця.

Безпека. Будь-який платіж в інтернеті доведеться підтвердити в додатку, інакше він не пройде. Реалізовано це зручно і клопоту при купівлі не додає.
Є також можливість більш тонко налаштувати безпеку картки, що називається, «під себе». У відповідному меню можна:

 • безконтактну оплату;
 • можливість зняття готівки через банкомат;
 • оплату магнітною смугою (краще вимкнути);
 • відхилення платежів, якщо не збігається країна;
 • запит ПІН-коду;
 • включити «Динамічний CVС2». У цьому випадку щогодини буде генеруватися новий CVC2-код, що не збігається з тим, що зазначений на картці.

Страхування кредитного ліміту. Monobank пропонує застрахувати кредитний ліміт. Страховка позбавить вас від необхідності сплачувати борг по карті в разі втрати роботи або раптової серйозної хвороби. Послуга називається «Страхування кредитного ліміту». Коштує це 0,7% в місяць від максимальної заборгованості за попередній місяць. Страховка може бути списана як за рахунок своїх коштів, так і в рахунок кредитного ліміту.

Резюме. monobank – непогана пропозиція, безкоштовно точно потрібно брати. Редакція Finance.ua не радить використовувати його як єдину картку. Ось для чого вона підійде найкраще.

Транзитна картка. Безкоштовні зарахування та перекази роблять картку monobank ідеальним хабом, який зв'яже всі ваші банки.

Картка для кешбеку на заплановані покупки. Двох категорій кешбеку, які пропонує monobank, звісно, замало. Але досвідчені «картярі» знають, як діяти. Наприклад, якщо в сім'ї картки mono є у кількох людей, то на кожну вибирають різні категорії кешбеку, і розраховуються потрібною карткою в потрібних магазинах. Так можна охопити перелік з 4,6,8 і більше категорій і заробляти майже на всіх покупках.

З якими картами комбінувати monobank? Найпереконливіше виглядає Альфа-Банк. Відкрийте пакет послуг з дебетовими картками. Ви отримаєте відсотки на залишок по рахунку. Замовте кредитку з кешбеком. Ви отримаєте підвищений кешбек на витрати за обраними категоріями і 0,5% кешбеку на всі інші витрати. Вибирайте категорії, в яких будете отримувати винагороду по картці monobank, в інших точках використовуйте «Альфу». Це дасть подвійну вигоду: кешбек на покупки і відсотки на свої гроші.