Чи потрібна картка monobank?

Все, що потрібно знати про картку monobank в 2020 році

Проект стартував в жовтні 2017 року. Відтоді слово «monobank» в соціальних мережах і на фінансових сайтах ви напевно зустрічали досить часто. Команда екс-менеджерів ПриватБанку встигла видати понад 2,3 мільйона карток. Редакція Finance.ua пильно стежить за карткою банку без відділень. Ми вивчили умови її обслуговування і перевірили, як вона працює.
Зміст

Що таке monobank?

По суті, це пакет послуг Universal Bank. У договорі з «Універсалом» monobank позначений як «банківські послуги». У monobank – окремі мобільний додаток і служба підтримки.

Випуск картки

Вихідці з Приватбанку Олег Гороховський, Дмитро Дубілет і Михайло Рогальський організували напрочуд комфортний процес входу для нових клієнтів. Щоб отримати картку, потрібно всього кілька кроків:

 1. Сфотографувати через додаток ідентифікаційний код і паспорт.
 2. Після перевірки документів у додатку буде зазначено, що ви можете забирати картку в будь-якій зручній для вас точці видачі. Якщо оформлення віртуальної картки доступне, це буде зазначено у застосунку під час реєстрації. Якщо буде відкрита віртуальна картка, то можна буде замовити доставку пластикової картки за кордон.

 3. Сфотографувати через додаток картку і вибрати для неї пін-код.
 4. Все. Картка активна, можете користуватися. Якщо вам схвалений кредитний ліміт, то її навіть поповнювати не обов'язково.

На все пішло від сили хвилин 15-20 чистого часу. Якщо ви відкривали рахунок в українському банку, тому погодьтеся, що 15 хвилин – це неймовірно швидко.

До речі, на нашому каналі в телеграмі ми часто пишемо про банки та якість їхнього обслуговування. Підпишіться, щоби бути в курсі. На це піде менше хвилини.

Кредитний ліміт
До 100 000 грн
Пільговий період
До 62 діб
Обслуговування
Безкоштовно
 • Переможець FinAwards 2023 «Найкращий мобільний банк»
 • Переможець FinAwards 2022 «Народний банк»
 • Переможець FinAwards 2022 і срібний призер FinAwards 2023 «Найкраща кредитна картка»
 • Огляд картки від Finance.ua
 • Безкоштовне оформлення і обслуговування
 • Кешбек до 20% на певні категорії покупок
 • Безкоштовна доставка карток кур'єром: Київ, Дніпро, Одеса, Харків, Львів та Запоріжжя
Картка з чіпом Технологія безконтактної оплати PayWave / PayPass Платіжна система Visa Платіжна система MasterCard Платіжна система Google Pay Платіжна система Apple Pay

Покупки

Чіп, безконтактні платежі. Все це ви отримуєте безкоштовно відразу після активації картки. Касири вже давно легко впізнають картку monobank завдяки її унікальному вугільно-чорному кольору. Втім, безпроблемними розрахунками в торговій мережі в 2020 році здивувати складно. Саме для цього потрібні картки.

Додаток

Щоб стати клієнтом monobank, потрібен смартфон на системі Android, версія 4.4 і вище або iPhone, версія iOS 10.0 і вище.

Колишні менеджери ПриватБанку плідно попрацювали над помилками, допущеними при розробці «Приват24». Додаток monobank схожий на добре продумане оновлення приватівського мобільного банку.

Головна сторінка додатку monobank

І в «Приваті», і в monobank можна поповнити мобільний телефон. В останньому список контактів виводиться відразу після виклику спеціальної вкладки, а в міру введення номера залишаються тільки абоненти, чиї телефони включають ці числа. Так набагато зручніше поповнювати телефони близьких, адже в «Приват24» потрібно або вручну знайти потрібний контакт, або ввести його номер повністю.

Дуже зручно в monobank влаштовано поповнення своєї картки. У додатку можна зберегти свою картку іншого банку, з якої ви плануєте заводити гроші в monobank, щоб не вводити її номер щоразу.

Можна, наприклад, зберегти в додатку картку «Привату», з якої потім поповнювати monobank.

monobank порівнює дані картки, які ви вводите, зі своєю базою даних. І показує банк, що може її розпізнати. Напевно, за задумом розробників це повинно підказати користувачу, що він на правильному шляху. Розпізнавши ПриватБанк, monobank розфарбовує картку зеленим.

Чим допоможуть користувачу такі підказки, питання. Але від таких малопомітних дрібниць залежить зручність використання.

А ось з поповненням чужих карток справа йде трохи складніше. Щоб зберегти картку, яку планується часто поповнювати з картки monobank, доведеться прив'язати її до якогось контакту в телефонній книзі. Втім, контакт можна обізвати по імені банку, наприклад, «Ідея-банк» або «Банк Конкорд».

Тарифи

Безкоштовне поповнення, безкоштовні перекази на іншу картку, безкоштовна оплата комунальних послуг, безкоштовні платежі на рахунки українських компаній і організацій, безкоштовне поповнення мобільного телефону. Немає прихованих комісій. Все це робить картку monobank однією з кращих кредиток на українському ринку. Детальніше тарифи по картці monobank можна вивчити на сайті банку.

Платежі та перекази

Редакція Finance.ua для тесту переказала гроші з ПриватБанку на картку monobank і назад. Платежі пройшли моментально. Але «Приват» при цьому взяв комісію в розмірі 0,5% від суми. Тому з нього краще переказувати гроші за допомогою СЕП. Коштувати це буде 3 гривні за платіж, а гроші дійдуть до одержувача на наступний робочий день.

Курси конвертації

Комісії за конвертацію по картці monobank немає. Редакція Finance.ua моніторила курси по картці кілька днів. Система автоматично коригує їх так, щоб вони були на пару копійок вигідніші (вище покупка, нижче продаж), ніж в ПриватБанку. Але це не найкращий курс на ринку. Наприклад, в «ТАСкомбанку» він приємніший.

Кешбек

У перший день кожного місяця monobank пропонує кілька категорій, за які буде нараховуватися кешбек.

Cпершу потрібно вибрати кешбек від партнерів mono. Цей список змінюються щомісяця – і самі компанії, і їх кількість. Тут обмежень немає – можна відзначити хоч всіх відразу:

Потім вибираємо кешбек від банку. Пропонується 6 категорій за видами покупок, з яких них можна вибрати будь-які 2:

Редакція Finance.ua вибрала «Краса і медицина», по якій можна повернути 4% за розрахунки в аптеках, магазинах косметики, медлабораторіях, салонах краси. А також «Тварини», де при купівлі в спеціалізованих зоомагазинах (наприклад, корм для собак) буде повернуто 20% суми. На руки кешбек вийде меншим, тому що при його виплаті банк стягує прибутковий податок і військовий збір (всього 19,5% від нарахованої суми).

За покупки в рахунок кредитного ліміту кешбек по обраних категоріях складе 1% «брудними».

Здорово реалізована статистика. Ви відразу ж бачите суму кешбеку в повідомленні про покупку.

Тільки-но сума перевищить 100 гривень, гроші можна вивести на картку. Обмеження – 500 гривень на місяць – не виглядає незвичним. Це стандартний розмір для більшості банків, що нараховують кешбек. monobank не тільки зводить баланс, але і підраховує суму, якої бракує для виведення.

Кредитний ліміт

У перші місяці після запуску monobank встановлював значний кредитний ліміт майже всім бажаючим. Будь-який клієнт з хорошою кредитною історією відразу отримував можливість піти в «мінус» на 100 тисяч гривень. Але останнім часом банк став більш недовірливим. Систему скорингу ускладнили, і багато з тих, хто допустив прострочення, скаржаться на те, що їм урізали ліміт аж до нуля.

Є ще один момент. Mono, схоже, не в захваті, якщо клієнт рухає свій ліміт в більшу чи меншу сторону, коли йому зручно. Якщо раніше до цього ставилися простіше, то зараз, урізавши собі ліміт, наприклад, зі 100 до 25 тисяч гривень, ви навряд чи повернете його до колишньої позначки.

Розстрочка

monobank пропонує клієнтам два види розстрочки.

 1. Безпроцентна розстрочка. Вона називається «Покупка частинами». Її можна оформити на термін від 3 до 25 місяців в магазинах-партнерах monobank, яких сьогодні вже близько півсотні і їх список постійно поповнюється. У цьому випадку покупець не переплачує ні копійки. На відміну від схожої розстрочки в Приватбанку, яка називається «Оплата частинами», всі платежі можна буде робити за рахунок кредитних грошей, і вони будуть в пільговому періоді. Таку розстрочку можна погасити достроково, але жодного сенсу в цьому немає, тому що відсотки на залишок заборгованості по розстрочці не нараховуються.
 2. Звичайна розстрочка. Схожа на розстрочення в інших банках. Її можна або оформити заздалегідь, або перевести в розстрочку вже проведений раніше платіж. Термін такої розстрочки – від 3 до 24 місяців. При цьому клієнт щомісяця сплачує 1,9% за користування банківськими грошима. Достроково погашати таку розстрочку не вигідно – відсотки все одно доведеться сплатити за весь термін.

Відсотки на залишок

monobank платить 10% річних на залишок власних коштів по картці. Для цього треба активувати послугу «Нарахування відсотка на залишок власних коштів». Нарахування відбувається кожен день на мінімальний залишок за умови, що своїх коштів в цей день було 100 і більше гривень.

Припустимо, вранці на картці було 100 гривень власних коштів, потім удень ви поповнили її ще на 1000, а ввечері витратили з них 300. Тоді банк нарахує відсотки, виходячи з суми в 100 гривень. Якщо в наступні дні витрат не буде, то відсотки будуть рахуватися від суми: 100 + 1000-300 = 800 гривень. Відсотки зараховуються на картку 1-го числа кожного місяця.

Безпека

Будь-який платіж в інтернеті доведеться підтвердити в додатку, інакше він не пройде. Реалізовано це зручно і клопоту при купівлі не додає.

Є також можливість більш тонко налаштувати безпеку картки, що називається, «під себе». У відповідному меню можна ввімкнути або вимкнути:

 • безконтактну оплату;
 • можливість зняття готівки через банкомат;
 • оплату магнітною смугою (краще вимкнути);
 • відхилення платежів, якщо не збігається країна;
 • запит ПІН-коду;
 • включити «Динамічний CVС2». У цьому випадку кожну годину буде генеруватися новий CVC2-код, який не збігається з тим, що зазначений на картці.

Страхування кредитного ліміту

Monobank пропонує застрахувати кредитний ліміт. Страховка позбавить вас від необхідності сплачувати борг по картці в разі втрати роботи або раптової серйозної хвороби. Послуга так і називається «Страхування кредитного ліміту». Коштує вона 0,7% на місяць від максимальної заборгованості за попередній місяць. Страховка може бути списана як за рахунок своїх коштів, так і в рахунок кредитного ліміту.

Дебетова або «біла» картка

Засновники проекту, нарешті, прислухалися до численних побажань клієнтів і випустили «білу» картку monobank – дебетовий аналог чорної кредитки. Її використання в парі з кредиткою дозволяє отримувати відсотки по депозитах і переказувати гроші з карток інших банків, не погашаючи при цьому кредитний ліміт.

Дитяча картка monobank

У березні 2020-го Горохівський і компанія увірвалися на ще одну галявину ПриватБанку, випустивши «дитячу» картку monobank. Оформити її може будь-який з батьків (звісно, якщо він – клієнт monobank) на дитину у віці від 6 до 16 років. Розробники взяли за основу принцип приватівської картки «Юніор», але змогли зробити її більш яскравою, функціональною і тонкою в плані налаштувань і контролю над витратами дитини з боку батьків.

Сервіс накопичення Банка

Однією з останніх новинок від mono став потужний сервіс накопичень – Банка. В основі його створення, очевидно, було бажання зробити процес накопичення кращим, ефективнішим, більш технологічним і, врешті, просто естетичнішим, ніж стара добра приватівська «Скарбничка».

І monobank це вдалося. За гнучкістю налаштувань і різноманітності способів поповнення рівних йому сьогодні немає.

Нагороди

Нагороди – чергова оригінальна розробка від mono. Це розділ з анімованими значками фірмового кота monobank в різних варіантах. Їх користувач отримує за певні досягнення. Наприклад, за N покупок в інтернеті або за кордоном, за кілька місяців безперервного користування карткою і т.п. Впровадивши його, розробники внесли в, здавалося б, настільки нудне заняття, як користування банківською карткою, одночасно і розважальний, і змагальний елементи.

Користувачі відразу підхопили ідею і стали «мірятися» своїми нагородами в чатах, соціальних мережах, при особистих зустрічах. Доходило до того, що деякі навіть розміщували оголошення про те, що можуть оплатити комусь зі своєї картки, наприклад, комуналку, щоб заробити за це чергову ачівку від monobank. І все це дорослі люди, багато хто навіть з вищою освітою 😁. Загалом затія з нагородами вийшла дуже вдалою.

Список своїх нагород можна побачити, зробивши на головному екрані свайп вправо:

Iron Bank

Iron Bank – елітна залізна картка від monobank. Темна картка кольору мокрого асфальту, зроблена зі шматка металу. Для тих, хто тримає в monobank великі депозити – від 400 000 гривен, $20 000 або €20 000 – картка IRON BANK буде повністю безкоштовною. Це означає, що платити не потрібно ні за оформлення, ні за обслуговування. Іншим доведеться розщедритися: 2000 гривень коштує її оформлення і ще 500 гривень – щомісячне обслуговування.

До речі, губити її категорично не рекомендується. У цьому випадку за перевипуск доведеться заплатити вдвічі більше, ніж за оформлення – 4000 гривень. Це стосується і тих, кому вона дісталася безкоштовно.

Особливо сподобається тим, хто багато літає. Власник картки може накопичувати милі, витрачаючи нею гроші. Ними потім можна оплачувати авіаквитки. Він також отримує безкоштовний доступ до бізнес-залів очікування в більш ніж 820 аеропортах по всьому світу. Крім того, йому буде доступна послуга Fast Line, що дозволяє швидко проходити всі льотні формальності як при вильоті, так і прильоті.

Резюме

monobank – непогана картка і відмінний додаток. Безкоштовно точно потрібно брати. Редакція Finance.ua не радить використовувати її як єдину картку. Ось для чого вона підійде найкраще.
Транзитна картка. Безкоштовні зарахування та перекази роблять картку monobank ідеальним хабом, який зв'яже всі ваші банки.

Картка для кешбеку на заплановані покупки. Двох категорій кешбек, які пропонує monobank, звичайно, замало. Але досвідчені «картярі» виходять з положення. Наприклад, якщо в сім'ї картки mono є у кількох людей, то на кожну вибирають різні категорії кешбеку, і розраховуються потрібною карткою в потрібних магазинах. Так можна охопити перелік з 4,6,8 і більше категорій і заробляти майже на всіх покупках.

З якими картками комбінувати monobank? Найпереконливіше виглядає Альфа-Банк. Відкрийте пакет послуг з дебетовими картками. Ви отримаєте відсотки на залишок по рахунку. Замовте кредитку з кешбеком. Ви отримаєте підвищений кешбек на витрати по обраних категоріях і 0,5% кешбеку на всі інші витрати. Вибирайте категорії, в яких будете отримувати винагороду по картці monobank, в інших точках використовуйте «Альфу». Це дасть подвійну вигоду: кешбек на покупки і відсотки на свої гроші.