Чи потрібна картка monobank?

Все, що потрібно знати про найгучнішу новинку осені-2017

monobank. Останні кілька днів це слово ви, напевно, зустрічали в соціальних мережах і на фінансових сайтах найчастіше. Команда екс-менеджерів Приватбанку почала видавати картки. Поки що monobank працює в тестовому режимі. Редакція Finance.ua отримала картку, уважно вивчила умови її обслуговування і перевірила, як вона працює.

Що таке monobank? По суті, це пакет послуг банку «Універсал». У договорі з «Універсалом» monobank називається «банківські послуги». У monobank – окремі мобільний додаток і служба підтримки.

Випуск картки. Вихідці з Приватбанку Олег Гороховський і Дмитро Дубілет організували надзвичайно комфортний процес входу для нових клієнтів. Щоб отримати картку, потрібно всього кілька кроків:

  1. Сфотографувати через додаток ідентифікаційний код і паспорт
  2. Підписати у відділенні або у кур'єра один документ, на якому надруковані мініатюри фотографій, зроблених в першому кроці
  3. Сфотографувати через додаток картку і обрати для неї пін-код
  4. Картка активна, можете користуватися. Якщо вам схвалено кредитний ліміт (а його, швидше за все, схвалено), то не потрібно навіть поповнювати картку

На все пішло щонайбільше 10 хвилин чистого часу. Ви відкривали рахунок в українському банку, тому погодьтеся, що 10 хвилин – це неймовірно швидко.

Найбільше часу при отриманні картки витрачається на дорогу до відділення

Покупки. Чіп, безконтактні платежі. Все це ви отримуєте безкоштовно відразу після активації картки. Мої кілька платежів пройшли без проблем, хіба що касири довше ніж звичайно розглядали картку. Між активацією та першою покупкою минуло хвилин 20. Але безпроблемними розрахунками в торговельній мережі у 2017 році здивувати складно. Саме для цього потрібні картки.

Додаток. У мене Android. Цього досить, щоб стати клієнтом monobank.

Колишні менеджери Приватбанку плідно попрацювали над помилками, яких припустилися при розробці «Приват24». Додаток monobank схожий на добре продумане оновлення «Приват24». Зовнішній вигляд – справа смаку (мені додаток monobank подобається більше), але є й помітні відмінності.

 

Головна сторінка додатку monobank

І в «Приваті», і в monobank можна поповнити мобільний телефон. У monobank список контактів виводиться одразу після виклику спеціальної вкладки, а під час введення номера залишаються тільки абоненти, чиї телефони включають ці числа. Так набагато зручніше поповнювати телефони близьких, адже в «Приват24» потрібно або вручну знайти потрібний контакт, або ввести його номер повністю.

Набагато комфортніше, ніж в «Приват24» в monobank влаштовано поповнення своєї картки. У додатку можна зберегти свою картку іншого банку, з якої ви плануєте заводити гроші в monobank, щоб не вводити її номер щоразу.

Я зберіг у додатку картку Приватбанку, з якої планую поповнювати monobank

monobank порівнює дані картки, які ви вводите, зі своєю базою даних. І показує банк, коли може його розпізнати. Напевно, за задумом розробників, це повинно підказати користувачеві, що він на правильному шляху. Розпізнавши Приватбанк, monobank розфарбовує картку зеленим.

Чим допоможуть вам такі підказки – не зовсім зрозуміло. Але від таких малопомітних дрібниць залежить зручність використання. Додаток monobank виглядає перспективно.

Тарифи. Безкоштовне поповнення, безкоштовні перекази на іншу картку, безкоштовна оплата комунальних послуг, безкоштовні платежі на рахунки українських компаній і організацій, безкоштовне поповнення мобільного телефону. Немає прихованих комісій. Все це робить картку monobank однією з кращих кредиток на українському ринку. monobank не викладає тарифи і умови у відкритий доступ, надсилаючи посилання тільки тим, хто підписався на бета-тестування програми і картки.

Платежі та перекази. Редакція Finance.ua для тесту переказала гроші з Приватбанку на картку monobank і назад. Платежі пройшли моментально. Служба підтримки обіцяє, що так само будуть оброблятися і валютні платежі. До monobank в такому режимі платежі проводив тільки Приватбанк. В інших банках на обробку операції йде кілька днів, за які курс купівлі валюти може зрости.

Курси конвертації. Комісії за конвертацію за карткою monobank немає. Редакція Finance.ua моніторила курси за карткою кілька днів. Вони збігаються з курсами банку «Універсал», який і випускає картку. Трохи краще, ніж у Приватбанку, трохи гірше, ніж в «Альфі».

Кешбек. monobank щомісяця дає на вибір дві категорії, за покупки в яких нарахує кешбек. Редакція Finance.ua обрала «фастфуди» для обідів і «одяг і взуття» про всяк випадок. За розрахунки у фастфудах monobank поверне 5%, на одяг і взуття – 3%. На руки вийде менше, при виплаті банк відніме податки і збори. Вийде близько 4% за обіди і трохи більше ніж 2% за покупки в магазинах одягу. Пропозиція непогана, але не вражає уяву. Альфа-банк за карткою «Максимум» виплачує ті самі 5% «брудними» за витрати в ресторанах і фаст-фудах. За одяг «Альфа» не поверне нічого, зате компенсує 2% «брудними» за витрати в супермаркетах. Якщо купити одяг на вихідних, Таскомбанк поверне 3% за карткою Weekend. Якщо ви зумієте отримати кредитний ліміт, Таском їх відкриває неохоче. Тим, хто не хоче зв'язуватися з кредитним лімітом, monobank цікавий нарахуванням кешбека на покупки за свої гроші.

Чудово реалізована статистика. Ви відразу ж бачите суму кешбека в повідомленні про купівлю.

Раз на добу додаток зводить накопичений баланс. Щойно сума перевищить 100 гривень, гроші можна вивести на картку. Обмеження – 500 гривень на місяць – не виглядає незвичним. Це стандартний розмір для банків, які нараховують кешбек. monobank не тільки зводить баланс, але і підраховує суму, якої не вистачає для виведення.

Кредитний ліміт. monobank відкриває кредитний ліміт мало не всім, хто просить. Можливо, така щедрість закінчиться після виходу із стадії бета-тестування. Але поки що ліміт не отримали тільки ті, хто не хотів. Серед бета-тестерів вистачає користувачів форуму Finance.ua, monobank відкрив більшості ліміти в діапазоні 20 000 – 100 000 гривень. Засновник monobank Олег Гороховський пише, що середній ліміт за карткою – 25 000 гривень.

 

Розстрочка. monobank обіцяє почати оформляти розстрочки в листопаді. Але умови вже зрозумілі, 2% за місяць використання роблять пропозицію не дуже привабливою. «Оплата частинами» від Приватбанку вийде дешевшою, якщо ви знайдете хорошу ціну в магазинах – партнерах банку. Розстрочка «Альфи» вигідніша в будь-якому разі, адже банк пропонує її на будь-яку покупку понад 1000 гривень.

Відсотки на залишок. monobank обіцяє 10% річних на залишок за карткою. Але це скоріше приманювання, ніж спосіб отримати додатковий дохід. Річ у тому, що відсотки нараховуються не щодня, а раз на місяць. І база розрахунку – мінімальний залишок. Припустімо, на початку місяця ви поповнили картку на 10 000 гривень. До середини місяця залишок знизився до 500 гривень, 20-го числа ви поповнили картку на 20 000 гривень і більше нічого з неї не витрачали. В такому разі відсотки ви отримаєте, наче на картці весь місяць лежали 500 гривень, адже це – мінімальна сума залишку. Свої гроші краще зберігати або на дебетовій картці з відсотками на залишок, або на депозиті з вільним розпорядженням грошима.

Безпека. Тут у мене є питання. Єдиний пін-код картки і входу в додаток – це дуже зручно, але якщо для чогось задуматися про те, наскільки це безпечно, то стане некомфортно. Двофакторна аутентифікація – звична опція для користувача банківських послуг. Без неї чогось бракує. Але компанія швидко оновлює програму. Через кілька днів після початку бета-тестування monobank обробляв платежі без 3d secure. Але до кінця першого тижня підтвердження платежів додали. Один із засновників monobank Олег Гороховський на своїй сторінці в Facebook поділився витонченим способом підтвердження. Я його повторити не зміг, запросив смс, все вийшло. Думаю, підтвердження через пуш-повідомлення з'явиться в моєму додатку дуже скоро.

Резюме. monobank – непогана пропозиція, безкоштовно точно треба брати. Редакція Finance.ua не радить використовувати його як єдину картку. Ось для чого вона підійде найкраще.

Транзитна картка. Безкоштовні зарахування та перекази роблять картку monobank ідеальним хабом, який зв'яже всі ваші банки. Через monobank ви можете швидко і безкоштовно переказати гроші з «Привату», наприклад, в Ощадбанк. Або будь-який інший банк. Таким транзитним банком може бути і «Альфа», але monobank виграє однозначно за рахунок швидкості і зручності.

Картка для кешбека на заплановані покупки. Поки що зарано говорити, де саме можна буде отримувати кешбек за карткою monobank. Цього місяця можна було обирати з категорій «фастфуди», «одяг і взуття», «аптеки», «краса», «розваги» і «громадський транспорт». Зрозуміло, що накатати пристойний розмір кешбека в метро навряд чи вийде, але якщо ви все одно збиралися купити взуття в «Інтертопі», то додаткові 3% знижки не будуть зайвими. У «розвагах» можна було отримати 10% кешбека. Якщо ви плануєте кілька сімейних походів у кіно, така знижка виглядає привабливо.

З якими картками комбінувати monobank? Найпереконливіше виглядає Альфа-банк. Відкрийте пакет послуг з дебетовими картками. Ви отримаєте відсотки на залишок за рахунком. Замовте кредитку з кешбеком. Ви отримаєте кешбек на витрати в супермаркетах та на АЗС. Обирайте категорії, в яких будете отримувати винагороду за карткою monobank, в інших точках використовуйте «Альфу». Це дасть подвійну вигоду: кешбек на покупки і відсотки на свої гроші. Не хочете картку «Альфи»? На Finance.ua є вибір кредиток з кешбеком.