Чи потрібна картка monobank?

Все, що потрібно знати про картку monobank в 2019 році

monobank. За останній рік це слово ви, напевно, зустрічали в соціальних мережах і на фінансових сайтах найчастіше. Команда екс-менеджерів Приватбанку встигла видати понад півмільйона карт. Редакція Finance.ua уважно вивчила карту банку без відділень, умови її обслуговування і перевірила, як вона працює.

Що таке monobank? По суті, це пакет послуг Universal Bank. У договорі з «Універсалом» monobank називається «банківські послуги». У monobank – окремі мобільний додаток і служба підтримки.

Випуск картки. Вихідці з Приватбанку Олег Гороховський і Дмитро Дубілет організували надзвичайно комфортний процес входу для нових клієнтів. Щоб отримати картку, потрібно всього кілька кроків:

  1. Сфотографувати через додаток ідентифікаційний код і паспорт
  2. Підписати у відділенні або у кур'єра один документ, на якому надруковані мініатюри фотографій, зроблених в першому кроці
  3. Сфотографувати через додаток картку і обрати для неї пін-код
  4. Картка активна, можете користуватися. Якщо вам схвалено кредитний ліміт (а його, швидше за все, схвалено), то не потрібно навіть поповнювати картку

На все пішло щонайбільше 10 хвилин чистого часу. Ви відкривали рахунок в українському банку, тому погодьтеся, що 10 хвилин – це неймовірно швидко.

Кредитний ліміт
До 100 000 грн
Пільговий період
До 62 діб
Обслуговування
Безкоштовно
  • Переможець FinAwards 2019 classGoldenAcorn
  • Огляд картки від Finance.ua
  • Безкоштовне оформлення і обслуговування
  • Кешбек до 20% на певні категорії покупок
  • Безкоштовна доставка карток кур'єром: Київ, Дніпро, Одеса, Харків, Львів та Запоріжжя
  • Зняття готівки в будь-якому банкоматі за єдиними вигідними тарифами
Картка з чіпом Технологія безконтактної оплати PayPass Платіжна система MasterCard

Покупки. Чіп, безконтактні платежі. Все це ви отримуєте безкоштовно відразу після активації картки. Мої кілька платежів пройшли без проблем, хіба що касири довше ніж звичайно розглядали картку. Між активацією та першою покупкою минуло хвилин 20. Але безпроблемними розрахунками в торговельній мережі у 2017 році здивувати складно. Саме для цього потрібні картки.

Додаток. Щоб стати клієнтом monobank, потрібен смартфон на системі Android 4.4 і вище або iPhone c версією iOS 10.0 і вище.

Колишні менеджери Приватбанку плідно попрацювали над помилками, яких припустилися при розробці «Приват24». Додаток monobank схожий на добре продумане оновлення «Приват24». Зовнішній вигляд – справа смаку (мені додаток monobank подобається більше), але є й помітні відмінності.

 

Головна сторінка додатку monobank

І в «Приваті», і в monobank можна поповнити мобільний телефон. У monobank список контактів виводиться одразу після виклику спеціальної вкладки, а під час введення номера залишаються тільки абоненти, чиї телефони включають ці числа. Так набагато зручніше поповнювати телефони близьких, адже в «Приват24» потрібно або вручну знайти потрібний контакт, або ввести його номер повністю.

Набагато комфортніше, ніж в «Приват24» в monobank влаштовано поповнення своєї картки. У додатку можна зберегти свою картку іншого банку, з якої ви плануєте заводити гроші в monobank, щоб не вводити її номер щоразу.

Я зберіг у додатку картку Приватбанку, з якої планую поповнювати monobank

monobank порівнює дані картки, які ви вводите, зі своєю базою даних. І показує банк, коли може його розпізнати. Напевно, за задумом розробників, це повинно підказати користувачеві, що він на правильному шляху. Розпізнавши Приватбанк, monobank розфарбовує картку зеленим.

Чим допоможуть вам такі підказки – не зовсім зрозуміло. Але від таких малопомітних дрібниць залежить зручність використання. Додаток monobank виглядає перспективно.

Тарифи. Безкоштовне поповнення, безкоштовні перекази на іншу картку, безкоштовна оплата комунальних послуг, безкоштовні платежі на рахунки українських компаній і організацій, безкоштовне поповнення мобільного телефону. Немає прихованих комісій. Все це робить картку monobank однією з кращих кредиток на українському ринку. Детальніше тарифи по картці monobank можна вивчити на сайті банку.

Платежі та перекази. Редакція Finance.ua для тесту переказала гроші з Приватбанку на картку monobank і назад. Платежі пройшли моментально.

Курси конвертації. Комісії за конвертацію за карткою monobank немає. Редакція Finance.ua моніторила курси за карткою кілька днів. Вони збігаються з курсами банку «Універсал», який і випускає картку. Трохи краще, ніж у Приватбанку, трохи гірше, ніж в «Альфі».

Кешбек. У перший день кожного місяця Monobank пропонує на вибір шість категорій покупок. З них можна вибрати дві, за які буде нараховуватися кешбек. Редакція Finance.ua вибрала «Краса і здоров'я», по якій можна повернути 5% за розрахунки в аптеках, магазинах косметики, медлабораторіях, салонах краси. А також «Кіно», де при купівлі квитків у кінотеатрах можна буде повернути 15% суми. На руки кешбек вийде меншим, тому що при його виплаті банк утримує прибутковий податок і військовий збір (всього 19,5% від нарахованої суми).

За покупки за рахунок кредитного ліміту кешбек складе 1% «брудними» по всіх категоріях. Якщо витрачати власні гроші, то, в залежності від категорії, він буде від 2 до 20%.

Чудово реалізована статистика. Ви відразу ж бачите суму кешбека в повідомленні про купівлю.

Щойно сума перевищить 100 гривень, гроші можна вивести на картку. Обмеження – 500 гривень на місяць – не виглядає незвичним. Це стандартний розмір для банків, які нараховують кешбек. monobank не тільки зводить баланс, але і підраховує суму, якої не вистачає для виведення.

Кредитний ліміт. У перші місяці після запуску monobank встановлював значний кредитний ліміт майже всім бажаючим. Будь-який клієнт з хорошою кредитною історією відразу отримував можливість піти в «мінус» на 100 тисяч гривень. Але останнім часом банк став більш недовірливим. Система скорингу ускладнилася, і багато клієнтів, які допустили прострочення, скаржаться на те, що їм урізали ліміт аж до нуля.

 

Розстрочка. monobank пропонує клієнтам оформити безпроцентну розстрочку. Послуга, яка називається «Покупка частинами", дуже схожа на аналогічну розстрочку в Приватбанку («Оплата частинами»).

Відсотки на залишок. monobank платить 10% річних на залишок по картці. Для цього треба активувати послугу «Нарахування відсотка на залишок особистих коштів». Нарахування відбувається кожен день на мінімальний залишок за умови, що своїх коштів в цей день було 100 і більше гривень.

Припустимо, вранці на карті було 100 гривень власних коштів, потім днем ​​ви поповнили її ще на 1000, а ввечері витратили з них 300. Тоді банк нарахує відсотки, виходячи з суми в 100 гривень. Якщо в наступні дні витрат не буде, то відсотки будуть вважатися від суми: 100 + 1000-300 = 800 грн. Відсотки зараховуються на карту 1-го числа кожного місяця.

Безпека. Тут у мене є питання. Єдиний пін-код картки і входу в додаток – це дуже зручно, але якщо для чогось задуматися про те, наскільки це безпечно, то стане некомфортно. Двофакторна аутентифікація – звична опція для користувача банківських послуг. Без неї чогось бракує. Але компанія швидко оновлює програму. Через кілька днів після початку бета-тестування monobank обробляв платежі без 3d secure. Але до кінця першого тижня підтвердження платежів додали. Один із засновників monobank Олег Гороховський на своїй сторінці в Facebook поділився витонченим способом підтвердження. Я його повторити не зміг, запросив смс, все вийшло. Думаю, підтвердження через пуш-повідомлення з'явиться в моєму додатку дуже скоро.

Страхування кредитного ліміту. Monobank пропонує застрахувати кредитний ліміт. Страховка позбавить вас від необхідності сплачувати борг по карті в разі втрати роботи або раптової серйозної хвороби. Послуга називається «Страхування кредитного ліміту». Коштує це 0,7% в місяць від максимальної заборгованості за попередній місяць. Страховка може бути списана як за рахунок своїх коштів, так і в рахунок кредитного ліміту.

Резюме. monobank – непогана пропозиція, безкоштовно точно варто брати. Редакція Finance.ua не радить використовувати його як єдину картку. Ось для чого вона підійде найкраще.

Транзитна картка. Безкоштовні зарахування та перекази роблять картку monobank ідеальним хабом, який зв'яже всі ваші банки.

Картка для кешбеку на заплановані покупки. Двох категорій кешбеку, які пропонує monobank, звісно, замало. Але досвідчені «картярі» виходять із положення. Наприклад, якщо в сім'ї картки mono є у кількох людей, то на кожну вибирають різні категорії кешбеку, і розраховуються потрібної карткою в потрібних магазинах. Так можна охопити перелік з 4, 6, 8 і більше категорій і заробляти майже на всіх покупках.

З якими картками комбінувати monobank? Найпереконливіше виглядає Альфа-банк. Відкрийте пакет послуг з дебетовими картками. Ви отримаєте відсотки на залишок по рахунку. Замовте кредитку з кешбеком. Ви отримаєте кешбек на витрати в супермаркетах і на АЗС. Вибирайте категорії, в яких будете отримувати винагороду за мапі monobank, в інших точках використовуйте «Альфу». Це дасть подвійну вигоду: кешбек на покупки і відсотки на свої гроші.