Все, що потрібно знати про кредит у Приватбанку

Як оформити і що буде, якщо не платити

Приватбанк - найбільший український банк. Зручний інтернет-банкінг і розгорнута інфраструктура зробили його ключовим постачальником фінансових послуг для українців. Сьогодні ними користуються десятки мільйонів клієнтів. Перше, що спадає на думку, коли потрібно переказати гроші на чиюсь картку, оплатити комуналку, оформити депозит або кредит - це звернутися в "Приват". Сьогодні ми поговоримо про кредити, які можна взяти в Приватбанку, і про те, що потрібно про них знати.
Зміст

По кредит у «Приват» може звернутися будь-який українець, якому виповнилося 18 років. Його співробітники розкажуть, як взяти кредит у Приватбанку, і допоможуть вибрати потрібний. Їхній асортимент здатний задовольнити будь-які фінансові потреби. У банку можна оформити кредит на житло, на авто, споживчий кредит на купівлю побутової техніки або, наприклад, меблів, кредитну картку та інші запозичення. 

Кредит на житло в Приватбанку

Цей кредит називається іпотекою. Мінімальний початковий внесок становить 25% від вартості житла, що купується. При купівлі житла на первинному ринку заявлена процентна ставка складе 17,9%, на вторинному – 19,9% річних. Термін кредитування – до 20 років.

Заявлена ставка буде нижчою, ніж реальна (ефективна), бо не включає банківські комісії та страховки, які доведеться сплатити при оформленні кредиту. Беручи іпотеку в «Приваті», позичальник в обов'язковому порядку оформляє:

  • страховку предмета іпотеки в розмірі 0,5% від його вартості;
  • особисту страховку в розмірі 0,5% від залишку заборгованості.

У банку також можна оформити кредит на житло під заставу власної нерухомості. Суму, що дорівнює половині оціночної вартості об'єкта застави, «Приват» готовий позичити на термін до 5 років під 20,9% річних.

Авто в кредит у Приватбанку

Хочете оновити власний автопарк? У Приватбанку можна оформити авто в кредит. На купівлю нового автомобіля можна взяти позику на термін від від 1 до 7 років на суму до 800 000 гривен. Обов'язковий аванс – не менше 10% від його вартості. Відсоткова ставка за таким кредитом – 18% річних.

Якщо придбання нового автомобіля не по кишені, Приватбанк надасть до 600 000 гривен в кредит на вживане авто. Гроші можна взяти на термін від 1 до 5 років під 23,9% річних. Незалежно від того, купується нове авто чи з пробігом, банк змусить оформити КАСКО, яка обійдеться в 0,5% від вартості авто.

Кредитна картка

Кредитка – найпростіший і найзручніший спосіб «перехопити» кілька тисяч до зарплати. У «Приваті» можна оформити кредитну картку «Універсальна». Для цього потрібні лише ІПН і паспорт.

Спочатку на картці встановлюється нульовий кредитний ліміт. Але можна подати заявку на його збільшення. Рішення має прийти протягом доби, але банк зазвичай реагує протягом 5-10 хвилин. Якщо у клієнта все добре з кредитною історією, то, швидше за все, він її схвалить.

Ліміт встановлюються індивідуально. Його розмір залежить від багатьох факторів: віку клієнта, регіону проживання, доходу, кредитної історії і багато чого ще.

Розстрочка

Приватбанк пропонує два види розстрочок, і обидві оформляються на кредитну картку. Одна називається «Оплата частинами». Це класична розстрочка без щомісячної комісії і переплат. Сума чека ділиться на кілька рівних платежів (максимально на 24). Вона може добре виручити, якщо потрібно зробити велику покупку при обмежених фінансових можливостях.

Для кожного клієнта встановлюється індивідуальний ліміт по «Оплаті частинами». Для власників карток «Універсальна» його «стеля» – 50 000 гривень, для «Універсальної Gold» – до 70 000 гривен, для елітних карток (починаючи з картки Platinum) – до 100 000 гривень. Щомісячний платіж списується з кредитки. Якщо на розрахункову дату на ній є потрібна сума, платіж пройде без комісій. При списанні регулярного платежу за рахунок кредитних коштів банк візьме комісію – 4%.

Недолік «Оплати частинами» – обмежений список товарів, які можна купити з її допомогою. Послуга працює не у всіх магазинах-партнерах «Привату» і далеко не з усіма їхніми товарами.

Друга називається «Миттєва розстрочка». Це більш дорогий варіант «Оплати частинами». Принцип послуги той же, але вона передбачає щомісячну комісію 2,9% від суми покупки. Зате діє у всіх магазинах-партнерах, і оформляється на будь-який товар.

Кредит готівкою

Кредит готівкою Приватбанк не видає, на відміну від багатьох конкурентів. Якщо потрібна саме «готівка», можна оформити кредитну картку «Універсальна», подати заявку на кредитний ліміт і зняти гроші в банкоматі або касі банку. Правда, це не найдешевший кредит, оскільки комісія за зняття кредитних коштів складе 4%.

Якщо погасити борг під час дії пільгового періоду (до 25-го числа наступного місяця), то понад це ніяких додаткових платежів не буде. В іншому випадку доведеться сплатити ще одну комісію – 3,6% на місяць від витраченої суми.

Швидкий кредит

«Швидкий кредит» – це приватівський аналог онлайн-кредитів, які видають мікрофінансові організації (МФО) на банківські картки. Тільки МФО видають їх клієнтам всіх банків, а «Приват» – тільки своїм і тільки на свої картки. Сума, яку можна отримати – від 1000 до 50 000 гривень, термін – 12 або 24 місяці. Кредит недешевий. Спочатку доведеться сплатити разову комісію в розмірі 4,59%, а потім щомісяця оплачувати такий же відсоток від суми боргу.

Щоб оформити кредит, потрібно:

  • Вибрати суму і термін кредиту на сайті банку;
  • Ввести в потрібному полі пароль, який прийде на телефон;
  • Ввести номер картки («Універсальної» або Картки для виплат);
  • Прочитати і погодитися з умовами кредитного договору.

Все. Гроші надійдуть на картку протягом 20 хвилин.

Реструктуризація кредиту

Якщо погашати кредит вчасно не вдається, є сенс подумати про його реструктуризацію – перегляд його умов і графіка погашення. Реструктуризацію кредиту в Приватбанку можна обговорити з менеджером кредитного відділу. Рішення банк прийме, спираючись на безліч факторів: суму боргу, кредитну історію і поточну життєву ситуацію клієнта, а також багато чого ще.

Якщо від реструктуризації банк відмовився, кредит можна спробувати рефінансувати – перекредитуватися в іншому банку.

Що буде, якщо не платити кредит Приватбанку

Тут все залежить від виду кредиту і його суми. Якщо він беззаставний, то спочатку банк буде «допікати» боржника самостійно, а через якийсь час (зазвичай 3-6 місяців) передасть в роботу або продасть його кредит колекторам. Після цього почнеться виснажливий психологічний тиск на нього. Але рано чи пізно боржника залишать у спокої.

Якщо сума боргу менше 20 000 гривень, то шанс отримати позов від банку мінімальний. Судитися за такими кредитами економічно недоцільно. Якщо більше 50 000 гривень – в суд банк, швидше за все, подасть.

Якщо кредит заставний (іпотека, автокредит і т.п.), то потрібно готуватися до того, що заставу буде вилучено, оскільки вона є забезпеченням за позикою.