-
Як ми відбирали учасників рейтингу
-
Картка доступна для будь-якої фізособи, без обмежень. Це означає, що ми не розглядаємо кредитні картки, які видаються, наприклад, лише тим, хто має у банку зарплатну картку, або тим, кому надходить запрошення (SMS) від банку. З цієї причини до рейтингу не увійшли картки Укргазбанку та Райффайзен Банку.
- Картка випускається безкоштовно. Плата за обслуговування або зовсім відсутня, або не стягується при виконанні одного або декількох простих умов. Наприклад, витратити карткою від 2000 гривень на місяць або сплатити нею понад вісім покупок.
- У рейтингу беруть участь картки всіх банків, що діяли станом на 10.12.2024, які відповідають зазначеним критеріям.
-
-
Як ми оцінювали картки
1. Реальний пільговий період
Що означає «реальний»? Деякі банки дають додатковий місяць грейс-періоду в перші місяці користування і потім згадують цей максимальний період в рекламі. Наприклад, за однією з карток Ідея Банку в перший місяць він становить 92 дні, а всі інші — 62 дні. У цьому разі ми оцінювали картку, виходячи з показника в 62 дні.
Інші банки декларують великий пільговий період, але за користуванням додатковим місяцем доведеться заплатити комісію за розрахунково-касове обслуговування (РКО). Ми враховуємо лише той час, за який не доведеться нічого платити.
Шкала оцінки:
- до 35 днів (включно) — 1 бал;
- від 36 до 62 днів (включно) — 2 бали;
- від 63 днів і більше — 3 бали.
2. Процентна ставка
У цьому показнику ми враховували як заявлену базову процентну ставку, так і додаткові витрати. Тому цифра в таблиці може відрізнятися від тієї, що вказана в тарифах банку. Наприклад, за деякими картками банки беруть додаткові гроші за користування кредитом у вигляді плати за розрахунково-касове обслуговування (РКО) у відсотках від суми заборгованості.
Наприклад, в тарифах картки «Еко-максимум» вказана процентна ставка 26% річних, але з урахуванням 3,5% комісії за РКО в місяць загальна вартість користування кредитними грошима зростає до 68% річних.
Шкала оцінки:
- менше 36% річних — 3,0 бала;
- 36−40% річних — 2,4 бала;
- 40,1−45% річних — 1,8 бала;
- 45,1−48% річних — 1,2 бала;
- понад 48% річних — 0,6 бала.
3. Наявність кешбеку
Тут ми враховували сам факт наявності кешбеку картою на постійній основі. Якщо у банку періодично проводяться акції з нарахуванням та виплатою кешбеку, вони до уваги не беруться.
ПриватБанк після запуску програми «Привіт» (яка діятиме постійно) теж вирішили віднести до банків із постійним нарахуванням кешбеку.
Шкала оцінки:
- є — 2 бали;
- немає — 0 балів.
4. Валюта кешбеку
Кешбек може нараховуватися «живими» грошима, а може балами або бонусами. Перший варіант, звичайно, кращий. Тому картки з «живим» кешбеком оцінювалися вище. Адже грошима можна розпорядитися так, як вам буде зручно: витратити в магазині, погасити борг за карткою, поповнити свою або чужу картку, зняти готівку. Якщо він платиться бонусами, варіантів набагато менше. Зазвичай ними можна розрахуватися за товари або послуги в магазинах-партнерах банку або отримати в обмін на них знижку. Буває щось середнє — кешбек платиться балами, які з часом можна конвертувати в реальні гроші.
Шкала оцінки:
- грошима — 3 бали;
- бонусами, які можна перевести в гроші — 2 бали;
- бонусами — 1 бал.
5. Можливість поповнення готівкою без комісії
Ми з’ясовували, чи можна конкретну картку поповнити готівкою без комісії в касі банку. Іншими словами, чи можна безкоштовно гасити борг за карткою готівкою. Картки, за якими є така можливість, отримали більший бал.
Шкала оцінки:
- є — 0,5 бала;
- немає — 0 балів.
6. Можливість зняття готівки без комісії
Деякі кредитні картки надають таку можливість, що, безсумнівно, є непоганим бонусом для тих, хто ними користується. І за цю властивість вони отримали додаткові бали.
Шкала оцінки:
- є — 2 бали;
- обмежена кількість разів або обмежена сума — 1 бал;
- немає — 0 балів.
7. Відсоток на залишок
Відсоток на залишок власних коштів на картці. Що він більший — то вище оцінювалася картка.
Шкала оцінки:
-
2% річних — 1 бал;
- 3% річних — 1,5 бала;
- 4% річних — 1,75 бала;
- 5% річних — 2 бали;
- 6% річних — 2,25 бала;
- 7% річних — 2,5 бала;
- 8% річних — 2,75 бала;
- понад 8% річних — 3 бали;
- не нараховується — 0.
8. Кредитний ліміт
Оцінювали максимальний можливий кредитний ліміт за карткою.
Шкала оцінки:
- до 100 000 грн включно — 1 бал;
- від 100 000 грн до 200 000 грн включно — 2 бали;
- понад 200 000 грн — 3 бали.
9. Безкоштовна або умовно безкоштовна
Картки можуть бути безкоштовними, а можуть — умовно безкоштовними — платити не доведеться при виконанні низки умов (наприклад, оплатити за місяць щонайменше 8 покупок).
Шкала оцінки:
- безкоштовна — 2 бали;
- умовно безкоштовна — 1 бал.
10. Можливість оформлення картки онлайн
У боротьбі за клієнта банки розробили процедури віддаленого оформлення та замовлення картки. Вважаємо це позитивним моментом.
Шкала оцінки:
- є — 2 бали;
- немає — 0 балів.
11. Наявність доставки картки за кордон
Незважаючи на можливість віддаленого замовлення, частина банків все ж таки наполягають на умові отримання картки у відділенні. Водночас, деякі не тільки дають можливість віддалено замовити карту, а й отримати її, перебуваючи не тільки в Україні, а й за кордоном.
Існують випадки, коли за кордоном може знадобитися іменний пластик, тому наявність доставки картки за кордон — явна перевага.
Шкала оцінки:
- є — 2 бали;
- немає — 0 балів.
Натисніть на картку, щоб дізнатися детальніше