Як взяти теплий кредит у 2018 році
І скільки на цьому можна заощадити
Сьогодні їх можуть взяти власники приватних будинків, об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) і житлово-будівельні кооперативи. Мешканцям багатоквартирних будинків теплі кредити не видають з квітня 2018-го за наказом Кабміну.
Повний перелік товарів, які можна придбати за допомогою теплого кредиту, складається з більш ніж 20 пунктів. Серед іншого, у ньому є:
- теплоізоляційні матеріали,
- твердопаливні котли,
- економні лампи,
- сонячні панелі,
- металопластикові вікна та двері.
Сьогодні «теплий кредит» можна взяти у двох державних банках: Приватбанку і Ощадбанку. Перший видає їх лише ОСББ та житловим кооперативам. Другий ще і фізичним особам – власникам приватних будинків.
Укргазбанк, який видавав їх до червня 2018-го, з цими кредитами вже не працює.
В «Ощадбанку» можна отримати «теплий кредит» на строк до трьох років і на суму не більше ніж 50 000 гривень. Але клієнту доведеться оплатити перший внесок. Якщо ціна покупки не перевищує 25 000 гривень, то він становитиме 10%. Якщо ж сума чека більша – початковий внесок зростає до 30%.
Сума компенсації залежить від товару і того, хто його купує. Фізичним особам можуть повернути 20% (але не більше ніж 12 000 гривень) від суми кредиту, якщо він оформлявся на котли (крім газових і електричних) та 35% (але не більше ніж 14 000 гривень) – на енергоефективне обладнання і матеріали.
Якщо, наприклад, клієнт вставив металопластикові вікна на 40 000 гривень, то компенсація становитиме 35% від суми – 14 000 гривень. Якщо сума покупки більша, то в гривнях сума компенсації залишиться такою самою, а у відсотках – скоротитися.
В Ощадбанку можна оформити «теплий кредит» під 17,99% річних. Крім них доведеться сплатити одноразову комісію за оформлення кредиту – 4,3%.
Банк також пропонує орієнтуватися на список перевірених магазинів. Якщо купувати у них, то можна отримати додаткову знижку на перший рік кредитування. Прокредитувати покупку і у невідомого йому постачальника банк теж може. Щоправда, така кредитна заявка може оброблятися на кілька днів довше. Як правило, її розглядають протягом двох днів. В Ощадбанку кажуть, що якщо офіційний щомісячний дохід людини більший, ніж 5000 гривень, то вона сміливо може розраховувати на позитивне рішення.
Відмовляють у кредиті в трьох випадках:
- Неправильно оформлені документи (рахунок-фактура, наприклад, повинен мати мокру печатку).
- Дуже низький офіційний дохід і є члени сім'ї на утриманні.
- Є інші непогашені кредити.
«Теплий кредит» можна оформити лише раз на рік.
Ось як виглядає схема оформлення «теплого кредиту» для фізичної особи:
- Знайти потрібний товар з допустимого переліку і взяти у продавця рахунок-фактуру.
- Звернутися з рахунком в Ощадбанк і подати заявку на оформлення «теплого кредиту». Банк перевірить благонадійність позичальника і постачальника, а також товар на відповідність вимогам державної програми.
- Якщо кредит схвалено, то оплатити перші 10% суми, після чого банк перерахує гроші продавцю.
- Продавець доставляє (встановлює) товар та підписує з клієнтом акт прийому-передачі.
- Піти з актом в банк, який зніме копії і відправить їх разом із заявкою на компенсацію в держагентство з питань енергоефективності.
- Агентство розрахує розмір компенсації і через пару місяців перерахує гроші банку. Банк перекаже гроші на рахунок клієнта, і так тіло кредиту зменшиться на суму компенсації.
З документів для оформлення «теплого кредиту» знадобляться:
- паспорт,
- ідентифікаційний код,
- довідка про доходи за останні 6 місяців,
- чек-фактура з магазину, який продає товар,
- накладна на отримання товару,
- акт виконаних робіт (якщо проводилося встановлення металопластикових вікон або дверей, утеплення фасаду тощо).