0 800 307 555
0 800 307 555

Як взяти теплий кредит у 2018 році

І скільки на цьому можна заощадити

Банки видають "теплі кредити" в межах державної програми "Тепла оселя", яка працює з 2014 року. Їх можна взяти на купівлю енергозберігаючих матеріалів та обладнання. При цьому держава компенсує 20%-35% вартості купленого товару.
Зміст

Кому і на що видають "теплі кредити"

Сьогодні їх можуть взяти власники приватних будинків, об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) і житлово-будівельні кооперативи. Мешканцям багатоквартирних будинків теплі кредити не видають з квітня 2018-го за наказом Кабміну.

Повний перелік товарів, які можна придбати за допомогою теплого кредиту, складається з більш ніж 20 пунктів. Серед іншого, у ньому є:

 • теплоізоляційні матеріали,
 • твердопаливні котли,
 • економні лампи,
 • сонячні панелі,
 • металопластикові вікна та двері.

Хто видає "теплі кредити"

Сьогодні «теплий кредит» можна взяти у двох державних банках: Приватбанку і Ощадбанку. Перший видає їх лише ОСББ та житловим кооперативам. Другий ще і фізичним особам – власникам приватних будинків.

Укргазбанк, який видавав їх до червня 2018-го, з цими кредитами вже не працює.

"Теплий кредит" в Ощадбанку

В «Ощадбанку» можна отримати «теплий кредит» на строк до трьох років і на суму не більше ніж 50 000 гривень. Але клієнту доведеться оплатити перший внесок. Якщо ціна покупки не перевищує 25 000 гривень, то він становитиме 10%. Якщо ж сума чека більша – початковий внесок зростає до 30%.

Сума компенсації залежить від товару і того, хто його купує. Фізичним особам можуть повернути 20% (але не більше ніж 12 000 гривень) від суми кредиту, якщо він оформлявся на котли (крім газових і електричних) та 35% (але не більше ніж 14 000 гривень) – на енергоефективне обладнання і матеріали.

Якщо, наприклад, клієнт вставив металопластикові вікна на 40 000 гривень, то компенсація становитиме 35% від суми – 14 000 гривень. Якщо сума покупки більша, то в гривнях сума компенсації залишиться такою самою, а у відсотках – скоротитися.

В Ощадбанку можна оформити «теплий кредит» під 17,99% річних. Крім них доведеться сплатити одноразову комісію за оформлення кредиту – 4,3%.

Банк також пропонує орієнтуватися на список перевірених магазинів. Якщо купувати у них, то можна отримати додаткову знижку на перший рік кредитування. Прокредитувати покупку і у невідомого йому постачальника банк теж може. Щоправда, така кредитна заявка може оброблятися на кілька днів довше. Як правило, її розглядають протягом двох днів. В Ощадбанку кажуть, що якщо офіційний щомісячний дохід людини більший, ніж 5000 гривень, то вона сміливо може розраховувати на позитивне рішення.

Відмовляють у кредиті в трьох випадках:

 • Неправильно оформлені документи (рахунок-фактура, наприклад, повинен мати мокру печатку).
 • Дуже низький офіційний дохід і є члени сім'ї на утриманні.
 • Є інші непогашені кредити.

«Теплий кредит» можна оформити лише раз на рік.

Як отримати "теплий кредит"

Ось як виглядає схема оформлення «теплого кредиту» для фізичної особи:

 1. Знайти потрібний товар з допустимого переліку і взяти у продавця рахунок-фактуру.
 2. Звернутися з рахунком в Ощадбанк і подати заявку на оформлення «теплого кредиту». Банк перевірить благонадійність позичальника і постачальника, а також товар на відповідність вимогам державної програми.
 3. Якщо кредит схвалено, то оплатити перші 10% суми, після чого банк перерахує гроші продавцю.
 4. Продавець доставляє (встановлює) товар та підписує з клієнтом акт прийому-передачі.
 5. Піти з актом в банк, який зніме копії і відправить їх разом із заявкою на компенсацію в держагентство з питань енергоефективності.
 6. Агентство розрахує розмір компенсації і через пару місяців перерахує гроші банку. Банк перекаже гроші на рахунок клієнта, і так тіло кредиту зменшиться на суму компенсації.

З документів для оформлення «теплого кредиту» знадобляться:

 • паспорт,
 • ідентифікаційний код,
 • довідка про доходи за останні 6 місяців,
 • чек-фактура з магазину, який продає товар,
 • накладна на отримання товару,
 • акт виконаних робіт (якщо проводилося встановлення металопластикових вікон або дверей, утеплення фасаду тощо).