6 причин перевести свій рахунок ФОП у monobank

І як це зробити

Мене звати Андрій. Я – редактор порталу Finance.ua і ось вже кілька років як є фізичною особою-підприємцем. Як і у всіх ФОП-ів, у мене має бути свій рахунок у банку. Нещодавно я відкрив його в monobank. У цій статті я розповім про деталі цього процесу, а також про те, що мене підштовхнуло до того, щоб змінити обслуговуючий банк.
Зміст

Чому monobank?

Я – один з перших клієнтів mono. Свою чорну картку monobank відкрив у листопаді 2017 року і відтоді регулярно нею користуюся. Більше того, з нею вже давно пов'язана майже вся моя фінансова активність. Перше, що мене приваблює – це зручність і простота мобільного додатку, через який працює monobank. Упевнений, зробити його таким було дуже складно.

Наведу аналогію зі своєю професією. Одна з найтяжчих речей у журналістиці – просто розповідати про складні речі. Так, щоб написане тобою було зрозуміло всім, незалежно від віку, освіти і сфери зайнятості читача. Мені здається, схоже завдання, тільки набагато масштабніше, стоїть перед творцями мобільного банку. Це складний і масовий продукт, тому його потрібно зробити функціональним і водночас зрозумілим, простим у використанні. Щоб позбавити клієнтів від нагромадження різних меню, налаштувань і погоджень кожної дії. Непросте завдання. Але в monobank впоралися з нею «на відмінно».

Всі мобільні інтернет-банки, які я бачив до цього, були урізаними варіантами десктопних версій. Але почавши користуватися monobank, я усвідомив, що на невеликому екрані мобільного телефону мені стало простіше і швидше, ніж з комп'ютера, оплачувати комуналку, поповнювати рахунки, робити перекази, сплачувати податки тощо. Додаток розуміє мене з півкліку або, якщо точніше, півсвайпу.

Друге, що мене приваблює, так це те, в monobank змогли зробити банкінг ненудним. Спочатку вони придумали розділ з нагородами, на якому багато клієнтів просто збожеволіли. Деякі виставляли в соцмережах оголошення з пропозицією оплатити комусь зі знижкою покупку авіаквитка або одяг в магазині тільки заради того, щоб отримати чергову нагороду. Були й такі, хто виключно заради нової нагороди їхав за кордон і витрачав там гроші. Вдумайтеся! І все це дорослі люди, багато з них мають вищу освіту 😃

Потім вони додали ігри. В фінансовий мобільний додаток! Хто ще міг до такого додуматися? Я особисто неодноразово зустрічав людей, які «шпилять» в них, стоячи в черзі до каси супермаркету, на лавочці в парку і т.д.

Подобається мені й те, що, на відміну від багатьох інших банків, які виходять на ринок з сирими послугами, monobank пропонує людям тільки те, що доведено до розуму – продумано і працює, як годинник. Це підтверджують новинки, з якими mono останнім часом зачастив: їхня дитяча картка, сервіс накопичень Банка, покупка полісу ОСЦПВ. Зрозуміло, що мене зацікавило і те, що вони придумали для підприємців. Тому, як тільки з'явилася можливість, я вирішив перевести свій ФОП з ПриватБанку в monobank. Але ця причина, скоріше, емоційна і, ясна річ, вона не була головною. Основні причини мого переходу цілком раціональні й меркантильні. Ось вони.

Безкоштовне відкриття і обслуговування рахунку

Приватному підприємцю в monobank не доведеться платити за:

  • відкриття та обслуговування рахунків у гривні, доларах або євро;
  • платежі по Україні;
  • сплату податків;
  • надання виписок по рахунку;
  • перекази коштів на картку monobank.

Кажучи простіше, все обслуговування ФОП – безкоштовне.

Для порівняння: відкриття ФОП-рахунку в тому ж ПриватБанку коштує 100 гривень, в Ощадбанку – 50 гривень. Його обслуговування в цих банках коштує 100 і 129 гривень на місяць відповідно, а платежі на рахунки інших банків у обох коштують 2 гривні/платіж. У Альфа-Банку – 3 гривні/платіж. До речі, якщо в ПриватБанку платіж проводиться у неопераційний час (16:30-19:00), то береться додаткова комісія +0,2% від суми платежу.

Безкоштовне зняття готівки

Клієнт-ФОП може безкоштовно переказувати гроші зі свого рахунку на чорну або білу картку фізособи, а потім без комісій знімати до 50 000 гривень на місяць в будь-якому банкоматі.

Для порівняння: у ПриватБанку зняття готівки з ФОП-картки «Ключ до рахунку» або переказ грошей на «картку для виплат» коштує 0,8% від суми (0,5% для IT-пакету).

Повністю дистанційне обслуговування

Відкрити ФОП-рахунок у monobank можуть тільки ті клієнти, у яких вже є чорна картка. Але ні для її отримання, ні для відкриття ФОП-рахунку в банк їхати не потрібно. Все робиться віддалено в додатку.

Для порівняння: у ПриватБанку картку «Ключ до рахунку» можна отримати тільки в відділенні.

Все обслуговування в одному додатку

Щоб розпоряджатися коштами на ФОП-рахунку, не знадобляться додаткові додатки, логіни/паролі в нові особисті кабінети або нові банківські картки. Все обслуговування здійснюється через один всім вже знайомий зручний мобільний додаток і вже випущені картки.

Для порівняння: в Приват-24 передбачений окремий вхід для фізосіб і окремий для бізнесу. В процесі роботи при переказі коштів між рахунками ФОП і фізособи доведеться перемикатися між різними додатками, що незручно. Також для зняття коштів з ФОП-рахунку в Приваті потрібна окрема картка – «Ключ до рахунку».

Веб-кабінет

Ситуація, коли один бухгалтер веде декілька рахунків ФОП, досить поширена. В цьому випадку підприємцю доводиться відправляти йому виписки, отримувати платіжки на сплату податків, сплачувати їх. Загалом, витрачати час на адміністрування свого ФОП. У monobank придумали для таких випадків відмінне рішення – веб-кабінет.

Підприємець налаштовує в додатку доступ до своїх рахунків для бухгалтера. Той зможе підключатися через веб-кабінет і отримувати всю потрібну інформацію для створення платежів і формування звітності.

Причому бухгалтеру можна дати два режими доступу: без права проведення платежів і з ним. У першому випадку він зможе тільки переглядати рахунки і попередньо створювати платежі. Підтверджувати їх повинен власник рахунку. У другому – бухгалтер сам, без підтвердження зможе проводити безризикові платежі: сплачувати податки, робити перекази між рахунками самого ФОП. Всі інші транзакції – на рахунки інших фізичних або юридичних осіб – вимагають підтвердження власника рахунку в додатку.

Погодьтеся, зручно. В рази полегшує процес використання запрошеного бухгалтера.

Цілодобовий валютообмін між рахунками без курсових втрат

Деякі підприємці отримують дохід у валюті (ті ж IT-шники). Знімати її з ФОП-рахунку безпосередньо не можна (за винятком рідкісних випадків, передбачених законодавством). Тому, щоб витратити зароблену валюту – перевести її в готівку або покласти на депозит – підприємцям доводиться спершу переводити гроші в гривню, і вже потім на неї назад купувати валюту. Виходить подвійна конвертація і втрати на різниці курсів купівлі та продажу.

monobank позбавив клієнтів від цієї проблеми. Вони зможуть цілодобово переказувати валюту з рахунку ФОП на валютну картку фізособи без втрат. Так, це також робиться через подвійну конвертацію, але mono проводить її за єдиним курсом. Тобто на валютну картку фізособи надійде та ж сума, що була списана з його ФОП-рахунку. Для багатьох ФОП-клієнтів це буде однією з головних переваг.

Як відкрити ФОП-рахунок у monobank

Раніше для цього в додатку потрібно було займати чергу, яка почала формуватися ще навесні. Я зробив це в кінці квітня, через кілька тижнів після анонсу послуги засновниками monobank. Мій номер в ній був 12666, а запрошення відкрити рахунок мені прийшло тільки 16 липня. Як я вже казав, mono доводить до пуття всі свої послуги, і на це потрібен час.

Зараз все простіше – послуга доступна всім. Потрібно лише зайти в розділ з картками, вибрати ФОП і натиснути «Відкрити рахунок ФОП».

Після цього додаток запитає про вид діяльності вашого підприємства, кількість співробітників, і попросить вказати дохід за минулий рік. Дані потрібні для підготовки договору на відкриття рахунку.

Цей договір потрібно буде потім прочитати, підтвердити і натиснути «Відкрити рахунок ФОП».

Власне кажучи, все. Після цього в додатку на сторінці вибору карток при натисканні на вкладку «ФОП» будуть видні ваші рахунки. Натиснувши на них, потрапляємо в знайому нам сторінку програми лише сіро-бірюзового кольору і замість звичного зображення картки намальована перфокарта.