Картка для клієнтів до 16 років від monobank

Що це і як її оформити?

monobank | Universal Bank випустив «дитячу картку». Це продукт для підлітків, але подобається він, схоже і їхнім батькам. Перші в захваті від яскравого пластику і комплекту, з яким вона поставляється: набору наклейок і дерев'яного конструктора. Другим тепер простіше видавати своїм чадам кишенькові гроші і контролювати їхні витрати. Ми розбиралися, що таке «дитяча картка» monobank і як її оформити.
Зміст

Дорослі давно відчули переваги банківських карток перед готівкою:

  • ними платити зручнішо – не потрібно морочитися зі здачею і дрібницею;
  • ними платити безпечно – в разі втрати або крадіжки картки губляться не гроші, а шматок пластику;
  • ними платити вигідно – можна заробляти кешбек.

А як щодо підлітків? Адже їм теж доводиться видавати кишенькові гроші. Чому б і їх не переказувати на картку. Дітям це дозволить відчувати себе самостійними, розраховуючись, наприклад, за сік у шкільному буфеті або за олівці в канцелярському магазині, а батькам – бути спокійнішими, контролюючи витрати свого чада і встановлюючи ліміти на певні операції. До того ж картка дозволить дитині на практиці освоювати ази фінансової грамотності. Напевно, так подумали в monobank і вирішили випустити «дитячу картку».

Перше, що сподобалося, це її промо. Творцям вдалося зробити яскравий, барвистий ролик, який буде до душі і дорослим:

Оформити її може будь-який дорослий клієнт monobank своїй дитині у віці від 6 до 16 років. Процедура відкриття картки складається з чотирьох етапів.

Подання заявки

Подати заявку на жовту картку може один з батьків. Для цього потрібно потягнути екран вниз в головному меню додатку monobank. Так ми потрапляємо в меню вибору карок, де потрібно вибрати «Дитячі» і натиснути «Хочу дитячу картку»:

Далі програма попросить ввести дані дитини – ПІБ і дату народження – і сфотографувати її свідоцтво про народження:

Вводити дані можна як російською, так і українською мовами. Але в підтримці користувачів кажуть, що все ж краще українською. А знімок можна зробити як в процесі, так і завантажити з галереї.

Далі вводимо номер телефону дитини. Після чого система повідомить, що «Ваша картка майже готова».

Внизу під зображенням картки виводиться ПІБ дитини, дата її народження і номер телефону. Перевіряємо дані і, якщо все вказано правильно, натискаємо «Продовжити»:

Тепер один з батьків повинен відправити на «дитячий» телефон посилання для скачування і встановлення додатку monobank. Це можна зробити електронною поштою або через будь-який месенджер.

Встановлення додатку на «дитячому» телефоні

Після того, як на телефоні дитини посилання отримано і активовано, ми потрапляємо в Play Market (або AppStore). Потрібно встановити і запустити додаток monobank. Перше, що доведеться зробити після його запуску – вказати номер телефону:

Після чого програма попросить зробити селфі і відправить запит на активацію картки тому з батьків, хто ініціював її оформлення.

Повідомлення на батьківському смартфоні виглядає так:

«Дитячий» додаток відразу повідомить про підтвердження активації і запропонує продовжити оформлення картки. Дитині потрібно буде:

  • вибрати її колір – класичний чорний колір або ж жовтий (жовтий, звісно, веселіший);
  • придумати PIN-код (він же буде використовуватися для входу в додаток);
  • вибрати один з месенджерів, який буде використовуватися в якості зв'язку з контакт-центром.

Готово. Додаток встановлено.

Налаштування «дитячого» додатку

Придивившись, можна помітити, що в нижньому меню «дитячого» додатку немає звичних кнопок «Розстрочка» та «Депозит». Зате з'явилася кнопка «Банка». Це, схоже, аналог приватбанківської «Скарбнички», але він поки не працює.

Розділ «Кешбек» зовні нічим не відрізняється від «дорослого». Єдина відмінність – дітям кешбек доступний для виведення, починаючи не з 100, а з 60 гривень.

Меню «Ще» повністю дублює «дорослий» додаток.

Першим повідомленням, яке дитина побачить, буде привітання з відкриттям віртуальної картки і 4 поради про те, як нею користуватися. Тут же буде кнопка для замовлення пластикового варіанту картки. Замовити можна як звичайну (знеособлену), так і іменну картку з фотографією дитини. Пластик буде відправлений «Новою Поштою». За доставку доведеться викласти 50 гривень (суму буде списано з рахунку дитини), сама ж картка випускається безкоштовно.

У конверті з пластиковою карткою дитина отримає спеціальний набір дитячих наклейок з котом і дерев'яний конструктор. До речі, наклейки діти можуть клеїти на двері кабінету улюбленого вчителя. Кільком вчителям (або директорам), на чиїх дверях їх буде найбільше, в кінці навчального року засновники monobank спільно з VISA обіцяли вручити приз – автомобіль «Шкода Октавія». Але в зв'язку з карантином акцію перенесли на осінь.

Є у «дитячого» додатку й розділ з нагородами – анімованими значками з котами, які користувач отримує за певні досягнення. Наприклад, за N покупок в інтернеті або за кілька місяців безперервного користування карткою. За словами співзасновника monobank Олега Гороховського, «дитячий» розділ «Нагороди» «сильно відрізняється від дорослих, але теж з неймовірними квестами місяця і призами від Visа для переможців». Кращих збирачів дитячих нагород чекають три поїздки в Діснейленд та інші призи.

Налаштування батьківського контролю

Картка дитини з'являється у одного з батьків у меню карток в закладці «Дитячі».

Свайп вліво переводить на екран, де можна картку заблокувати, встановити для неї ліміт на оплату в інтернеті, а також налаштувати опції батьківського контролю:

Можна, наприклад, заборонити дитині знімати готівку або переказувати гроші на чужу картку. Якщо ви плануєте поповнювати її картку не тільки зі своєї картки monobank, але і з карток інших банків, то опція «Поповнення картки» має бути включена.

Можливість заблокувати «дитячу картку» є як в «дитячому», так і в «дорослому» додатку. При цьому, якщо це зробить чи мати, то дитина розблокувати її не зможе. Навпаки теж працює: якщо свою картку заблокує дитина, то розблокувати її зможе тільки вона сама.

Відгуки користувачів

Творці подбали про те, щоб картка припала до душі не тільки батькам, а й дітям. Вона доставляється в великому картонному конверті, в який крім неї, вкладено серію дитячих наклейок від monobank і дерев'яний конструктор, створений в колаборації з Гаріком Корогодським. Що саме з комплекту дітям подобається більше, картка чи все інше – незрозуміло 😁. Судячи з відгуків батьків, захоплення викликає і те, і інше. Дорослі вже активно постять у соцмережах фото своїх чад і розпакованих конвертів з картками.

Резюме

Витівка monobank з «дитячою карткою», на наш погляд, вдалася. Втім, це було очікувано, адже поки творці проекту не розчаровували клієнтів. Інакше армія власників їхніх карток не росла б по мільйону осіб на рік. Дитяча картка, як і її дорослий варіант, легко оформляється і просто управляється. Батьки зможуть в будь-який момент переказати своєму «чаду» фінансову допомогу і контролювати його витрати. Всі заявлені функції працюють. Як буде далі – подивимося, але нам поки подобається.