0 800 307 555
0 800 307 555

Що таке Банка від monobank

Як працює новий інструмент накопичення

monobank останнім часом зачастив з новинками. Пару місяців назад він представив «дитячу» картку. І ось зовсім недавно нову послугу – Банку. Це інструмент накопичення, в основі створення якого, швидше за все, лежала стара добра приватбанківська «Скарбничка». Що не дивно, адже засновники monobank – вихідці з «Привату». Але їм вдалося зробити процес накопичення набагато ефективніше, технологічніше і, нарешті, просто естетичніше. Втім, іншого від mono ми і не чекали. Finance.ua розбирався, що таке Банка і як вона працює.
Зміст

Що таке Банка і навіщо вона потрібна

Банка – це новий сервіс накопичення від monobank, аналогів якому за функціоналом, схоже, немає. У ньому можна налаштувати 7 різних способів поповнення накопичувального рахунку: 5 зі своїх карт, і 2 способи організувати спільний збір коштів з іншими людьми, причому не тільки з клієнтами monobank. Такого розмаїття інструментів накопичення немає ні у кого з банків.

Якщо у вас іще немає банки, можете підписатися на наш канал у телеграмі. Там ми часто розповідаємо про різноманітні фінансові «фішки». Утім, підписуйтесь, навіть якщо вже маєте банку 😉

Як створити Банку

Банку зайняла в додатку місце Кешбеку, який «переїхав» у меню вибору карт (відображається при натисканні на іконку карт над цифрами балансу на головному екрані).

Рішення, на наш погляд, правильне. Кешбек від moтobank, звичайно, непоганий (можна заробляти до 20% в обраних категоріях), але про нього все вже знають. А Банка – продукт новий і вийшов досить вдалим. Тому вивести її в головне меню цілком обгрунтовано.

Отже, щоб створити нову Банку, натискаємо на іконку, що знизу екрану. Додаток запропонує її створити і вказати в назві мету накопичення: «на відпустку», «на велосипед», «на новий iPhone». Якщо що, назву поміняти можна в будь-який момент. Ми назвали свою Банку «Про всяк випадок»:

За замовчуванням вам запропонують створити Банку в гривні, але валюту накопичень можна поміняти, якщо свайпнуть іконку банки з монетами вліво або вправо. Валюта зміниться на долари або євро.

Після введення назви натискаємо «Створити». Тепер система запропонує ввести суму, яку ми хочемо накопичити – поставити, так би мовити, чітку мету (змінити її можна в будь-який момент). Це – не обов'язкова умова. Накопичувати можна без неї. Після чого знову тиснемо «Створити». Все, Банка готова, можна наповнювати.

Способи поповнення Банки

індивідуальне поповнення

Якщо натиснути на Банку внизу екрану, потрапляємо в її меню, яке виглядає так:

Кнопка «Поповнити» пропонує вручну поповнити Банку з однієї з ваших карток:

Як видно, зробити це можна з будь-якої картки в будь-якій валюті. Якщо поповнюєте доларову Банку із гривневої картки, зарахування пройде по курсу продажу долара. Якщо навпаки – гривневу «Банку» валютною карткою – за курсом покупки валюти.

Так працює пряме поповнення, але воно, на наш погляд, не особливо цікаве. В меню «Накопичення з моїх карт» monobank пропонує більш елегантні механізми наповнення Банки. Там можна обрати будь-яку картку і для кожної налаштувати свої правила переказу коштів на накопичувальний рахунок:

Їх, як видно, може бути 4:

  1. округлення залишку;
  2. округляти витрати;
  3. відсоток від витрат;
  4. регулярні платежі.

Округляти залишок на карті, і округляти витрати можна до 10, 100 або 1000 гривень. Як це працює? Наприклад, ви налаштували округлення залишку до 100 гривень. Це означає, що якщо в кінці дня залишок на карті буде, припустимо, 998,23 гривень, то 98,23 гривень потрапить в Банку, а на карті залишиться 900.

Округлення витрат працює інакше. Наприклад, ви налаштували округлення до 10 гривень і розплатилися карткою в магазині на 45,70 гривень. В цьому випадку в Банку потрапить 4,30 гривень, а з карти списується рівна сума в 50 гривень.

Відсоток від витрат можна налаштувати від 1 до 10%. В разі налаштована умова 10%, то при витраті кожної 1000 гривень 100 потрапляє в Банку.

Ну і найпростіше – регулярний платіж. Його можна налаштувати так, щоб із заданою періодичністю в неї перераховувалася якась конкретна сума (від 50 гривень і вище). Платіж може відбуватися раз в день, на тиждень, на два тижні або на місяць.

Правила, за якими будуть відбуватися списання на користь Банки, будуть відображатися під кожною картою:

Спільне поповнення

Крім індивідуального, можна налаштувати також «Спільне накопичення». Якщо натиснути на відповідну кнопку, можна створити нову Банку (назвемо її, «На благодійність») і запросити друзів зробити внесок в неї:

Після натискання «Запросити» програма відкриє вашу телефонну книгу, де можна галочками обрати друзів, яким потрібно надіслати запрошення (тих друзів, у яких є карта monobank).

Ще один спосіб спільного поповнення – «Накопичення за посиланням». Натиснувши на нього, можна створити нову Банку і відправити посилання на її поповнення одним з месенджерів або опублікувати в соціальних мережах:

Такий спосіб – відмінний інструмент для донатів.

Що буде, коли Банка заповниться

Після досягнення зазначеної суми, додаток надішле вам повідомлення і запропонує або збільшити її суму Банки, або «розбити» її. Якщо вибрати другий варіант, гроші будуть зараховані на обрану картку. При цьому валюта Банки і валюта обраної картки повинні збігатися.

Налаштування Банки і Статистика

В «Налаштуваннях» можна:

  • змінити назву Банки;
  • змінити суму накопичення;
  • додати свою картинку замість зображення банки (можна зробити фото або вибрати зображення з галереї смартфона);
  • додати опис – текст, який буде відправлений разом із запрошенням до спільного накопичення Банки;
  • «розбити» Банку, якщо терміново знадобилися гроші.

Ну і якщо натиснути на «Статистику», можна буде побачити детальну історію наповнення Банки.

Резюме

На наш погляд, monobank відмінно попрацював над Банкою. З нею можна накопичувати самому, зробивши пару нескладних налаштувань, а також залучати друзів і навіть отримувати донати, використовуючи месенджери і соціальні мережі. Жоден з подібних продуктів конкурентів не зрівняється з нею ні за можливостями, ні по гнучкості і простоті налаштувань. Рекомендуємо.