0 800 307 555
0 800 307 555

Найкращі статті 2023 за вашими запитами

Це варто почитати

Редакція Finance.ua вирішила обрати 10 матеріалів, що були опубліковані у 2023 році, та розповісти історії, які за ними стоять. Більшість із цих статей – це відповіді на запити наших читачів.
Зміст

Як і де відкрити банківський рахунок за кордоном

Після початку повномасштабної війни, коли мільйони українців опинилися за кордоном, найактуальнішим питанням було щодо можливості відкриття банківського рахунку в тій чи іншій країні.

Це той варіант, коли наші читачі допомагали нам систематизувати та впорядкувати інформацію, розповідаючи про власний досвід відкриття банківського рахунку за кордоном.

Ще кілька років тому відкрити банківський рахунок у закордонному банку для українців було досить складним завданням. Але зараз усе стало набагато простіше. Декотрі банки навіть пропонують спеціальні умови для українців.

Якщо ви перебуваєте за кордоном і ще не маєте банківського рахунку, цей матеріал обов’язково стане вам у пригоді.

Як погасити кредит, якщо перебуваєте за кордоном

Друге за популярністю запитання від наших читачів. Адже, опинившись за кордоном, вони зіткнулися з проблемою – як погашати заборгованість за кредитами.

Поштовхом для підготовки матеріалу став черговий лист, який надійшов на редакційну пошту: «Підкажіть, будь ласка, як поповнювати та вносити обов'язковий платіж на картку «Універсальна» ПриватБанку з-за кордону, якщо ти – клієнт місцевого банку?».

Ми детально розібралися в питанні та підготували загальні рекомендації, які стануть у пригоді клієнтам не лише ПриватБанку, а й будь-якого іншого українського банку.

Банківські перекази: якщо відправили гроші не туди

«Гроші пішли не туди, куди треба. Чи можна їх повернути?» – різні варіації цього запитання ми часто отримуємо від наших читачів різними каналами комунікації.

Щоб відповісти на нього ми поспілкувалися з технічною підтримкою кількох українських банків. Висновок невтішний – якщо переказ пішов не туди, куди треба, повернути гроші практично неможливо, якщо одержувач сам добровільно їх не поверне.

Проте вже після публікації статті до редакції звернувся один із наших постійних читачів, який опинився в такій ситуації – переказав велику суму грошей не тому отримувачу. Останній відмовився її повертати.

Після спілкування з підтримкою банку та заяви в поліцію наш читач звернувся до суду, який виніс рішення на його користь. Але майте на увазі, що впрягатися в тяжбу є сенс, якщо йдеться про велику суму грошей, бо окрім уже втрачених грошей доведеться піти на додаткові витрати.

Що робити мобілізованому ФОПу

З таким запитанням читачка, батька якої мобілізували до війська, звернулася до нашого журналіста.

Через те, що війна, а з нею і мобілізація тривають досі, ми вирішили підготувати універсальну відповідь, що робити мобілізованому ФОПу – як подавати звітність, як і які платити чи не платити податки, як ліквідувати ФОП, тобто припинити державну реєстрацію, і чи взагалі потрібно її припиняти тощо.

Пільги для військовослужбовців за кредитними зобов’язаннями

Українські військовослужбовці мають низку пільг щодо кредитних зобов’язань під час особливого періоду, яким є воєнний стан. Проте не всі про це знають.

Питання пільг по кредитах для військових неодноразово підіймали на форумі Finance.ua. Тому ми й вирішили розповісти, що робити військовослужбовцям, мобілізованим і резервістам, які мають кредити, та хочуть скористатися передбаченими законом пільгами.

Чи можуть вас звільнити від кредиту

Ще одна доволі популярна тема з нашого форуму.

Річ у тім, що всі, хто взяв кредит, стикаються з тим, що його треба віддавати. І часто віддавати його або нічим, або не хочеться. Тому позичальники шукають варіанти, як позбутися кредиту.

У мережі, на дошках оголошень, у громадському транспорті часто можна зустріти об’яви у дусі «Зможу звільнити вас від кредиту». Але по факту всі вони – не більше, ніж афера, щоб видурити гроші в довірливих громадян.

У статті розповідаємо все, що треба знати про такі «послуги», а також наводимо цілком законний спосіб, як не платити за кредит. Проте цей шлях – складний. Окрім того, він потребуватиме кваліфікованої юридичної допомоги, довгої процедури, відносно високих витрат і зовсім не гарантує того, що результат вас задовольнить.

Чи можна продавати нерухомість на тимчасово окупованих територіях

Питання купівлі-продажу нерухомості на тимчасово окупованих територіях важкою хмарою висить над українським суспільством з 2014 року, коли російські окупаційні війська вдерлися в Крим і на Донбас. І дати на нього відповідь доволі складно, бо тут є теоретична й практична сторона, які кардинально відрізняються.

Суть у тому, що сам акт купівлі-продажу не обмежується просто підписанням відповідного документу – для того, щоб його підписати, необхідно зробити певний перелік дій. І дії ці стосуються як продавця і покупця, так і нотаріуса, який угоду посвідчує.

За посиланням детально пояснюємо все, що потрібно знати про будь-які дії з нерухомістю на тимчасово окупованих територіях.

Як обміняти українське посвідчення водія за кордоном

У травні 2023 року в Дії запрацювала послуга обміну та відновлення посвідчення водія. Звісно ж ми детально про неї розповіли.

А вже згодом на редакційну пошту надійшов лист із незвичним запитанням – читачка цікавилася, чи може вона через Дію замовити собі нове водійське посвідчення в Німеччині.


Натисніть для збільшення. Зображення відкриється в новій вкладці

Довелося розбиратися в тонкощах. І як виявилося, способів обміняти або відновити водійське посвідчення за кордоном є кілька. Виклали все у відповідній статті.

Які долари краще тримати під матрацом

Поштовхом для цієї статті стала історія, яка трапилася з нашим журналістом.

Влітку 2023 року йому потрібно було обміняти 100 доларів на гривню, утім його здивуванню не було меж, коли в обміннику йому запропонували взяти їх під 10% комісії. А все тому, що «сотка» була 1996 року випуску.

Редакції Finance.ua вдалося поспілкуватися з людиною, яка багато років працює у валютообмінному бізнесі. Наш співбесідник на умовах анонімності розповів цікаві подробиці про «білий» і «синій» долар, «великі» і «маленькі» портрети й те, як ці параметри впливають на вартість доларів.

Так-так, 100 доларів – це не завжди 100 доларів.

Вартість товару на ціннику та в чеку відрізняється: що робити?

Ще одна із тем, яку часто порушують на нашому форумі.

Насправді кожен опинявся в ситуації, коли на ціннику в торговому залі й на касі не збігаються ціни. У касирів завжди один аргумент: «Нічого не знаю, у мене так каса б’є». Але є нюанс – за законом платити треба за тією ціною, що вказана на ціннику.

Тому що б вам не говорив касир, платіть за ціною, вказаною на ціннику. Якщо він не згоден – кличте адміністратора.

Якщо не допомогло й це – сміливо викликайте поліцію. Від правоохоронців вимагайте складання протоколу про адміністративне правопорушення, вчинене щодо вас працівниками магазину, за фактом обрахунку покупця.

У даній ситуації правда однозначно на вашому боці. Єдине – чи готові ви витрачати свій час, доводячи її.