0 800 307 555
0 800 307 555

Як погасити кредит, якщо перебуваєте за кордоном

Доступні варіанти

Після початку повномасштабної війни з росією мільйони громадян України були змушені залишити країну, рятуючи своє життя. Більшість із біженців були клієнтами українських банків, мали оформлені кредити або користувалися кредитними картками. Опинившись за кордоном, вони зіткнулися з проблемою: як погашати заборгованість за кредитами?
Зміст

Практично всі, хто опинився в іншій країні, протягом місяця відкрили рахунки в місцевих банках – польських, чеських, німецьких, іспанських… Але при цьому вирішили не припиняти співпрацю з українськими банками. Отже, треба було вирішувати, як вносити оплату на свої українські рахунки, щоб не стати проблемним клієнтом із простроченими боргами.

До редакції Finance.ua надійшло запитання від нашого читача: «Підкажіть, будь ласка, як поповнювати та вносити обов'язковий платіж на картку «Універсальна» ПриватБанку з-за кордону, якщо ти – клієнт місцевого банку?».

Ми детально розібралися в питанні та підготували загальні рекомендації, які стануть у пригоді клієнтам не лише ПриватБанку, а й будь-якого іншого українського банку.

Усе, що треба знати про кредити та кредитні картки – в нашому телеграм-каналі. Також у нас є сторінка в Instagram.

Просто поповнити рахунок через касу не вдасться

Лише опинившись за кордоном, українці по-справжньому оцінили, наскільки зручною є українська банківська система. Те, що в Україні здавалося звичайним і доступним кожному, за кордоном викликає серйозні проблеми. Наприклад, тут не вдасться просто прийти до каси відділення та поповнити свою українську картку чи рахунок.

За кордоном для того, щоб внести кошти, потрібно мати рахунок у місцевому відділенні банку та поповнювати безпосередньо лише його. А потім уже з цього рахунку робити переказ на рахунок в українському банку.

SWIFT-переказ за реквізитами

Одним із варіантів погашення заборгованості в українському банку (як у ПриватБанку, так і в будь-якому іншому) є оплата через систему SWIFT. Такий переказ можна легко ініціювати з будь-якого банку світу.

Все, що потрібно для цього, знати свої реквізити для SWIFT-переказу.

Їх можна знайти у веб- або мобільному додатку українського банку. Або запитати в чаті банківської служби підтримки («гарячої лінії»).

Для того щоб дізнатися SWIFT-реквізити свого рахунку в ПриватБанку, необхідно:

  • зайти в Приват24, пункт меню «Сервіси» – «Перекази» – «SWIFT»:
  • вибрати валюту:

  • вибрати потрібну картку, на яку плануєте зробити переказ;

  • натиснути кнопку «Отримати реквізити».

Далі ці реквізити необхідно буде надати операціоністу у відділенні місцевого банку або зробити такий платіж у банківському додатку закордонного банку самостійно.

Оскільки переказ буде у відмінній від гривні валюті, під час зарахування його конвертують у гривню за картковим курсом купівлі ПриватБанку. Майте на увазі, що курс купівлі не збігається з офіційним і іноді змінюється.

Як варіант, можна зробити SWIFT-переказ на валютну картку українського банку (якщо немає відкритої, завжди можна зробити віртуальну. – Ред.), а потім у потрібний момент зробити онлайн-обмін валюти на гривню, погашаючи заборгованість за кредитом або кредитною карткою.

Зверніть увагу: зарахування коштів по SWIFT-переказу зазвичай відбувається протягом 1-5 робочих днів. Враховуйте цей момент при погашенні заборгованості та здійснюйте платіж заздалегідь, щоб не вийти у прострочення, адже банки за це можуть стягувати пеню.

Переказ на картку за допомогою різних систем грошових переказів

Ще одним способом погашення заборгованості за кредитною карткою є переказ за допомогою будь-якої міжнародної системи грошових переказів.

Один з найбільш доступних та зручних варіантів TransferGo.

TransferGo – міжнародна компанія. Обслуговує кілька десятків валют у 55 країнах світу та має офіси по всій Європі, зокрема, у Лондоні, Берліні, Стамбулі та Варшаві.

Для переказу необхідно зробити таке:

  • уточнити, з якої країни в яку переказуєте

Система запропонує зробити переказ у національній валюті, при цьому сама переведе місцеву валюту у гривню за своїм внутрішнім курсом обміну.

  • вибрати, куди саме хочете надіслати гроші – на рахунок (у разі погашення заборгованості за кредитом) чи на картку:

Як бачите, можна зробити переказ або на банківський рахунок (за номером IBAN), або за номером картки (потрібно ввести 16-значний номер). Для поповнення карток ПриватБанку є навіть окремий пункт меню.

Перший переказ система TransferGo зробить безкоштовно, щоб потенційний клієнт міг оцінити швидкість та зручність. Усі наступні будуть із невеликою комісією.

Розмір комісії залежить від різних факторів, наприклад, від країни відправлення та країни призначення платежу, швидкості переказу тощо. Система відразу ж вкаже суму комісії, тому ви зможете вирішити, чи вигідно вам здійснювати такий платіж.

Лайфхак: часто карткові курси у різних банків відрізняються; багато банків ставлять дуже невигідні курси купівлі.

Якщо ви маєте дебетові картки різних банків з можливістю переказу в Україні без комісії (ПУМБ, monobank та ін.), можна вибрати банк, у якого картковий курс купівлі валюти буде вищим, і зробити переказ у валюті на цю картку. А потім із неї переказати на кредитну картку в потрібному банку й погасити заборгованість.