Найпопулярніші статті Finance.ua 2024 року
Огляд матеріалів, які мали найбільший попит серед читачів
Війна триває, тому Finance.ua продовжує активно слідкувати за новинами та інформувати вас про найактуальніші події на військову тематику. Регулярно ми пишемо для вас й статті, які мають безпосереднє відношення до війни.
Так, одна з найпопулярніших статей, яка була вами переглянута — зарплати військових у 2024 році: все, що треба знати. Це й не дивно, адже війна торкнулася майже кожної родини в Україні.
У цьому матеріалі ми докладно написали про те, з чого саме складаються виплати військовим. Від чого саме залежить грошове забезпечення. Які додаткові виплати військовим існують. А також розповіли про грошове забезпечення за посадами та яка компенсація сім’ям загиблих військових.
Текст ви знайдете за посиланням.
Звісно, не лише військова тематика була в тренді. Мав популярність серед наших читачів й матеріал про те, які країни можуть заплатити вам, якщо ви до них переїдете.
У цьому тексті розповіли про які саме суми грошей йдеться та які існують умови. Для прикладу ми взяли три країни: Італія, Ірландія та Швейцарія.
Окрім того, вказали на плюси та мінуси від таких програм. Тож, якщо ви вирішили взяти участь у програмі, просто кинути все і повернутися додому не вийде. У кожної країни різні умови, однак прожити на новому місці доведеться щонайменше кілька років.
Текст чекає на вас за цим посиланням.
Наприкінці травня стало відомо, що від 1 червня в Україні єдиний тариф на електроенергію для населення буде становити 4,32 грн/кВт. Новий тариф діятиме з 1 червня 2024 року до кінця квітня 2025 року.
Ми не могли пройти повз цієї теми, а тому зробили матеріал, в якому написали про те, як змінився тариф для населення та що цьому передувало, а також на прикладі однокімнатної, двокімнатної та трикімнатної квартири порахували, скільки ж саме відтепер платитимуть українці за світло за новим тарифом.
Окрім того, у цій статті ми вказали й на те, чому підвищення цін на світло не можна було уникнути та які нові граничні ціни на електроенергію для бізнесу і що саме про підвищення вартості на світло думають українці. Також надали поради, що варто робити кожному, аби зменшити тривалість відключень світла.
Все це за ось цим посиланням.
Зараз ситуація з оформленням на роботу за ФОП є досить розповсюдженою. Тому, можливо, матеріал про зміни для ФОП у 2024 році й увійшов до переліку найпопулярніших серед наших читачів.
Від 1 січня 2024 року в Україні зросла мінімальна зарплата до 7 100 грн, а також збільшився прожитковий мінімум на одну працездатну особу до 3 028 грн. Насамперед новизну відчули на собі фізичні особи-підприємці, адже довелося сплачувати більше податків.
У цьому тексті ми детально зупинилися на лімітах доходів ФОП у 2024 році, єдиному податку та ЄСВ.
Багато корисного чекає на вас за цим посиланням.
У разі появи нового члена родини, постає питання, як його забезпечити усім необхідним. Окрім того, що малюк постійно росте і йому ледь не щомісяця потрібен новий одяг, а ще підгузки, суміші для годування та багато-багато іншого, є ще й базові речі, які потрібно придбати з народженням дитини. Це ліжечко, ванночка для купання, коляска, автокрісло, якщо у вас є авто. Все це — невичерпний перелік. А це все, як відомо, виходить у «копійчину».
Finance.ua у статті про гроші на дитину розібралися, хто і яку допомогу може отримати у 2024 році.
Так, ми розповіли про те, які загалом передбачені виплати від держави, в разі появи дитини. Окрім того, у разі народження дитини кожна українська родина має право на ще один вид допомоги — пакунок малюка. У матеріали детально розповіли про те, що саме в нього входить, скільки коштує цей бебі-бокс та хто саме може на нього розраховувати та коли його можна отримати.
Також ми зупинилися на декреті та декретних виплатах і що з допомогою одиноким матерям.
Посилання на текст тут.
Ця тема стала актуальною, починаючи від 2022 року, коли для військовозобов’язаних чоловіків віком від 18 до 60 років ввели заборону на перетин кордону. Утім, у будь-якому правилі існують винятки, тому частина українських чоловіків все ж має змогу легально виїхати з країни.
У відповідній статті ми детально розглянули, що про це говорить законодавча база, хто саме може виїхати з України та які є для цього підстави. А також, що робити, якщо існують проблеми з перетином кордону.
Наразі воєнний стан подовжили від 10 листопада 2024 року до 7 лютого 2025 року. Таким чином, заборона для всіх військовозобов’язаних чоловіків віком від 18 до 60 років діятиме до цієї дати.
Посилання на статтю тут.
Питання розміру «мінімалок» щодо зарплат та пенсій хвилюватиме українців завжди, адже від цього, власне, залежить життя багатьох громадян.
Finance.ua у відповідному матеріалі розповів усе, що треба знати про розміри мінімальних пенсій та зарплат, як вони змінилися та як зміняться в майбутньому.
Також ми нагадали читачам у цій статті про те, що таке індексація та коли вона відбувається і як розраховується та які правила виходу на пенсію у 2024 році.
Радимо переглянути матеріал за цим посиланням.
Ще один текст з топ-10 за 2024 рік, матеріал про інвестиції. А саме — куди вкласти 100 тис. гривень.
У тексті ми зробили акцент на банківських депозитах (у гривні та доларах), а також надали найбільш привабливі варіанти від банків. Також є перелік облігацій й порад щодо фондового ринку. Й звісно — куди ж без криптовалюти.
Наостанок ми порівняли усі вищезазначені варіанти та детально розповіли, що вони вам можуть принести.
Поради та аналітика за цим посиланням.
Багато людей від 24-го лютого 2022 року покинули свої домівки та стали біженцями. За майже три роки повномасштабного вторгнення ситуація не змінилася — чимала кількість людей продовжує виїжджати за кордон, залишаючи рідні стіни.
Тож, досить очікувано, що стаття про те, як продати нерухомість цього року, користувалася серед читачів чималим попитом.
В цьому матеріалі ми розглянули, які є основні етапи в процесі продажу нерухомості, які потрібні документи, як продати квартиру, перебуваючи за кордоном, а також як відбувається процес отримання коштів у разі продажу нерухомості.
Відкрити двері для цього тексту можна за цим посиланням.
Потреба бути волонтером особливо постала від 24-го лютого 2022 року, коли мільйони українців створювали надійний тил, аби протистояти російській агресії.
Актуальним волонтерство є й зараз, адже ворог ще на нашій землі, а тому допомагати ЗСУ — чи не головна задача цивільних. Тож, матеріал про те, які зараз працюють в Україні волонтерські організації, був дуже потрібний нашим читачам у 2024 році.
Зокрема, ми розповіли, що таке загалом волонтерська організація, які вони бувають, як знайти волонтерів, де надали перелік надійних організацій, і що треба зробити, якщо хочете допомогти волонтерам.
Посилання на текст.
2025 рік знову буде багатий на події у світі фінансів, про які ми неодмінно інформуватимемо вас знову. Створюватимемо на найактуальніші теми, аби вам було цікаво та пізнавально. Розраховуйте на Finance.ua.