0 800 307 555
0 800 307 555

Зі скількох років дають кредит в Україні

В якому віці можна взяти в борг у банку або МФО

Finance.ua розбирався, як вік українців впливає на їхню можливість отримати кредит і на його суму
Зміст

Зі скількох років можна взяти кредит?

Якщо відповідати на це питання буквально, то з 18-ти. Саме з цього віку, згідно з Цивільним кодексом, в Україні настає повна дієздатність людини, і вона може брати кредити. Але далеко не всі банки готові кредитувати 18-річних. Тому щоб дізнатися, зі скількох років можна брати кредит насправді, доведеться уточнювати цей момент в кожному конкретному банку. Всі вони мають свої внутрішні правила і вимоги до віку позичальників.

До 18 років

Єдиний варіант отримати кредит людям, які не досягли 18 років, це, мабуть, звернутися в Приватбанк. Вони можуть прийти до відділення з кимось із батьків, які виступлять поручителями, і оформити картку «Юніор» з кредитним лімітом до 300 гривень. Це максимум, на який можна розраховувати в такому юному віці.

Від 18 років

У повнолітніх варіантів позичити гроші вже більше. Як тільки молодим людям виповниться 18 років, картку «Юніор» у «Приваті» можна замінити на повноцінну кредитку «Універсальна», де може бути встановлений кредитний ліміт у розмірі до 2000 гривень.

Також, починаючи з цього віку кредити видає Ощадбанк і більшість мікрофінансових організацій (МФО). Останні, до речі, перші позики новим клієнтам видають майже безкоштовно. Новачки точно зможуть взяти кредит онлайн під 0% в таких компаніях:

Від 21 року

Взяти кредит в цьому віці ще простіше. Приватбанк готовий підняти кредитний ліміт по «Універсальній» до 5000 гривень. Більше того, молодим людям, які досягли 21 року, «Приват» може вже видати кредит на авто і навіть іпотеку. Альфа-Банк працює з 21-річними позичальниками, тільки якщо вони офіційно працевлаштовані. ОТП Банк готовий видати їм споживчий кредит на конкретний товар. Деякі банки, наприклад, Райффайзен Банк Аваль, працюють з трохи старшими клієнтами – від 23 років.

Від 25 років і старше

Якщо в 25 років людина не примудрилася зіпсувати собі кредитну історію, то, по суті, вона може стати позичальником практично в будь-якому українському банку. Банкіри готові розглядати людей такого віку як позичальників за всією лінійкою своїх кредитних продуктів: кредити готівкою; кредитні картки, включаючи елітні з лімітами в сотні тисяч гривень; цільові споживчі кредити; кредити на авто; іпотеку та інші. Причому, це стосується як офіційно працевлаштованих, так і тих, хто отримує зарплату в конверті. Останнім видаються кредити без довідки про доходи.

До якого віку можна взяти кредит

Тут теж все залежить від конкретного банку. Наприклад, в Ощадбанку їх видають до 60, Альфа-банку і «Приваті» – 70, в ОТП-Банку – до 69 років.

У більшості МФО верхня вікова межа приблизно така сама: 65-70 років. Хоча, у деяких, наприклад, у Moneyveo, її немає взагалі.