0 800 307 555
0 800 307 555

Як отримати «тисячу Зеленського»: покрокова інструкція

Детально пояснюємо, що треба зробити, аби стати її власником

Програма «Зимова єПідтримка» — це ініціатива держави для надання одноразової допомоги у розмірі 1 тис. гривень громадянам України. Отримати кошти можна через застосунок «Дія», або альтернативними способами для тих, хто не користується цифровими сервісами. Finance.ua підготував детальний гайд, а також дізнався в українців, як вони ставляться до «тисячі Зеленського».
Зміст

Хто може отримати гроші

Як анонсував президент України Володимир Зеленський, отримати по тисячі гривень зможе кожен українець. Мова про дорослих та дітей.

Виплату не зможуть отримати українці, які проживають за кордоном, навіть якщо вони мають статус біженців. Це означає, що потрібно буде пройти верифікацію місця перебування перед отриманням виплати.

Як подати заявку через «Дію»

Заявку на отримання коштів можна подати через «Дію» впродовж трьох місяців зими — грудня, січня та лютого. Для цього:

1. Встановіть або оновіть застосунок до останньої версії.
2. У розділі «Сервіси» знайдіть послугу «Зимова єПідтримка».

3. Натисніть «Розпочати» та ознайомтеся з умовами.

4. Оберіть отримувача виплати: себе або свою дитину (додайте свідоцтво про народження, якщо його немає в застосунку).

5. Виберіть рахунок для виплати. Якщо ви учасник програми «Національний кешбек», оберіть наявну картку або відкрийте нову.

6. Підтвердіть дані та своє перебування в Україні. Надішліть заяву.

7. Стежте за статусом заявки у розділі застосунку.

Кошти зараховуються на картку протягом 10 днів після схвалення заявки.

Альтернативи для тих, хто не користується «Дією»

1. Оформити виплату можна через банки-партнери від 10 грудня. Ви можете звернутися до банку (наприклад, ПриватБанк, Ощадбанк, або monobank) для оформлення спеціальної картки «єПідтримка»:

  • Принесіть паспорт, ІПН і документи, що підтверджують право на виплату.
  • Заповніть форму та отримайте картку для зарахування коштів.

2. Через Укрпошту заявку можна буде подати від 4 грудня. Але така опція доступна не всім. Зробити це можуть:

  • пенсіонери віком старше 60 років, які отримують виплати через «Укрпошту»;
  • люди з інвалідністю 1 та 2 групи, які отримують пенсію по інвалідності або соціальну допомогу через «Укрпошту»;
  • люди з інвалідністю з дитинства 1 та 2 групи, які отримують виплати через «Укрпошту»;
  • люди, які отримують надбавку на догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи, А через «Укрпошту»;
  • люди, які отримують усі види пенсійних та соціальних виплат через «Укрпошту» на територіях активних бойових дій.

Якщо особа не може подати заяву на тисячу через «Дію», або банк, це означає, що вона внесена до переліку отримувачів виплати через «Укрпошту». Чи заявку подано раніше через «Дію», або банк.

На що можна витратити гроші?

На відміну від минулих програм, ці кошти мають ширший спектр застосування. Витрати дозволено на:

  • товари українського виробництва (імовірно йдеться про товари, зареєстровані в програмі «Національний кешбек»);
  • комунальні послуги;
  • купити квитки на потяги «Укрзалізниці»;
  • відвідування культурних закладів;
  • ліки;
  • книжки українських видавництв;
  • мобільний зв’язок;
  • на підтримку ЗСУ — перерахувати гроші можна буде конкретному підрозділу, на офіційні рахунки: United24, Міноборони, Державної прикордонної служби, Національної гвардії України, або ж на рахунки волонтерського фонду.

Зняття готівки неможливе, а витрати контролюються через MCC-коди (категорії бізнесу, до яких прив’язані ваші витрати).

Кошти можна буде витратити впродовж 2025 року.

«Тисяча Зеленського»: що думають українці

Деякі українці побоюються надавати свої персональні дані, що активно обговорюється у мережі. Хтось зрадів «президентській тисячі» і вже знає, куди її витрачатиме, хтось не розуміє, чому кошти одразу не переказали на армію. Загалом думки щодо цієї ініціативи різняться.

На форумі Finance.ua користувачі теж діляться своїми думками, плітками та активно коментують «президентську тисячу»:

  • «Поясніть мені, будь ласка, наскільки потрібно не поважати себе і впасти до рівня алкаша біля смітника, щоб брати тисячу зеленого?» У відповідь на це користувачі пишуть: «Не візьмете ви, візьмуть вашу тисячу інші. Дають — бери, бʼють — біжи»; «Візьміть та погасіть електроенергію, чим погано? Вона і так зі стелі порахована по 4,30. Там ця тисяча вже у тарифі» — пишуть тут.
  • «Виплата йде на картку Національного кешбека. Коли її відкриваєш, то там в договорі є пункт про згоду на передачу інформації по всіх своїх рахунках, поточних і тих, що колись будуть, по всіх картках, що є і що будуть, державним органам. І без пункту про припинення такого права. Навіть якщо ту картку закрити» — слова користувача на форумі.
  • «Серед пенсіонерів ходить слух, що за цю тисячу автоматом підписуєш дозвіл на доступ до інформації про твої рахунки. Знайомі бояться брати через це» — йдеться в повідомленні на форумі.

Експертка з фінансового планування, заступниця голови Молодіжної Ради Мінкульту Богдана Пислар ставиться до «президентської тисячі» нормально, адже це вже не перша така ініціатива від уряду.

«Персональні дані надавати державі? В усіх базах мої персональні дані є, вони, мʼяко кажучи, не є секретом для держслужб», — висловилася Богдана про побоювання суспільства.

«Зараз, наскільки я розумію, немає обмежень, на що саме витратити цю тисячу гривень, і можливо така ініціатива дійсно значно підтримає не лише тих, кому ця сума розв’яже питання наявності взагалі їжі на столі, чи зимового взуття/одягу (я не виключаю і такі варіанти), а і благодійні фонди, на кшталт „Повернись живим“», — зазначила дівчина.

Ксенія оформила Національний кешбек ще восени. Принаймні, говорить вона, з нього можна оплачувати проїзд у транспорті.

«Квартиру я знімаю, тож за комунальні послуги не зможу платити», — зазначила Ксенія.

Президентську тисячу" вона планує витратити на придбання життєво необхідних ліків і сподівається, що ці гроші можливо використати у рамках єЛіки. Можливо, поповнить рахунок на телефоні.

«Щодо особистих даних. Вони є у банках. „Дія“ і так їх підтягує звідти (особливо яскраво це видно і зрозуміло, коли ви актуалізуєте свої дані у банку. — Авт.). Питання: які ваші дані не знає держава?», — вважає вона.

Анастасія зазначила, що ініціатива президента непогана, особливо під час війни.

«Я вважаю, що краще було б переправити ці кошти людям, які їх дійсно потребують. Розумію, що бюджет виділяється на певні потреби, але зараз така ситуація в країні, що, я гадаю, потрібно було б зробити все, щоб ці кошти йшли на потреби ЗСУ», — наголосила вона.

Ігор до «тисячі Зеленського» ставиться доволі іронічно: «Презентувати це як велику допомогу, а по факту це десь 24 долари, та ще й одноразово».

Дані свої надавати він не боїться: «Я ФОП і працюю легально. Та й, думаю, якщо держава захоче промоніторити мене, вона і так це зробить». Гроші чоловік візьме, витратить на благодійність або книги.