0 800 307 555
0 800 307 555

Скільки сучасний чоловік витрачає на догляд за собою

Чи велика різниця з дівчатами?

Finance.ua проаналізував, яку суму на догляд за собою готові витрачати чоловіки різного віку та професій протягом місяця.
Зміст

Стереотипи про те, що догляд за собою — «не чоловіча справа», давно в минулому. Сьогодні турбота про себе — це не про моду, а про самоповагу. Колись ми вже писали про те, скільки на себе витрачає сучасна жінка в Україні. А у цій статті розглянемо, як чоловіки ставляться до інвестицій у власну зовнішність та самопочуття, і що саме входить у їхні рутинні витрати.

Скільки чоловіки витрачають на догляд за собою

Іван — студент медичного університету, для якого важливо виглядати охайно, але який має обмеження у часі та бюджеті. Він підстригає волосся раз на два місяці, що коштує йому приблизно 300 грн. Крім того, щомісяця він витрачає близько 1 тис. грн на основні косметичні засоби та догляд. Для студента це оптимальна сума:

"У мене є кілька засобів для обличчя, пілінг, креми й два види шампуню. Всі ці процедури я роблю вдома", — розповідає хлопець.

Ось як виглядають його витрати на місяць:

  • стрижка (1 раз на 2 місяці): 150 грн (300 грн/2 місяці);
  • косметичні засоби (креми, шампунь, пілінг): 1 тис. грн;
  • разом: 1 150 грн.

Михайло — поліціянт, для нього важливо виглядати доглянутим і зібраним на роботі. Він регулярно стриже волосся в перукарні, що обходиться йому в 400 грн (2 рази по 200 грн) на місяць. Крім цього, чоловік користується різноманітними косметичними засобами для догляду за собою: «Шампунь коштує 200 грн, піна для гоління — 250 грн, леза для бритви — ще 250 грн», — зазначає він.

Витрати на антиперспірант також складають 250 грн, якого вистачає на два місяці. Щодо спорту, чоловік зазначає, що має доступ до безкоштовного спортзалу на роботі, тому йому нема потреби витрачати гроші на абонемент або інші спортивні послуги.

Враховуючи це, на місяць Михайло витрачає на догляд таку суму:

  • стрижка (2 рази на місяць): 400 грн;
  • косметичні засоби (шампунь, піна для гоління, леза, антиперспірант): 1 300 грн;
  • разом: 1 700 грн.

Для Дмитра, військового, догляд за собою в умовах служби — це справжнє випробування.

"Я стрижуся кожен місяць або кожну третю неділю, і вартість стрижки — 200−300 грн", — розповідає він.

Але не завжди є можливість відвідати перукарню, тому інколи чоловік робить стрижку самостійно. Замість дорогих косметичних засобів він обирає прості, доступні варіанти: «Шампуню мені вистачає на три місяці, мила — теж. Витрати — мінімальні».

За його словами, всі засоби для особистої гігієни обходяться не більше ніж 1 тис. грн за пів року. Дмитро економить, але це не заважає йому виглядати охайно і впевнено, навіть якщо на це йде мінімум часу та коштів. Крім того, чоловік також активно займається фізичними вправами на вулиці, що дозволяє йому підтримувати форму без необхідності витрачатися на абонемент у спортзал. «Спортом займаюсь на вулиці, легкою атлетикою, кожного дня. У спортзал не маю можливості записатися, але якби була — обрав би середній абонемент», — каже він.

Загальний місячний бюджет Дмитра на догляд виглядає так:

  • стрижка (1 раз на місяць): 250 грн;
  • косметичні засоби: 1 тис. грн/6 місяців = 167 грн;
  • разом: 417 грн.

Антон — тренер у спортивному залі, ретельно доглядає за собою і вважає, що його вигляд — частина професії. «Я стрижуся в барбершопі раз на 3−4 тижні, і це коштує 600 грн. Крім того, використовую олію для бороди — 300 грн, але її вистачає на пів року. Ще використовую пасту для укладки волосся — 350 грн, якої вистачає аж на рік, та звичайний крем для обличчя — 500 грн», — розповідає Антон.

Абонемент у спортзал коштує близько 500 грн на місяць. Тож, в середньому, витрати на місяць складають:

  • стрижка (1 раз на 3 тижні): 600 грн / 1,33 = 450 грн;
  • олія для бороди: 300 грн / 6 місяців = 50 грн;
  • паста для укладки волосся: 350 грн / 12 місяців = 30 грн;
  • крем для обличчя: 500 грн / 1 місяць = 500 грн;
  • абонемент у спортзал = 500 грн;
  • разом: 1 530 грн.

Андрій, контент-менеджер, має простий та ефективний підхід до догляду за собою. Він стриже волосся самостійно, що дозволяє йому значно заощаджувати. Загальні витрати на догляд за собою складають від 2-х до 3-х тисяч гривень на місяць, зокрема це витрати на засоби для догляду за обличчям та спортивні послуги.

У догляді за обличчям Андрій використовує гель для вмивання, крем та скраб — це базові засоби для підтримки здорового вигляду шкіри. Оскільки він веде активний спосіб життя, тренуючись чотири рази на тиждень, абонемент у спортзал обходиться йому в 1 500 грн на місяць.

Витрати Андрія можна підсумувати так:

  • догляд за обличчям (гель для вмивання, крем, скраб): 500 грн;
  • спортзал (4 рази на тиждень щомісяця): 1 500 грн;
  • косметика (шампунь, гель для обличчя, засоби для бриття): 500−1 тис. грн;
  • разом: 2−3 тис. грн.

Сергій працює стоматологом, як і в будь-якій професії, зовнішній вигляд — це не лише естетичний аспект, але й частина іміджу в роботі. Чоловік розповідає, що відвідує перукаря раз на місяць, що коштує йому близько 200 грн. Це стандартна сума для звичайної стрижки в салоні, яку він робить регулярно.

Також, щомісяця він виділяє 1 тис. грн на відвідування лазні. Це важлива частина його рутинного догляду, можливість відпочити, і спосіб підтримувати фізичне та емоційне здоров’я. «Лазня — це моє улюблене, на неї ніколи не шкода грошей, і дуже допомагає після важкого дня зняти стрес та відновити сили», — каже Сергій.

Тож, підсумок витрат на місяць складає:

  • стрижка: 200 грн;
  • баня: 1 тис. грн;
  • парфуми: 300 грн;
  • разом: 1 500 грн.

Як показує цей огляд, навіть у найбільш різноманітних професіях та життєвих умовах чоловіки намагаються знайти баланс між витратами на догляд за собою та ефективністю процедур. Замість дорогих візитів до салонів чи постійних витрат на дорогі косметичні засоби, вони часто обирають більш економні варіанти, адаптуючи свій догляд під бюджет і можливості.

Загалом, усі витрати на догляд можна варіювати від 400 грн до 1 700 грн на місяць.

Щоб краще зрозуміти, як формуються витрати на догляд за собою у чоловіків, ми також поспілкувались з Вадимом, працівником одного з барбершопів, що розташований у самому центрі Києва. Вадим розповів, які послуги є найбільш популярними серед його клієнтів, і як часто чоловіки готові витрачати на це кошти.

Отже, найбільшим попитом серед клієнтів користуються такі послуги як стрижка та моделювання бороди. Ще однією популярною процедурою, яку пропонують у барбершопі, є камуфлювання сивини. Вадим зазначає, що ця процедура дуже актуальна для чоловіків, які хочуть приховати сивину на бороді та волоссі, це робиться за допомогою спеціальних фарб і тримається протягом 2−3 тижнів.

"Камуфлювання сивини на бороді й голові — це тренд, який не втрачає популярності. Багато чоловіків приходять до нас саме за цією послугою", — пояснює він.

Що стосується частоти відвідувань, то постійні клієнти в середньому приходять раз на 2−3 тижні. Вартість стрижки у барбершопі варіюється від 600 до 900 грн. Окремо за камуфлювання сивини доведеться заплатити ще близько 600−650 грн.

"Ми маємо постійних клієнтів, які приходять до нас практично кожного тижня для стрижки або бороди. Це для них необхідність, щоб завжди виглядати охайно та стильно. А ті, хто приходить раз на місяць, зазвичай роблять тільки стрижку", — додає Вадим.

Якщо говорити про різницю у витратах на догляд за собою залежно від вікових груп, Вадим зазначає, що суттєвих відмінностей не спостерігається. І молодші, і старші клієнти часто використовують однакові послуги, і вартість для обох категорій зазвичай не змінюється.

"У нас немає особливої різниці між молодшими та старшими клієнтами. Всі хочуть мати гарний вигляд й готові витрачати на це кошти", — каже чоловік.

Скільки коштують основні процедури для чоловіків

Щоб оцінити, скільки сучасний чоловік витрачає на догляд за собою, ми вирішили проаналізувати ціни на найпопулярніші чоловічі процедури в трьох великих містах України — Києві, Одесі та Львові. Враховували лише ті послуги, які мають найбільший попит серед чоловіків: стрижка, моделювання бороди / вусів, камуфлювання сивини та манікюр.

Послуга Київ Одеса Львів
Стрижка від 250 грн від 250 грн від 300 грн
Моделювання бороди/вусів від 200−300 грн від 200 грн від 250 грн
Комплекс (стрижка + борода) від 850 грн від 500 грн від 600 грн
Камуфлювання сивини від 300 грн від 350 грн 400−600 грн
Манікюр 400 грн 300−400 грн 350−400 грн

Варто зазначити, що вартість послуг також коливається залежно від рівня майстра та престижності закладу.

Порівняння витрат на догляд

Чоловіки загалом витрачають на догляд за собою менше, ніж жінки, зосереджуючись переважно на базових потребах — перукарні, засобах для гігієни, спортивних послугах. В середньому витрати коливаються в межах 1−3 тисяч гривень на місяць.

Водночас щомісячні інвестиції жінок у догляд за собою варіюються від 9 до понад 100 тис. гривень, як ми вже розповідали в нашій статті раніше. В цю суму, окрім базових косметичних процедур, входять спорт, вітаміни, масажі, доглядова косметика, ін’єкції та ментальне здоров’я.

Варто зазначити, що різниця у витратах зумовлена не лише гендерними особливостями догляду, а й особистими пріоритетами та стилем життя.

***

Чоловік сьогодні — це не завжди офісний працівник, який має можливість регулярно відвідувати барбершоп, спортзал та має шафу з доглядовою косметикою. Це може бути військовий, який ночує в бліндажі. Волонтер у дорозі. Водій на рейсі. Програміст, який працює цілодобово. Обставини у всіх різні. Саме тому чоловічий догляд має бути не складним ритуалом, а доступною звичкою, яка легко вписується у будь-який графік і реальність.