0 800 307 555
0 800 307 555

Скільки сучасна дівчина витрачає на догляд за собою

Про те, як сучасні жінки піклуються про свою красу, здоровʼя та душевну рівновагу і скільки витрачають на це коштів

Догляд за собою — це важлива складова повсякденної рутини жінок будь-якого віку. І йдеться зовсім не про жіночі забаганки, а про формування здорових відносин з власним розумом, тілом та душею.
Зміст

Краса — поняття широке, воно охоплює вбрання, макіяж, регулярний догляд за шкірою, тілом та ментальним здоровʼям. Звісно ж, все це потребує часу та фінансових вкладень. Кожна жінка витрачає різну суму грошей, аби виглядати свіжою, привабливою, доглянутою та стильною.

Finance.ua запитав у представниць прекрасної статі, скільки коштів на догляд за собою вони витрачають протягом місяця.

Скільки дівчата витрачають на догляд за собою

Важливо, що жінки говорили не лише про звичні процедури для обличчя, волосся, нігтів і тіла. Вони розповіли про спорт, духовне збагачення та запоруку привабливого зовнішнього вигляду — здоровʼя.  

Марина працює в одному з міністерств нашої країни. Вона вважає, що краса починається зі здоровʼя, тому і догляд за собою — з середини: йдеться про харчування, вітаміни, активність, сон. 

«Вітаміни підбираю так, щоб покривати свої дефіцити та потреби — на місяць виходить 1500-2000 грн», — розповіла дівчина. 

«Змалку привчила себе до спорту, його в моєму житті багато і він найрізноманітніший. Це мій найкращий спосіб розслабитися, зняти напругу, розвивати нові навички та пізнавати можливості не тільки власного тіла, а й мозку. Бонусом отримуєш 365 днів гарної форми. Стабільно присутні силові в залі — абонемент в зал поруч з домом — 600 грн. Також абонемент до студії стретчингу та танців — 1700 грн/міс», — зазначила Марина.

«Інколи хочеться й чогось зовсім не «жіночого» за стандартними уявленнями:

 • разове відвідування тренування з бойових мистецтв — 200 грн;
 • тир — одне заняття варіюється залежно від того з чим тренуєшся та скільки набоїв витрачаєш — 3-5 тис. грн;
 • щотижня контраварійне водіння — 6 тис. грн/міс. 

Хоча б раз на місяць вона намагається потрапити на масаж (класичний або лікувальний спини) — 800 грн.
«Кожні три тижні манікюр (850 грн) та корекція і фарбування брів (450 грн). Раз на півтора місяця ще оновлюю ламінування вій (700 грн). Раз на півріччя додається лазерна епіляція — 2300 грн. Стрижка кожні 3-4 місяці — 300-900 грн», — каже Марина. 

Косметикою вона користується рідко, в основному в арсеналі доглядова: «Якщо порахувати всі баночки і скляночки, вийде приблизно 7-10 тис. грн (Добре, що не на місяць. – Авт.). Окремо доглядова косметика для волосся — приблизно на ту ж суму на поличці стоїть».

«Можу виділити ще одну складову свого «догляду» — ментальну. Обожнюю книги та можу їх поглинати одну за одною у вільний час. Мені здається 1-2 тис. грн на поповнення книжкових запасів на місяць витрачається точно», — резюмувала дівчина.

Таким чином, на місяць в неї виходить близько 22 тис. грн.

Валерія працює менеджером у столичному ресторані. 

«Серед косметичних процедур — відвідування косметолога, кожні пів року це ботокс (лобова ділянка, міжбрів'я, підборіддя = 4 700-5 900 грн). Ходжу на масажі, відвідую сауни/бані, у місяць це може бути 2-4 тис. грн», — розповідає Валерія. 

Декоративною косметикою вона майже не користується, тому загалом на рік це може бути до 3 тис. грн. 

«Волосся в мене не фарбоване, догляду ніякого додатково немає, раз на 2-3 місяці можу підстригтися — 500 грн. Щомісяця на манікюр, педикюр, ламінування/фарбування брів витрачаю 4 тис. грн», — зазначила Валерія. 

«Спортзал не про мене, більше полюбляю та інколи відвідую групові заняття TRX (система тренувань загального опору, яка побудована на залученні спеціального спортивного спорядження — підвісних петель — Ред.), силові тренування, стретчинг. Тут залежить від кількості. Абонемент на 12 занять — 3600 грн/міс. Бігаю доволі часто просто у парку біля свого дому, роблю регулярно зарядку та розминаюсь», — розповіла дівчина. 

«Найбільше витрачаю на доглядову косметику, загалом 3-4 тис. на місяць», — зазначила вона. 

«Обовʼязкове відвідування стоматолога раз на 2-3 місяці. За чистку та догляд — 1 тис. грн», — каже Валерія. 

«В мене своя філософія інтуїтивного харчування, їм 1-2 рази на день. Хочеться — їж, хочеться — не їж, але не насідаю на жирне, важке, смажене, хлібне, солодке і алкогольне. Це про особистий вибір і розуміння, що обмежувати себе не варіант, бо перетвориться  на ходіння по колу зі зривами і намаганнями знову стати на шлях «здорового харчування з понеділка точно». Харчування — 5-8 тис. грн/міс.», — зазначила вона. 

«Якщо узагальнити, то 10 тис. в місяць точно йде на підтримку своєї зовнішності та здоровʼя без харчування», — резюмувала Валерія.

Карла народилася в Римі, а в Києві живе вже майже 7 років. Вона — амбасадорка продуктів для краси і здоровʼя. Карла говорить, що індустрія краси в Україні дійсно на високому рівні. На косметолога вона витрачає близько 21 тис. грн, на манікюр/педикюр і волосся — близько 6 тис. грн, тренування їй обходяться в приблизно 17 тис. грн, масаж — 8500-10500 грн, процедури для тіла — близько 5 тис. грн, одяг, продукти для догляду обличчям і волоссям — близько 42 тис. грн щомісяця. Також Карла регулярно приймає вітаміни, які обходяться їй приблизно в 6500 грн.

Отже, на місяць вона витрачає 107 тис. грн.

Марія працює косметологом та закінчує медичний університет. Говорить, найбільше витрачає на догляд за волоссям: кератин — близько 3 тис. грн (але це на декілька місяців), маски, шампуні, кондиціонери — близько 3500 грн (на три місяці).

«Догляд за обличчям: гелі для вмивання, тоніки, креми тощо 3-4 тис. грн, але їх вистачає на довго; інʼєкційні процедури: ботокс, біоревіталізація (раз на 4 місяці) — 8 тис. грн. Манікюр та педикюр — 2 тис. грн на місяць. Щомісяця абонемент в зал — 1900 грн. Одяг купую не часто, раз на 1-1,5 місяця, близько 2500-3000 грн в літній період», — розповіла Марія.

Щодо харчування: «Якщо живу не в батьків, то намагаюсь харчуватись правильно. На продукти витрачаю близько 2 тис. грн на місяць».

Як наслідок, на місяць виходить близько 9 тис. грн. І це без урахування одягу та харчування.

Скільки коштують основні процедури для дівчат

Щоб оцінити, скільки витрачають дівчата на це, нам знадобилося проаналізувати ціни в трьох містах України — Києві, Одесі та Львові.

Одразу зазначимо, що до уваги бралися лише ті процедури, які робляться найчастіше та є, відповідно, досить популярними: манікюр, педикюр, стрижка, укладка та фарбування волосся, корекція брів, ламінування вій, чистка обличчя, пілінг, масаж та лазерна епіляція.

Отже, ціни в цих трьох великих містах виявилися наступними:

Київ

 • манікюр — від 290 грн (залежно від типу);

 • педикюр — від 450 грн (залежно від типу);
 • манікюр та педикюр одночасно — від 730 грн;
 • стрижка — 600/700 грн;
 • укладка волосся — від 280 грн;
 • фарбування волосся — від 1 100 грн;
 • корекція брів — 250-300 грн;
 • ламінування вій — 400-500 грн;
 • чистка обличчя — 1 100 грн;
 • пілінг — від 960;
 • масаж — від 500 грн (залежно від зони і тривалості);
 • лазерна епіляція — близько 700 грн (залежно від зони).

Одеса

 • манікюр — від 180 грн (залежно від типу);
 • педикюр — від 560 грн (залежно від типу);
 • стрижка — 700 грн;
 • укладка волосся — 500 грн;
 • фарбування волосся — від 1500 грн;
 • корекція брів — від 320 грн;
 • ламінування вій — 400-500 грн;
 • чистка обличчя — 800 грн;
 • пілінг — 700 грн;
 • масаж — від 450 грн (залежно від зони і тривалості);
 • лазерна епіляція — від 800 грн (залежно від зони).

Львів

 • манікюр — від 200 грн (залежно від типу);

 • педикюр — 550 грн (в залежно від типу);
 • стрижка — 400-600 грн;
 • укладка волосся — 300-400 грн;
 • фарбування волосся — від 1300 грн;
 • корекція брів — від 200 грн;
 • ламінування вій — 650 грн;
 • чистка обличчя — 600-750 грн;
 • пілінг — 600-700 грн;
 • масаж — від 450 грн (залежно від зони і тривалості);
 • лазерна епіляція — від 820 грн (залежно від зони).

Рекомендації щодо догляду за собою

Можливість і бажання відвідувати салони краси є не в усіх, а домашній регулярний догляд за собою є незамінним. Основні рекомендації по догляду за собою не вимагають надзусиль, натомість гарантують безліч переваг для вашої краси і здоровʼя. 

Догляд за шкірою

Щодня присвячуйте час догляду за своєю шкірою. М'яко очищайте, тонізуйте, і зволожуйте. Щотижня робіть пілінг і живильну маску, щоб ваша шкіра сяяла і мала свіжий вигляд. 

Усвідомлене зняття макіяжу

Завжди знімайте макіяж перед сном, щоб дати шкірі можливість дихати і омолодитися за ніч. Обирайте м'які засоби для зняття макіяжу або очищувальні олії. 

Зволоження

Слідкуйте за зволоженням шкіри зсередини та ззовні. Пийте багато води протягом дня, щоб підтримувати шкіру зволоженою та еластичною. 

Краса зсередини

Підживлюйте свій організм збалансованою дієтою, багатою на вітаміни, мінерали та антиоксиданти. Вживайте багато фруктів, овочів та омега-3 жирних кислот, щоб підтримувати здоров'я шкіри, волосся та нігтів.

Тренуйтеся до сьомого поту

Регулярні фізичні вправи не лише підтримують фізичну форму, але й покращують кровообіг та сприяють здоровому сяйву шкіри. Знайдіть заняття, які вам подобаються — йога, біг, танці тощо — і зробіть їх частиною свого розпорядку дня.

Якісний відпочинок

Надавайте пріоритет якісному сну, аби ваш організм міг відновлюватися та омолоджуватися. Зробіть собі заспокійливу процедуру ввечері, уникайте екранів перед сном і переконайтеся, що ваше спальне місце сприяє спокійному сну. Гуляйте на свіжому повітрі якомога більше. 

Балуйте себе

Дозвольте собі ритуали догляду за собою, які допоможуть вам відчути себе розслабленою. Заплануйте регулярні спа-дні, побалуйте себе масажем або створіть спа-салон вдома за допомогою пінної ванни та свічок.

Практикуйте любов до себе

Розвивайте позитивні відносини з собою, практикуючи любов до себе і прийняття. Відзначайте свої сильні сторони, сприймайте свої недоліки та віддавайте перевагу заняттям, які приносять вам радість і задоволення.

***

Справжня краса випромінюється зсередини, а турбота про себе є основою як зовнішньої, так і внутрішньої краси. Надаючи пріоритет ритуалам догляду за собою, ви не лише дбаєте про свою зовнішність, але й про загальне щастя.