0 800 307 555
0 800 307 555

Найкращі статті 2022 року

Десятка найпопулярніших матеріалів

Минулий рік виявився складним – наступ росіян по всій довжині спільного кордону та з території білорусі, ракетні обстріли, дрони, відсутність електрики та зв’язку. Утім, редакція Finance.ua ні на день не припиняла свою роботу. За 2022 рік ми підготували та випустили для вас понад 200 статей – більше, ніж у «довоєнному» 2021-му. Згадаймо найкращі з них.
Зміст

Робота в таксі: доходи, ризики та все, що треба знати

Цей текст ми опублікували буквально за день до великої війни – 23 лютого. Він мав стати першим у серії публікацій про професії, які доступні кожному та не потребують якихось додаткових чи специфічних знань і вмінь. Повноцінно проєкт поки не вдалося реалізувати – фокус уваги змістився через війну. Утім, зараз, коли в Україні доволі високий рівень безробіття, він може стати в пригоді.

Студенту-заочнику Данилу на момент публікації статті було 20 років. Він працював повний тиждень за стандартним графіком з 9 до 17 години. Утім, зарплата повністю його не влаштовувала, тому Данило почав шукати додаткові способи заробити.

Для нього додатковим джерелом доходів стало таксі. Він зареєструвався на трьох найпопулярніших сервісах: Bolt Driver, Uber Driver, Uklon Driver і почав таксувати.

Данило на власному досвіді розповідає, скільки можна заробити, працюючи таксистом, з якими небезпеками можна зіткнутися та які ризики очікують на водія.

👉 Повний текст

Здоровий спосіб життя – скільки потрібно грошей

Здоровий спосіб життя має багато складових: фізичну активність, правила та режим харчування, утримання від шкідливих звичок, ментальне здоров’я. Часто на це бракує не лише часу, але й грошей.

На початку 2022 року ми вирішили порахувати, скільки приблизно коштує ведення здорового способу життя в Україні протягом місяця.

Наприклад, на той момент рекомендоване дієтологами харчування відповідно до найбюджетнішого варіанту обходилося у 2 036 грн на місяць.

Також у наш розрахунок ми закладали заняття спортом, роботу з психологом і шкідливі залежності – куріння, алкоголь. Зрештою набігла солідна сума.

Враховуючи, що на кінець 2022 року інфляція в Україні складала 30%, то наші розрахунки сьогодні можна сміливо збільшувати на цей показник.

👉 Повний текст

Що робити, якщо ваш будинок розбомбили

росіяни цілеспрямовано направляють «високоточні» ракети по житлових кварталах, виправдовуючи свої звірячі вчинки боротьбою з «натівськими найманцями». Уже сотні будинків в Україні зазнали руйнувань.

Тому у багатьох постраждалих виникають законні питання: чи будуть якось компенсуватися збитки за зруйноване майно та що робити, якщо ваш будинок або квартиру розбомбили.

Звісно, юристи дають набагато детальніші поради, але ми трохи їх спростили та зробили доступними для пересічного громадянина, якому в такий момент зовсім не до юридичних тонкощів.

👉 Повний текст

Скільки коштуватиме нова «Мрія»

Під час висадки десанту в Гостомелі на Київщині в перші дні наступу окупанти знищили найбільший у світі літак – Ан-225 «Мрія», що перебував у міжнародному аеропорту «Антонов».

У статті ми розбиралися, чи можливо відремонтувати літак і скільки це коштуватиме, чи можна побудувати другу таку машину та чи буде це економічно вигідно.

Якщо коротко, то технічно це посильне завдання. Але економічно – дорого і ризиковано. Також не обійтися без великого державного (або міждержавного) проєкту, для якого такий літак як Мрія-2 може знадобитися.

👉 Повний текст

Шахрайство під час війни: схеми, що діють зараз

Шахрайство в Україні – явище не нове. Аферисти вдаються до всіх можливих способів, щоб видурити у довірливих громадян останню копійку. З початком повномасштабної війни для шахраїв відкрилося нове «вікно можливостей», через яке можна непогано поживитися.

Якщо в мирний час шахрайство – злочин кримінальної площини, то під час війни – це більше скидається на мародерство, яке огидне не тільки з точки зору закону, а й моралі.

Зібрали в одному матеріалі найпопулярніші шахрайські схеми, які злочинці почали активно використовувати у воєнний час, а також рекомендації, як не стати жертвою аферистів.

👉 Повний текст

Як відновити доступ до банківських рахунків

Приводом для написання цієї статті став випадок, який стався з українкою, змушеною покинути Україну, рятуючись від війни. У метушні переїзду вона загубила SIM-картку з фінансовим номером телефону. Вона втратила можливість зайти в інтернет-банк Приват24 і виконати елементарні фінансові операції: дізнатися залишок за рахунком, погасити заборгованість по кредиту, зробити переказ з картки на картку.

Підозрюючи, що такі випадки далеко не поодинокі, ми зробили журналістський запит і розіслали його до 15 найпопулярніших українських банків.

Журналісти редакції систематизували отримані відповіді та розробили поради та рекомендації українцям, як уникнути таких ситуацій і як діяти, якщо все ж таки обставини не на вашу користь.

👉 Повний текст

Чи є робота для українців, які повертаються із-за кордону

Дані Міжнародної організації праці свідчать, що з 24 лютого майже 5 млн людей втратили роботу. З них 3,6 млн осіб залишилися всередині країни, 1,2 млн – виїхали за кордон.

Тобто без роботи залишилася майже третина від усіх зайнятих – за даними Держстату на кінець 2021 року в Україні було практично 16 млн працівників.

У порівнянні з довоєнним часом кількість претендентів на одну вакансію в середньому збільшилася вп’ятеро – 12 людей на робоче місце.

Ринок праці тепер повністю належить працедавцю, адже висока конкуренція дозволяє йому обирати працівників, збільшуючи кількість вимог і зменшуючи зарплату.

Тож чи реально знайти роботу під час війни? Та чи є робота для українців, які повертаються з-за кордону? Відповідь на ці питання ми шукали з експертами.

👉 Повний текст

Допомога та пільги для учасників бойових дій і їхніх дітей

Українські військові боронять нашу державу ще з 2014 року, а з 24 лютого 2022 року Збройні сили України, територіальна оборона, добровольці, поліціянти, пожежники, волонтери – кожен українець виконує завдання на своєму фронті, щоб здолати ворога.

Своєю чергою українська влада надає допомогу, пільги та грошові виплати тим, хто бере участь у воєнних діях.

Ми проаналізували, на яку допомогу від держави можуть розраховувати учасники бойових дій та їхні діти. Та чи достатньо цієї допомоги нашим ветеранам.

👉 Повний текст

Куди інвестувати під час війни

Війна, яка через імперські амбіції росії увірвалася в життя кожного українця і змінила все. Не винятком стало й інвестування.

Нерухомість можуть знищити ворожі ракети, криптовалюти «просідають», акції теж втрачають у вартості – графік того самого S&P 500 впевнено рухається вниз… Невже все так погано?

Ми поцікавилися в експертів, куди зараз можна вкласти свої гроші, щоб не піймати облизня.

👉 Повний текст

Як без збитків пережити блекаут

Тривалі перебої з подачею електрики – це не лише темні будинки українців та неосвітлені вулиці, відсутність води та опалення у квартирах.

Внаслідок рашистських ударів по об'єктах критичної інфраструктури були змушені закритися багато банківських відділень та кас обмінних пунктів. Без електрики згасли екрани багатьох банкоматів та платіжних терміналів, що приймають готівку. Не в усіх магазинах можна розплатитися платіжними картками, до використання яких встигло звикнути населення.

Багатьох така ситуація захопила зненацька. Тож як підготуватися і якнайменше болісно, без зайвих збитків пережити черговий блекаут?

Ми ретельно проаналізували кілька різних варіантів та сформулювали низку практичних порад для банківських клієнтів.

👉 Повний текст