Найкращі статті Finance.ua в 2020 році

Теми, які сподобалися читачам найбільше

У 2020 році ми підготували для вас близько сотні цікавих і корисних матеріалів, які стосуються особистих фінансів. І наприкінці року традиційно робимо добірку тих, які сподобалися читачам Finance.ua найбільше. Головною умовою потрапляння до цього списку була популярність матеріалу у читачів. Крім цього, ми враховували важливість і практичність кожної теми, її здатність допомогти людині розібратися в конкретному фінансовому питанні.

Щокварталу Finance.ua оновлює свій унікальний рейтинг мікрофінансових організацій України. Він відображає якість обслуговування компаній, що видають онлайн-кредити на картку. Серед основних причин популярності цієї послуги — її зручність, простота і швидкість. Клієнт оформляє кредит, не виходячи з дому, і отримує гроші протягом декількох хвилин. Цих компаній з кожним роком стає все більше. В останній раз ми порівняли 60 МФО і визначили, у кого цей процес організований краще, ніж у інших.

В останні роки закриття діяльності фізичної особи-підприємця (ФОП) значно спростилося. Тепер більшість етапів цього процесу можна пройти онлайн. Та все ж іще залишилися моменти, які можуть затягнути його на місяці, а то й роки. Ми розпитали експертів про особливості процедури ліквідації ФОП і про те, як її можна спростити.

З 2004 року в Україні введено поняття «страхового стажу». Відтоді не важливо, скільки ви пропрацювали фактично, а важливо, як довго ваш роботодавець оплачував страхові внески до Пенсійного фонду і в якому розмірі. Тому, якщо хочете отримувати в старості пенсію, краще перевірити свій страховий стаж заздалегідь і, якщо не вистачає, докупити його. Ми розповімо, як зробити і те, і інше.

Пандемія коронавірусу COVID-19 завела світ у чергову фінансову кризу. Україна — не виняток. Введений в країні карантин — захід вимушений, але через нього люди втрачають заробіток. Хтось частково, хтось повністю. В першу чергу це стосується сфери обслуговування. У багатьох людей є кредити, виплачувати які їм тепер буде набагато складніше, а то і зовсім не під силу. Ми розпитали експертів про те, як їм бути в такій ситуації.

Проект стартував у жовтні 2017 року. Відтоді слово «monobank» в соціальних мережах і на фінансових сайтах ви напевно зустрічали досить часто. Команда екс-менеджерів ПриватБанку встигла видати понад 2,3 мільйона карток. Редакція Finance.ua пильно стежить за карткою банку без відділень. Ми вивчили умови її обслуговування і перевірили, як вона працює.

Багато хто не знає про те, що кредитна картка є власністю банку. Якщо ви з якихось причин не хочете далі нею користуватися, картку потрібно повернути, а рахунок закрити. Ця процедура займе якийсь час, але нехтувати нею не варто. Надалі це допоможе уникнути претензій з боку банку. У цій статті ми розповімо, як закрити кредитну картку так, щоб їх не було, і що робити, якщо вони з'явилися.

Згідно з даними польської дослідницької компанії Selectivv в Польщі живуть близько 1,3 млн українців. Хтось працює в сусідній країні наїздами і часто повертається на батьківщину. Вони привозять гроші своїм сім'ям самі. Тим же хто працює там постійно доводиться думати, як переказувати їх рідним дистанційно. Ми розповіли, як це зробити.

Бути здоровим — це правильно, модно і до того ж вигідно. Хворіти сьогодні дорого. Будь-який візит в аптеку, якщо ви йдете туди не за звичайним пластиром, обійдеться в кілька сотень гривень. Це особливо гостро відчувають люди з хронічними недугами, яким доводиться регулярно витрачатися на ліки. Але на них можна заощадити. Ми підготували 8 простих порад, які дозволять скоротити витрати на медикаменти.

Українці досить часто стають жертвами колекторів та інших осіб або структур, що працюють під їх вивіскою і намагаються вибити борги — реальні або неіснуючі. Така ситуація склалася в першу чергу через відсутність спеціального законодавства про колекторську діяльність. Ми розповімо, хто такі колектори, на що вони і мають право і на що – ні, а також як діяти в разі неправомірних дій з їхнього боку.

Що це за кредит і як його отримати? Такі кредити видає Держфонд сприяння молодіжному житловому будівництву. Вони в рази вигідніші від банківських: надаються під символічні 3% і на строк до 30 років. Але бажаючих їх отримати набагато більше, ніж грошей у держави для фінансування програми. Проте, це можливо. Finance.ua поспілкувався з кількома сім'ями з різних регіонів України, яким вдалося отримати такі пільгові позики.