0 800 307 555
0 800 307 555

Як економити на ліках

8 простих порад

Бути здоровим – це правильно, модно і до того ж вигідно. Хворіти сьогодні дорого. Будь-який візит в аптеку, якщо ви йдете туди не за звичайним пластиром, обійдеться в кілька сотень гривень. Це особливо гостро відчувають люди з хронічними недугами, яким доводиться регулярно витрачатися на ліки. Але на них можна заощадити. Ми підготували 8 простих порад, які дозволять скоротити витрати на медикаменти.

Не купуйте з надлишком

Не всі знають, що не обов'язково купувати цілу упаковку ліків. Іноді щоб пропити призначений лікарем курс, достатньо одного-двох блістерів (пластин) таблеток або кількох ампул. Так ви не будете платити за зайві медикаменти, які потім можуть і не стати в нагоді. Якщо в одній аптеці потрібний препарат блістерами не продають – сходіть в сусідню. Благо, їх сьогодні багато. І не забудьте підписатися на наш телеграм, адже ми там часто публікуємо поради про те, як заощадити.

Використовуйте дешеві аналоги дорогих препаратів

Лікарі нерідко прописують дорогі розрекламовані препарати. Іноді аналогів їм немає і доводиться купувати саме те, що прописано. Але часто буває і так, що у відомого закордонного препарату є більш дешевий вітчизняний аналог. Такі ліки називаються дженериками.

Простий приклад: замість угорських таблеток «Но-шпа» цілком можна використовувати вітчизняний «Дротаверин», який коштує в рази дешевше, а ефект дає такий самий. Просіть лікаря перерахувати українські аналоги призначених ліків, якщо такі є, і узгодьте з ним їх прийом.

Порівнюйте ціни

Аптек сьогодні багато, і ціни у них різні. Не варто скуповувати весь список призначених препаратів в найближчій. Якщо пройтися хоча б по своєму мікрорайону, швидше за все, можна знайти дешевше.

Зручніше, звичайно, вивчати ринок за допомогою інтернету. В ua-неті досить популярний сайт-агрегатор Tabletki.ua, на якому можна не тільки порівняти ціни на препарати в різних аптеках, але і підібрати до них аналоги та знайти інструкції до кожного.

 • Як працює агрегатор Tabletki.ua

  Припустімо, нам потрібно знайти на ринку риб'ячий жир ізраїльської компанії TEVA.

  Крок 1. Набираємо у віконці пошуку на сайті «риб'ячий жир – тева» і отримуємо перелік аптек, в яких він продається.

  Крок 2. З них можна відібрати ті, які розташовані в безпосередній близкості від вас. Для цього потрібно вказати адресу, де ви перебуваєте (місто і вулицю):

  Крок 3. Натиснути кнопку «Знайти поруч зі мною». При цьому можна обрати «В радіусі 1км», «В радіусі 2км» або «В радіусі 5 км».

  Крок 4. Відсортувати за ціною – від найдешевшого варіанту до найдорожчого:


   

  Крок 5. Коли потрібний варіант знайдено – натиснути кнопку «Купити», щоб сформувати замовлення. Далі треба ввести номер телефону, на який згодом прийде СМС або повідомлення на VIBER з підтвердженням того, що замовлення сформоване і чекає на вас:

   

  Отримане СМС буде утримувати ціну замовлення і, що головне, підтвердження, що у вас є дві доби (48 годин – звичайна практика для подібних замовлень), щоб викупити оформлене замовлення.

Витративши 30-60 хвилин на вивчення ринку, можна відчути легкий шок, побачивши, як сильно різняться ціни на одні і ті самі ліки в різних аптеках. Розкид ціни може досягати 10-50%. І якщо це дорогий препарат, має сенс навіть з'їздити в інший кінець міста, де він найдешевший. Економія може досягати кількох сотень гривень.

Використовуйте картки з кешбеком

Оплачуйте ліки кредитними картками з кешбек. Так ви зможете повернути частину витраченого. Наприклад, кредитна картка monobank може повернути до 4% витрат, здійснених в аптеках, якщо однією з категорій кешбеку обрати «Краса і медицина». Стільки ж поверне кредитка «Максимум» від Альфа-Банку (якщо обрано категорію «Аптека»), але у вигляді бонусів, якими можна оплачувати деякі покупки.

Банкам вигідно, коли ви використовуєте для оплати їхні картки. Вони отримують за це прибуток у вигляді комісії, частиною якої готові ділитися з клієнтами у вигляді кешбеку.

Отримайте податкову знижку

Лікування – це витрати, на які належить податкова знижка. Щоправда, це стосується лише офіційно працевлаштованих громадян. Якщо в минулому звітному році ви зазнали витрат на лікування (своє або родичів), то можете подати заявку в фіскальні органи і вам повернуть частину податків, сплачених з вашої заробітної плати. Детальніше про те, як це працює, читайте тут.

Ведіть реєстр домашньої аптечки

Проведіть ревізію своєї домашньої аптечки. Викиньте прострочені ліки і створіть список з рештою. Бажано із зазначенням терміну придатності препаратів. Завжди беріть його з собою на прийом до лікаря. Цілком можливо, що у вас можуть виявитися ліки, які потрібні для конкретного випадку або їх аналоги.

Використовуйте картки лояльності аптек

Якщо вам подобається якась мережа і ви там часто купуєте ліки, не нехтуйте пропозиціями оформити картку постійного клієнта. Так ви отримаєте знижку або зможете оплачувати частину покупок бонусами.

Робіть щеплення

Щеплення – це превентивний захід. Вони роблять ваш організм більш стійким до хвороби. Звичайно, щепитися від усіх хвороб неможливо. Але, наприклад, щеплення від грипу перед початком сезону холодів – цілком логічне рішення.

Якщо пощастить, щеплення можна зробити безкоштовно. Деякі вакцини закуповуються за рахунок МОЗ і розподіляються серед державних клінік. Міністерство постійно оновлює дані про їх залишки.

Але навіть якщо у вашій поліклініку не виявилося безкоштовних вакцин, має сенс витратитися на щеплення в приватній клініці. Інакше, захворівши, ви ризикуєте витратити на лікування набагато більше.