Не всі знають, що не обов'язково купувати цілу упаковку ліків. Іноді щоб пропити призначений лікарем курс, достатньо одного-двох блістерів (пластин) таблеток або кількох ампул. Так ви не будете платити за зайві медикаменти, які потім можуть і не стати в нагоді. Якщо в одній аптеці потрібний препарат блістерами не продають – сходіть в сусідню. Благо, їх сьогодні багато. І не забудьте підписатися на наш телеграм, адже ми там часто публікуємо поради про те, як заощадити.
Лікарі нерідко прописують дорогі розрекламовані препарати. Іноді аналогів їм немає і доводиться купувати саме те, що прописано. Але часто буває і так, що у відомого закордонного препарату є більш дешевий вітчизняний аналог. Такі ліки називаються дженериками.
Простий приклад: замість угорських таблеток «Но-шпа» цілком можна використовувати вітчизняний «Дротаверин», який коштує в рази дешевше, а ефект дає такий самий. Просіть лікаря перерахувати українські аналоги призначених ліків, якщо такі є, і узгодьте з ним їх прийом.
Аптек сьогодні багато, і ціни у них різні. Не варто скуповувати весь список призначених препаратів в найближчій. Якщо пройтися хоча б по своєму мікрорайону, швидше за все, можна знайти дешевше.
Зручніше, звичайно, вивчати ринок за допомогою інтернету. В ua-неті досить популярний сайт-агрегатор Tabletki.ua, на якому можна не тільки порівняти ціни на препарати в різних аптеках, але і підібрати до них аналоги та знайти інструкції до кожного.
Витративши 30-60 хвилин на вивчення ринку, можна відчути легкий шок, побачивши, як сильно різняться ціни на одні і ті самі ліки в різних аптеках. Розкид ціни може досягати 10-50%. І якщо це дорогий препарат, має сенс навіть з'їздити в інший кінець міста, де він найдешевший. Економія може досягати кількох сотень гривень.
Оплачуйте ліки кредитними картками з кешбек. Так ви зможете повернути частину витраченого. Наприклад, кредитна картка monobank може повернути до 4% витрат, здійснених в аптеках, якщо однією з категорій кешбеку обрати «Краса і медицина». Стільки ж поверне кредитка «Максимум» від Альфа-Банку (якщо обрано категорію «Аптека»), але у вигляді бонусів, якими можна оплачувати деякі покупки.
Банкам вигідно, коли ви використовуєте для оплати їхні картки. Вони отримують за це прибуток у вигляді комісії, частиною якої готові ділитися з клієнтами у вигляді кешбеку.
Лікування – це витрати, на які належить податкова знижка. Щоправда, це стосується лише офіційно працевлаштованих громадян. Якщо в минулому звітному році ви зазнали витрат на лікування (своє або родичів), то можете подати заявку в фіскальні органи і вам повернуть частину податків, сплачених з вашої заробітної плати. Детальніше про те, як це працює, читайте тут.
Проведіть ревізію своєї домашньої аптечки. Викиньте прострочені ліки і створіть список з рештою. Бажано із зазначенням терміну придатності препаратів. Завжди беріть його з собою на прийом до лікаря. Цілком можливо, що у вас можуть виявитися ліки, які потрібні для конкретного випадку або їх аналоги.
Якщо вам подобається якась мережа і ви там часто купуєте ліки, не нехтуйте пропозиціями оформити картку постійного клієнта. Так ви отримаєте знижку або зможете оплачувати частину покупок бонусами.
Щеплення – це превентивний захід. Вони роблять ваш організм більш стійким до хвороби. Звичайно, щепитися від усіх хвороб неможливо. Але, наприклад, щеплення від грипу перед початком сезону холодів – цілком логічне рішення.
Якщо пощастить, щеплення можна зробити безкоштовно. Деякі вакцини закуповуються за рахунок МОЗ і розподіляються серед державних клінік. Міністерство постійно оновлює дані про їх залишки.
Але навіть якщо у вашій поліклініку не виявилося безкоштовних вакцин, має сенс витратитися на щеплення в приватній клініці. Інакше, захворівши, ви ризикуєте витратити на лікування набагато більше.