Найпопулярніші статті Finance.ua 2021 року
Теми, які сподобалися читачам найбільше
Ще більше статей – в нашому телеграм-каналі. Підпишіться, щоб не пропустити нічого цікавого.
Уявимо, що у вас назбиралась порівняно невелика сума – 100 тис. грн. Ці гроші є, так би мовити, подушкою безпеки в непередбачених ситуаціях або випадках короткострокового накопичення для певних цілей: навчання, придбання автомобіля або нерухомості тощо.
Разом з фінансовими експертами вирішували, в який спосіб уберегти кошти від інфляції, а також і заробити на них.
Податки називають рушійною силою економіки держави та головним болем пересічних громадян. Так, із заробітної плати працівників постійно утримується кругленька сума: наприклад, якщо ви отримуєте від роботодавця зарплатню у розмірі 20 тисяч гривень, то «чистими» ви отримаєте лише 16 100 грн, а інші 3900 грн підуть на сплату ПДФО та військового збору.
Проте не всі знають, що частину вже сплачених податків можна повернути. Розповімо, хто може претендувати на податкову знижку, як її отримати та яку суму можна повернути.
Якщо власники не живуть у помешканні та не здають його в оренду, то за певні житлово-комунальні послуги можна не платити, але треба попередити постачальників кожної з послуг.
Проте є окремі позиції, які за законом треба сплачувати обов’язково. Як правильно все оформити, щоб не накопичувати згодом штучних боргів, розбирали на прикладі помешкання у багатоквартирному будинку в Києві.
За законом, так. Щоправда, це залежить від суми заборгованості. Також потрібне відповідне рішення суду. А суд – це можливість захистити свої права, зокрема, право на житло.
Процедура стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги визначається Законом України «Про виконавче провадження» та підзаконними актами. Відповідно до частини 7 ст. 48 цього закону, якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати (з 1 грудня 2021 року це – 130 тис. грн. – Ред.), звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється. У такому разі виконавець зобов’язаний вжити заходів для виконання рішення коштом іншого майна боржника.
Від 6 липня в Україні набрав чинності Наказ міністерства юстиції від 23.03.2021 № 1061/5 «Про порядок автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках». Він значно спростив процедуру пошуку й арешту коштів боржників на банківських рахунках і розширив перелік тих категорій боржників, чиї кошти підлягають арешту.
Якщо до 6 липня ця процедура застосовувалася лише щодо коштів осіб, які мали заборгованість з виплати аліментів, то після – арештовуватимуться також гроші людей, які мають:
- несплачені штрафи;
- борги за комунальні послуги;
- невиплачені заробітні плати, орендна плата;
- борги за кредитними зобов’язаннями тощо.
Що робити потенційному боржнику – розбираємо в матеріалі.
Плануєте купівлю житла й постали перед вибором: банківський кредит, іпотека від держави чи розстрочка від забудовника? У будь-якому разі доведеться переплачувати, але на чому варто зупинитися? Розберемо особливості кожного з варіантів і розглянемо умови, на яких можна придбати житло.
Автомобіль давно перестав бути предметом розкоші чи якоюсь нездійсненною мрією. Сьогодні українцям доступні різні способи придбання машини.
Останнім часом неабиякої популярності набувають автівки зі США. Найпривабливіше в такій покупці – ціна, адже вартість «американця» на 30-50% нижча за ринкову в Україні. Але ризиків і головного болю більше. Утім, це не зупиняє охочих.
Розбиралися, як купити авто зі США, на що потрібно звернути увагу, з якими проблемами можна зіштовхнутися та чи можливо пройти весь цей шлях самостійно.
Туризм у ковідні часи нагадує прогулянку по мінному полю. Уряди повсякчас змінюють умови відвідування країни іноземними громадянами, залежно від рівня захворюваності на COVID-19. Ключову роль тут може зіграти звичайна страховка.
Згідно із загальним правилом, захворювання застрахованого туриста в умовах світової пандемії є винятком і страховик має право відмовити у виплаті. Коронавірус цілком підпадав під це правило.
Але дуже швидко страховики усвідомили, що такі винятки тільки погіршать проблеми туристичної галузі та страхового бізнесу. Тому масово змінили правила страхування.
Зараз більшість українських страхових компаній, що спеціалізуються на страхуванні людей, які виїжджають за кордон, включили захворювання COVID-19 до числа ризиків, які покриває страховка. Але є нюанси. Їх ми й розбирали.
Хто ж не загадував бажання у новорічну ніч? У кожного з нас бажання особливі, проте декотрі люди мріють про одну з найголовніших подій у житті – про народження дитини. За правилами загадувати бажання потрібно максимально точно, у подробицях. Та чи уявляється в той момент, все, що знадобиться, якщо бажання здійсниться? Адже 9 місяців минають дуже швидко.
Найпозитивніший сценарій розвитку подій – мрія здійснилася, ви дізналися про довгоочікувану вагітність, вона проходить без ускладнень. Скільки зараз потрібно коштів, щоб народити дитину та забезпечити комфорт мамі та немовляті, як можна заощадити сімейний бюджет – розглянемо в статті.
Громадяни України мають право на якісні медичні послуги без турбот про фінансові труднощі. З квітня 2021 року працює оновлена Програма медичних гарантій. Відповідно до неї пацієнти приватних клінік мають отримувати медичну допомогу безкоштовно за умови, що цей медзаклад уклав договір з Національною службою здоров’я України.
За пів року існування такої можливості НСЗУ виплатило клінікам і лікарям-ФОП близько 700 млн гривень. Розбиралися, як бути клієнтом приватної клініки та не сплачувати за послуги.