0 800 307 555
0 800 307 555

У якому великому місті України сьогодні найдешевше орендувати квартиру

Розглянули п’ять варіантів

Finance.ua проаналізував, яке житло може дозволити собі орендувати українець із середнім доходом у великих містах. Де ще можна знімати й жити комфортно, а де доведеться економити — у нашому матеріалі.
Зміст

Вартість оренди в Україні впала у дев’яти містах за останні пів року. Подекуди ціни знизились на 12%. З іншої сторони середня зарплата в Україні зростає. Питання, чи зростають із нею житлові можливості?

Страхування квартири — це надійний спосіб убезпечити себе від фінансових витрат, які можуть виникнути, якщо ваше майно буде пошкоджено, або знищено. Навіть через військові дії. Допоможе вам у цьому Finance.ua. В нас можна замовити страхування орендного чи власного житла за декілька хвилин.

У яких містах квартир в оренду здається найбільше

Станом на початок квітня, за даними ЛУН, у Києві пропонується в оренду приблизно 5,8 тисячі квартир. Найбільший вибір в орендарів у ціновому діапазоні від 10 до 15−16 тисяч гривень. За ці гроші власники пропонують приблизно 700 варіантів однокімнатних квартир, більш як 300 двокімнатних та навіть 70 квартир з трьома кімнатами.

Найбюджетніших варіантів на ринку значно менше. У квітні серед однокімнатних квартир в бюджеті від 6 до 8 тис. гривень представлено лише 26 квартир. Серед двокімнатних в бюджеті 5−10 тис. гривень — менш як 40 варіантів.

Щодо преміумсегмента, в Києві пропонують більш як 200 варіантів однокімнатних квартир з вартістю оренди понад 40 тис. гривень на місяць. Цікаво, що за 33 квартири з них орендодавці хочуть отримувати понад 70 тис. гривень орендної плати на місяць.

У Дніпрі в оренду пропонується понад три тисячі об’єктів. У Харкові потенційні орендарі також можуть обирати серед 3 тисяч варіантів. В Одесі у квітні здається 3,3 тисячі квартир. Найбільше варіантів житла у Львові — там пропонують 4,2 тисячі квартир.

Водночас Львів та Київ мають більший попит, бо міста віддалені від зони бойових дій. Так, житло у столиці, за даними ЛУН, здається в середньому за 6 днів. У Львові — за 10 днів.

Київ

Середня зарплата у Києві на квітень 2025 року, за даними сайту з пошуку роботи Work.ua, становить 27 500 грн. Це найвищий показник в Україні. Орендувати однокімнатну квартиру в столиці, за даними ЛУН, коштує 17 тис. грн. Середня ціна на двокімнатні квартири — 27 тис. грн, трикімнатні — 43 тис. грн.

Уявімо, що житло в Києві шукає людина з середнім доходом. Щоб орендувати однокімнатну квартиру, їй доведеться викласти 62% від зарплати. Водночас в пари оренда квартири забиратиме 31% доходу.

За даними ЛУН, менше половини середнього заробітку на оренду однокімнатної квартири в столиці витрачають лише автослюсарі (36%), менеджери з продажу (49%), водії, маркетологи та менеджери з закупівель (47%) заробітку на оренду 1-кімнатної. Представники інших професій сплачують за оренду 1-кімнатної понад половину своєї зарплати.

До речі, якщо вам не вистачає грошей на оренду квартири, то отримати кілька тисяч гривень за 10−20 хвилин собі на карту цілком реально. Для цього достатньо скористатися сервісом Finance.ua.

Дніпро

У Дніпрі працівники в середньому отримують 23 тис. грн на місяць. Ціни на житло тут трохи впали за останні пів року. Оренда однокімнатної квартири коштує в середньому 11 тис. грн. Двокімнатної — 15 тис. грн, трикімнатної — 16 тис. грн.

Для оренди однокімнатної квартири в Дніпрі доведеться у середньому витратити 48% від зарплати. Водночас в пари оренда квартири забиратиме 24% доходу.

За статистикою, понад половину своєї зарплати на оренду житла в Дніпрі віддають касири (51%), продавці-консультанти, адміністратори, офіс-менеджери (53%), медсестри, пакувальниці (55%), бариста (57%), охоронці (76%) та прибиральниці (91%). Усі інші віддають за житло менше половини середнього доходу.

Харків

Середня зарплата у Харкові — 21 500 грн. Орендувати житло тут дешево. Втім, є великі ризики, пов’язані з обстрілами. Однокімнатна квартира коштує близько 4 тис. грн. Двокімнатна — в середньому 6 тис. грн, а трикімнатна — 8 тис. грн.

Щоб орендувати однокімнатну квартиру в Харкові, потрібно віддавати приблизно 18% від середньої зарплати. Водночас в пари оренда квартири забиратиме всього 9% доходу.

У Харкові, зважаючи на низькі ціни під час війни, менше половини середнього заробітку на оренду однокімнатної квартири витрачають представники всіх професій. Найменше оренда забирає в автослюсарів (11%) та менеджерів з продажу (13%).

Львів

У Львові середня зарплата трохи менша — 25 тис. грн. Водночас оренда однокімнатної квартири коштує в середньому 17 тис. грн. Двокімнатна квартира коштує 20 тис. грн на місяць. Щоб зняти трикімнатну, доведеться викласти близько 23 тис. грн.

Тож, на оренду однокімнатної квартири піде приблизно 68% від зарплати. Водночас в пари оренда квартири забиратиме 34% доходу.

Орендувати житло у Львові дорого. Так, менше половини середньої зарплати на оренду однокімнатної квартири витрачають водії-міжнародники (27%), рієлтори (33%), торгові представники та водії (48%). Щоб орендувати «однушку» бариста, офіс-менеджерам, адміністраторам, касирам потрібно віддавати майже 80% зарплати, медсестрам — 84%, няням — 88%, прибиральницям — 119%.

Одеса

В Одесі середня зарплата сьогодні становить 22 500 грн. Оренда житла у місті біля моря коштує значно дешевше, ніж у Києві та Львові. Так, середня вартість однокімнатної квартири становить 9 тис. грн. Двокімнатна квартира коштує 12 тис. грн на місяць. Трикімнатна — 23 тис. грн.

Щоб орендувати однокімнатну квартиру в Одесі, потрібно віддати 36% від середньої місячної зарплати. У пари оренда квартири забиратиме 20% спільного доходу.

Водночас більше як половину середнього заробітку на оренду однокімнатної квартири в Одесі витрачають лише медсестри (51%), няні (57%) та прибиральниці (74%).