0 800 307 555
0 800 307 555

Як платити айфоном

В Україні розпочав роботу Apple Pay. Що це означає?

У травні 2018 року в Україні запрацювала платіжна система Apple Pay. Тепер власникам iPhone не обов'язково носити з собою банківські картки. Можна створити їх віртуальні копії у смартфоні і розплачуватися ним в магазинах, в кафе, на заправках і в транспорті, просто піднісши до терміналу. Це швидко, зручно і безпечно. У цій статті ми розповімо, як користуватися Apple Pay і відповімо на найпопулярніші запитання про неї.

Кого це стосується?

Поки що тільки клієнтів Приватбанку, які користуються смартфонами Apple. На даний момент Apple Pay працює тільки з картками Привату. До кінця літа сервіс повинен запрацювати в Ощадбанку, після чого його, очевидно, підключать й інші українські банки.

Тепер я можу розплатитися будь-яким iPhone?

Ні. Платіжна система сумісна з iPhone 6 і всіма поколіннями смартфону, які виходили після нього:

  • iPhone X
  • iPhone 8 і 8 Plus
  • iPhone 7 і 7 Plus
  • iPhone 6s і 6s Plus
  • iPhone SE
  • iPhone 6 і 6 Plus

Вона також працює з Apple Watch, на iPad і Mac. Повний список сумісних пристроїв наведено на офіційному сайті компанії. Смартфони повинні працювати на останній версії iOS.

Де можна розплатитися своїм iPhone?

Розплатитися iPhone можна в будь-якій торговельній точці, де стоять безконтактні термінали VISA payWave або Mastercard Paypass. Їх вистачає. Це 130 000 терміналів Привату, мережа терміналів інших українських банків, жовті турнікети в Київському метрополітені, безконтактні термінали в міському транспорті. Apple Pay вже працює в мережах «Сільпо», АТБ, «Варус», на заправках ОККО і WOG, а також у більшості інших магазинів, кафе і ресторанів.

Як це працює?

Apple Pay передає дані за стандартом NFC — Near field communication, «ближній безконтактний зв'язок». Ця технологія працює тільки на близьких відстанях. Перш ніж відправити платіж, ви проходите аутентифікацію за допомогою Face ID, Touch ID або пароля:

  • на iPhone 6 і більш нових моделях — двічі натисніть кнопку Home і прикладіть палець до Touch ID, потім піднесіть телефон до терміналу;
  • на iPhone Х — двічі клацніть на бічну кнопку, подивіться на Face ID і піднесіть телефон до терміналу;
  • на Apple Watch — двічі натисніть на довгу бічну кнопку і утримуйте годинник біля терміналу, поки не відчуєте пульсацію.

Коли ви підтвердили транзакцію, Secure Element (чіп «Безпечний елемент» на вашому пристрої) відправляє терміналу номер облікового запису і унікальний одноразовий код безпеки, який генерується динамічно. За їх допомогою банк, емітент картки або платіжна система перевіряють зв'язок з вашим пристроєм перед підтвердженням оплати. Apple Pay не передає номер вашої картки в іншу платіжну систему.

Чи безпечно платити телефоном?

Безпечніше, ніж звичайною пластиковою карткою. У Apple Pay багаторівнева система захисту.

По-перше, номер картки, доданий в Apple Pay, не зберігається ні на пристроях, ні на серверах Apple. Замість нього присвоюється унікальний номер облікового запису пристрою, який шифрується і зберігається локально (токен). Саме він використовується при платежах замість даних картки. Розплачуючись телефоном, ви не передаєте продавцю ані номер кредитної картки, ані свої особисті дані.

По-друге, для кожної платіжної транзакції генеруються одноразові коди безпеки. По-третє, використовуються технології біометричної ідентифікації. Щоб розплатитися, клієнт підтверджує свою особистість відбитком пальця або знімком обличчя. Тобто навіть вкравши ваш телефон, злочинець не зможе витратити гроші з вашої кредитки. Те саме стосується і Apple Watch. Годинник захищено паролем, який знаєте тільки ви і який запитується щоразу, коли ви його носите.

Все це захищає ваші гроші краще, ніж картка з магнітною смугою і навіть чипом.

Чи бере Apple Pay комісію за проведення платежів?

Ні. Компанія Apple не бере додаткових комісій.

У Apple Pay можна додати картку будь-якого банку?

Ні. Тільки картки Visa або Mastercard «ПриватБанку». Це поки що єдиний в Україні банк, який працює з Apple Pay.

Чи можна за допомогою Apple Pay розплатитися в інтернеті?

Так, ви можете купувати в інтернеті з Apple Pay за умови, що користуєтеся браузером Safari. Він доступний на iPhone, iPad і Mac. На сайті потрібно натиснути на кнопку «Купити Apple Pay» або «Apple Pay», обрати картку і підтвердити оплату через Touch ID, Face ID або пароль. Підтвердження також буде надходити на iPhone або Apple Watch.

У мене iPhone. Тепер я можу не носити з собою гаманець?

Правильно. З Apple Pay не потрібно надавати кредитну картку і тим паче готівку. Всі дані зберігаються на пристрої, і щоб підтвердити вашу особу, достатньо ідентифікації за допомогою Face ID, Touch ID або пароля.

Я плачу своїм iPhone. Чи буде мені нараховуватися кешбек?

Так. Apple Pay – це один з варіантів доступу до вашої платіжної картки. Всі функції, які вона має, будуть працювати, і кешбек в тому числі. Щоправда, карток з такою функцією ПриватБанк, на жаль, поки що не випускає. Якщо вони з'являться в Приваті або з системою «подружаться» інші банки, у яких є картки з кешбеком, з його нарахуванням проблем бути не повинно.

Налаштування Apple Pay

Як додати картку в Apple Pay?

Зайдіть в додаток Wallet. Натисніть на «+», щоб додати картку.

Погодьтеся з особливими умовами. Відскануйте картку через видошукач (камера автоматично зчитає номер картки та термін її дії) або вручну введіть дані.

Підтвердіть дію в додатку Privat24 або ввівши пароль, що прийде в sms-повідомленні. Після того як додана картка відобразиться на стартовому екрані Wallet, ви зможете розплачуватися за допомогою iPhone.

Як додати картку через Privat24?

Оновіть Privat24 на своєму iPhone. Оберіть картку і натисніть «Додати у Apple Wallet».

Система підтягне реквізити картки, після чого потрібно натиснути «Далі».

Потім вас попросять прочитати і погодитися з умовами використання картки в системах мобільних платежів. Після цього Приват24 радісно повідомить, що картку додано.