Кобренд-картки: як працюють та що дають

Огляд Finance.ua

Уже кілька років вітчизняні банки активно розвивають співпрацю з якоюсь торговою мережею чи програмою лояльності, випускаючи кредитні чи дебетові картки-кобренд. Зрештою виграють усі: банки отримують додаткове коло клієнтів, торговельна мережа або програма лояльності – рекламу, а клієнти – можливість заробити додатковий бонус чи кешбек.
Зміст

Декотрі з кобренд-карток стали дуже актуальними зараз, у розпал війни з росією. Розкажемо про них детальніше.

Усе, що потрібно знати про банківські картки, – в нашому телеграм-каналі. Підпишіться, щоб нічого не пропустити.

Трохи історії

Перші кобрендові картки з'явилися у 1980-х роках. Такий формат почали використовувати авіакомпанії, а за ними підключились готельні мережі. У сферу роздрібної торгівлі кобренд-карти прийшли пізніше, проте зараз це основний сегмент.

Найбільшим ринком кобрендових фінансових продуктів є США. До 2018 року такі картки мали 75% американців. 64% власників кобренд-карток використовували їх як мінімум раз на місяць. Витрати за ними сягають 1 трлн дол. на рік.

Ще нещодавно в Україні необхідно було платити за оформлення та річне обслуговування кобренд-картки, проте сьогодні заплатити доведеться хіба що за пластик. Витрачені гроші будуть на рахунку, доступні для використання.

Кредитна картка «Банк Власний Рахунок»

Картка, створена для мобільного «Банк Власний Рахунок» (БВР), заточена під використання в мережі магазинів «Сільпо» й інших магазинів Fozzy Group.

За оплату покупок у «Сільпо», «Сільпо Вояж» та інших магазинах торгової компанії за допомогою картки БВР нараховуються додаткові бали, які можна конвертувати в знижки.

Утім, картку можна використати не лише для цього. Вона має масу інших переваг:

  • безкоштовне безготівкове поповнення;
  • безкоштовне поповнення готівкою на касах «Сільпо»;
  • платежі та перекази без комісій;
  • зняття готівки в «Сільпо» та інших мережах, АЗС, аптеках;
  • накопичувальний рахунок «Назбиратус» з можливістю поповнення та зняття з нього в режимі 24/7.

Окрім того, мережа магазинів «Сільпо» періодично проводить різні акції для клієнтів. Беручи участь у них та розплачуючись карткою БВР, можна пристойно заощадити та заробити різні знижки та бонуси. Тому тим, хто відвідує «Сільпо», ця картка просто необхідна.

Картка відкривається віддалено, щоб стати її власником, не потрібно відвідувати відділення банку. Тим, хто хоче використовувати пластикову картку, доведеться придбати болванку картки на касі «Сільпо» за 50 гривень, а потім активувати її у вже встановленому застосунку.

Дебетова картка «АТБ» Райффайзен Банку

Мережа продовольчих дискаунтерів АТБ є найбільшою в Україні. Напевно, немає жодного українця, який би жодного разу не робив закупи в АТБ. Для того, щоб зробити ці покупки ще приємнішими, Райффайзен Банк спільно з корпорацією розробив кобренд-картку з однойменною назвою.

Картка має масу переваг:

  • безкоштовне оформлення;
  • безкоштовне обслуговування;
  • безкоштовне безготівкове поповнення;
  • безкоштовне поповнення з картки іншого банку (Р2Р-перекази) на сайті банку або через мобільний застосунок Raiffeisen Online.

Крім того, використання картки дозволяє отримати додаткову знижку у розмірі 5% на понад 500 товарів у мережі магазинів АТБ. Акційні товари позначаються помаранчевими цінниками у вигляді картки. Це дозволить непогано заощадити тим, хто часто робить покупки в АТБ.

Зараз, коли в країні точиться війна, а ціни на продукти постійно зростають, використання картки АТБ від Райффайзен Банку – непогана підмога у веденні домашнього господарства.

Картку можна оформити як у відділенні, так і віддалено. Для цього необхідно придбати картку за 50 грн на касі супермаркету (ці гроші будуть доступні на рахунку після активації картки). Активувати картку потрібно онлайн, всі необхідні для того, щоб стати клієнтом банку, документи передаються через застосунок Дія. Докладніше про те, як працює шеринг документів у Дії, ми писали в цій статті.

Дебетова картка «Вигода 2.0.» Альфа-Банку

Масові ракетні обстріли об'єктів критичної інфраструктури поставили перед українцями нове завдання: запастися електрогенераторами, акумуляторами, павербанками, різними лампами, які можуть працювати автономно.

Мережа гіпермаркетів «Епіцентр» стала дуже популярною у війну, адже тут можна купити буквально все, що потрібно для дому: і будматеріали, і електротовари, і побутову хімію, і продукти, і багато чого іншого.

А самі покупки найкраще робити з кредитною карткою «Вигода» від Альфа-Банку. Кредитний ліміт до 100 тис. гривень, пільговий період до 62 днів – це далеко не всі переваги картки.

За кожні 100 гривень, витрачені на покупки в «Епіцентрі», нараховується 1 бонусний бал. Потім ці бали можна використовувати для оплати наступних покупок в «Епіцентрі». Крім того, на всі покупки нараховується 1% кешбеку, який можна буде вивести на карту реальними грошима, як повернення покупок, зроблених в Епіцентрі.

На жаль, оформити цю картку можна лише за попередньою пропозицією від банку. Крім того, випуск цієї картки можливий лише у фізичному вигляді.

Дебетова картка Visa Fishka Райффайзен Банку

Ще одним яскравим кобренд-проєктом, який Райффайзен Банк реалізував разом із програмою лояльності Fishka, є дебетова картка Visa Fishka.

Картка Visa Fishka дозволяє розраховуватися, заробляючи водночас бали Fishka, які можна використовувати для оплати у більш ніж двадцяти партнерів програми, серед яких: мережа АЗС «ОККО», магазин електроніки «Алло», мережа супермаркетів «Фуршет» та багато інших відомих в Україні брендів.

Для автолюбителів, які заправляються на АЗС «ОККО» – особливий бонус: власник картки автоматично отримує 2 грн постійної знижки на кожному літрі бензину, дизельного палива та 1 грн знижки на кожному літрі газу, а також 5% за покупки на АЗС «ОККО».

Для тих, хто багато їздить, для волонтерів та водіїв, які проводять багато часу за кермом, ця картка – чудова знахідка.

Окрім того, карта Visa Fishka має масу інших переваг:

безкоштовне поповнення;
безкоштовне зняття коштів;
безкоштовне обслуговування за умови виконання однієї з двох вимог: середньомісячний залишок власних коштів на картці від 2000 грн або сума торгових операцій за місяць – від 2000 грн.