Найкращі картки для зняття готівки

П'ятірка актуальних карток

За останні роки українці не лише навчилися, а й звикли користуватися банківськими картками для розрахунків у торгових мережах. Частка розрахунків готівкою постійно знижувалася.
Зміст

Проте в останні тижні ситуація кардинально змінилася. Через безперервний масований обстріл об'єктів критичної інфраструктури України в країні почалися аварійні відключення електроенергії.

Як результат, у багатьох магазинах стало неможливо розрахуватися карткою: навіть якщо у торговій точці працює освітлення, то може збоїти інтернет і канал зв'язку з банком, через що термінали перестають працювати.

Гостро постала необхідність постійно мати при собі певну суму готівки для розрахунків не тільки на продовольчих ринках та в кіосках, а й у супермаркетах.

До цього додалася інша проблема: від електрики почали відключати також банкомати. Тому, навіть знайшовши банкомат того чи іншого банку, можна замість грошей побачити згаслий дисплей.

У подібній ситуації наявність у гаманці банківських карток з хорошими умовами зняття готівки – не просто важлива, а життєво необхідна.

Finance.ua проаналізував банківські пропозиції та обрав картки, за якими умови зняття готівки оптимальні. Оскільки головним питанням було безкомісійне зняття готівки, ми розглядали виключно дебетові картки.

Усе, що потрібно знати про банківські картки, – в нашому телеграм-каналі. Підпишіться, щоб нічого не пропустити.

Картка для виплат ПриватБанку

На першому місці законно розташувалася картка найбільшого українського банку ПриватБанку. Картка спеціально «заточена» під зняття готівки, бо містить дві важливі опції:

  • можливість зняття без комісії будь-яких сум протягом місяця у будь-якому банкоматі – як своєму, так і інших українських банків;
  • можливість зняти 20 тис. гривень кожні 3 години. Це може бути як одне зняття у «рідному банкоматі» (40 купюр по 500 гривень), так і кілька у «чужих» банкоматах.

Втім, ідеальних карток у природі не існує. За поповнення цієї картки – хоч із картки Привату, хоч із картки будь-якого іншого банку – ПриватБанк візьме комісію у розмірі 0,5% від суми поповнення.

Картка «Жовта» А-Банку

Аналог приватбанківської картки для виплат – «Жовта картка» А-Банку. Поповнити картку можна без комісії як через касу відділення, так і за допомогою переказів із картки на картку або платежів за реквізитами.

Дозволяє необмежено знімати готівку у будь-яких українських банкоматах.

На відміну від ПриватБанку, не має обмеження в 20 тис. гривень кожні три години. Знімати можна стільки, скільки дозволить банкомат. При цьому зняття депозитів, що закінчилися, зарплат, пенсій, стипендій і соціальних виплат буде без комісії, решта коштів – з комісією 0,9%.

«Правильна картка» KredoBank

Пакет послуг «Правильна картка» – ідеальний варіант для тих, хто любить зберігати гроші у валюті.

Відкриваючи пакет у банку (до речі, безкоштовний в обслуговуванні), клієнт отримує відразу 5 рахунків:

  • поточний (картковий) у гривні;
  • поточний у доларах США;
  • поточний у євро;
  • поточний у польських злотих;
  • накопичувальний рахунок у гривні, на який нараховується 7% річних.

Дві картки – одну у гривні та одну у будь-якій іноземній валюті (долар, євро, злотий) – клієнту відкриваються безкоштовно. Обслуговування – безкоштовне.

І найголовніше: дуже зручно змінювати валюту між поточними рахунками. Продавши валюту шляхом простого переказу з валютного на гривневий рахунок, одержати її можна у касі відділення чи банкоматі без комісії.

Для інших надходжень на гривневу картку ліміт безплатного зняття – 50 тис. гривень на місяць.

«ВсеКАРТА» ПУМБ

«ВсеКАРТА» – це картка, за якою всі операції будуть без комісії: безкоштовне поповнення та безкоштовне зняття готівки у будь-якому українському банкоматі; безкоштовний переказ на картку іншого банку та нуль комісії за щомісячне обслуговування.

Картка буде ідеальним варіантом для різноманітних нарахувань (зарплати, пенсії, соціальних виплат).

Зняти кошти без комісії можна у будь-якому банкоматі України.

Місячний ліміт на зняття з «всеКАРТА» – 600 тис. гривень.

Картка «Найкраща» Акордбанку

Це кредитна, дебетова та накопичувальна картка одночасно. Можна сказати, «3 в 1».

У мирний час на картку можна було встановити кредитний ліміт, зараз банк не такий щедрий. Однак у картки і так багато переваг:

  • нарахування на залишок на картці понад 1 тис. грн – 6% річних;
  • поповнення картки як готівкою, так і безготівковим перерахуванням – без комісії;
  • зняття готівки не лише у своїх банкоматах та касах відділень, а й у «чужих» банкоматах по всій Україні без комісії та без обмежень. Сума зняття визначатиметься лише налаштуваннями самого банкомату.

***

Сьогодні зняти готівку можна не лише у відділеннях банків чи банкоматах. Багато торгових мереж, аптек пропонують послугу зняття готівки на касі. Для цього вам необхідно щось купити та попередити касира, що ви хочете зняти гроші.

Додаткові комісії за таку операцію не стягуються, умови ті самі, що й за стандартного зняття готівки в банкоматі.

При цьому кожна торговельна точка має власні ліміти на зняття готівки – від 1 тис. грн до 6 тис. грн за одну операцію. Уточнити ліміт ви завжди можете у касира.

Як бачимо, зняти гроші – не така вже й проблема, головне, щоб була потрібна картка, адже в ці непрості часи не варто переплачувати.