В першу чергу мене цікавили такі послуги: прибирання, прасування і приготування або доставка їжі. У моєму випадку – для пари, яка живе в двокімнатній квартирі площею 46 кв. м. в Києві.
Підрядників, які можуть надати таку послугу, умовно можна розділити на три категорії:
- Клінінгові компанії;
- Спеціалізовані сервіси;
- Приватні виконавці.
Тарифи: підтримуюче (експрес) прибирання – 500-1000 гривень, генеральне прибирання – 2000-2500 гривень, з додатковими опціями – до 3850 гривень.
Свої основні гроші такі компанії заробляють на корпоративних клієнтах. Але багато хто приймає і індивідуальні замовлення. Вони пропонують два види прибирань – генеральне і підтримуюче. Перша в моєму випадку займе близько 6 годин і, в залежності від комплексу робіт, буде коштувати 2000-3800 гривень. За мінімальну ціну бригада клінерів кілька разів ретельно вичистить всі доступні горизонтальні поверхні і покриття. За максимальну – на додачу до цього приберуть внутрішні поверхні кухонних шаф, побутової техніки (холодильник, мікрохвильова піч, духовка), помиють вікна. Своя ціна є на кожен вид робіт. Тому можна заощадити, вказавши конкретно, що прибирати, а що ні. Наприклад, вимити всередині всі шафки на кухні – 200 гривень. Приблизно стільки ж коштує внутрішнє прибирання холодильника і мікрохвильовки. Трохи дорожче – 250 гривень – обійдеться помити духовку. Мийка однієї шибки – 100 гривень. Таке прибирання має сенс проводити раз на кілька місяців або півроку.
Підтримуюче прибирання, по-хорошому, має робитися раз на тиждень. Воно займає приблизно вдвічі менше часу, коштує вчетверо менше і полягає в одноразовому прибиранні всіх доступних поверхонь.
Прасування входить до переліку послуг не всіх клінерів. Але, за словами консультантів, домовитися про це можна з бригадою індивідуально.
Переваги послуг клінінгових компаній:
- Використання професійної хімії;
- Безпека. Відомі компанії дорожать репутацією. З ними підписуються офіційні договори і вони несуть відповідальність за псування майна;
- Естетичний і психологічний аспекти: співробітники працюють в уніформі, дотримуються робочого етикету.
Серед великих клінерів приватні замовлення приймають такі компанії, як, наприклад, «Універсальний прибиральник», «Ден», «Primex», «Клін Тех».
Тарифи: генеральне прибирання -1000 гривень, з додатковими опціями – до 1850-2150 гривень.
По суті, це ті ж клінери, але невеликі – зі штатом співробітників у кілька осіб, без власної філіальної мережі. Такі компанії орієнтовані в основному на індивідуальні замовлення – квартири, будинки і невеликі офіси.
Генеральне прибирання моєї квартири їхніми силами буде коштувати близько 1000 гривень. Але якщо після нього замовляти хоча б два підтримуючі прибирання (близько 450 гривень за кожне), то ціну можна скинути до 800-900 гривень, а всі додаткові сервіси будуть безкоштовними. Інакше за них доведеться доплатити:
Мийка кухонних шафок – 150 гривень;
Мийка порожнього холодильника – 100 гривень;
Мийка холодильника з продуктами – 200 гривень;
Мийка мікрохвильовки – 100 гривень;
Мийка духовки – 150 гривень;
Прасування – 150 гривень за годину роботи.
Це середній прайс, який я склала, орієнтуючись на пропозиції сервісів «Приберемо», «Чиста хата», «Mee service» і «Solidcare».
Переваги сервісів з прибирання квартир і будинків:
- Більш лояльна цінова політика;
- Велика мобільність і гнучкість до побажань клієнтів. Можуть, наприклад, доставити ключі або документи, які ви десь забули;
- Безпека: підписання офіційних договорів, відповідальність за псування майна;
- Естетичний і психологічний аспекти: співробітники працюють в уніформі, дотримуються робочого етикету.
Тарифи: Вартість збирання – 400-450 гривень, з додатковими опціями – 550-1000 гривень.
Приватники пропонують найнижчі ціни. Їх легко можна найняти на ресурсах, які допомагають виконавцям і замовникам різних послуг знайти один одного. Найбільші з них – Kabanchik.ua і olx.ua.
Поспілкувавшись із кількома виконавцями на обох ресурсах, я з'ясувала, що мою квартиру можна буде прибрати за 400 гривень. Межа між генеральним і підтримуючим прибираннями у приватників розмита. Ціна практично одна. В цілому під прибиранням мається на увазі приведення в порядок всіх доступних зовнішніх горизонтальних поверхонь у всіх приміщеннях (вологе прибирання і прибирання пилососом), миття плити і холодильника зовні, елементів санвузла, скляних поверхонь меблів, дзеркал. Виконавці в середньому резервують під таку роботу 4-5 годин. Генеральне прибирання буде коштувати на 50-100 гривень більше, за які вам приберуть важкодоступні поверхні, які ви вкажете, і може зайняти на годину-дві більше часу.
Додаткові опції також оплачуються окремо за індивідуальними тарифами. Один виконавець сказав, що за мийку всіх кухонних шафок йому потрібно буде доплатити 100 гривень, а за кожну вимиту шибку вікна – 30 гривень. Інший за мийку всіх вікон попросив 50 гривень, ще по 25 – за миття зсередини кожного предмета кухонної техніки, а за шафки був готовий грошей не брати.
За прасування всі приватники просять в середньому близько 200 гривень, але якщо речей небагато (один-два постільні комплекти, пара сорочок), то можна домовитися і за півціни.
Комплексне прибирання моєї квартири руками приватників з миттям вікон і шаф на кухні, а також прасуванням обійдеться в 800-1000 гривень.
На сайті «Кабанчика» є калькулятор, який допоможе зорієнтуватися по вартості послуг при виборі опції «прибрати в квартирі». Він показує, що в моєму випадку це 770 гривень (з додсервісами, але без прасування).
Головною перевагою послуг приватників є ціна. Але працюючи з ними, є ризик зіткнутися з недобросовісним виконавцем, псуванням майна або банальним злодійством.
Не хочете готувати? Теж не проблема. Сервісів, які не дозволять померти з голоду, більш ніж достатньо. Все залежить від вашого бюджету і переваг. Ці послуги я розбила на три основні умовні групи:
- доставка їжі з кафе і ресторанів;
- доставка продуктів із супермаркетів плюс послуги кухаря;
- доставка їжі з супермаркетів.
Особисто я віддаю перевагу здоровій їжі і збалансованому харчуванню, тому для себе розглядала ще одну категорію:
- послуги з доставки здорового харчування.
Замовити доставку можна, зателефонувавши безпосередньо у ресторан. Така послуга є в багатьох закладах. Якщо її немає в самому ресторані, то можна скористатися одним з онлайн сервісів, які її надають – по суті посередників між ресторанами і їхніми клієнтами. Ціни на страви не відрізняються від цін в меню, а вартість доставки залежить від суми замовлення. Якщо вона буде більшою за мінімальну (від 150 до 300 гривень) – їжу привезуть безкоштовно. Інакше доведеться доплатити від 25 до 80 гривень.
Найбільшим таким сервісом є eda.ua. Він працює в 29 містах України і охоплює близько 1000 кафе і ресторанів. Їхній конкурент «Екіпаж-сервіс» трохи менший – 28 міст і 800 закладів. Третій за величиною сервіс Smachnogo.ua представлений в 25 містах і працює з 300 закладами. У Києві також є Royal Service, який позиціонує себе як служба доставки їжі з елітних ресторанів Києва.
Мінус цього варіанту в тому, що замовлення потрібно очікувати від однієї до двох годин. Звісно, його можна зробити заздалегідь, але для людей, які багато переміщуються по місту, це не дуже зручно. Доведеться коригувати свій графік.
Якщо віддається перевага домашній їжі, то оптимальним варіантом буде замовити послуги кухаря. Фахівця можна знайти на тому ж Kabanchik або olx.
На «Кабанчику» орієнтовна ціна такого сервісу – 450 гривень за один виїзд. Ось приклади останніх виконаних замовлень за січень. Клієнти розміщують як разові замовлення, так і просять готувати періодично (пару разів на тиждень). Ціни коливаються в діапазоні 250-500 гривень.
На olx тарифи приблизно такі ж. Хоча, деякі фахівці оцінюють себе дорожче. Наприклад, кухар з 14-річним стажем, з яким я поспілкувалася по телефону, сказав, що один його виїзд для приготування їжі для двох осіб буде коштувати 700 гривень. Приїжджати він готовий два-три рази на тиждень. Потрібно лише заздалегідь купити продукти.
Це теж можуть зробити за вас. Доставку продуктів можна доручити самому кухарю або скористатися спеціальним сервісом, наприклад, zakaz.ua. На ньому можна замовити доставку з чотирьох мереж супермаркетів – Aushan, Metro, Novus і Fozzy Group. Ціна послуги – 69 гривень за замовлення до 40 кг. Далі – чим важче, тим дорожче.
Це, напевно, найбільш бюджетний варіант для тих, хто не хоче витрачати час на приготування їжі.
У самих магазинах на цінниках вартість вказана за 100 г готової страви. Наприклад, в супермаркеті «Сільпо» недалеко від мого будинку ціни на салати варіюються в межах 5-9 гривень, на курячі відбивні – 15-16 гривень, рибу – 10-12 гривень, плов і тушковану капусту з м'ясом – 8 гривень, млинці з м'ясом – 8,6 гривень.
Доставку готових страв з магазинів може забезпечити той же zakaz.ua. На сайті сервісу є окремі сторінки для кулінарії з магазинів, з якими він працює.
Їх суть в тому, що дієтологи разом з кухарями розробляють індивідуальне меню для клієнта на кожен день, яке містить оптимальну кількість білків, жирів і вуглеводів і калорій в залежності від фізичного навантаження і мети – схуднути, підтримувати поточну вагу, наростити м'язову масу. Допоможуть скласти меню і тим, хто страждає від захворювань, пов'язаних з порушенням обміну речовин (наприклад, цукровий діабет або подагра). Їжу, як правило, привозять щодня, у вартість страв вже включені витрати на доставку.
Тут одним з найдемократичніших в плані цінової політики є сервіс WowFood. У нього є чотири види програм: для схуднення – Fitness Classic і Fitness Premium, а також для набору і підтримки ваги – Strong Classic і Strong Premium. Вам чотири рази на тиждень будуть привозити по п'ять страв. Коштувати це буде 2100 – 2900 гривень для перших двох і 2300 – 3300 гривень для двох інших програм.
Трохи вищі ціни у сервісу Easy4Busy, у якого також кілька видів програм: Slim і Fitness для схуднення, Balance для підтримки ваги, Strong для спортсменів, а також програма для вегетаріанців. Slim коштує від 350 до 390, а Strong – від 440 до 520 гривень на день.
В середньому ціни на доставку збалансованого харчування коливаються в діапазоні 600-700 грн. на день. Їх також пропонують сервіси FoodEx, FitBox, Fity Club, Eat Easy, Eat First, Time Eat.
Послугами професійних клінерів користуватися найбезпечніше, але ціни кусаються. Мене цілком влаштують приватники. Потрібно тільки знайти відповідальну людину, якій можна довірити своє майно. Прибирання двокімнатної квартири чотири рази на місяць, в один з яких мені відмиють кухонну техніку і вікна, обійдеться мені приблизно 1900 гривень. Ще 800 гривень коштуватиме прасування речей. Разом – 2700 гривень.
Їжа обійдеться значно дорожче. Варіант зі збалансованим харчуванням, до якого я прагну, в місяць для жінки коштує в районі 18 000 гривень. Для чоловіків – на 2000-3000 гривень дорожче. Це для мене також дорогувато. Замовлення їжі в супермаркетах буде коштувати в 6-7 разів дешевше, але такий варіант точно не для мене. Оптимальним, думаю, буде варіант із запрошеним кухарем. Якщо користуватися його послугами два рази на тиждень, то обійдеться це десь в 3000 гривень. Сюди потрібно додати вартість продуктів для страв, які будуть замовлятися. Я намагаюся купувати свіжі продукти високої якості (обов'язково рибу і морепродукти). У моєму випадку для двох осіб на них іде 7000-10000 гривень. Разом, варіант із запрошеним кухарем обійдеться мені в 10 000-13 000 гривень.
Що в підсумку? Якщо, живучи в Києві, я переведу прибирання, прасування і приготування їжі на аутсорсинг, то в місяць зможу звільнити мінімум 76 годин. Вважай, три доби. Це без урахування часу, витраченого на походи по магазинах у пошуках необхідних товарів (думаю, плюс ще 5-7 годин). Але навантаження на наш сімейний бюджет при цьому збільшиться на 13 000 – 16 000 гривень.