0 800 307 555
0 800 307 555

Рахунки для ФОП у сфері ІТ: що пропонують банки

Обираємо найкращі варіанти

Серед тих, хто працює у сфері ІТ (або, як прийнято їх називати, «айтівців») відкриття суб'єкта підприємницької діяльності стає все більш поширеною практикою.
Зміст

Банки дуже зацікавлені в таких клієнтах: стабільні надходження великих сум на рахунок, часто — в іноземній валюті, яку банк потім продає на міжбанківському валютному ринку, відсутність складних бухгалтерських проводок, жодних складнощів в обслуговуванні — ось що таке для банку ФОП-айтівець.

Природно, що для них створюються всілякі привілеї, і кожен поважний анк пропонує для ІТ-фахівців, зареєстрованих як ФОП, або спеціальні умови для відкриття рахунку, або, найчастіше, цілий пакет послуг. 

Finance.ua відібрав кілька варіантів таких рахунків від найвідоміших українських банків.

З варіантами рахунків ФОП для будь-якого виду діяльності можна ознайомитися за посиланням.

Не забудьте підписатися на наш телеграм-канал. Там ми часто публікуємо корисні добірки, інструкції та поради, які допомагають спростити життя і зберегти гроші.

ПриватБанк, тарифний пакет «IT Expert»

Для ІТ-підприємців ПриватБанк пропонує особливі умови, які включені до тарифного пакету «IT Expert»:

  • безкоштовне відкриття рахунку;
  • щомісячна абонплата — всього 50 гривень (порівняно з 125 гривень для звичайних підприємців);
  • платежі до бюджету — без комісії;
  • платежі на інші банки — по 3 гривні за платіж.

Водночас ПриватБанк обіцяє всім ІТ-підприємцям, які витрачають в торгово-сервісній мережі з картки «Ключ до рахунку», «Корпоративної картки» або особистої картки понад 5 тис. гривень на місяць, відсутність абонплати за поточний місяць плюс безкоштовні платежі на інші банки в наступному місяці.

Комісія за переказ коштів з рахунку ФОП на власну Картку для виплат становить лише 0,35%.

Для тих, хто працює з іноземною валютою, банк пропонує зарахування надходжень день у день і відсутність комісій при валютообміні.

Для оперативної роботи з рахунками знадобиться завантажити і встановити мобільний додаток «Приват24 для бізнесу». При цьому особисті рахунки і картки фізособи підв'язати в нього не вдасться, для цього знадобиться встановити стандартний додаток «Приват24» і робити переказ за реквізитами картки або рахунку.

Альфа-Банк, пакет «Lead» для фахівців ІТ-сфери та фрілансерів

Альфа-Банк пропонує для підприємців два тарифні пакети: Head для всіх напрямків діяльності та Lead — для фахівців ІТ-сфери та фрілансерів.

В рамках пакету Lead Альфа-Банк пропонує безкоштовне відкриття рахунку в національній або іноземній валюті, причому зробити це можна онлайн, без зустрічі з кур'єром.

Також для підприємця відкривається безкоштовна цифрова Бізнес-картка з повним функціоналом.

Крім того, для ІТ-підприємців пропонується:

  • безкоштовне обслуговування;
  • безкоштовні платежі по Україні на інші банки;
  • безкоштовний переказ коштів на свій рахунок фізособи в Альфа-Банку;
  • переказ валюти на свій рахунок фізособи в Альфа-Банку в один клік 24/7 і без комісії;
  • безкоштовне внесення готівки на рахунок через банкомати Альфа-Банку, пристрої самообслуговування партнерів та каси відділень банку;
  • продаж валюти 24/7 онлайн і без комісії.

На залишок коштів на поточному рахунку в національній валюті банк нараховує 3% річних.

Крім того, варто зазначити, що в додатку Sense Super App від Альфа-Банку можливо одночасно працювати як з рахунками ФОП, так і з рахунками фізособи, тобто переключатися між двома різними додатками не знадобиться, що створює додаткову зручність.

Райффайзен Банк, пакет «BenefIT»

Найбільший український банк із західним капіталом Райффайзен Банк пропонує клієнтам-підприємцям, які працюють у сфері ІТ, пакет «BenefIT».

Щомісячна плата за користування пакетом становить всього 40 гривень. При цьому перші три місяці для нових клієнтів – безкоштовні.

Платежі на інші банки через Raiffeisen Business Online – 3 гривні за кожен платіж.

Внесення готівки на рахунок обійдеться клієнту в 0,2% від суми, мінімум 20 гривень, зняття – 1% від суми, мінімум – 50 гривень.

Дебітна картка для бізнесу в цьому пакеті не передбачена.

ПУМБ, пакет «Соder»

Перший український міжнародний банк пропонує для своїх клієнтів-ФОП, які працюють у сфері інформаційних технологій, а також фрілансерів, спеціальний тарифний пакет Coder.

Пакет відкривається безкоштовно. Щомісячна комісія становить всього 49 грн, але в перший місяць вона не стягується.

Комісія за вихідні платежі на інші банки в національній валюті залежить від суми платежу:

  • від 0 до 5 тис. гривень — 2 гривні;
  • від 5000,01 до 100 тис. гривень — 3 гривні;
  • від 10 000,01 гривень — 12 гривень.

При цьому 5 платежів на місяць — безкоштовні.

Комісія за платежі в іноземній валюті становить:

  • 0,15% від суми, мінімум 20, максимум 150 USD — для платежів в доларах США і російських рублях;
  • 0,15% від суми, мінімум 20, максимум 150 EUR — для платежів в євро та інших валютах.

Всім клієнтам видається безкоштовно одна миттєва картка MasterCard Debit Business Standard Instant PayPass Chip Card.

Переведення в готівку коштів у національній валюті з бізнес-картки обійдеться в 0,75% від суми, що знімається в банкоматі, або 1% від суми при знятті в касі. При цьому комісія буде однаковою для всіх банкоматів в Україні.

Якщо буде потрібно зняти готівку для своїх потреб, необхідну суму можна переказати на свою картку фізособи. Переказ коштів з рахунку підприємця (2600) на рахунок фізособи (2620) – до 60 тис. гривень без комісії, від 60 000,01 грн – з комісією 0,35%.

Для роботи з рахунками ФОП може використовувати додаток «ПУМБ Online Корпоративний». Для роботи з рахунками фізособи доведеться використовувати інший додаток «ПУМБ онлайн», що не дуже зручно.

monobank, рахунок ФОП

Незважаючи на те, що у monobank немає окремого пакету для ІТ-фахівців, багато з них відкривають рахунок саме тут, і ось чому.

Безкоштовне відкриття рахунку, відсутність щомісячної абонплати і комісії за переказ на рахунки в інших банках – ось що відразу приваблює в monobank тисячі нових клієнтів ФОП.

Деякі ФОП стверджують, що саме в monobank «все просто і прозоро: від вимог до документації, що надається, до комунікації з техпідтримкою банку», що теж дуже важливо.

Крім того, тут реалізовано можливість продати валюту в режимі 24/7, а не лише в робочий час, відсутні комісії за зарахування валюти на рахунок, за продаж іноземної валюти та зарахування гривні на рахунок ФОП.

Якщо буде потрібно зняти готівку, необхідну суму можна переказати на свою картку фізособи. Потім до 50 тис. гривень на місяць можна буде зняти без комісії, решту — з комісією 0,5%.

Для роботи і з рахунком ФОП, і з особистими картками використовується один мобільний додаток monobank, що безсумнівно дуже зручно.

Крім того, для роботи з рахунками ФОП є спеціальний веб-кабінет, до якого можна надати окремий доступ бухгалтеру.

Висновки

  • Не всі банки роблять спеціальні пропозиції для підприємців зі сфери ІТ, тому варто ознайомитися з тими, у кого вони є. Як правило, умови відкриття рахунків для ФОП-ІТ кращі, ніж просто для підприємців. 

  • Найбільш оптимальними нам бачаться два варіанти: від monobank і Альфа-Банку через те, що майже всі операції — безкоштовні, додаткові комісії або відсутні, або зведені до мінімуму. 
  • monobank підійде тим, кому треба працювати виключно з безготівковими операціями, Альфа-Банк – якщо буде потрібно зняття і внесення готівки в касі. 
  • Якщо у ФОП, як у фізособи, відкриті рахунки, депозити в якомусь іншому банку, йому варто дізнатися про умови обслуговування ФОП в цьому банку, тому що досить часто рахунок відкривають з міркувань «все — в одному банку». Але при цьому варто ретельно зважити всі «за» і «проти» такого рішення.