Де ФОП краще відкрити рахунок
7 варіантів на вибір
Не забудьте підписатися на наш телеграм-канал. Там ми часто публікуємо корисні добірки, інструкції та поради, які допомагають спростити життя і зберегти гроші.
Що ж шукають у банках фізособи-підприємці? В ідеалі необхідна наявність п'яти базових критеріїв:
- Безкоштовне відкриття рахунку.
- Мінімальна щомісячна плата за обслуговування.
- Невеликі комісії за переказ грошей на інші банки.
- Можливість зняття готівки без комісії або з мінімальними комісіями.
- Наявність повноцінного мобільного додатку.
Крім того, бажана наявність можливості віддалено проводити валютообмінні операції.
Тарифи для фізосіб-підприємців пропонує більшість українських банків. Finance.ua відібрав 7 найпопулярніших варіантів. Кожен зможе обрати для себе той, який йому найбільше підходить.
Ми розглядали лише загальні варіанти, які підійдуть для будь-якого виду діяльності. Пакети, які банки пропонують для IT-фахівців, ми вирішили залишити для окремої статті.
ПриватБанк пропонує кілька тарифних пакетів.
Підприємцям-початківцям найбільше підійде варіант під назвою «Бізнес-старт». Рахунок можна відкрити як у відділенні, так і на сайті банку.
Щоправда, для цього банк вже повинен мати контактні та персональні дані клієнта. Якщо відкривати рахунок онлайн, для клієнта це буде безкоштовно.
А ось у відділенні за відкриття доведеться заплатити 100 гривень.
Ще 125 гривень доведеться платити щомісяця як абонплату за пакет.
Інкасація виручки обійдеться підприємцям в 0,1% від суми (мінімум 20 гривень).
Щоб зняти готівку з картки, доведеться заплатити 1% від суми. Тому якщо треба часто знімати готівку, краще пошукати інший банк.
Відкриття рахунку ФОП в ПриватБанку буде цікаве тим, хто орієнтується на велику клієнтську базу Привату, бо платежі всередині банку будуть безкоштовними.
Для оперативної роботи з рахунками буде потрібно завантажити і встановити мобільний додаток «Приват24 Бізнес». При цьому особисті рахунки і картки фізособи підв'язати в нього не вийде, для цього буде потрібно встановити стандартний додаток «Приват24» і робити переказ за реквізитами картки або рахунку.
Умови, яких немає у жодного з конкурентів, запропонував клієнтам-ФОП створений на базі Універсал Банку monobank.
Безкоштовне відкриття рахунку, відсутність щомісячної абонплати і комісії за переказ на рахунки в інших банків – ось що відразу приваблює в monobank тисячі нових клієнтів.
Якщо буде потрібно зняти готівку, необхідну суму можна перевести на свою картку фізособи. Потім до 50 тис. гривень на місяць можна буде зняти без комісії, решту – з комісією 0,5%.
Втім, не все ідеально і у monobank. Незважаючи на те, що банк пропонує інкасацію виручки без комісії, зробити це можна лише у відділеннях Універсал Банку, які є далеко не в кожному обласному центрі, не кажучи вже про більш дрібні населені пункти. Тому тим, хто працює з готівкою, цей варіант не підійде.
Для роботи і з рахунком ФОП, і з особистими картками використовується один мобільний додаток monobank, що, безсумнівно, дуже зручно.
Альфа-Банк пропонує для підприємців два тарифні пакети: Head для всіх напрямів діяльності і Lead для тих, хто працює в IT-галузі.
В рамках пакету Head Альфа-Банк пропонує безкоштовне відкриття рахунку в національній або іноземній валюті, причому зробити це можна онлайн, без зустрічі з кур'єром.
Також для підприємця відкривається безкоштовна цифрова Бізнес-картка з повним функціоналом.
Перші три місяці користування пакетом буде безкоштовним. Далі доведеться або платити 99 гривень на місяць, або виконати одну з трьох умов:
- середньоденні залишки – від 50 тис. гривень;
- 10 і більше операцій з бізнес-карткою на місяць;
- сума транзакцій бізнес-карткою – від 10 тис. гривень на місяць.
Не бере банк нічого і за платежі на інші банки. Інкасація виручки також проводиться без комісії за допомогою банкоматів, пристроїв самообслуговування партнерів або в касах відділень банку.
Зняття готівки з бізнес-картки в банкоматі – 1% від суми, мінімум 25 гривень.
Що безсумнівно зручно: всі рахунки – і ФОП, і фізособи – зручно поєднані в новому мобільному додатку від Альфа-Банку Sense Super App, що значно полегшує роботу з ними.
Найбільший український банк із західним капіталом Райффайзен Банк пропонує клієнтам-підприємцям на вибір п'ять різних тарифних пакетів.
Ми зупинилися на варіанті пакету «Бізнес Класик», який за своїми умовами є найбільш оптимальним поєднанням. Однак якщо середньомісячні залишки на рахунках клієнта – 50 тис. гривень і вище, то доцільно використовувати пакет «Бізнес Комфорт».
Щомісячна плата за користування пакетом становить 150 гривень. При цьому перші три місяці для нових клієнтів – безкоштовні.
До 30.06.2021 платежі на інші банки через Raiffeisen Business Online були безкоштовними, з 1 липня – по 3 гривні за кожен платіж.
Внесення готівки на рахунок обійдеться клієнту в 0,2% від суми, мінімум 25 гривень, зняття – 1,1% від суми, мінімум – 50 гривень.
Надалі залежно від своїх потреб і особливостей ведення бізнесу клієнт може перейти на інший пакет.
Перший Український Міжнародний банк пропонує для підприємців і невеликих підприємств тарифний пакет «всеМінімум».
Пакет відкривається безкоштовно. Щомісячна комісія становить 150 грн, але в перший місяць вона не стягується, а в подальшому її можна уникнути, якщо середньомісячний залишок за всіма рахунками в національній валюті буде більший ніж 50 тис. гривень.
Переведення в готівку коштів обійдеться в 0,75% від суми, що знімається в банкоматі, або 1% від суми при знятті в касі. А ось за інкасацію виручки банк не візьме нічого: ця послуга входить у вартість пакету.
Для роботи з рахунками ФОП може використовувати додаток «ПУМБ бізнес». Втім, служба підтримки банку повідомила, що ведеться розробка нового додатка, а цим зможуть скористатися лише ті, кому згенеровані старі ключі.
Для роботи з рахунками фізособи доведеться використовувати інший додаток – «ПУМБ онлайн», що не дуже зручно.
Для ФОП в Ощадбанку пропонують тарифний пакет «Моя справа» вартістю 129 гривень на місяць. За його відкриття також доведеться заплатити 50 гривень.
Якщо необхідно працювати з готівкою, є сенс підключити додаткову послугу «Готівка».
У цьому разі щомісячна абонплата збільшується до 179 гривень. Різновид пакету передбачає плату за видачу готівки в розмірі 0,9% від суми (у стандартному варіанті – 1% від суми), плата за зарахування готівки на рахунок клієнта – 20 грн, незалежно від суми.
Клієнт має можливість здійснити в місяць 7 безкоштовних платежів на інші банки, всі інші обійдуться в 2 грн.
Для дистанційної роботи з рахунками Ощадбанк пропонує систему CorpLight. Причому робити перекази коштів можна тільки у веб-версії. Мобільний додаток CorpLight функціонує виключно в режимі перегляду залишків.
Перше враження: дорого, громіздко і малоефективно. Підійде тим клієнтам, у яких в населеному пункті немає відділень інших банків, крім Ощадбанку.
Одні з найменш цікавих умов для ФОП пропонує Укргазбанк в тарифному пакеті «Розрахунковий».
Щомісячна абонплата за користування пакетом становить 200 гривень, і варіантів обійтися без неї немає.
Вартість одного платежу за межі банку становить 2 гривні при сумі до 100 тис. гривень і 12 грн, якщо сума платежу більша зае 100 тис. гривень.
За зняття готівки банк бере 1% від суми, мінімум 20 гривень.
Плата за внесення готівки на рахунок входить у вартість пакету, але лише у випадку, якщо клієнт вносить готівку в касу в операційний час. В іншому разі йому доведеться доплатити за операцію 20 гривень.
Всі операції виконуються у веб-версії «ЕКО БУМ 24/7». Повноцінного мобільного додатку для ФОП у банку немає, а в мобільному додатку «ЕКОбанк Онлайн» можна лише переглядати залишки за рахунками і формувати виписки.
-
Ми розглянули 7 варіантів: 3 варіанти від «держбанків» і 4 – від комерційних. З «держбанків» єдиним вартим уваги є варіант від ПриватБанку, оскільки є повноцінний мобільний додаток, що дозволяє виконувати всі операції без прив'язки до веб-версії і комп'ютера.
- Найбільш оптимальні, на наш погляд, два варіанти: від monobank при проведенні безготівкових операцій і Альфа-банку, якщо потрібно працювати з готівкою.
- Основні тарифи більш-менш уніфіковані у різних банків, але є і відмінності, на які варто звертати увагу при виборі банку.
Ми звели в таблицю всі основні параметри для зручності ознайомлення (натисніть для збільшення):