0 800 307 555
0 800 307 555

Де ФОП краще відкрити рахунок

7 варіантів на вибір

Фізособи-підприємці – одні з найбажаніших клієнтів для фінустанов. Відкривши рахунок в одному з банків, вони вкрай рідко міняють його на інший. Хіба що нові умови виявляються ну дуже вигідними. Тому банки змагаються між собою, прагнучи завоювати прихильність таких клієнтів.
Зміст

Не забудьте підписатися на наш телеграм-канал. Там ми часто публікуємо корисні добірки, інструкції та поради, які допомагають спростити життя і зберегти гроші.

Що ж шукають у банках фізособи-підприємці? В ідеалі необхідна наявність п'яти базових критеріїв:

  • Безкоштовне відкриття рахунку.
  • Мінімальна щомісячна плата за обслуговування.
  • Невеликі комісії за переказ грошей на інші банки.
  • Можливість зняття готівки без комісії або з мінімальними комісіями.
  • Наявність повноцінного мобільного додатку.

Крім того, бажана наявність можливості віддалено проводити валютообмінні операції.

Тарифи для фізосіб-підприємців пропонує більшість українських банків. Finance.ua відібрав 7 найпопулярніших варіантів. Кожен зможе обрати для себе той, який йому найбільше підходить.

Ми розглядали лише загальні варіанти, які підійдуть для будь-якого виду діяльності. Пакети, які банки пропонують для IT-фахівців, ми вирішили залишити для окремої статті.

ПриватБанк, пакет «Бізнес-старт»

ПриватБанк пропонує кілька тарифних пакетів.

Підприємцям-початківцям найбільше підійде варіант під назвою «Бізнес-старт». Рахунок можна відкрити як у відділенні, так і на сайті банку.

Щоправда, для цього банк вже повинен мати контактні та персональні дані клієнта. Якщо відкривати рахунок онлайн, для клієнта це буде безкоштовно.

А ось у відділенні за відкриття доведеться заплатити 100 гривень.

Ще 125 гривень доведеться платити щомісяця як абонплату за пакет.

Інкасація виручки обійдеться підприємцям в 0,1% від суми (мінімум 20 гривень).

Щоб зняти готівку з картки, доведеться заплатити 1% від суми. Тому якщо треба часто знімати готівку, краще пошукати інший банк.

Відкриття рахунку ФОП в ПриватБанку буде цікаве тим, хто орієнтується на велику клієнтську базу Привату, бо платежі всередині банку будуть безкоштовними.

Для оперативної роботи з рахунками буде потрібно завантажити і встановити мобільний додаток «Приват24 Бізнес». При цьому особисті рахунки і картки фізособи підв'язати в нього не вийде, для цього буде потрібно встановити стандартний додаток «Приват24» і робити переказ за реквізитами картки або рахунку.

monobank, рахунок ФОП

Умови, яких немає у жодного з конкурентів, запропонував клієнтам-ФОП створений на базі Універсал Банку monobank.

Безкоштовне відкриття рахунку, відсутність щомісячної абонплати і комісії за переказ на рахунки в інших банків – ось що відразу приваблює в monobank тисячі нових клієнтів.

Якщо буде потрібно зняти готівку, необхідну суму можна перевести на свою картку фізособи. Потім до 50 тис. гривень на місяць можна буде зняти без комісії, решту – з комісією 0,5%.

Втім, не все ідеально і у monobank. Незважаючи на те, що банк пропонує інкасацію виручки без комісії, зробити це можна лише у відділеннях Універсал Банку, які є далеко не в кожному обласному центрі, не кажучи вже про більш дрібні населені пункти. Тому тим, хто працює з готівкою, цей варіант не підійде.

Для роботи і з рахунком ФОП, і з особистими картками використовується один мобільний додаток monobank, що, безсумнівно, дуже зручно.

Альфа-Банк, пакет для підприємців Head

Альфа-Банк пропонує для підприємців два тарифні пакети: Head для всіх напрямів діяльності і Lead для тих, хто працює в IT-галузі.

В рамках пакету Head Альфа-Банк пропонує безкоштовне відкриття рахунку в національній або іноземній валюті, причому зробити це можна онлайн, без зустрічі з кур'єром.

Також для підприємця відкривається безкоштовна цифрова Бізнес-картка з повним функціоналом.

Перші три місяці користування пакетом буде безкоштовним. Далі доведеться або платити 99 гривень на місяць, або виконати одну з трьох умов:

  • середньоденні залишки – від 50 тис. гривень;
  • 10 і більше операцій з бізнес-карткою на місяць;
  • сума транзакцій бізнес-карткою – від 10 тис. гривень на місяць.

Не бере банк нічого і за платежі на інші банки. Інкасація виручки також проводиться без комісії за допомогою банкоматів, пристроїв самообслуговування партнерів або в касах відділень банку.

Зняття готівки з бізнес-картки в банкоматі – 1% від суми, мінімум 25 гривень.

Що безсумнівно зручно: всі рахунки – і ФОП, і фізособи – зручно поєднані в новому мобільному додатку від Альфа-Банку Sense Super App, що значно полегшує роботу з ними.

Райффайзен Банк, пакет «Бізнес Класик»

Найбільший український банк із західним капіталом Райффайзен Банк пропонує клієнтам-підприємцям на вибір п'ять різних тарифних пакетів.

Ми зупинилися на варіанті пакету «Бізнес Класик», який за своїми умовами є найбільш оптимальним поєднанням. Однак якщо середньомісячні залишки на рахунках клієнта – 50 тис. гривень і вище, то доцільно використовувати пакет «Бізнес Комфорт».

Щомісячна плата за користування пакетом становить 150 гривень. При цьому перші три місяці для нових клієнтів – безкоштовні.

До 30.06.2021 платежі на інші банки через Raiffeisen Business Online були безкоштовними, з 1 липня – по 3 гривні за кожен платіж.

Внесення готівки на рахунок обійдеться клієнту в 0,2% від суми, мінімум 25 гривень, зняття – 1,1% від суми, мінімум – 50 гривень.

Надалі залежно від своїх потреб і особливостей ведення бізнесу клієнт може перейти на інший пакет.

ПУМБ, пакет «всеМінімум»

Перший Український Міжнародний банк пропонує для підприємців і невеликих підприємств тарифний пакет «всеМінімум».

Пакет відкривається безкоштовно. Щомісячна комісія становить 150 грн, але в перший місяць вона не стягується, а в подальшому її можна уникнути, якщо середньомісячний залишок за всіма рахунками в національній валюті буде більший ніж 50 тис. гривень.

Переведення в готівку коштів обійдеться в 0,75% від суми, що знімається в банкоматі, або 1% від суми при знятті в касі. А ось за інкасацію виручки банк не візьме нічого: ця послуга входить у вартість пакету.

Для роботи з рахунками ФОП може використовувати додаток «ПУМБ бізнес». Втім, служба підтримки банку повідомила, що ведеться розробка нового додатка, а цим зможуть скористатися лише ті, кому згенеровані старі ключі.

Для роботи з рахунками фізособи доведеться використовувати інший додаток – «ПУМБ онлайн», що не дуже зручно.

Ощадбанк, пакет «Моя справа»

Для ФОП в Ощадбанку пропонують тарифний пакет «Моя справа» вартістю 129 гривень на місяць. За його відкриття також доведеться заплатити 50 гривень.

Якщо необхідно працювати з готівкою, є сенс підключити додаткову послугу «Готівка».

У цьому разі щомісячна абонплата збільшується до 179 гривень. Різновид пакету передбачає плату за видачу готівки в розмірі 0,9% від суми (у стандартному варіанті – 1% від суми), плата за зарахування готівки на рахунок клієнта – 20 грн, незалежно від суми.

Клієнт має можливість здійснити в місяць 7 безкоштовних платежів на інші банки, всі інші обійдуться в 2 грн.

Для дистанційної роботи з рахунками Ощадбанк пропонує систему CorpLight. Причому робити перекази коштів можна тільки у веб-версії. Мобільний додаток CorpLight функціонує виключно в режимі перегляду залишків.

Перше враження: дорого, громіздко і малоефективно. Підійде тим клієнтам, у яких в населеному пункті немає відділень інших банків, крім Ощадбанку.

Укргазбанк, пакет «Розрахунковий»

Одні з найменш цікавих умов для ФОП пропонує Укргазбанк в тарифному пакеті «Розрахунковий».

Щомісячна абонплата за користування пакетом становить 200 гривень, і варіантів обійтися без неї немає.

Вартість одного платежу за межі банку становить 2 гривні при сумі до 100 тис. гривень і 12 грн, якщо сума платежу більша зае 100 тис. гривень.

За зняття готівки банк бере 1% від суми, мінімум 20 гривень.

Плата за внесення готівки на рахунок входить у вартість пакету, але лише у випадку, якщо клієнт вносить готівку в касу в операційний час. В іншому разі йому доведеться доплатити за операцію 20 гривень.

Всі операції виконуються у веб-версії «ЕКО БУМ 24/7». Повноцінного мобільного додатку для ФОП у банку немає, а в мобільному додатку «ЕКОбанк Онлайн» можна лише переглядати залишки за рахунками і формувати виписки.

Висновок

  • Ми розглянули 7 варіантів: 3 варіанти від «держбанків» і 4 – від комерційних. З «держбанків» єдиним вартим уваги є варіант від ПриватБанку, оскільки є повноцінний мобільний додаток, що дозволяє виконувати всі операції без прив'язки до веб-версії і комп'ютера.

  • Найбільш оптимальні, на наш погляд, два варіанти: від monobank при проведенні безготівкових операцій і Альфа-банку, якщо потрібно працювати з готівкою.
  • Основні тарифи більш-менш уніфіковані у різних банків, але є і відмінності, на які варто звертати увагу при виборі банку.

Ми звели в таблицю всі основні параметри для зручності ознайомлення (натисніть для збільшення):