0 800 307 555
0 800 307 555

Водієві на замітку

Як економити на кожному літрі бензину

Найпростіший спосіб економити на паливі – завжди купувати найдешевше. Але «найдешевше» часто означає погану якість бензину з негативними наслідками для автомобіля у вигляді заміни свічок запалювання та ремонту паливної системи. Так і дешевий бензин не завжди означає найбільшу економію. Правильно користуючись програмами лояльності мереж АЗС, на паливі цілком можна заощадити солідні 8-10%, а то і всі 13%. За рік витрати на бензин можна скоротити на кілька тисяч гривень. Я запасся терпінням і протестував програми лояльності всіх великих мереж АЗС, щоб з'ясувати, яку економію вони можуть дати.
Оглавление

Як заощадити

Накопичувати і використовувати бонуси за програмою лояльності мережі АЗС

Як правило, за одну витрачену на паливо гривню мережа нараховує 1 бал, і до 15 балів – при купівлі товарів в її магазинах, кафе і партнерських мережах. Накопичені бонуси можна витратити в торгових точках мережі і її партнерів, обміняти на паливо або знижку, зазвичай за курсом 100 балів = 1 гривня. Щоправда, обмін балів на паливо передбачають програми лояльності далеко не всіх мереж (див. Хто лояльніший). За бонуси можна також отримувати знижки на різні товари і послуги, у тому числі від партнерів мережі АЗС. Наприклад, в рамках програми лояльності на заправці можна придбати ОСЦПВ від партнерської страхової компанії зі знижкою 10-20%.

Користуватися постійними і разовими знижками на паливо

На заправках більшості великих мереж діють постійні знижки – від 20 копійок до 2 гривень на кожен літр. Знижка надається власникам карток лояльності мереж АЗС. Деякі мережі встановлюють їм персональні знижки, інформуючи про це в СМС – показуєте на касі спеціальний код в збереженому повідомленні, і вас заправлять із зазначеним у ньому дисконтом. Як правило, персональні знижки дарують раз на місяць, і іноді вони можуть досягати 3,5 гривні на літр 95-го.

Деякі мережі час від часу проводять разові знижкові акції, які часто продовжуються. Як правило, кілька місяців поспіль на всіх АЗС конкретної мережі діють підвищені знижки, іноді до 2-3,5 грн/л. Про початок акції учасників програми лояльності також повідомляють через смс-розсилку.

Знаючи про знижки, що діють від мереж АЗС (див. Як обрати мережу АЗС), можна постійно заправлятися з максимальним дисконтом – мігруючи від заправки однієї мережі АЗС до іншої, в залежності від того, де в певний момент паливо зі знижкою буде коштувати дешевше. Періодична міграція з однієї мережі до іншої може мати подвійну вигоду. «Просунута» мережа, як правило, відслідковує через свою систему лояльності відсутність постійного клієнта (коли той поміняв її заправку на АЗС конкурента, де в цей час знижка більша), і за допомогою смс-повідомлення починає зазивати такого клієнта назад персональними знижками – їх розмір може перевищувати 10%.

Використовувати банківські картки з функцією кешбек

Розраховуйтеся на АЗС платіжною карткою, і банк поверне вам частину сплачених грошей. На даний момент платіжні картки з кешбеком для автомобілістів пропонують п'ять банків:

 • Альфа-Банк, картка «Максимум»: кешбек при купівлі палива 3%, але не більше ніж 500 гривень на місяць.
 
Кредитний ліміт
500 - 200 000 грн
Ліміт без довідки
До 75 000 грн
Пільговий період
До 62 діб
Обслуговування
Безкоштовно
 • Доставка карти фахівцем Банку
 • Розстрочка до 24 міс під 0,01% річних
 • 2 рази на рік можливість отримати кредитні канікули
 • Кешбек до 20%
 • Бере участь в програмі лояльності Альфа-Банку Україна Cash'U CLUB
 • Без комісії за конвертацію
Картка з чіпом Технологія безконтактної оплати PayPass Платіжна система MasterCard Платіжна система Google Pay Платіжна система Apple Pay
 • Ідея Банк, Card Blanсhe Mastercard: кешбек при купівлі палива 3%, але не більше ніж 500 гривень на місяць
Кредитний ліміт
1 000 - 200 000 грн
Ліміт без довідки
До 75 000 грн
Пільговий період
До 92 діб
Обслуговування
Безкоштовно
 • Кешбек до 10%
 • Початковий кредитний ліміт - до 50000 грн., в подальшому можна збільшити до 200000 грн.
 • Безкоштовне смс сповіщення
Картка з чіпом Технологія безконтактної оплати PayPass Платіжна система MasterCard Платіжна система Google Pay Платіжна система Apple Pay
 • ТАСкомбанк, «Велика п'ятірка»: кешбек при купівлі палива 2%, але не більше ніж 1500 гривень на місяць
Кредитний ліміт
До 100 000 грн
Ліміт без довідки
До 50 000 грн
Пільговий період
До 62 діб
Обслуговування
Безкоштовно
 • Бронзовий призер FinAwards 2021 «Найкраща програма лояльності»
 • Кешбек до 1 %
 • Безкоштовне смс сповіщення
 • Строк кредиту - 365 днів з автоматичною пролонгацією на такий самий строк
Картка з чіпом Технологія безконтактної оплати PayPass Платіжна система MasterCard Платіжна система Google Pay Платіжна система Apple Pay
 • ОТР Bank, Tickets Travel Card: нарахування 2% бонусів від суми покупки при розрахунках на АЗС. Накопичені бонуси можна витратити при оплаті будь-яких товарів і послуг на сайті Tickets.ua: 1 бонус = 1 гривня

 
Кредитний ліміт
1 000 - 200 000 грн
Ліміт без довідки
До 50 000 грн
Пільговий період
До 55 діб
Обслуговування
240 грн
 • Бонусна програма Travel - до 2 грн за кожні 100 грн розрахунків
 • 250 вітальних бонусів при відкритті для покупки на Tickets.ua
Картка з чіпом Технологія безконтактної оплати PayWave Платіжна система Visa Платіжна система Google Pay Платіжна система Apple Pay
 • Укрсоцбанк, Visa Gold Carbon: 3% кешбека при купівлі палива на будь-якій АЗС і 6% – на заправках WOG.

Використовуючи бонуси, знижки та банківський кешбек, ціну дорогого і, за ідеєю, більш якісного бензину, на зразок того, що пропонують ОККО, WOG, Shell або Socar, цілком реально знизити до середнього рівня по регіону. Маржа мереж автозаправок рідко буває нижча ніж 10-15%. Приблизно з таким же відсотком вони готові розлучитися, зіткнувшись з особливо настирливим клієнтом, який поставив за мету вичавити максимум економії на паливі.

Як обрати мережу АЗС

Варто визначитися, на яких АЗС вам буде найзручніше заправлятися: навіть найбільша знижка на якійсь заправці, заради якої доведеться робити гак в 10-15 км, може бути «з'їдена» додатковими витратами на паливо. «Свої» заправки повинні розташовуватися по дорозі на роботу, дачу тощо. На моїй «чорновій» карті відповідних заправок, приміром, розташувалося 14 АЗС шести мереж. Обираючи їх, я враховував свої стандартні автомобільні маршрути на роботу, дачу і до супермаркетів, де зазвичай здійснюю покупки.

Після цього порівнюємо вартість палива на цих АЗС і вивчаємо їхні програми лояльності, розмір постійних і разових знижок, в тому числі акції «вихідного дня» – деякі мережі у суботу-неділю нараховують вдвічі більше бонусних балів і підвищують знижки. На цьому етапі не зайвим буде заглянути на відібрані заправки самому – у багатьох мереж умови програм лояльності викладені нелюдською мовою, а то й зовсім відсутні на сайті в повному обсязі. Або ж скористайтеся нашими підказками (див. Хто лояльніший). Порівняльний аналіз вартості палива, знижок і програм лояльності, швидше за все, покаже, що «найбільш вигідними» з погляду логістики та вартості палива зі знижкою виявляться заправки трьох-чотирьох мереж. Саме так було у моєму випадку.

Тепер потрібно обзавестися їхніми картками. Зазвичай це нічого не коштує – максимум потрібно буде заправити півбака. На касі АЗС реєструєтеся в системі лояльності мережі, заповнивши анкету учасника програми – отримуєте картку. В анкеті потрібно вказати, що ви даєте згоду на смс-розсилку новин від мережі АЗС її партнерів. Це стане в нагоді. Вас будуть інформувати про персональні знижки та початок нових знижкових акцій, а, значить, ви зможете оперативно змінювати АЗС на більш вигідну, де знижки в певний момент будуть більшими.

Обов'язково завантажте мобільний додаток програми лояльності мережі для смартфонів, якщо такий є. За його допомогою зручніше контролювати і витрачати накопичені бали, і він дозволяє збільшувати бонуси і знижки, причому іноді істотно.

 • Лайфхак: як заощадити на паливі майже 8000 гривень на рік, полюючи за знижками на АЗС

  Сергій Литвиненко довгий час користувався картками лояльності чотирьох мереж: WOG, ОККО, КLO і Лукойлу. Їхні заправки ідеально лягали на його традиційні автомаршрути, його задовольняла якість бензину на цих АЗС і влаштовували програми лояльності. Середня знижка на паливо виходила близько 2 гривень на кожному літрі. Але зараз він заїжджає лише на заправки КLO і ОККО. Від Лукойла Сергій відмовився на початку 2014 року з ідейних міркувань: не хотів бути співучасником фінансування країни-агресора. А на заправки WOG перестав заїжджати тому, що змінив квартиру і по дорозі вони більше не траплялися.

  КLO і ОККО Сергій обирає не тільки тому, що ті завжди під рукою. За рахунок вдалого полювання на максимальні знижки він вже більше ніж рік заправляє свій RAV4 з дисконтом, не меншим ніж 3 гривні на кожному літрі 95. Сергій відстежує всі знижкові акції від них, обираючи для заправки ту АЗС, де на певний момент можна отримати максимальний дискнот. На початку минулого року він купував паливо на заправках ОККО з персональною знижкою до 3 грн/л. З квітня 2016-го Сергій почав заправлятися на КLO, після того як мережа запустила партнерську програму з NOVUS: за кожну покупку від 200 гривень на касі супермаркету видають купон зі знижкою 3,5 гривень на кожен літр А95 Super (європейського виробництва) при заправці на АЗС КLO; на КLO, в свою чергу, отримуєш купон на знижку в NOVUS у розмірі 20 гривень або 60 гривень в залежності від суми покупки. Для Сергія вигода очевидна: його сім'я і так постійно закуповується в NOVUS.

  З березня цього року мережа КLO зменшила знижку за партнерською програмою з NOVUS до 3 грн/л на європейський А95, але Сергій все одно раз на місяць користується персональною знижкою в розмірі 3,5 грн/л – мережа сповіщає про неї СМС.

  На АЗС ОККО Сергій заїжджає у виняткових випадках. Мережа перестала надсилати СМС з персональною знижкою до 3 грн/л, а в чинній знижковій акції від ОККО він поки що не бачить великої вигоди. Знижку від 1 до 5 грн на літрі тут можна виграти за принципом лотерейного квитка, але за весь час дії акції Сергій вигравав максимум 1,5 грн/л, плюс до неї додавалося 50 копійок на кожному літрі при заправці на 50 літрів і більше. Тобто, максимальна знижка, яку Сергій зміг отримати на ОККО за останні кілька місяців, – 2 грн/л.

  На місяць його RAV4 з 2,5-літровим двигуном з'їдає близько 200 літрів 95, на рік – 2400 л. За оцінками Сергія, з урахуванням середньої знижки в 3,25 гривні, яку йому вдавалося отримувати від мереж АЗС, за останній рік бензин йому обходився в середньому по 21,75 гривні. Якби він платив по повній, то літр коштував би приблизно 25 грн.

  Без знижок його річні витрати на бензин становили б 60 000 гривень:

  2400 л*25 грн/л = 60000 гривень.

  Зі знижками вийшло 52200 гривень:

  2400л*21,75 грн/л = 52000 гривень.

  У підсумку за рік Сергію вдалося заощадити на паливі без малого 7 800 гривень або близько 13%: 60000 гривень-52200 гривень.

  Сергій не виключає, що найближчим часом він знову розширить пул «своїх» мереж заправок до трьох за рахунок АЗС WOG – вони теж зустрічаються на його основних маршрутах. У них на паливі можна заощадити не менше ніж 10%. Щоправда, для цього доведеться обзавестися платіжною карткою Visa Gold Carbon від Укрсоцбанку з функцією кешбек – якщо цією карткою розплачуватися на АЗС WOG, 6% від витраченого на паливо щомісяця будуть «повертатися» на банківську картку. Ще 2 гривні знижки на кожен літр можна отримати за карткою лояльності WOG «Прайд» при купівлі від 35 літрів бензину. В сумі може вийти 3,62 гривні знижки на літрі або все ті ж 13% економії на кожному літрі при нинішній ціні А95 на WOG – 26,49 грн/л.

Хто лояльніший

Нижче короткий аналіз програм лояльності всіх найбільших мереж АЗС, що діють на момент публікації матеріалу. Крім «Укрнафта» і «Авіас»/ANP – у них просто таких не виявилося.

WOG і програма лояльності «Прайд»

Вартість бензину А-95: 26,49 грн/л.

Суть програми: нарахування бонусів за будь-яку покупку на АЗС WOG, можливість придбати за накопичені бали паливо та інші товари.

Приклад розрахунку бонусів: купівля 30 л бензину за 795 гривень = 795 бонусів. 795 бонусів = 7,9 гривень.

Додаткові можливості економії (2017 року):

 • знижка 2 гривні за кожен літр для власників картки «Прайд» при купівлі більше ніж 35 літрів бензину або дизеля (індивідуальні акції до кожної картки, знижки діють місяць, потім умови можуть змінитися);
 • кешбек 6% при розрахунках за паливо платіжною карткою Укрсоцбанку Visa Gold Carbon;
 • можливість обміну бонусів від Vodafone на знижку на паливо (-2 грн/л за кожен бонус);
 • знижка 16 % на ОСЦПВ;
 • для учасників спільної програми MasterCard-Приватбанк нараховуються бали з розрахунку 1 бал за кожні 10 гривень від суми покупок в мережі WOG. Накопичені бали можна обміняти на товари з каталогу Mastercard® Rewards. Акція діє до кінця року;
 • знижки від партнерів.

Партнери: Укрсоцбанк, СК ВУСО, Vodafone, MasterCard, Автосоюз (авторизована сервісна станція Volkswagen)

Гарантована річна економія при регулярній купівлі палива в рамках програми лояльності та обмін накопичених балів на паливо*: від 423 гривень

Річна економія при регулярній купівлі палива і використанні поточної індивідуальної знижки*: до 3200 гривень

Річна економія при регулярній купівлі палива, використанні постійної знижки на паливо і кешбека*: до 5700 гривень

Можлива сумарна вигода*: близько 13% за умови одночасного використання постійної знижки і 6% кешбека за платіжною карткою Укрсоцбанку Visa Gold Carbon

Nota bene

*тут і далі – при купівлі на рік 1600 л бензину А-95 EURО (20 000 пробігу, середня витрата 8 літрів на сотню). Ціна бензину наведена станом на 27 липня 2017 року

На перший погляд програма лояльності від WOG дає можливість заощаджувати лише 1% вартості палива, накопичуючи бонуси, а потім витрачаючи їх на паливо. Але це лише базовий рівень. Реальна економія може бути більшою в рази.

При купівлі понад 35 літрів бензину або дизеля власники картки «Прайд» економлять 2 грн на літрі (іноді ця знижка може бути меншою). За нинішньої ціни А-95 це означає знижку більш ніж 7%. Дисконт збільшиться до 10%, якщо на телефоні встановлено мобільний додаток «Прайд» – при заправці оператору потрібно показати з екрану смартфона QR-код так званої віртуальної картки «Прайд».

Крім того, якщо розраховуватися на заправках WOG карткою Visa Gold Carbon від Укрсоцбанку з функцією кешбек, 6% від витраченого на паливо щомісяця будуть «повертатися» на банківську картку. Вигідно заправлятися на WOG і клієнтам Vodafone: вони можуть конвертувати накопичені бонуси від оператора мобільного зв'язку в одноразову знижку в 2 грн/л: 400 бонусів Vodafone = знижка 2 грн/л.

У підсумку, загальна економія на АЗС WOG може становити понад 10%. При витраті 1600 літрів А-95 на рік – це більше ніж 4000 гривень.

Картку «Прайд» можна отримати безкоштовно, розплатившись за будь-яку покупку на АЗС, причому вона запрацює відразу після активації (коротке анкетування на місці, онлайн або телефоном). Система накопичення бонусів проста і зрозуміла, ними можна розпоряджатися на власний розсуд, у т. ч. і онлайн. Загалом, чи не єдиний мінус програми в тому, що невикористані бонуси обнуляються через рік після їх нарахування.

ТНК і програма лояльності MAXI CARD (мережі FORMULA і ТНК)

Вартість бензину А-95: 25,35 грн/л.

Суть програми: нарахування бонусів за будь-яку покупку на АЗС і в торгових точках партнерів. Можливість придбати за бонуси паливо та інші товари або отримати знижки у партнерів.

Приклад розрахунку: купівля 30 л бензину за 760 грн = 760 бонусів. 760 бонусів = 7,6 грн.

Додаткові можливості економії (2017 року):

 • акційні знижки на паливо;
 • 10% знижки на договори добровільного страхування від партнерської СК;
 • розіграші призів (сертифікати на паливо тощо);
 • знижки на послуги СТО;
 • медичні послуги;
 • бонуси за покупки в магазинах і ресторанах,
 • додаткові бонуси від партнерів.

Партнери: понад 30 мереж та компаній, у т. ч. СК «АСКО», Велика Кишеня, Фокстрот, Мед-Сервіс, Синево, Спорт Лайф, АТЛ-автосервіс, Якіторія, Лінія Кіно та ін..

Гарантована річна економія при регулярній купівлі палива в рамках програми лояльності та обмін накопичених бонусів на паливо*: від 405 гривень

Річна економія при регулярній купівлі палива і використанні знижок (від 9 заправок від 10 л на місяць)*: близько 2028 гривень

Можлива сумарна вигода*: близько 5% за умови використання максимальних знижок на кожній заправці

«Електронні гроші замість віртуальних бонусів» – так мережа ТНК рекламує свою картку лояльності MAXI CARD. «Електронні гроші»/бонуси нараховуються на картку за кожну покупку на АЗС мережі і у партнерів. У грошовому вираженні MAXI-бонуси це 1% від сплаченого за паливо на АЗС, 5% при купівлі товарів в магазині при заправці і 10% – за послуги мийки. Бонуси від партнерів доходять до 15%, але в більшості випадків становлять ті самі 1-10%, як і на АЗС. Накопичені бонуси можна витратити на АЗС (в тому числі на паливо), оплатити ними товари і послуги в торгових точках партнерів мережі, обміняти знижки або на грошові сертифікати: 1 бонус = 1 гривня.

Зараз на АЗС мережі ТНК діє акція, за якої 1-2 заправки на 10 літрів палива в поточному місяці в наступному дають 1% бонусів від суми покупки, 3-4 заправки знижку підвищують до 2% – і так щораз більше. Максимальну знижку в 5% можна отримати, заправившись за місяць 9 і більше разів по 10 літрів.

На заправках мережі періодично діють акції, в рамках яких знижка на паливо для власників MAXI CARD зростає в кілька разів. Багато з них тимчасові, і щоб бути в курсі змін, варто встановити мобільний додаток MAXI на смартфон (тільки для Android) або слідкувати за оновленнями на сайті.

Стати учасником програми можна, здійснивши будь-яку покупку на АЗС, а також купити картку – або отримати при купівлі – у постійних партнерів. Накопичувати бонуси можна з першого дня, але для їх використання вимагається реєстрація, яку можна провести онлайн або по телефону.

ОККО і програма лояльності Fishka

Вартість бензину А-95: 26,49 грн/л.

Суть програми: нарахування балів при купівлі на АЗС ОККО, в торгових точках партнерів при розрахунку партнерською платіжною карткою Райффайзен Банк Аваль. Накопичені бали можна обміняти на товари зі спеціального каталогу, а також на знижки на паливо.

Приклад розрахунку: купівля 30 л бензину за 795 грн дає 795 балів. Накопичивши 6000 балів, можна придбати сертифікат, який дає 1 гривню знижки на літр при заправці на 50 л, за 11000 балів таку саму знижку можна обміняти на обсяг в 100 л.

Додаткові можливості економії (2017 року):

 • акційні знижки на паливо для власників Fishka (від 1 до 5 гривень на кожен літр); періодичні знижки (до 50%) на товари і послуги партнерів
 • розіграші призів.

Партнери: до 40 інтернет-магазинів, мережі Фуршет та Алло, Райффайзен Банк Аваль, Аптека Доброго дня, СК Універсальна та інші.

Гарантована річна економія при регулярній купівлі палива в рамках програми лояльності та обмін накопичених балів на паливо*: від 400 гривень

Річна економія при регулярній купівлі палива і використанні постійних знижок на паливо*: від 1600 гривень

Можлива сумарна вигода*: до 10% за умови використання постійних накопичувальних знижок і бонусів від партнерів

Fishka – повноцінна кобрендингова програма лояльності, яка об'єднує на постійній основі майже півсотні партнерів – супермаркети Фуршет, магазини мережі «Алло», мережа «Аптека Доброго дня», Uber тощо. Відповідно, бали на картці Fishka накопичуються дуже швидко – при розрахунках у торгових точках – учасниках програми за кожну витрачену гривню нараховують у 2-3-6 разів більше балів, ніж при купівлі бензину на АЗС. Помітно прискорює накопичення балів розрахунок кобрендинговими платіжними картками MasterCard Fishka або Visa Fishka від Райффайзен Банку Аваль. 10 гривень витрачених з картки =1 бал (Visa Fishka) і 5 балів (MasterCard Fishka), при розрахунках картками за покупки в точках продажів партнерів програми: 10 гривень = Х балів від партнера+15 балів. При розрахунках цими платіжними картками на АЗК «ОККО» надається знижка на паливо: 1 грн/л на бензин і дизель і 30 коп./л на газ.

Накопичені бали можна обміняти на товари та послуги зі спеціального каталогу (він налічує понад 250 позицій) або на знижки при купівлі бензину. У рамках програми лояльності кожні 6000 накопичених балів можна обміняти на купон зі знижкою 1 грн/л на заправку 50 літрів палива, 11000 балів – на таку ж знижку при заправці на 100 літрів.

Також на АЗС «ОККО» з червня минулого року діє дисконтна акція на кшталт миттєвої лотереї: заправляєте до повного більше ніж на 15 літрів – пред'являєте на касі картку лояльності Fishka – витягаєте з барабана акційний купон зі знижкою від 1 до 5 грн/л – заправивши більше ніж 50 літрів, до виграного дисконту можна було додати ще 50 копійок знижки на кожен літр. Щоправда, вдається, як правило, виграти знижку в 1 грн., 1,20 грн або 1,50 грн, при цьому в разі їх використання базова знижка (1 грн/л) не враховується.

Картку Fishka безкоштовно оформляють на АЗС або у інших партнерів – запрацює вона через сім днів після активації (цей самий термін потрібен для «залічення» отриманих бонусів). Набрані бали можна використовувати протягом двох років.

Shell і програма лояльності Shell SMART

Вартість бензину А-95: 26,09 грн/л.

Суть програми: нарахування балів при купівлі палива на АЗС Shell або розрахунках партнерською платіжною карткою ОТР Bank; накопичені бали можна обміняти на товари з каталогу Shell, знижки на паливо або знижки на послуги партнерів

Приклад розрахунку: купівля 30 л бензину = 30 балів. 15-25 балів = 1 гривня (в залежності від обраного товару в каталозі)

Додаткові можливості економії (2017 року):

 • разові знижки на паливо
 • знижки в розмірі 5-15% у партнерів
 • акції для учасників Shell SMART.

Партнери: ОТР Bank, MasterCard, СТО, служба автоевакуатора, дорожній асистанс, таксі.

Річна економія при регулярній купівлі палива і використанні акційних і персональних знижок*: до 2000 гривень

Можлива сумарна вигода*: близько 5% при участі у всіх знижкових акціях та обміні накопичених балів на знижку на паливо або товари

З моменту появи програми Shell SMART 2009 року (в Україні вона була чи не першою програмою лояльності мережі АЗС) її філософія не змінювалася: учасники могли накопичувати бали при купівлі палива і міняти їх на подарунки зі спеціального каталогу. Але наприкінці минулого року Shell відійшла від цього правила: до кінця березня 2017 року накопичені бали можна було обміняти на знижки на паливо: 20 балів = знижка 75 копійок на літр А-95 або 1,5 гривні на літр V-Power. Якщо клієнт використовував знижку, бали за придбане паливо не нараховувалися. На даний момент таких знижок немає. Але Shell може повторити акцію.

Час від часу мережа проводить для власників карток Shell SMART знижкові акції. Остання також закінчилася в березні: кожен учасник щотижня отримував СМС з персональною знижкою 1-2 гривні на літрі в залежності від виду і кількості купленого палива.

Більше SMART-балів можна отримати, розраховуючись кобрендинговою платіжною карткою Shell–OTP MasterCard WORLD, за кожні 10 гривень покупки її власник отримує 1 SMART-бал. Таким чином, за нинішньої вартості палива набирати бали з карткою Shell–OTP вийде в півтора-два рази швидше, ніж зі звичайною карткою Shell SMART, на яку зараховується 1 бал за літр звичайного і 2 бали – за літр преміального палива. При цьому Shell SMART на додачу до платіжної Shell–OTP оформляти не потрібно.

Shell–OTP MasterCard WORLD можна замовити онлайн на сайті програми лояльності і отримати в найближчому відділенні OTP Bank. Картка учасника програми лояльності Shell SMART безкоштовно оформлюється на будь-якій АЗС мережі.

KLO і програма лояльності «ДякуYOU system»

Вартість бензину А-95: 26,29 грн/л.

Суть програми: нарахування балів при покупках на АЗС KLO і в торгових точках партнерів; бонусами можна розплатитися за товари на АЗС і в торгових точках партнерів (крім купівлі страховки).

Приклад розрахунку: купівля 30 л бензину за 788 гривень = 788 бонусів. 788 бонусів = 7,88 гривень.

Додаткові можливості економії (в 2017 році):

 • знижки на паливо для власників карток ДякуYOU system (до 2,5 грн/л);
 • при купівлі ОСЦПВ страхової компанії ВУСО – 15 л газу або 200 гривень в подарунок;
 • подарунки від KLO і його партнера – футбольного клубу «Динамо-Київ»;
 • сертифікати від мережі ресторанів MAFIA на 100 гривень;
 • безкоштовні картки технічної допомоги British Auto Club

Партнери: СК ВУСО, готелі і ресторани, в т. ч. «Фішка», «Борщ», «Львівська майстерня шоколаду», «Львівські пляцки» та ін.

Річна економія при регулярній купівлі палива і використанні всіх знижок*: до 4000 гривень

Можлива сумарна вигода*: близько 13% за умови використання максимальних знижок на паливо

KLO не практикує обмін накопичених балів на паливо, але заощадити тут можна навіть більше, ніж заправляючись на ОККО або WOG – якщо регулярно користуватися всіма знижковими акціями мережі для власників карток ДякуYOU system, включаючи партнерські.

Приміром, до кінця серпня діє акція на паливо, на якій можна економити від 0,5 до 2,5 грн на літрі 95-го. Розмір знижки збільшується з «кроком» у кожні 20 куплених літрів. Також для власників карток ДякуYOU system діють дисконтні талони KLO, які можна отримати, купуючи в супермаркетах NOVUS на суму від 200 гривень. З ними літр А-95 українського виробництва на KLO буде дешевший на 2 грн/л, а європейський 95-ий – на 3,0 грн/л. Причому весь минулий рік і перші два місяці 2017-го знижка за такими талонами була 3,5 гривні на літрі. А при заправці на КLO видають купон вже на знижку в NOVUS у розмірі 20 гривень або 60 гривень в залежності від суми покупки. Знижку можна отримати за однією з двох акцій. Разом вони не працюють.

Якщо врахувати, що за кожну витрачену у партнерів гривню нараховується від 1 до 15 бонусів, сумарна економія для постійних клієнтів може перевищити 13%.

Видається картка системи лояльності ДякуYOU system безкоштовно.

Socar і програма лояльності LEVEL

Вартість бензину А-95: 26,49 грн/л.

Суть програми: нарахування бонусів при купівлі на АЗС Socar, можливість придбати за них паливо та інші товари; тимчасові знижки до 1 грн/л

Приклад розрахунку: купівля 30 л бензину за 795 гривень = 7 бонусів. 7 бонусів = 7 гривень

Додаткові можливості економії (2017 року): розіграш призів та знижок на паливо

Партнери: немає.

Гарантована річна економія при регулярній купівлі палива в рамках програми лояльності та обміні накопичених балів на паливо*: від 423 гривні

Можлива сумарна вигода*: близько 2% за умови участі у всіх знижкових акціях

Система отримання бонусів за програмою лояльності LEVEL нагадує аналогічний процес в мережі ТНК: в грошовому вираженні на бонусний рахунок йде 1% від вартості палива, 3-5% від фастфуду та покупок в магазині при АЗС, 10% – за миття авто. Накопичені бонуси можна витратити на купівлю палива або товарів в магазині. Таким чином, без участі у спеціальних акціях вартість літра палива можна знизити приблизно на 30-50 копійок. Серед учасників програми постійно проводяться разові знижкові акції – під час останньої (закінчилася в січні) при кожній купівлі палива розігрувалися знижки до 10 грн/л.

Отримати картку LEVEL можна, купивши щось на АЗС на 500 гривень. Бонуси зберігаються на картці протягом року, щоб скористатися ними, потрібно пройти реєстрацію – на АЗС, в інтернеті або в мобільному додатку.

Паралель (АЗС «Паралель» і «Гефест») і програма лояльності «КартБланш»

 

Вартість бензину А-95: 26 грн/л.

Суть програми: нарахування бонусів при будь-якій покупці на АЗС, можливість там же придбати за них паливо та товари.

Приклад розрахунку: купівля 30 л бензину за 780 гривень = 1170 бонусів. 1170 бонусів = 11,7 грн.

Додаткові можливості економії (2017 року): разові знижкові акції

Партнери: немає

Гарантована річна економія при регулярній купівлі палива в рамках програми лояльності та обміні накопичених балів на паливо*: від 624 гривень

Сумарна вигода: близько 2% з додатковими знижками

Одна з найпростіших програм лояльності доповнюється розіграшами призів та додатковими акційними знижками для власників карток лояльності КартБланш. За розрахунки на АЗС мережі на картку лояльності КартБланш нараховуються бонуси за курсом 1,5 бонусу за витрачену 1 гривню. Витрачаються бонуси за курсом 100 бонусів=1 грн.

Одна з останніх акцій, що діяла з лютого по квітень, дозволяла збільшити знижку на паливо ще на 0,25-2,5 грн/л. Щоправда, її дія обмежувався шістьма АЗС в Запорізькій і Дніпропетровській областях. «Регіональні» програми явно є «фішкою» програми, знижки за ним можуть сягати 4 грн/л.

Картку програми лояльності можна отримати на будь-якій АЗС, що бере участь у програмі, просто заповнивши анкету. Активується вона при видачі, суму зібраних на картці бонусів можна перевірити онлайн.

UPG і програма лояльності UPGood

Вартість бензину А-95: 23,90 грн/л.

Суть програми: нарахування бонусів за купівлю кожного літра палива на АЗС, можливість там же придбати за них паливо та інші товари.

Приклад розрахунку: купівля 30 л бензину = 600 бонусів. 600 бонусів = 6 грн.

Додаткові можливості економії (2017 року): разові знижкові акції

Партнери: немає.

Гарантована річна економія при регулярній купівлі палива в рамках програми лояльності та обміні накопичених балів на паливо*: від 160 гривень

Можлива сумарна вигода*: близько 2% при участі в додаткових акціях

При заправці до 20 літрів нараховується 10 бонусів (10 коп.) за кожен літр, від 20 до 30 літрів – 15 бонусів (15 коп.), від 30 до 50 літрів – 20 бонусів (20 коп), від 50 до 100 літрів – 30 бонусів (30 коп), від 100 літрів – 40 бонусів (40 коп). Таким чином, купивши тут за рік 1600 л палива, можна заощадити від 160 до 640 грн. Якщо, звичайно, бонуси будуть витрачені на паливо, а не на товари в магазинах при АЗС.

Додаткові акції від UPG – це, як правило, розіграш призів у вигляді нарахування додаткових бонусів, вони проводяться регулярно і цілком можуть збільшити сумарну економію. Приміром, до травня включно при купівлі 20 літрів палива можна було виграти від 20 до 200 гривень, які можна витратити на товари або паливо.

Картку UPGood можна отримати, купивши 10 л палива та заповнивши анкету. Потім потрібно зареєструватися на сайті.

Amic і програма лояльності My AMIC

Вартість бензину А-95: 25,99 грн/л.

Суть програми: знижка при купівлі палива і одночасне нарахування бонусів, які можна витратити в магазинах при АЗС чи на знижку на паливо.

Приклад розрахунку: купівля 30 л бензину за 779,70 гривень = 6 грн базової знижки (20 коп за кожен літр) + 300 бонусів (10 бонусів за кожен літр; 100 бонусів = 1грн) = 9 гривень знижки.

Додаткові можливості економії (2017 року): додаткові акційні знижки на паливоПартнери: немає.

Гарантована річна економія при регулярній купівлі палива в рамках програми лояльності та обміні накопичених бонусів на знижки на паливо*: від 480 гривень

Можлива сумарна вигода*: до 8% за умови використання додаткових акційних знижок

Програма лояльності колишньої мережі Лукойлу виглядає скромно – базова знижка при купівлі бензину і ДТ становить всього 20 копійок на літрі. Але регулярні акції збільшують її у кілька разів. Так, заправляючи сьогодні до 10 літрів бензину, власник картки My AMIC отримує 50 коп/л знижки плюс 10 коп/л на таку заправку. Якщо залити в бак від 10 до 20 літрів, ці цифри будуть 50 коп. і 20 коп. відповідно. Найбільша вигода вийде, якщо за раз заливати в бак 40 і більше літрів: 50 коп. і 1,5 грн відповідно. Тобто можна буде економити 2 грн (8%) на літрі бензину.

Щоб стати учасником програми, достатньо купити 25 літрів палива (під час деяких акцій – 15 літрів), а потім активувати картку простим СМС. Щоб мати можливість розпоряджатися бонусами – потрібно заповнити анкету на сайті.

БРСМ і програма лояльності «БРСМ PLUS»

Вартість бензину А-95: 23,29 грн/л.

Суть програми: щомісячне нарахування балів при будь-якій покупці на АЗС, знижка на паливо (0,4-0,54 грн/л) при наборі певної кількості балів.

Приклад розрахунку: купівля 30 л бензину за 690 грн = 60 балів. При накопиченні понад 200 балів на місяць базова знижка власника картки БРСМ PLUS (0,4 грн/л) збільшується до 0,44 грн/л. Максимальна знижка (0,54 грн/л) доступна тим, хто набере більше ніж 1000 балів на місяць.

Додаткові можливості економії (2017 року): додаткова знижка 0,2 грн/л при заправці бака «до повного».

Партнери: немає.

Гарантована річна економія при регулярній купівлі палива в рамках програми лояльності та обміні накопичених балів на знижки на паливо*: від 704 гривень

Можлива сумарна вигода*: близько 3% при використанні додаткових знижок

Суть програми лояльності від БРСМ зводиться до простої формули: що більше купуєш палива – то дешевше воно обходиться. Базова знижка для власника картки лояльності становить 0,4 грн/л. Якщо за місяць накопичив понад 200 балів – вона зростає до 0,44 грн/л. Кожні наступні 200 балів збільшують знижку на 4 копійки. Максимальний розмір знижки в рамках цієї програми становить 0,54 грн/л – для того, щоб отримати таку знижку, потрібно набрати більше ніж 1000 балів.

Стати учасником програми можна, заправивши 20 л палива на будь-якій заправці БРСМ. Щоб картка запрацювала, потрібно заповнити анкету – вони обробляються вручну, на що піде кілька днів.