0 800 307 555
0 800 307 555

Міжнародні грошові перекази сьогодні

Як швидко та вигідно відправити або отримати гроші: 5 корисних сервісів

Через війну мільйони українських сімей виявилися розділеними: жінки з дітьми, рятуючись від бомб, поїхали до Європи. Чоловіки залишились в Україні. Тому тема міжнародних грошових переказів, яка завжди цікавила українців, стала як ніколи актуальною та злободенною.
Зміст

Finance.ua вивчив кілька сервісів, які допоможуть швидко і вигідно відправити гроші за кордон, чи отримати переказ звідти.

Ще більше корисних статей – у нашому телеграм-каналі. Підпишіться, щоб нічого не пропустити.

Revolut

Відомий англійський необанк Revolut спростив реєстрацію для українців, які опинилися за кордоном. Revolut дозволяє відкрити мультивалютний рахунок (у переліку – 30 валют, включаючи долар США, євро, польський злотий, англійський фунт та багато іншого).

Кошти з рахунку можна використовувати для оплати за кордоном (банк відкриває віртуальну картку, яку можна також підв'язати до Apple/Google Pay) або ж відправити їх в Україну, використовуючи як SWIFT-переказ, так і переказ із картки на картку (т. з. P2P-переказ).

У разі використання SWIFT комісію може взяти банк-посередник, а при P2P-переказі додаткових комісій немає. Хіба що за зарахування на Картку для виплат ПриватБанк візьме 0,5% комісії. Але є банки, які не беруть плату за зарахування.

Відправити гроші на Revolut ПриватБанк дозволяє як з гривневого, так і валютного рахунку. Але під час відправки з гривневого треба вибрати валюту платежу долар або євро, інакше платіж не пройде.

ПриватБанк при цьому порахує за картковим курсом продажу та додасть 2% комісії за такий переказ.

Резюме: з України на Revolut відправити стало тяжче, ніж раніше. Але в Україну з-за кордону, як і раніше, відправити можна в будь-якій валюті. Це досить швидко та вигідно.

Perekaz24

Польська система швидких міжнародних грошових переказів Perekaz24 дозволяє здійснювати миттєві перекази не лише з Польщі, а й з інших країн Європи в Україну і навпаки.

Реєстрація в системі займає всього кілька хвилин. Для того щоб збільшити ліміт на перекази, потрібно пройти ідентифікацію клієнта, після чого встановлюється денний ліміт у розмірі 2 тис. дол. та місячний ліміт у розмірі 10 тис. дол.

У системі можна підв'язати картки для прискорення процесу переказу. Щоправда, надіслати переказ можна лише з карток платіжної системи MasterCard.

Комісія за переказ становить 1,99% від суми, плюс 0,49 EUR або еквівалент у вибраній вами валюті переказу. При цьому перекази здійснюються у 30 валютах, включаючи американський долар та ізраїльський шекель.

Перший переказ – безкоштовно.

Географія сервісу – 25 європейських країн та Ізраїль.

Резюме: хороший сервіс для тих, хто часто робить невеликі перекази і хоче, щоб гроші дійшли миттєво.

Fin.do

Платформа миттєвих переказів Fin.do – це мобільний додаток міжнародних грошових переказів, який дозволяє здійснювати миттєві перекази у більш ніж 50 країнах світу в будь-якій валюті.

За допомогою програми користувачі можуть робити міжнародні перекази з картки на картку зручними для себе способами:

  • використовуючи номер мобільного телефону (для переказу іншим користувачам Fin.do);
  • використовуючи номер картки (для переказів поза мережею Fin.do).

Для того щоб вілправити переказ, необхідно прив'язати свою картку платіжної системи MasterCard. Сума переказу списуватиметься з цієї картки.

З карток Visa, як і у випадку Perekaz24, відправити переказ не можна. А ось отримувати перекази можна і на картки MasterCard, і на картки Visa.

Комісії за переказ залежать від картки, з якої відправляється грошовий переказ:

  • 1,5%, мінімум 1 EUR – з Європи в будь-яку країну;
  • 3,2%, мінімум 1,5 EUR – з України, країн СНД, Ізраїлю та Туреччини;
  • 1%, мінімум 0,3 EUR – між литовськими картками.

Максимальна сума для однієї картки, яку можна переказати через Fin.do з України, становить 100 тис. грн на місяць. Це ліміт, встановлений Національним банком.

Резюме: можна використовувати там, де не працює Perekaz24, а також там, де комісії будуть меншими.

TransferGo

TransferGo – міжнародна компанія, що пропонує послуги вигідного переказу грошей із мінімальними комісіями. Обслуговує кілька десятків валют у 55 країнах світу та має офіси по всій Європі, зокрема, у Лондоні, Берліні, Стамбулі та Варшаві.

За допомогою сайту TransferGo можна швидко та вигідно переказати гроші в Україну, прямо на картку українського банку. Для цього необхідно спершу зареєструвати свій акаунт у системі та прив'язати банківську картку, видану в одній із країн Єврозони чи у Великобританії.

Чим зручна система переказів TransferGo – тут можна вибрати або швидкість здійснення переказу, або низьку вартість.

Як це працює? Наприклад, вартість переказу з Великобританії в Україну за 30 хвилин складе 0,99 англійського фунта, а якщо ви згодні, щоб переказ тривав добу, то він буде безкоштовним.

До того ж, система TransferGo дає можливість здійснити два перші перекази без комісії.

TransferGo є учасником української системи переказів PrivatMoney, тому на картку ПриватБанку переказ можна зробити практично миттєво.

Резюме: підходить для переказів, коли не важлива швидкість; дозволяє в деяких випадках заощадити на комісії.

PayPal

Найбільша електронна платіжна система PayPal (420 мільйонів клієнтів із понад 200 країн) у цей нелегкий для нашої країни час зробила кілька кроків назустріч українцям. Компанія дозволила виведення зі своїх рахунків на українські банківські картки.

До наявного акаунту PayPal можна прив'язати банківські картки у гривні для заведення коштів, а також банківські картки у доларах та євро – для виведення. Рахунки PayPal можна використовувати для отримання переказів із будь-якої країни світу, переказів та виведення.

Єдина незручність — віднедавна PayPal при відправленні коштів на українські картки спершу конвертує їх у гривню за курсом платіжної системи, замість того, щоб відправляти ту валюту, яка є на рахунку.

Зараз це веде до додаткових втрат. Тому використовувати PayPal краще для відправки коштів, якщо одержувач перебуває за кордоном, і у нього підв'язана іноземна платіжна картка.

Резюме: для відправки платежів в Україну PayPal не дуже зручний, а для платежів з України його використовувати можна.