ТОП-5 фінансових застосунків, які допоможуть пережити війну

Огляд Finance.ua

Під час війни як ніколи важливо мати можливість своєчасно отримати необхідну фінансову інформацію, швидко та легко виконати різні банківські операції, вирішити різні питання – і, звичайно ж, допомогти ЗСУ.
Зміст

Finance.ua підібрав для вас п'ять найкращих фінансових застосунків, які допоможуть все це зробити без особливих зусиль та зайвих витрат.

Ще більше корисних статей – в нашому телеграм-каналі. Підпишіться, щоб нічого не пропустити.

Застосунок monobank

Зробити всі можливі фінансові операції можна у зручному багатофункціональному банківському додатку від monobank. Тут є все:

 • кілька різних карток, включаючи валютні;
 • можливість приймати та відправляти платежі як переказом з картки на картку, так і за реквізитами;
 • онлайн-валютообмін (під час дії воєнного стану, на жаль, купівля валюти за гривню заборонена; всі інші напрями доступні);
 • дуже зручна система оплати комунальних платежів (до речі, сплатити комуналку тут можна без комісії);
 • можливість відкривати депозити на різний строк та у різних валютах;
 • програма лояльності, що дозволяє заробляти кешбек за покупки у певних категоріях, включаючи партнерські.

І ще багато чого іншого, що вигідно виділяє додаток monobank серед інших банківських мобільних застосунків.

Творці застосунку подбали навіть про відпочинок клієнтів, вмонтувавши у додаток дві прості, але досить цікаві гри. А витончені налаштування безпеки дозволять надійно вберегти їхні гроші від зазіхань шахраїв та аферистів усіх мастей.

Окрема «фішка» застосунку – можливість у кілька натискань купити військові ОВДП та підтримати Збройні сили України:

Варто також відзначити чудовий інструмент для збору коштів – «Банку». Спільне поповнення «Банки», реалізоване командою monobank, дозволяє оперативно та ефективно вирішувати питання збору грошей волонтерами, організації допомоги постраждалим та інші завдання, такі важливі у воєнний час.

monobank також запровадив можливість авторизації через застосунок «Дія».

Тепер українцям, які збираються стати клієнтами банку, можна обійтися без довгого та нудного фотографування сторінок старого паперового паспорта – достатньо авторизуватися через «Дію» (тим, хто має ID-картку, було простіше).

Крім того, новий клієнт monobank отримав можливість після ідентифікації відкрити віртуальну картку – і відразу почати користуватися (раніше було необхідно отримувати фізичний пластик на точках видачі, активувати – і тільки потім картка стала доступною для використання).

Щоправда, використати відразу віртуальну картку зможуть лише ті клієнти, яким таку можливість надасть скоринг (математична модель аналізує всі дані щодо клієнта та ухвалює щодо нього рішення). Якщо використання віртуальної картки доступне, у клієнта з'являється спеціальна кнопка.

Таким чином, monobank дає можливість тим, хто перебуває далеко від точок видачі пластикових карток, не лише стати клієнтом, а й почати повноцінно користуватися всіма банківськими послугами, буквально «не виходячи з дому». При цьому для такого клієнта будуть встановлені деякі обмеження за сумами, які можна зняти, провівши відеодзвінок з банком.

«Мінфін Валюта»

Для тих, хто цікавиться або професійно займається валютообміном, гарною підмогою стане застосунок «Мінфін Валюта», спеціально розроблений, щоб врахувати всі побажання.

Тут є все для цього:

 • табличка з курсами готівкового валютообміну у всіх банках міста;
 • зручний конвертер валют, що дозволяє швидко перевести суму з однієї валюти в іншу;
 • карта банківських відділень, що дозволяє швидко знайти ті, що розташовані поруч, подивитися, який там курс, і обрати оптимальний варіант;
 • інформація, скільки коштує та чи інша криптовалюта.

Окрема «фішка» застосунку – можливість зафіксувати курс обміну онлайн та забронювати необхідну суму валюти чи гривні в одному із 16 відділень банку Юнекс. Поки що ця послуга доступна лише в одному банку, але ми впевнені, що згодом їх побільшає.

Застосунок Binance

Сьогодні важко цікавитися фінансами – і бути осторонь величезного світу криптовалют. Те, що ще кілька років тому було надбанням обраних, зараз доступне буквально кожному охочому.

Чималий внесок у рух криптовалют у світі та торгівлю різними криптовалютними парами робить найбільша біржа Binance, у якої, крім веб-версії, є також і мобільний застосунок.

На Binance торгуються понад 1000 валютних пар, у яких криптовалюти котируються до Bitcoin, Ethereum, токену BNB, одного зі стейблкойнів чи звичайних валют, у списку яких є навіть українська гривня (UAH).

У застосунку можна:

 • стежити за зміною ціни тієї чи іншої криптовалюти;
 • купувати та продавати криптовалюти різними способами, включаючи пряму купівлю з банківської дебетової чи кредитної картки, або за допомогою P2P-переказу від покупця продавцю;
 • торгувати криптовалютними парами (у яких щонайменше одна з валют – це криптовалюта) на спотовому та ф'ючерсному ринку;
 • заробляти на стейкінгу;
 • заробляти на депозитах різних криптовалют та стейблкойнів з фіксованою або плаваючою процентною ставкою. Причому відсотки там найчастіше вищі, ніж за валютними вкладами в українських банках;
 • приймати криптовалюту від інших людей і відправляти її їм і багато чого іншого.

Якщо людина не хоче торгувати, вона може використати свій біржовий рахунок для зберігання коштів у т.зв. стейблкойнах (цифрових аналогах долара), причому обрати не один, а кілька різних і розподілити кошти між ними.

Sense Super App

Ще один банківський застосунок, що сильно виділяється на загальному фоні, – Sense Super App, розробка фахівців «Альфа-Банку Україна», який кілька днів тому оголосив про ребрендинг і перейменування на Sense Bank.

Відразу впадає в око незвичайний головний екран застосунку: розробники зробили його максимально схожим на екран Windows. Однак не тільки це виділяє Sense Super App із великого списку банківських мобільних застосунків. Є щонайменше кілька «фішок», про які варто згадати:

 • можливість стати клієнтом за кілька хвилин та відкрити віртуальну картку, не виходячи з дому;
 • використання технології drag’n’drop, де всі операції робляться шляхом пари натискань на ярлики;
 • в одному застосунку об'єднані два – для фізособи та для фізособи-підприємця (ФОП);
 • об'єднана історія операцій та виписка зі зручними фільтрами;
 • в самому додатку вбудована стрічка новин No Sense.

До того ж нещодавно було запущено реферальну програму, завдяки якій застосунок вийшов на перші позиції за кількістю завантажень.

Також застосунок має унікальну можливість «торгуватися» з банком, проводячи операції валютообміну на суму від 1000 доларів/євро.

Крім того, за допомогою застосунку Sense Super App легко допомогти країні через покупку військових держоблігацій.

Купити ОВДП тут дуже легко: знадобиться всього кілька натискань. До того ж, жодних додаткових комісій при купівлі ОВДП платити не доведеться.

Multi Invest

У першому кварталі 2022 року сайт minfin.com.ua спільно з інвестиційною компанією Dragon Capital запустили спеціальний застосунок, який дозволяє українцям інвестувати в акції міжнародних компаній, криптовалюту та українські держоблігації.

Застосунок містить інформацію, що дозволяє стежити за котируваннями десятків американських акцій, зміною їх вартості, а також ціною популярних криптовалют.

Окремо варто відзначити стрічку новин, де можна почитати про те, що відбувається в світі акцій, облігацій та інших фінансових інструментів.

Використання цього застосунку дозволяє усунути такі етапи інвестування, як відвідування офісу брокера, спілкування з менеджерами, підписання паперових договорів.На жаль, через обмеження, запроваджені Національним банком, наразі купівля іноземних акцій тимчасово недоступна. Водночас, використовуючи додаток, інвестор може купити криптовалюту або продати ту, яка вже на рахунку.

Що ж до роботи з криптовалютами, у цьому випадку використовується т.зв. кастодіальний гаманець. Самі кошти перебувають на українській криптовалютній біржі Kuna, а застосунок забезпечує надійний та зручний шлюз для роботи з ними.