0 800 307 555
0 800 307 555

Як купити валюту

Кілька варіантів

Девальвація національної валюти, що посилилася внаслідок розв'язаної росією повномасштабної війни проти України та зростання курсу гривні до валюти, підігріває інтерес українців до купівлі іноземної валюти (передусім доларів США та євро). У такий спосіб вони намагаються хоч якось захистити свої заощадження від інфляції.
Зміст

У перші місяці війни варіантів, як придбати валюту, було небагато: банки припинили продаж, і єдиним способом конвертувати гривню залишався похід у небанківські обмінні пункти.

Зараз, попри те, що курс долара зріс, ситуація з покупкою стала набагато кращою.

Розглянемо кілька варіантів, як придбати валюту.

Усе, що потрібно знати про валюту – в нашому телеграм-каналі. Підпишіться, щоб нічого не пропустити.

Купівля безготівкової валюти на депозит

З метою знизити ажіотажний попит на іноземну валюту, і водночас допомогти банкам залучити грошовий ресурс від населення, Національний банк своєю постановою № 154 від 21 липня 2022 року дозволив банкам продавати своїм клієнтам безготівкову валюту з подальшим її розміщенням на депозит на строк від трьох календарних місяців без права дострокового розірвання у межах щомісячного ліміту 50 тисяч гривень.

Зрозуміло, що для тих, кому валюта потрібна терміново, цей спосіб не підійде. Водночас, він ідеальний для тих, хто, довіряючи українській банківській системі, вирішив перейти від гривневих депозитів до валютних.

Курс продажу при цьому близький до зафіксованого Національним банком офіційного курсу (точніше, вище за нього на 1%).

Банки можуть стягувати додаткові комісії за операцію купівлі безготівкової валюти на міжбанківському валютному ринку.

Повну інформацію про банки, що надають таку послугу, можна знайти за посиланням.

Ця табличка створена одним із талановитих учасників форуму Finance.ua під ніком mustbe.

Як бачимо, найбільші банки країни – ПриватБанк та Ощадбанк – цю послугу не надають.

Купівля валюти в банках

Попри те, що комерційним банкам дозволили продавати населенню валюту, куплену через каси, купити долари та євро у більшості українських банків – непросте завдання.

Причина банальна: банкам «наполегливо рекомендували» не ставити курс продажу долара вище за відмітку 40.

Унаслідок курс продажу американської валюти в банках, які виконують вказівку від НБУ, – нижчий від реального ринкового курсу, що перевищив 40 гривень. І питати у них про наявність валюти – проста втрата часу. Долари будуть лише там, де продаж стартує від 40,50-40,60 гривень і вище.

Приємним винятком нині є ПриватБанк, який знайшов спосіб підкріпити свої каси готівкою. Якщо добре пошукати, можна знайти відділення, де продадуть декотру суму валюти за приємним курсом 39,10 грн за долар.

У разі, якщо готівкової валюти у відділенні немає, можна придбати безготівкову на картку банку з подальшим її замовленням та зняттям.

Щоправда, такий спосіб підійде лише тим, хто є клієнтом Привату.

Багато в такий спосіб не продадуть, але кілька тисяч доларів – цілком. Єдине, про що варто пам'ятати: якщо сума валютообміну перевищить 400 тис. грн, у банку можуть запитати джерела доходу.

Небанківські обмінники – головне джерело валюти для українців

Якщо ж хочеться відразу відчути в руках «зелені» доларові або кольорові купюри євро, що шарудять, найшвидший і надійніший спосіб – відвідати найближчі обмінні пункти, що працюють за ліцензією однієї з кількох десятків небанківських фінансових компаній.

Найбільші з них – «Магнат», «Октава», «Фінод», «Альфа-Інвест груп».

Вимога Національного банку вимкнути інформаційні табло призвела до того, що стало неможливо зрозуміти, де кращі, а де гірші курси купівлі-продажу.

Це чудово дезорієнтувало українців: тепер, щоб порівняти курси, треба заходити в кожний обмінник і вивчати розпорядження, що висить на склі біля вікна касира.

Проте майже напевно в таких обмінних пунктах знайдуться і долари, і євро. Причому жодних обмежень за сумою немає: якщо знадобиться, знайдуть і 10, і 100 тис. доларів.

Курси в таких обмінних пунктах диктує ринок, і вони можуть бути вищими, ніж у банках.

Наприклад, у столиці останніми днями долар продають за ціною від 40,50 до 41,00 гривні.

Де дивитися курси валют

Звісно ж, на сайті Finance.ua. Ми оперативно даємо інформацію по білому ринку, тобто банках, сірому ринку – обмінниках та чорному ринку – коли люди продають валюту з рук.

Також на сайті можна переглянути середній курс валют в регіонах України.

Крім того, наші колеги з сайту «Мінфін» розробили мобільний застосунок, який дозволяє відстежувати курс готівкового валютообміну у банках та обмінних пунктах.