0 800 307 555
0 800 307 555

Готуйтеся до «чорної п'ятниці»

На різдвяних знижках можна добре заощадити, але до них треба готуватися

Чорна п'ятниця вже зовсім скоро. В США і багатьох інших країнах почнуться різдвяні розпродажі. Знижки на деякі товари можуть доходити до 70-90%. Щоб взяти з цього дня максимальну вигоду, до нього потрібно підготуватися. Finance.ua розповість, що і як потрібно робити.
Зміст

Підбирайте в Україні, купуйте за кордоном

Йдеться в першу чергу про одяг. Так вже вийшло, але в США якісний одяг відомих світових брендів коштує набагато дешевше, ніж в Україні. І цим можна скористатися. Проблема купівлі предметів гардеробу в США в тому, що продавець від вас далеко. І, в разі чого, обміняти товар буде складно. Значить, ризик такої необхідності потрібно звести до мінімуму.

Найчастіша причина повернення одягу, купленого онлайн – помилка в розмірі. Щоб її уникнути, знайдіть і поміряйте аналогічну модель одягу або взуття, яку збираєтеся купити за кордоном, в звичайному магазині. Більшість товарів з американських сайтів продається і в Україні, тільки в 2-3 рази дорожче. Наприклад, легендарну куртку «Аляска» N3B Parka компанії Alpha Industries в США можна купити на Ebay за $60-140. В Україні за поточним курсом вона коштує близько $235.

Зателефонуйте одному з українських продавців, дізнайтеся адреси його точок продажів або складів і домовтеся про примірку. Так ви зможете точно визначити свій розмір і потім купити такий самий товар з хорошою знижкою.

Подбайте про доставку

Далеко не всі продавці доставляють товари в Україну. Але це не привід не купувати за кордоном. У США багато торговців забезпечують доставку тільки в межах штатів. Цю проблему можна вирішити за допомогою форвардингових компаній. Суть їхнього сервісу в тому, що вони створюють вам американську адресу доставки на складі своєї компанії в США. Отримавши ваше замовлення, вони потім доставляють його за українською адресою.

Ось кілька популярних форвардингових сервісів:

Нова Пошта. Мінімальна оплачувана вага посилки – 0,5 кг. Компанія доставляє їх з США, Великобританії та Польщі. Тариф – $4,9, £2,90 і €2,90 відповідно.

Big-Basket. Компанія бере 10% від вартості покупки, плюс доведеться оплатити доставку: кораблем – $4, літаком – $8 за кілограм ваги.

USAinUA. Можна заощадити на послугах, якщо оплачувати товар не самому, а доручити це компанії. У першому випадку доставка 1 кг з США літаком обійдеться $5,79, кораблем – $3,95. У другому – $4,95 і $2,95 відповідно.

EasyExpress. Компанія доставляє посилки за 4-7 днів. Її послуги обійдуться в $8,95 за кіло ваги.

Meest.us. Відправляє покупки в 13 країн. Мінімальна оплачувана вага посилки – 4,5 кг (10 lbs). Вартість доставки в Україну залежить від регіону. Західні області – $10, інші регіони – $15.

Shopfans. Компанія доставляє посилки з США в Україну, Росію, Білорусь і Казахстан. Мінімальний тариф – $13 за 450 грамів ваги. Термін доставки – 7-9 днів.

Важливо!

Якщо ви оплачуєте покупку самі, попередньо зв'яжіться зі службою підтримки інтернет-магазину і уточніть, чи відправлять товар на американську адресу, яку вам вказала форвардингова компанія. Справа в тому, що деякі продавці відправляють покупки тільки на домашні адреси або в готелі, а на склади – ні. І це може стати для вас неприємним сюрпризом, оскільки покупець про це дізнається тільки після попередньої авторизації. Тобто, гроші на картці заблокують, але замовлення не оформлять і товар не відвантажать. За правилами міжнародних платіжних систем гроші повинні бути розблоковані протягом 30 днів. Простіше витратити десять хвилин на з'ясування умов доставки, ніж тижнями чекати розблокування грошей на картці.

Перевіряйте ціни

Ви помиляєтеся, якщо думаєте, що в США продавці не займаються обманом. Деякі створюють «штучні знижки»: на кілька тижнів до акцій завищують ціни, а потім скидають їх. Цифри, які вказані поруч з закресленими значно більшими сумами, можуть справити враження на недосвідченого покупця. За фактом же знижки або немає взагалі, або вона мінімальна.

Як цього уникнути? Наприклад, сервіс CamelCamelCamel дозволяє дізнатися, як змінювалася ціна товару на найпопулярнішому торговельному інтернет-майданчику – Amazon. Для цього потрібно скопіювати адресу товару або частину його назви в рядок пошуку і вказати часовий проміжок, який вас цікавить.

Finance.ua перевірив, як це працює. Ми простежили зміну ціни на окремі товари у двох продавців. Перший торгує куртками Alpha Industries, і, як видно з графіка, напередодні розпродажі справді скинув ціну більш ніж на 90%:

Інший продає навушники, і, навпаки, підняв її майже на 40%.

Не зациклюйтеся на одному сайті. Вивчіть ціну на те, що хочете купити, як мінімум на трьох: на офіційній сторінці бренду, на eBay і Amazon. На двох останніх може бути дешевше, ніж на сайті виробника. До того ж, у деяких продавців на eBay і Amazon є доставка в Україну. Цілком можливо, ви зможете заощадити на послугах форвардингової компанії.

Придивляйтеся до знижок в Україні

В Україні чорна п'ятниця не настільки грандіозна подія, як в США. Та й знижки рідко бувають настільки ж відчутними. Проте, з кожним роком все більше магазинів беруть участь у цьому знижковому марафоні. За інформацією порталу Skidochnik цього року чорну п'ятницю проведуть понад 200 онлайн-магазинів. Серед них такі монстри, як «Епіцентр К», «Розетка», «Ельдорадо», Comfy та інші. Серед їхніх пропозицій трапляються доволі привабливі.

Заробляйте кешбек

2% кешбек на інтернет-платежі виплачує ТАСкомбанк по своїй Weekend Card. Щоправда, є неприємний нюанс – комісія за конвертацію. Картка мультивалютна, нею вигідно платити в доларах, євро або фунтах стерлінгів. В інших валютах краще навіть не намагатися. Інакше банк візьме 3% комісії, і кешбек їх не компенсує. Для розрахунку в інших валютах краще використовувати картку «Універсальна» від ПриватБанку. У «Привату» толерантні курси конвертації, плюс за покупку іноземному сайті ви отримаєте бали MasterCard Rewards.

Невеликий тест від Finance.ua: що ви знаете про «Чорну п'ятницю»: