Готуйтеся до «чорної п'ятниці»

Інтернет-шопінг допомагає заощадити. Але без «домашньої роботи» не обійтися

До чорної п'ятниці залишилося два тижні. 24 листопада в США починаються різдвяні розпродажі. Найбільші знижки - в перший день. Розпродажі на зарубіжних сайтах привабливіші, ніж в Україні. По-перше, навіть регулярні ціни на брендові речі там нижчі, ніж у нас. По-друге, на американських сайтах рідко грають цифрами, пропонуючи велику знижку на завищену ціну. Ви можете купити щось потрібне дешево, але готуватися потрібно вже зараз.

Інтернет-шопінг не терпить поспіху. Якщо вам щось потрібно терміново, не зв'язуйтеся з іноземними сайтами. Хороший термін доставки зі США – 1-3 тижні.

Не полінуйтеся знайти в вашому місті те, що збираєтеся купити, і переконайтеся, що ця річ вам підходить. Особливо важливо це для одягу і взуття. Якість доставленого з США товару у вас питань не викличе. А ось з лекалами і розміром потрібно визначитися до покупки.

Знайти річ для примірки нескладно, принаймні, в Києві. Більшість товарів з американських сайтів продається в Україні. Куртки Alpha Industries, джинси Levi's, Lee, Wrangler. Все це продається і в Україні, і в США. Товари однакові, ціна може відрізнятися в рази. Але вона залежить від якості вашої «домашньої» роботи.

 • Як знайти хорошу ціну

  Ось як виглядає непогано виконана «домашня» робота.

  Регулярна ціна легендарної «Аляски» Slim Fit N3B Parka компанії Alpha Industries на офіційному сайті – $200. Але таку ціну ви отримаєте тільки при доставці в США. Якщо вибрати доставку в Україну, то ціна збільшується на $54 до $254, або 6809 гривень за курсом Приватбанку на 13 листопада 2017 року. Дорогувато, адже в нашій країні таку ж куртку можна знайти майже на 500 гривень дешевше, найпопулярніша ціна в українських інтернет-магазинах – 6345 гривень. Експеримент провалився?

  Зовсім ні, давайте пошукаємо куртку на eBay. Ціна відразу стає привабливішою, з доставкою в Україну куртку можна знайти на 2000 гривень дешевше, ніж у нас. З доставкою в США вона обійдеться ще дешевше. Ось варіант за 3215 гривень. На Amazon можна знайти ще привабливіші ціни. Але не поспішайте радіти. За кордоном ціна, як правило, залежить від розміру, а нерідко і від кольору. І якщо ви бачите «від», то найдешевше обійдеться найбільш неходовий розмір або колір. Ось хороший приклад: заявлена ціна від $84.55, це 2200 гривень. Але за таку суму можна купити тільки зелену куртку в розмірі XXXL. Привабливі пропозиції є. Ось коричнева куртка за $104 або 2788 гривень або зелена за $107 (2868 гривень) в більш популярному XXL. За доставку по США продавець не візьме ні копійки.

  Інший приклад. Джинси Levi's 514 в українському роздробі коштують понад 3000 гривень. У великому американському інтернет-магазині Zappos – $40, або 1072 гривні. Якщо пощастить, схожу ціну можна знайти і в Україні. Ще більша удача знадобиться, щоб купити ці джинси в країні за такі гроші. Якщо ви перейдете з «Хотлайну» на сайт інтернет-магазину, то побачите, що вибір доступних розмірів невеликий.

Ціни в США привабливі, але дорога доставка позбавляє покупку сенсу. Проблему можна вирішити, досвідчені інтернет-покупці користуються послугами посередників або форвардингових компаній. Таких компаній багато, задайте в гуглі запит «адреса в США для покупок», «доставка товару з США», або щось схоже. Якщо є знайомі, які активно купують в інтернеті, запитайте у них, через кого організована доставка. Співробітники редакції Finance.ua користуються easyXpress.

Щоб отримати американську адресу, вам потрібно просто зареєструватися на сайті форвардингової компанії. Процедури у кожної з них свої. Десь достатньо реєстрації, десь доведеться поговорити зі службою підтримки по телефону. Після завершення формальностей ви отримуєте адресу в США. Це щось на зразок абонентської скриньки. За адресу ви не платите нічого, за посилки в залежності від ваги. Середня ціна – $10 за кілограм, термін доставки – 1-3 тижні.

Форвардингова компанія приймає ваші посилки і, якщо немає інструкцій з вашого боку, просто відправляє їх в Україну. За додаткову плату ви можете зібрати кілька посилок в одну, щоб заощадити на вазі упаковки. Або попросити прибрати з посилки інвойс, якщо хочете відправити комусь подарунок прямо з Америки.

Важливий нюанс. Зв'яжіться зі службою підтримки інтернет-магазину і уточніть, чи приймуть замовлення з вашою американською адресою. Справа в тому, що деякі з них не відправлять ваші покупки на склади. Тільки на домашні адреси або в готелі відправляє, наприклад, офіційний інтернет-магазин Levi's. Не вдасться купити щось і на сайті Tarte Cosmetics. Біда в тому, що покупець про це дізнається тільки після попередньої авторизації. Тобто, гроші на картці заблокують, але замовлення не оформлять і товар не відвантажать. За правилами міжнародних платіжних систем гроші будуть доступні протягом 30 днів. Товар, який ви підібрали, навряд чи унікальний. Цілком можливо, його можна знайти в інших магазинах, які доставлять його куди скажете. Якщо ви витратите десять хвилин на з'ясування умов, то в чорну п'ятницю спокійно купите потрібний товар.

Заощадити допоможе і правильно обрана картка. Вивчіть курси валют в різних банках у динаміці. Традиційно високий курс в ТАСкомбанк і Приватбанк, найнижчий – у «Правекс» і «Юнекс». Finance.ua щодня оновлює курси конвертації найбільших банків. Різниця в курсі продажу, за яким банк проведе валютну операцію із гривневої картки, може бути помітною. Якщо ви купуєте якусь дрібницю, то гривня на кожному доларі – це небагато. А якщо витрачаєте гроші за кордоном хоча б пару разів на місяць, пара сотень гривень може зібратися запросто.

Ознайомтеся з умовами конвертації. Ваш банк може брати комісію за купівлю з гривневої картки у валюті.

Переконайтеся, що продавець виставляє ціну в місцевій валюті. Якщо бачите ціну в гривні, постарайтеся змінити валюту в налаштуваннях, або зверніться до продавця. В іншому випадку ви заплатите більше. З цим стикаються клієнти Uber – банк списує з картки більше, ніж вказано в рахунку. Так працює так звана «подвійна конвертація». Не звертати на це уваги можуть клієнти «Авалю», цей банк списує в гривні рівно стільки, скільки написано в рахунку.

Отримуйте кешбек. 2% кешбеку на інтернет-платежі виплачує ТАСкомбанк по Weekend Card. Неприємний нюанс – в комісії за конвертацію. Картка мультивалютна, нею вигідно платити в доларах, євро або фунтах стерлінгів. В інших валютах краще навіть не намагатися, банк візьме 3% комісії, кешбек їх не компенсує. Якщо ви збираєтеся заплатити в «екзотичній» валюті, використовуйте картку «Універсальна» Приватбанку. У «Привату» по «екзотиці» прийнятні курси конвертації, плюс за покупку на іноземному сайті ви отримаєте бали MasterCard Rewards.

Якщо плануєте дорогу покупку, придивіться до розстрочення. Оплатіть потрібний товар за рахунок кредитного ліміту карткою «Максимум» Альфа-банку. Непоганий курс, немає комісії за конвертацію, і якщо товар дорожче 1000 гривень, ви можете перевести покупку в розстрочку. На цьому можна заробити: відкладіть ціну товару на депозит, поки будете виплачувати розстрочку, отримаєте 2-3% за рахунок відсотків.

 1. Виберіть потрібний товар прямо зараз. Порівняйте ціни на декількох сайтах
 2. Отримайте американську адресу у форвардингової компанії
 3. Дізнайтеся в службі підтримки інтернет-магазину, чи доставляють вони покупки на адресу форвардингової компанії. Якщо ні, зверніть увагу на інші сайти
 4. Вивчіть умови конвертації по картці, якої хочете оплатити покупку. Якщо не влаштовують, замовте картку з комфортнішими умовами
 5. 24 листопада розпродаж починається о 6 ранку. Якщо побоюєтеся, що товар розкуплять, доведеться прокинутися. Порівняйте ціни на декількох сайтах і купіть найдешевший товар