0 800 307 555
0 800 307 555

Нові зміни для водіїв за «Зеленою карткою»: про це варто знати

Оновлені правила набувають чинності від 1 січня 2025 року

Наявність «Зеленої картки» — шлях для водія за кордон. Утім, останнім часом щодо неї сталися певні зміни, про які має знати кожен автомобіліст. Finance.ua в цьому матеріалі розповідає, яку роль загалом виконує «Зелена картка», що з цінами на її оформлення та чи можна її все ще замовити під час виїзду за кордон.
Зміст

До речі, якщо треба виїхати в Європу або іншу частину світу, то тут стане в пригоді страхування для виїзду за кордон на Finance.ua. У нас можна оформити таку послугу за 5 хвилин. Тримайте посилання.

Для чого потрібна «Зелена картка» та скільки вона коштує

Міжнародний сертифікат «Зелена картка» — обов’язковий документ для поїздки за кордон на власному автомобілі. Він надає право відвідати 43 країни. Більшість з яких — країни ЄС. Його можна порівняти з Автоцивілкою, але якщо ОСЦПВ доступна в межах України, то «Зелена картка» — поза нею.

Виплата страхового відшкодування за допомогою «Зеленої картки» здійснюється потерпілим особам, які зазнали шкоди унаслідок аварії, як у вигляді пошкодження майна, так і травмування здоров’я.

Наприклад, якщо ви є винуватцем ДТП, ваша страхова компанія покриє витрати на лікування постраждалих та відновлення їхнього автомобіля.

Розмір страхового відшкодування визначається відповідно до законодавства країни, де сталася подія. Ліміт виплати залежить від вимог обов’язкового страхування цивільної відповідальності в тій країні, де відбулася аварія.

Незалежно від суми страхового покриття, міжнародний сертифікат «Зелена картка» має єдиний стандарт у всіх країнах. Його наявність є обов’язковою для водіїв, які планують подорожувати за кордон на власному автомобілі.

Якщо вас зупинить поліція чи станеться ДТП за вашої провини, а зеленої картки у вас не виявлять — можуть оштрафувати. Залежно від країни, штраф може сягати від 150 до 1 тис. євро.

Перевірити чинність страхування можна за номером поліса на сайті Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ), або ж за номерним знаком автомобіля.

Нагадуємо, допомогти придбати вам «Зелену картку» може й Finance.ua. У нас можна оформити поліс онлайн до п’яти хвилин. Зазначимо, що в разі купівлі «Зеленої картки» через Finance.ua ви отримуєте кешбек на картку у розмірі 10% від вартості поліса за промокодом «КЕШБЕК».

Яка ціна «Зеленої картки»

Перш за все, зазначимо, що мінімальний термін оформлення страховки становить 15 днів, а максимальний — 1 рік.

Ціни на зелену карту на авто визначає МТСБУ і вони однакові для всіх страхових компаній. До речі, нещодавно МТСБУ запровадило нові розміри єдиних страхових платежів за договорами «Зелена картка».

Відтепер, ціна для легкових автомобілів (пасажиромісткість до 9 осіб з водієм і масою до 3500 кг):

  • 1 173 грн — 15 днів дії договору;
  • 1 869 грн — 1 місяць;
  • 5 042 грн — 3 місяці;
  • 13 041 грн — 1 рік.

Для автобусів від 4 390 грн за 15 діб до 39 734 грн за 1 рік. Для вантажних автомобілів від 2 511 грн за 15 діб до 31 118 грн за рік.

Додамо, максимальний розмір страхових платежів за договорами «Зелена картка» в євро встановлює Кабінет Міністрів України, а МТСБУ періодично калькулює тарифи залежно від змін офіційного валютного курсу.

Для оформлення даного полісу необхідно підготувати наступні документи:

  • техпаспорт на авто;
  • документ для ідентифікації водія (водійські права, закордонний паспорт, паспорт України або ID-картку).

Перевагою купити «Зелену картку» онлайн на Finance.ua є те, що ви маєте можливість порівняти страхові компанії за їх рейтингом і відгуками в одному місці.

Які передбачені зміни за «Зеленою карткою» у 2025 році

Так, від 1 січня 2025 року водії, які не замовили «Зелену картку» заздалегідь, перетнути кордон не зможуть.

Зазначимо, якщо раніше у водіїв була можливість оформити страховий сертифікат «Зелена карта», який починав свою дію в день його оформлення, безпосередньо перед перетином державного кордону, то тепер такої можливості автомобілісти позбавлені.

Таким чином, від початку 2025 року міжнародний сертифікат «Зелена картка» починає діяти тільки на наступний день після його оформлення та внесення до Єдиної централізованої бази даних МТСБУ. Така ініціатива покликана зменшити кількість шахрайств з договорами страхування та уникнути підроблення страхових сертифікатів.

Також до змін щодо «Зеленої картки» від 2025 року належить й вільне ціноутворення для всіх договорів страхування відповідальності водіїв.

На сьогодні ціноутворення регулюється державою шляхом встановлення єдиних розмірів страхових платежів, які страхові компанії зобов’язані застосовувати під час тарифоутворення.

Утім, починаючи від 1 січня, ці обмеження буде скасовано, і страхові компанії самостійно зможуть визначати параметри, які впливатимуть на формування вартості полісів.

Ще однією зміною є перехід на електронний формат «Зеленої картки».

Від початку 2025 року всі країни, що входять до системи, зобов’язані будуть визнати електронні сертифікати. Водії матимуть можливість пред’являти страховий сертифікат у цифровому форматі, зберігаючи його, наприклад, у PDF-форматі на мобільному телефоні.

Після впровадження цієї ініціативи поступово планується припинення використання паперових версій сертифікатів.

Важливим моментом у цій ситуації є те, що водіям рекомендують перед виїздом за кордон видрукувати та зберігати сертифікат у паперовому форматі для його пред’явлення на вимогу уповноважених іноземних органів контролю.

До чого можуть призвести ці зміни

Як би це банально та дивно не звучало, але нові правила щодо «Зеленої картки» можуть призвести до випадків, коли водій просто забуде оформити сертифікат заздалегідь, пам’ятаючи, що колись це можна було зробити одразу на кордоні.

Особливо, якщо водієві треба терміново виїхати з України, наприклад, у відрядження день у день. З іншого боку, оформлення «Зеленої картки» заздалегідь призведе до відсутності черг на КПП.

Щодо вільного ціноутворення, то воно стане конкурентним. Для водіїв це відкриває можливість порівнювати вартість та обирати найбільш вигідні пропозиції. З іншого боку, надто високі ціни можуть відштовхнути клієнтів та, як наслідок, призвести до їхньої втрати.

Якщо говорити про впровадження електронних сертифікатів, то це значно спростить процедуру перевірки та зменшить ризики підробки страхових документів. Як наслідок, ці зміни не лише спростять життя водіям, але й зроблять систему міжнародного страхування більш прозорою, сучасною та захищеною від шахрайства.

Як швидко оформити «Зелену картку» на Finance.ua та не переплачувати

Оформлювати «Зелену картку» на Finance.ua ви можете на п’ять видів транспортного засобу — легкове авто, мотоцикл, вантажне авто, автобус та причіп/напівпричіп.

Щодо терміну перебування, то це можна зробити на 15 днів, від 1 до 6 місяців або на рік. Доступний напрямок — Європа, а також Молдова та Азербайджан.

Зручність полягає в тому, що ви одразу бачите, в скільки вам обійдеться «Зелена картка» на конкретний період та для певного виду транспорту.

Ось покрокова інструкція щодо того, як оформити поліс «Зелена картка». На Finance.ua ви можете дійсно в кілька клаців порівняти ціни різних страхових компаній та оформити поліс за найкращою ціною.

Нагадаємо, який вигляд має зразок «Зеленої картки».

Зазначимо у разі оформлення «Зеленої картки» на Finance.ua, ви отримуєте підтримку в разі страхової події або продовження поліса українською мовою, а також корисні подарунки.