0 800 307 555
0 800 307 555

Страхування з воєнними ризиками: що пропонує ринок

Чи можна застрахуватися від війни

Війна – типовий виняток з договорів страхування у всьому світі. Від воєнних ризиків страхують за окремими програмами й, очевидно, до старту бойових дій.
Зміст

В Україні ж склалася унікальна ситуація: після початку повномасштабної війни, яку росія розв’язала 24 лютого 2022 року, компанії, що працюють на вітчизняному ринку, відгукнулися на запит громадян і бізнесу та розробили нові продукти, які страхують життя, здоров’я, нерухоме й рухоме майно від ризиків, що пов’язані саме з воєнними подіями.

Але страхові компанії наразі не можуть перестраховувати такі ризики за кордоном, адже ніхто з іноземних компаній не хоче братися за нетипову ситуацію. Тому українські компанії страхують воєнні ризики виключно під власні кошти, через що суми виплат мають обмеження.

Наприклад, за полісами каско це може бути 10% від вартості автівки. Тобто якщо автомобіль коштує 1 млн грн, то страховка з воєнних ризиків покриє лише 100 тис. грн.

Також усе залежить від географії: включити воєнні ризики до договору страхування можуть тільки в тилу, бо прорахувати можливість страхових виплат тим, хто розташований занадто близько до лінії фронту, де щодня працює ворожа артилерія, надзвичайно складно. Страховики можуть аналізувати тільки ту статистику, що стосується обстрілів, зокрема ракетами та БПЛА, тилових регіонів.

Finance.ua розбирався, що страхові компанії пропонують своїм клієнтам за воєнними ризиками.

Ще більше актуальної інформації про страхування – в нашому телеграм-каналі. Також у нас є сторінка в Instagram.

Страхування життя

ARX, Бронезахист

У страхової компанії ARX, яка входить до міжнародної канадської страхової групи Fairfax Financial Holdings, є програма «Бронезахист» – страхування від нещасних випадків в умовах воєнного стану.

До нещасних випадків внаслідок воєнних дій відносяться влучення снарядів, мін, куль, обрушення будівель, наслідки пожежі, мінування територій тощо.

Компанія покриває:

 • смерть від нещасного випадку;
 • травматичні ушкодження;
 • нещасні випадки, отримані внаслідок воєнних дій.

Скористатися страховкою можуть виключно цивільні особи. Військовослужбовці та силовики не підпадають під дію цієї програми.

Також вона не працює в зоні бойових дій, на тимчасово окупованих чи оточених територіях.

 • Тривалість страхового покриття: 1 місяць, 3 місяці, 6 місяців, 1 рік.
 • Вікові обмеження: від 1 до 75 років (на дату укладання договору).

Вартість поліса коливається від 125 грн до 4,5 тис. грн – це залежить від страхової суми (100 тис. грн, 200 тис. грн, 300 тис. грн) і терміну дії договору.

TAS-Life, страхування від військових ризиків (для бізнесу)

Для корпоративних клієнтів TAS-Life пропонує страховий захист від наслідків воєнних дій.

Наразі можна вибрати один з трьох тарифів:

 • Богдана: ліміт покриття 200 тис. грн (втрата життя внаслідок нещасного випадку; інвалідність І, II та ІІІ групи внаслідок нещасного випадку, травми). Вартість на місяць – 150 грн;
 • Стугна: ліміт покриття 200 тис. грн (втрата життя внаслідок нещасного випадку; інвалідність І, II та ІІІ групи внаслідок нещасного випадку; госпіталізація; хірургічні операції; травми). Вартість на місяць – 260 грн;
 • Нептун: ліміт покриття 200 тис. грн (втрата життя внаслідок нещасного випадку; інвалідність І, II та ІІІ групи внаслідок нещасного випадку; госпіталізація та реабілітація після госпіталізації; виклик швидкої допомоги; хірургічні операції, травми). Вартість на місяць – 390 грн.

Окрім того, при укладенні договору страхування подарунком іде сервіс «Навігатор». Якщо під час дії договору страхування співробітнику встановлять діагноз з критичним захворюванням – TAS-Life проконсультує з вибором клініки в Україні чи за кордоном, надасть інформацію по вартості та спеціалістам з лікування захворювання. Сервіс розповсюджується як на працівників, так і членів їхніх родин.

Страхування військовослужбовців від TAS-Life

З травня 2023 року страховий захист від наслідків нещасних випадків доступний не лише цивільним особам, а й військовим. Але дія страхових ризиків залежить від того, чи перебуває військовослужбовець в зоні підвищеної небезпеки на момент настання страхового випадку, чи ні.

Якщо зона перебування – вся Україна, за винятком територій бойових дій або тимчасово окупованих рф:

 • покриваються всі страхові ризики, зокрема ті, що сталися внаслідок нещасного випадку в межах страхової суми 100 тис. грн.
 • не покриваються страхові ризики внаслідок будь-якої причини, окрім ризику «Втрата життя» в межах ліміту 100 тис. грн.

Військовослужбовці можуть оформити такі програми страхування: «ТАС-Інвест», «ТАС-Інвест Валютний», «ТАС-Пенсія», «ТАС-Лайф», «Формула здоров’я», «ТАС-Юніор» (без опції звільнення від сплати внесків та сирітства). Додаткові ризики за програмами «ТАС-Лайф», «Формула здоров’я» обираються тільки від нещасного випадку зі страховими сумами до 100 тис. грн.

Якщо зона перебування військового – це території, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окуповані рф:

 • покривається страховий ризик «Дожиття», а за ризиком «Втрата життя» здійснюється повернення сплачених внесків.
 • не покриваються страхові ризики внаслідок будь-якої причини та нещасного випадку.

Це єдина компанія, яку Finance.ua вдалося знайти щодо страхування військовослужбовців.

Страхування каско

Поліс каско від INGO

Клієнти страхової компанії INGO отримають виплату з опцією «воєнні ризики каско» на:

 • відновлення автомобіля від наслідків воєнних дій у межах 10% від страхової суми, але не більше 300 тис. грн;
 • страховий захист водія та пасажира на суму до 300 тис. грн.

Опція воєнних ризиків покриває:

 • наїзд або зіткнення з військовою технікою;
 • руйнівна дія ударних (звукових) хвиль;
 • падіння на автомобіль сторонніх об’єктів оборонного та спеціального військового призначення;
 • пошкодження автомобіля вогнем або теплом, якщо автомобіль був розміщений у безпосередній близькості від місця пожежі, яка сталася внаслідок воєнних дій.

Страховим випадком не визнаються події, які сталися на території високого ризику. Це зона бойових дій, тимчасово окуповані території, але повний перелік затверджує страховик.

Каско Patriot від VUSO

Це класичне каско з покриттям пошкоджень, отриманих внаслідок воєнних дій (по лімітах 10% від вартості авто): пошкодження транспортного засобу осколками, ризик прильоту ракети, інших об'єктів, підрив на міні, прямий обстріл (крім ядерних, біологічних, хімічних атак). Повна загибель авто не покривається.

Для власників пакета Premium передбачений ремонт авто та додаткова компенсація моральної шкоди у розмірі 5 тис. грн при пошкодженні авто на 20 тис. грн і більше.

На страхування приймаються авто віком до 14 років.

Каско Patriot має три пакети:

 • Базовий (орієнтовна вартість, вказана на сайті компанії: 6 965 грн);
 • Антистрес (орієнтовна вартість, вказана на сайті компанії: 16 590 грн);
 • Premium (орієнтовна вартість, вказана на сайті компанії: 29 820 грн).

Каско-воєнні ризики від СК «Рідна»

«Рідна» пропонує додаткову програму страхування транспорту з покриттям збитків внаслідок бойових дій.

Страхові ризики програми – це пошкодження або знищення транспортного засобу внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, ракетно-бомбових ударів, спричинених військовою агресією:

 • пошкодження уламками внаслідок падіння чи збиття ракет, БПЛА;
 • пошкодження внаслідок вибуху боєприпасів, мін, бомб, інших знарядь і засобів війни.

Є три доступні умови на вибір, яка залежить від страхової суми:

 • 100 тис. грн, вартість поліса – 1 тис. грн;
 • 200 тис. грн, вартість поліса – 2 тис. грн;
 • 500 тис. грн, вартість поліса – 5 тис. грн.

При повній загибелі автомобіля франшиза складе 10%.

Страхове покриття надається на території Києва та Київської області. Термін дії поліса – 1 рік.