Важлива подія в житті: ціна весілля в Україні у 2024 році
Сьогодні останній день весни, а тому це ще більше стає актуальним
Перший та найважливіший етап підготовки до свята — це звісно складення кошторису, адже від кількості витрачених коштів залежить яким воно буде. Так яка ж ціна весілля в Україні 2024 року? Finance.ua порахував.
Складення кошторису на свято — нелегка справа, адже під час підрахунку потрібно врахувати величезну кількість різних факторів, дізнатися про орієнтовну вартість кожної дрібнички та звернути увагу на можливу зміну вартості товарів та послуг через певний проміжок часу.
Тому важливо почати підрахунок якомога раніше — від цього багато в чому залежить майбутній успіх. Наприклад, якщо весілля має відбутись в серпні, то готуватися до цієї події потрібно вже в березні. Це допоможе нареченим завчасно забронювати на обрану дату заклад та персонал, який обслуговуватиме, а також своєчасно запросити всіх важливих гостей.
Розрахунок бюджету весілля варто починати з формування списку гостей — від цього багато в чому залежить остаточна сума витрат.
Наприклад, вартість послуг закладів харчування та кейтерингових компаній складається в розрахунку на одного гостя. Тому перед замовленням ресторану варто знати точну кількість гостей – це допоможе зробити розрахунок бюджету весілля більш точним.
Всі витрати на організацію свята можна умовно розділити на три основні категорії:
- Місце проведення.
- Розваги.
- Особисті витрати.
Також в кошторисі має бути закладена окрема сума для покриття витрат, пов'язаних з непередбачуваними обставинами.
Для проведення весілля традиційно використовують ресторан або ж розміщують намет на природі. Загальна вартість виїзного банкету зазвичай є суттєво меншою, ніж святкування в закладах ресторанного типу.
Водночас варто не забувати, що за оренду намету та його оздоблення потрібно буде платити окремо. Наприклад, в Києві шатро на 100 гостей можна орендувати за $10-12 тис., а на Закарпатті — за $6-7 тис.
Після вибору приміщення для святкування, варто подбати й про його оздоблення, адже воно має стати ідеальним фоном для фото та відео.
Для оформлення банкетного залу часто використовують живі квіти, поліграфію, тканину та інші дрібнички, тому в кошторис весілля потрібно включити послуги професійного декоратора та флористів. У середньому вартість декорування приміщення варіюється від 20 до 40 тис. грн — вона залежить від кількості та якості використаних матеріалів.
Окремими статтями витрат можуть стати також оформлення спеціальної фотозони для гостей та місця для проведення церемонії. Вартість таких додаткових локацій коливається від 10 до 25 тис. грн.
Розваги — важлива частина весілля, адже від їхньої якості багато в чому залежить успіх свята. В цю частину кошторису входять послуги:
- церемоніймейстера;
- ведучого;
- музикантів;
- запрошених артистів чи діджеїв;
- піротехніків;
- фотографа;
- відеографа.
Загальні витрати на розваги підрахувати досить складно, адже ціни на них можуть мати значні відмінності. Наприклад, послуги ведучого можуть коливатися від 15 тис. грн до кількох десятків тисяч доларів.
Все залежить від того, хто буде проводити весілля — професійний ведучий чи запрошена зірка. Це ж стосується оплати за послуги артистів, музикантів та діджея.
Що стосується фото та відеознімання, то середня вартість роботи фотографа обійдуться в 40-60 тис. грн, а відеографа — у 25-35 тис. грн.
В цю частину кошторису входять особисті витрати наречених на одяг, взуття, обручки, букет та інші необхідні речі. І якщо для нареченого достатньо одягнути костюм за 3-10 тис. грн, то на образ нареченої доведеться витратити набагато більше.
Найдорожчою тут буде весільна сукня — її ціна варіюється від 20 до 100 тис. грн. Також варто враховувати, що для доповнення образу потрібні:
- прикраси;
- макіяж – 2-3 тис. грн;
- зачіска – 1-2 тис. грн;
- взуття – 1-3 тис. грн.
А ще варто не забути про вартість обручок (10-20 тис. грн) та весільного букета (2-4 тис. грн).
Підсумовуючи викладене вище, весілля в Україні 2024 року в середньому коштує від 200 до 500 тис. грн. Це досить солідні кошти, на які розраховує далеко не кожна молода родина. На чому ж можна зекономити?
Позаяк розрахунок основного бюджету весілля залежить від кількості запрошених гостей, то найбільш популярний спосіб економії — проведення скромного свята для найближчих родичів та друзів. Також замість помпезної виїзної церемонії можна провести більш скромну реєстрацію шлюбу в РАЦСі.
Також суттєво зекономити можна й на інших необхідних елементах — достатньо просто не купляти декор та поліграфію, а взяти їх в оренду. Наприклад, прокат весільної сукні обійдеться всього від 3 500 до 5 тис. грн, що в 10 разів менше, ніж її вартість.
Головним елементом весілля є особлива атмосфера, тому варто обирати ведучого з великим досвідом роботи. Адже від його професіоналізму багато в чому залежить загальне враження від свята наречених та гостей.
Не можна економити на банкеті — на столах повинна бути достатня кількість якісної їжі, щоб рідні та друзі не пішли зі свята голодними.
Також локація має бути досить безпечною — в наших реаліях наявність бомбосховища поблизу місця проведення весілля є в пріоритеті.
Якщо ви плануєте свято на свіжому повітрі, то перед його проведенням варто подбати про правильний монтаж конструкцій та встановити спеціальні загородження в потенційно небезпечних місцях (біля водойм, крутих схилів, сходів тощо).
Планування весілля — дійсно досить складна справа, адже для самостійного складання кошторису на святкування може знадобитися не один тиждень копіткої праці. Тому, як варіант, можна розглянути й звернення до ivent-агенцій, які спеціалізуються на проведенні весільних церемоній і банкетів.
Зазвичай такі компанії мають вже готові пакети послуг з чітко визначеним бюджетом, що значно скорочує час підготовки до святкування та робить її простою й приємною.