0 800 307 555
0 800 307 555

Як відправити гроші з Німеччини до України і навпаки

Finance.ua поспілкувався з представниками ПУМБ, щоб на конкретному прикладі розповісти вам про доступні варіанти та комісії

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну до країн Європи ринув потік біженців. Багато хто з них залишився в сусідній Польщі, яка простягла Україні руку допомоги, але частина вирішила їхати ще далі. Понад 1,5 млн українських жінок та дітей опинились у Німеччині. За даними Міністерства внутрішніх справ ФРН, на початок березня 2024 року в Німеччині офіційно було зареєстровано 1,65 млн українців.
Зміст

І, як наслідок, сотні тисяч сімей виявилися розділеними: хтось опинився в Німеччині, хтось в Україні (як правило, військовозобов'язані чоловіки віком від 18 до 60 років. – Ред.). Не дивно, що гостро постало питання грошових переказів між двома країнами: як з України до Німеччини, так і навпаки — з Німеччини до України.

Finance.ua дізнався, як зараз відправити гроші між цими двома країнами. Ми поспілкувалися з представниками Першого українського міжнародного банку, щоб на конкретному прикладі в деталях розповісти вам про можливості та варіанти, що сьогодні можуть запропонувати українські банки.

P2P-перекази з українських карток на іноземні

Отже, за даними Першого Українського Міжнародного Банку (ПУМБ), 2023 року 9% від загальної кількості закордонних грошових переказів склали саме перекази з Німеччини до України.

Разом із цим найпростішим способом відправити гроші за кордон залишається переведення P2P з картки українського банку на картку іноземної (у нашому випадку — німецької). Такі перекази найкраще робити з валютних карток у євро. Якщо переказувати на закордонну картку з картки того ж ПУМБ, комісія за переказ становитиме 1% від суми транзакції.

Діють ліміти на суми, що відправляються:

  • не більше ніж еквівалент 29 999 грн на одну операцію;
  • не більше ніж еквівалент 89 999 грн на день;
  • не більше ніж еквівалент 100 тис. грн на місяць. Останній ліміт встановлено Національним банком.

За даними ПУМБ, середня сума переведення P2P на карту до Німеччини становить близько 300 доларів США.

SWIFT-перекази

У випадку, якщо необхідно відправити більшу суму на рахунок юридичної особи (наприклад, за навчання дитини в Німеччині, за лікування. – Ред.), використовуються SWIFT-перекази з реквізитів.

Як нам розповіли в ПУМБ, для того, щоб відправити SWIFT-переказ юридичній особі, клієнт банку повинен мати документи, що підтверджують право на здійснення такого переказу: наприклад, рахунок за навчання з вищого навчального закладу або рахунок за лікування з медичного закладу.

Середня сума переведення до Німеччини за системою SWIFT у банку ПУМБ становить 7 тис. доларів США. Надіслати такий переказ клієнт може або безпосередньо у мобільному додатку ПУМБ Онлайн, або у відділенні банку.

Комісія за відправку SWIFT-переказу через мобільний застосунок становить 10 доларів США в еквіваленті курсу НБУ.

Додатково оплачується комісія іноземного банку-кореспондента (через який і відбувається SWIFT-переказ).

Якщо сума переказу перевищує 400 тис. грн в еквіваленті, банку необхідно буде надати документи, що підтверджують походження коштів.

Із Німеччини до України

Із Німеччини до України переказати гроші можна двома способами. Перший — ті самі банківські SWIFT-перекази з реквізитів. Середня сума таких переказів із Німеччини до України – близько 2,5 тис. доларів США.

Другим варіантом надсилання переказів із Німеччини до України є системи грошових переказів, такі як MoneyGram, Western Union, Ria, TransferGo та інші.

За даними ПУМБ, найпопулярнішим каналом переказу коштів із Німеччини до України є саме Western Union: його частка в загальній кількості подібних переказів склала 53%, тоді як 47% припало на решту всіх систем разом узятих.

Якщо людина не є клієнтом ані українського, ані німецького банку, єдиний спосіб для неї відправити або отримати гроші — скористатися однією з подібних систем.

Зручність цього способу полягає в тому, що отримати гроші можна буде в будь-якому місті, де є відділення, яке виплачує подібні перекази. До того ж, подібні переклади здійснюються практично миттєво.

Комісія залежатиме від суми переказу та того, якою саме системою переказів скористатися. Одержувачу достатньо знати, через яку систему зроблено переказ, суму та спеціальний код, щоб отримати гроші.

В Україні отримати такий переказ можна, не виходячи з дому. Для цього достатньо мати мобільний банківський додаток.

Наприклад, у програмі ПУМБ Онлайн можна без проблем зарахувати переказ прямо на банківську картку і потім вільно користуватися отриманими коштами. Комісія за таку операцію відсутня.

Середня сума переказу з Німеччини до України з використанням систем грошових переказів Western Union, MoneyGram, Ria у 2023 році, за даними ПУМБ, склала 600 доларів.

Наскільки затребувані послуги переказу в коридорі Німеччина – Україна?

У ПУМБ заявили, що загальна кількість тих, хто скористився переказами до Німеччини з України і назад 2023 року, склала понад 8 тис. унікальних клієнтів. Ними було здійснено понад 10 тис. транзакцій.

Послуга користується популярністю, а значить, має сенс використовувати перевірені методи, які дозволяють швидко, дешево та без зайвих проблем відправити та отримати кошти.