Як переказати гроші з України до Польщі

Декілька варіантів на ваш вибір

Між Польщею та Україною останніми роками склалися дуже тісні, добросусідські відносини. Багато українців після встановлення «безвізу» з країнами Єврозони використали цю нагоду для того, щоб періодично працювати в Польщі. Частина з них згодом почала оформляти документи, щоб залишитися там назавжди.
Зміст

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну саме до Польщі рушив головний потік українських біженців. Як повідомила польська прикордонна служба у Twitter, за період з 24 лютого 2022 року по 10 січня 2023 року кількість українців, які прибули до Польщі, перевищила 9 млн осіб.

Звичайно, частина з них згодом перебралася до інших країн, частина – повернулася до України, але й зараз у Польщі перебуває щонайменше 2-3 млн українців.

Сотні тисяч сімей виявилися розділеними: хтось опинився у Польщі (зазвичай жінки та діти), хтось – залишився в Україні (як правило, військовозобов'язані чоловіки віком від 18 до 60 років). Не дивно, що гостро постало питання грошових переказів – як із Польщі до України, так і навпаки – з України до Польщі.

Finance.ua проаналізував, які зараз існують варіанти відправити гроші з України до Польщі.

До речі, нещодавно ми писали і про способи, як перекзати гроші з Польщі в Україну.

Поповнення картки у гривні

Найпростіший спосіб розплатитися у Польщі вихідцю з України – це використати картку українського банку в національній валюті. Якщо родич знаходиться в Україні, то таку картку можна поповнити як готівкою, так і безготівковим переказом. При цьому не доведеться платити жодних зайвих комісій.

У Польщі з такої картки можна буде також за потреби знімати у банкоматі готівку.

Звичайно, кожна картка має термін дії. Втім, українські банки вже давно подумали та вирішили це питання. У багатьох банках є можливість віддалено перевипустити чинну картку або взагалі оформити нову.

Для цього не доведеться повертатися до України: достатньо мати електронні документи на порталі «Дія».

Деякі банки (наприклад, ПриватБанк, Monobank, Сенс Банк) оголосили про доставку своїх карток за кордон. Тому тим, кому це потрібно, можна оновити пластик чи оформити новий.

Єдина проблема – це плата за конвертацію. У різних банків курс конвертації може відрізнятися, тому є сенс вивчити, які банки зазвичай ставлять нижчий курс, і оформити картки саме цих банків.

P2P-перекази з українських карток на іноземні

А що робити, якщо української картки немає та відкрити немає можливості? Наприклад, людина, яка опинилася в Польщі, не мала ID-картки та закордонного паспорта з чипом для зберігання біометричних даних, а значить, у неї немає електронних документів в застосунку «Дія», і оформити українську банківську картку віддалено не вийде.

У цьому випадку допоможе переказ P2P з картки українського банку на картку іноземного (у нашому випадку – польського).

Читайте також: Як переказати валюту всередині України

Такі перекази можна робити, наприклад, з валютних карток monobank (у доларах або євро). Комісія за переказ становитиме 1%; на місяць можна надіслати еквівалент 100 тис. гривень.

Нещодавно про можливість переказу з карток у євро на картки іноземних банків (до списку доступних країн входить і Польща) оголосив і банк Глобус. Переказ здійснюється з картки в євро на картки Mastercard безпосередньо у банківському мобільному додатку. Комісія – 0,9%. За один раз можна відправити максимум еквівалент 29 999 грн, за місяць – не більше ніж еквівалент 90 тис. грн.

Якщо на тому боці – картка в злотих, банк одержувача здійснить автоматичну конвертацію за внутрішнім курсом.

Кредобанк та PKO Bank Polski

В Україні вже кілька років працює дочірній банк найбільшого польського банку PKO Bank Polski – «Кредобанк», в якому поряд із валютними картками у доларах та євро можна також відкрити рахунок у польських злотих.

Якщо у Польщі перебуває близька людина (наприклад, чоловік або дружина чи дитина), і в банку можна довести родинні зв'язки (надавши, наприклад, свідоцтво про шлюб або свідоцтво про народження), можна зробити такий варіант: у випадку, якщо обидва є клієнтами Кредобанку і мають відкриті карткові рахунки в злотих, можна надіслати переказ за реквізитами (IBAN) на рахунок того, хто перебуває у Польщі.

Переказ буде у злотих, і банк за нього комісію не візьме (принаймні так повідомили нам на гарячій лінії банку).

У Польщі можна як розплачуватися цими коштами, так і зняти їх у банкоматах банку PKO Bank Polski.

При цьому, якщо знімати злоті з картки у злотих, комісія становитиме лише 5 злотих. Якщо ж знімати злоті з картки Кредобанку у гривні, комісія становитиме 50 гривень + 1% за конвертацію, що вже не так вигідно.

Системи грошових переказів

Ще одним варіантом відправки переказів у більшість країн світу, включаючи Польщу, є системи грошових переказів, такі як Wise, MoneyGram, Western Union, Ria та інші.

У разі, якщо людина не є клієнтом ні українського, ні польського банку, єдиний спосіб надіслати їй гроші – скористатися однією з подібних систем.

Читайте також: Міжнародні грошові перекази: 5 корисних сервісів

Звичайно ж, вартість такого переказу буде суттєво вищою, проте отримати його можна буде у будь-якому місті, де є відділення, яке виплачує подібні перекази.

Комісія залежатиме від суми переказу та того, якою саме системою переказів скористатися. Одержувачу буде достатньо знати суму та спеціальний код, щоб отримати гроші.

***

Як бачимо, існують різні способи передати гроші рідним, близьким чи просто знайомим. Тепер зовсім не обов'язково, як колись передавати гроші із водієм автобуса, який їде до Польщі. Хоча... хто знає? Можливо, хтось і досі так відправляє.