0 800 307 555
0 800 307 555

Сервіси для збору коштів: що пропонують українські банки

Вибрати є з чого

Finance.ua вирішив розглянути три сервіси, які пропонують українські банки для використання збору коштів. Про один з них ви точно чули, а ось про два інші широким масам відомо набагато менше.
Зміст

Як швидко та надійно зібрати необхідну суму коштів із залученням для цього різних людей? У старі добрі часи використовували запечатану прозору скриньку (на кшталт поштової) з прорізом, в яку всі охочі кидали гроші.

На щастя, на подвір’ї 21 століття, і банківські технології дозволяють зробити це набагато простіше і, головне, ефективніше.

Хочете аби гроші працювали на вас? Розмістіть депозит і за допомогою нашої програми «Бонус до депозиту» отримайте підвищену процентну ставку. Ми домовилися з іншими банками, щоб вони платили вам більше. Детальніше за цим посиланням.

«Банка» від monobank

Сервіс «Банка, що з’явився три роки тому, запропонований командою Олега Гороховського, став першим і унікальним у своєму роді, адже вона, крім традиційних способів накопичення (шляхом списання зі своїх карт чи то відсотка від купівлі, чи округлення залишку) запропонувала всім охочим можливість збирання донатів.

Після створення «Банки» можна згенерувати посилання для охочих її поповнити та розмістити її у соціальних мережах або месенджерах типу Viber, Telegram тощо.

Перейшовши за цим посиланням, кожному пропонується меню, де можна вказати суму поповнення, ім’я та прізвище (за бажанням), а також вибрати спосіб поповнення: GooglePay, monoPay (якщо у того, хто поповнює Банку, є картка monobank) або просто оплата карткою (у цьому випадку знадобиться ввести основні реквізити карти — номер, термін дії і CVV/CVC-код).

Посилання на Банку також можна згенерувати у вигляді QR-коду з подальшим розміщенням у зручних місцях. Упевнений, всі бодай раз бачили на екрані телевізора такі QR-коди.

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну саме «Банка» від monobank стали головним (і спочатку — єдиним) інструментом для збирання грошей на ЗСУ волонтерами, військовими та просто небайдужими українцями.

Саме її використання для збирання донатів зробило її знаменитою, без перебільшення у всьому світі, адже поповнити її можна було з будь-якої точки земної кулі, з будь-якої карти будь-якого банку світу.

Після закінчення збору Банка «розбивається», а кошти з неї переміщуються на карту того, хто створив Банку, і надалі використовуються для цієї мети.

«Конверт» від Приватбанку

Звичайно ж, банки не могли довго «терпіти» наявність у конкурента такого потужного та унікального сервісу, тому вже 2023 року Приватбанк розробив дуже схожий сервіс для збирання коштів та назвав його «Конверт».

Як зазначив в описі продукту сам Приватбанк, Конверти призначені «для збирання донатів, накопичення коштів та управління власними витратами». Тут так само генерується посилання, в разі переходу по якому з’являється таке меню:

Як бачимо, розробники не сильно морочилися і скопіювали зовнішній вигляд у Банки від monobank, та це й не важливо.

Тут же бачимо наявність QR-коду, за допомогою якого можна, відсканувавши його, потрапити до додатку Приват24 (якщо воно є) і продовжити надсилання донату там. Також, як бачимо, можна використовувати для внесення коштів систему Google Pay.

Утім, Приватбанк додав у сервіс кілька своїх новинок, що вигідно відрізняють Конверт від монобанківської Банки.

Насамперед, Конвертом можна розраховуватися. Тобто, після закінчення збирання не треба переміщати з нього гроші на карту. Платежі, перекази, розрахунки в магазинах за допомогою Конверту — все, як і у будь-якої іншої банківської картки.

З іншого боку, Конверт можна «заклеїти» до певної дати чи суми. Тобто, закрити можливість витрачати із нього. Ця функція важливіша для управління власними фінансами, але й у разі збирання коштів також може бути використана.

«Скринька» від O. Bank

Третій сервіс під назвою «Скринька» з’явився зовсім недавно — лише кілька місяців тому. Його розробив та впровадив у мобільному додатку O. Bank Ідея Банк.

Тут зовні все те саме. Під час створення можна вказати назву, суму та терміни бажаної мети. Створювати скриньку можна без стартової суми, також не обов’язково вказувати і кінцеву дату (вона ні на що не впливає).

Сервіс дозволяє поповнювати та знімати гроші у будь-який час і без комісії.

Для того, щоб використовувати Скриньку для спільного збору, потрібно натиснути «Поділитися» та вибрати один із двох доступних варіантів:

  • скопіювати номер рахунку;
  • надіслати реквізити Скриньки.

Поповнити Скриньку можна або звичайним P2P-переказом з картки на карту (у Скриньки є свій 16-значний номер, як у звичайної картки), або переказом за реквізитами.

Спеціальне посилання для поповнення не можна згенерувати. Як бачимо, тут поки що про зручність донатерів ще не подбали. Сподіваємось, у перспективі це буде реалізовано.

Важливий нюанс, що відрізняє скриньку від двох попередніх: банк нараховує на залишок 5% річних. Тобто, якщо гроші збиратимуться довго, банк трохи додасть у вигляді відсотка на залишок.

***

Ми більше не знайшли в інших банках схожих сервісів, які можна використовувати для збору донатів. Якщо ми щось пропустили, прохання написати нам у коментарях.