Способи, як швидко та вигідно відправити або отримати гроші у 2024 році

Кілька зручних варіантів, якщо вам потрібно переказати гроші за кордон або отримати переказ в Україні

Як можна швидко та вигідно відправити та отримати гроші з-за кордону? Finance.ua проконсультувався з експертами Абанку (один із банків, який спеціалізується саме на грошових переказах), щоб розібратися в цьому непростому питанні.
Зміст

Майже 2,5 роки триває повномасштабне вторгнення росії в Україну. Мільйони українців за цей час залишили країну, рятуючись від війни. Сотні тисяч сімей виявились розділеними. У більшості випадків так склалося, що жінки та діти поїхали до Європи, а чоловіки залишилися в Україні, багато хто з них воює у лавах ЗСУ. Втім, нерідко й зворотна ситуація: чоловіки вже довгі роки на заробітках за кордоном, а їхні родини — в Україні.

Деколи гостро стоїть питання грошових переказів — як за кордон, так і з-за кордону (насамперед із країн Європи).

P2P-перекази з українських карток на іноземні

Найпростіший і найшвидший спосіб відправити гроші з України за кордон — переказ P2P з картки українського банку на картку іноземного. Такі перекази можна робити, наприклад, із валютних карток українських банків.

Наприклад, якщо робити переказ із карток Абанку на картки іноземних банків, комісія складе 2%, мінімум 2 долари або 2 євро.

Якщо відправляти гроші з картки ПриватБанку — також 2%, мінімум 50 грн.

Незручність цього методу полягає в тому, що за місяць можна відправити за кордон лише еквівалент 100 тис. гривень. Це обмеження встановлено Національним банком. Якщо треба відправити більше, доведеться або використати картки родичів, або робити перекази з різних банків (обмеження 100 тис. гривень/місяць — на один банк).

Також наразі не можна здійснювати перекази за кордон із гривневих карток (таку опцію прикрили). Це означає, що спочатку необхідно придбати валюту і поповнити нею картку в доларах або євро (зараз це можна зробити в т. ч. і онлайн. — Ред.), а потім виконати переказ на картку іноземного банку.

У які країни надсилають найбільше карткових переказів?

На першому місці — Польща. Також користуються популярністю у клієнтів Велика Британія, Нідерланди та Іспанія, повідомили в Абанку.

В Україну, як повідомили представники банку, найбільше таких переказів надходить із Італії. Також більшість грошових переказів приходить із США, Німеччини, Ізраїлю та Польщі.

Середня сума переказу з картки на картку — в межах 300 доларів США.

Абанк співпрацює з багатьма світовими системами

Системи термінових переказів

Популярним варіантом надсилання переказів у більшість країн світу є системи термінових грошових переказів.

До повномасштабної війни ці системи в Україні працювали в обидві сторони: можна було як відправити за допомогою них гроші за кордон, так і отримати переказ.

Починаючи від 24 лютого 2022 року, ці системи в Україні працюють лише в один бік — на отримання переказів з-за кордону.

Різні банки працюють із різними системами термінових грошових переказів. Наприклад, Абанк співпрацює з такими світовими системами:

  • Western Union;
  • MoneyGram;
  • IntelExpress;
  • Ria;
  • Welsend.

Також Абанк взаємодіє з міжнародною платіжною системою Payoneer, яка має велику популярність у фрилансерів. За його допомогою можна легко отримати переказ зі свого рахунку Payoneer на картку банку.

Системи термінових грошових переказів мають явну перевагу — швидкість проходження переказу становить кілька хвилин. Але існує й недолік: він у більш високих комісіях за здійснення такого переказу.

Разом із цим комісія залежить від того, якою системою грошових переказів скористатися. Іноді від країни, з якої гроші переказуються в Україну.

Щоб надіслати переказ за допомогою однієї з подібних систем грошових переказів, необхідно знати такі дані одержувача:

  • країну (у нашому випадку — Україна);
  • прізвище;
  • ім’я.

Вказувати конкретну адресу одержувача не потрібно.

Для отримання переказу слід буде назвати:

  • систему грошових переказів;
  • суму переказу;
  • контрольний номер переказу, який повинен повідомити відправник.

У деяких випадках можуть запитати країну, з якої надіслано переказ.

Також треба знати, що деякі системи мають поняття строку давності переказу. Наприклад, якщо не забрати переказ Western Union протягом 90 днів, його буде автоматично повернено відправнику.

Якщо відправник за кордоном не є клієнтом місцевого банку, саме системи термінових грошових переказів — єдиний спосіб швидко відправити гроші в Україну.

SEPA

Ще одним способом надіслати переказ із країн Єврозони є SEPA.

SEPA (скорочення від Single Euro Payments Area. — Ред.) — загальний простір платежів у євро. Це платіжний стандарт, який використовується в Європейському Союзі та ще в кількох країнах, які до нього не входять.

На цьому просторі всі платежі в євро здійснюються на однакових умовах як всередині окремо взятої країни, так і в інших країнах Європи. Щоб надіслати платіж SEPA, необхідно знати міжнародний номер банківського рахунку одержувача (IBAN).

Переказ SEPA можна отримати в євро.

Головна перевага цього способу полягає в тому, що в більшості випадків комісія за переказ SEPA не береться.

Але навіть якщо якийсь банк у якійсь країні і братиме комісію, вона буде мінімальною, оскільки за умовами роботи системи комісія за такий переказ за кордон не може бути більшою, ніж за подібний переказ усередині країни.

Недолік: в Україні лише три банки можуть приймати платежі за системою SEPA — Абанк, monobank та Кредобанк.

Вважається, що переказ SEPA надходить одержувачу протягом дня (якщо його відправити у першій половині. — Ред.). Насправді, як стверджують фахівці Абанку, швидкість проходження платежу SEPA від відправника до одержувача становить приблизно 30 хвилин.

Payoneer

Окремо хотілося б сказати кілька слів про Payoneer — міжнародну платформу бізнес-платежів, з якою працюють мільйони фрилансерів з усього світу. І з України, зокрема. Платформа працює у 190 країнах, підтримує мультивалютний акаунт (70 підтримуваних валют. — Ред.) та є дуже затребуваною серед українських айтішників і не тільки.

Раніше отримання грошей з рахунку Payoneer для українських клієнтів було пов’язано з багатьма складнощами. Проте це вже позаду. Абанк інтегрував у мобільний додаток Abank24 можливість зареєструватися у систему під логіном Payoneer. Після цього стає доступним баланс Payoneer і можна замовити переказ необхідної суми.

Комісія Payoneer за платіж на картку Абанку — до 3%. Сам банк ні за зарахування коштів на картку, ні за зняття готівки з клієнта грошей не бере. Працювати віддалено за кордоном та отримувати оплату в Україні стало простіше та зручніше.

***

Існують різні способи передати гроші рідним, близьким чи просто знайомим або отримати оплату з-за кордону.

Кожен може обрати собі той спосіб, який йому більше підходить. А банки вам у цьому допоможуть.