0 800 307 555
0 800 307 555

Перспективні криптовалюти для короткострокових інвестицій: що є сенс обирати?

Протоколи з максимальним потенціалом зростання

Популярні криптовалюти домінують у заголовках провідних новинних ресурсів завдяки своїм інвестиційним характеристикам, проте не тільки вони можуть принести інвестору виняткові доходи.
Зміст

У криптопросторі є приховані діаманти, які мають величезний потенціал для вибухового зростання і вони часто випереджають топпроєкти у десятки й сотні разів за відсотком зростання.

Finance.ua провів детальний аналіз та відібрав протоколи з максимальним потенціалом зростання.

Більше про криптовалюти – в нашому телеграм-каналі. Також у нас є сторінка в Instagram.

Які криптовалюти ми шукали?

На криптовалютному ринку можна зробити умовний розподіл проєктів подібний до того, що роблять на фондовому ринку. Компанії ранжують в залежності від капіталізації:

 • малі, капіталізація менш як $2 млрд.
 • середні, капіталізація від $2 до $10 млрд.
 • великі, капіталізація більш як $10 млрд.

Найбільший потенціал зростання приховується в компаніях з малою капіталізацією. Вони подібно криптопроєктам можуть зростати на сотні відсотків.

Навіть відносно незначні капіталовкладення призводять до суттєвого росту вартості акцій. Водночас малі за капіталізацією компанії представляють більші ризики для інвестора оскільки ймовірність їхнього банкрутства більша.

Аналогічна ситуація з криптовалютами. Якщо капіталізація криптопроєкту «значна», потенціал зростання обмежений. Логіка тут проста – залучити «великий» капітал, складніше. Мала капіталізація відкриває широкий простір для зростання, але водночас збільшує ризики інвестувати в проєкт, що не має майбутнього.

Припустимо біткоїн у найближчі два роки може додати 1000% вартості (капіталізація на момент публікації ~$600 млрд), тоді як криптовалюти з малою капіталізацією можуть перевершити цей показник у декілька разів.

Інший показник на який звертали увагу – це дата запуску. Криптовалюти, що функціонують «давно» мають відносно прогнозовані перспективи зростання та волатильність. «Свіжі» криптопроєкти можуть рости семимильними кроками. Саме ці протоколи потрапили в наше поле зору.

Уявімо ситуацію, що криптопроєкт нещодавно був запущений з капіталізацією в $10 млн. Протягом місяця він укладає партнерську угоду з Google та залучає додатково $100 млн капіталу. Плюс 1000% за короткий відрізок часу. Таких прикладів на криптовалютному ринку, безліч!

Далі ми звертали увагу на об’єми торгів – чим вони вищі, тим більші шанси, що дана криптовалюта покаже суттєве зростання. Закономірність тут легко зрозуміти – якщо цифровий актив має попит, його вартість буде зростати.

Але як завжди є одне «але». Нерідко в мережі можна зустріти інформацію, що криптопроєкти штучно накручують об’єми для створення картинки інтенсивного застосування. Тому до цього показника ми поставилися з обережністю.

І останній пункт – функції, що роблять проєкт унікальним. Без унікальності ціновий вибух малоймовірний. Присутність на ринку великої кількості проєктів які роблять одне й те саме зменшує шанси натрапити на «заряджену гармату».

ТОП-3 перспективних криптовалют для короткострокових інвестицій

Measurable Data Token (MDT) – токен оцінювання даних

 • Ціна токена на момент написання матеріалу $0,05.

 • Ринкова капіталізація ~$34 млн.
 • Циркуляційна пропозиція – 676 млн MDT (68% всіх токенів торгуються на ринку).
 • Максимальна пропозиція – 1 млрд MDT.
 • Добовий об’єм торгів коливається від $5 до $150 млн.

Проєкт займається тим, що збирає дані покупців різних товарів та послуг, а потім ці дані продає. Основна унікальність цього продукту в тому, що покупець який ділиться своїми даними отримує винагороду з продажів інформації про його активність. Покупці цих даних одержують цінний матеріал для покращення продажів.

Отже, якщо раніше такі дані збирали тільки мега корпорації і отримували з цього дохід, то додаток RewardMe дозволяє користувачеві отримувати дохід за те, що інформацію про його активність буде продано зацікавленим особам.

Інформація, що виступає в ролі товару повністю конфіденційна.

Список партнерів проєкту, вражає. На фото, що представлене нижче тільки мала частина того з ким співпрацює додаток.


Джерело: reward.me

Крім того, Measurable Data Token надає послуги штучного інтелекту (Mail Time AI, Measurable AI).

Окремої уваги заслуговує Measurable Finance (MeFi) — це блокчейн-оракул для фінансових даних, створений для децентралізованої фінансової галузі. Він передає канали зовнішніх фінансових даних поза мережею в загальнодоступні блокчейни, надаючи екосистемі децентралізованого фінансування (DeFi) надійні фінансові дані в ланцюжку.

Ринкові показники MDT токену відповідають критеріям, що ми визначили при пошуку вибухових криптовалют:

 • високі показники добових об’ємів торгів. В середньому за сім днів приторговується на ринку вся капіталізація проєкту. На піках активності за добу можуть проторгуватися 3-5 капіталізацій.
 • в період з березня 2020 року по квітень 2021 року вартість MDT зростала майже на 5000%.
 • у 2023 році MDT зростав на ~400%, що значно за показники лідерів ринку.

Kaspa (KAS)

Якщо ви вважали, що блокчейн біткоїн є найкращим серед PoW протоколів, то ви помилялися. Kaspa – це узагальнення консенсусу запропонованого Сатоші Накамото який забезпечує безпечну роботу, зберігаючи дуже високу швидкість створення блоків (наразі один блок на секунду, мета – 10 блоків/сек, мрія про 100 блоків/сек) і мізерний час підтвердження, пов’язаний із затримкою інтернету.

Мережа біткоїн генерує 1 блок за 10 хвилин.

Kaspa на цей час є найшвидшою монетою з підтвердженням роботи (PoW) та майнінгом. Архітектура blockDAG із високою швидкістю створення блоків забезпечує більшу децентралізацію майнінгу та ефективний одиночний-майнінг із нижчими хешрейтами. Запущений протокол у листопаді 2021 року без попереднього майнінгу, нульових продажів і розподілу монет. Kaspa є на 100% децентралізованим, відкритим кодом і керованим спільнотою.

Загальна пропозиція Kaspa становить 28,7 мільярда монет із графіком емісії, який зменшується вдвічі один раз на рік шляхом плавного щомісячного скорочення з коефіцієнтом (1/2)^(1/12). Орієнтовно у 2028 році всі монети KAS буде видобуто.


Емісія монети KAS. Джерело: kaspa.org

Kaspa було розроблено для вирішення трилеми у використанні цифрових активів: безпеки, масштабованості та децентралізації. Використовуючи революційний blockDAG на відміну від blockchain, Kaspa забезпечує найшвидші, масштабовані та найбезпечніші транзакції абсолютно без шкоди для децентралізації.

Проєкт був розроблений таким чином, щоб бути в сотні разів швидшим за біткоїн, при цьому кожна транзакція стає видимою в мережі за одну секунду, а кожна транзакція повністю підтверджується в середньому за 10 секунд.

Kaspa розв'язує проблему масштабованості завдяки здатності генерувати та підтверджувати декілька блоків за секунду. Це відбувається без компромісу з безпекою та децентралізацією, як це відбувається в мережах Proof-of-Stake (PoS).

Kaspa використовує готовий для оптичного майнінгу алгоритм kHeavyHash для консенсусу та безпеки мережі. Цей алгоритм у поєднанні з DAG високої пропускної здатності та блокуванням без зайвих витрат робить його менш енергомістким, ніж інші мережі PoW.

Ринкові показники Kaspa, вражають. З моменту початку торгів в червні 2022 року нативний токен мережі KAS зріс у вартості на майже 8500%. У 2023 році приріст склав майже 1000%.

KAS станом на зараз:

 • вартість монети ~$0,025
 • капіталізація ~$531 млн.
 • циркуляційна пропозиція ~19 млрд 614 млн (68% від максимальної пропозиції).
 • добовий об’єм торгів в районі $15 млн доларів.

Pendle (PENDLE)

Це децентралізований протокол, який дозволяє створювати та торгувати токенізованим прибутком з активів у мережі. Він надає можливість користувачам отримувати майбутні доходи від наявних токенізованих активів і торгувати цими «токенами прибутку» на відкритому ринку.

Pendle досяг значного прогресу в просторі DeFi завдяки успішному запуску свого протоколу та введенню різноманітних інноваційних функцій. Проєкт привернув увагу та отримав підтримку криптоспільноти, забезпечивши партнерство з такими проєктами, як Aave (AAVE), Sushiswap (SUSHI) і Polygon (MATIC).

Таким чином, протокол Pendle пропонує користувачам спосіб отримати доступ і торгувати майбутніми доходами від токенізованих активів. Це надає можливість постачальникам ліквідності блокувати свої активи та отримувати майбутні прибутки, створюючи та торгуючи цими токенами.

Платформа Pendle дозволяє створити динамічний ринок для майбутньої прибутковості, сприяючи зростанню децентралізованих фінансів.

Згідно з даними DefiLlama TVL Pendle $143,73 млн, причому пули stETH Lido Finance перевищують 55% від цієї суми. З початку 2023 року TVL зріс майже на 1000%, з $15 млн до поточного значення.


TVL Pendle. Джерело: DefiLlama

Капіталізація проєкту перевищує суму в $164 млн, циркуляційна пропозиція токенів >202 млн (81% від загальної пропозиції), добовий об’єм торгів коливається в межах $15 млн.

З початку року токен PENDLE зріс у вартості на 2125% і зараз його ціна рівна $0,81.

***

Хоча криптовалютний ринок може здатися насиченим відомими проєктами і може виникнути відчуття, що крім них ні на чому більше не заробиш, такі приховані діаманти, як Measurable Data Token, Kaspa та Pendle, легко можуть показати вибухове зростання.

MDT дозволяє монетизувати дані користувачів, Kaspa – це новий, кращий зразок протоколу PoW, а Pendle пропонує унікальний протокол для токенізації прибутку. Завдяки останнім досягненням і партнерствам ці проєкти демонструють величезний потенціал у відповідних сферах.

Однак важливо проводити ретельні дослідження та бути в курсі останніх подій, перш ніж приймати будь-які інвестиційні рішення. Оскільки криптопростір продовжує розвиватися, ці приховані дорогоцінні камені мають потенціал яскраво засяяти та стимулювати інновації в галузі.