Немає чим платити по кредиту. Як бути?

Обговоріть з банком його реструктуризацію або рефінансування

Як погасити кредит якщо немає грошей? Тут головне - не пускати ситуацію на самоплив. Наївно думати, що банк забуде про кредит. Відсотки, штрафи, пеня – все буде справно нараховуватися, і борг стане рости, як снігова куля. Ми розповімо про те, як можна вирішити таку ситуацію без судів.
Зміст

Що робити, якщо немає чим платити за кредитом? Прийти в банк і розповісти про ситуацію

Що раніше ви це зробите – то краще. Ви справно гасите кредит онлайн. Час чергового платежу ще не настав, але сталося щось, і ви розумієте, що труднощів не уникнути. Прийдіть в банк і розкажіть про це. Візьміть із собою документи, які підтвердять ваші слова. Звільнилися – беріть трудову книжку або довідку у відділі кадрів, захворіли – довідку у лікаря. Не факт, що допоможе, але без цього банк взагалі навряд чи стане вас слухати.

Далі є два шляхи виходу із ситуації, якщо вирішувати її мирно. Ви завжди можете знайти корисні фінансові поради в нашому телеграмі

Реструктуризація кредиту

Що таке реструктуризація кредиту? Це перегляд умов кредиту – зміна графіка його погашення на більш гнучкий і лояльний для позичальника.

Банку потрібно повернути свої гроші. І якщо він бачить, що ви справно платили, але зіткнулися зі складнощами і готові це довести, то може піти назустріч.

Є кілька варіантів реструктуризації кредиту:

 • кредитні канікули – відстрочка виплат на певний час;
 • можливість протягом якогось часу погашати тіло кредиту, щоб знизити суму нарахованих відсотків;
 • збільшення терміну дії кредитного договору і, як результат, зменшення щомісячного платежу;
 • зниження процентної ставки і, як результат, зменшення щомісячного платежу.

Наскільки це ефективно? У часи кризи 2008 року реструктуризація валютних кредитів в Україні, більшість яких були іпотечними, допомогла багатьом позичальникам зберегти своє житло. Банки пропонували клієнтам конвертацію доларових кредитів у гривневі, тим самим позбавляючи їх валютних ризиків. Зараз видача валютних кредитів в Україні не проводиться.

Рефінансування кредиту

Рефінансування кредиту – оформлення нової позики в іншому банку для погашення поточної. При оформленні цього кредиту буде чітко зазначено, яка саме сума піде на погашення якого кредиту в якому банку. Іншими словами, ви можете звернутися в інший банк з пропозицією перекредитувати вас на більш вигідних умовах. Якщо той погодиться – це буде рефінансуванням кредиту.

Наприклад, у вас є борг в ПриватБанку. Реструктуризація кредиту ПриватБанк не влаштувала, він вимагає погасити його, але у вас такої можливості немає. Тоді ви набираєте в Google запит «перекредитування кредитів в Україні» – і отримуєте відразу кілька пропозицій від різних фінансових компаній і банків.

Рефінансування кредиту може допомогти, якщо банк не погоджується на реструктуризацію або коли її умови для вас неприйнятні. Але в ньому є сенс лише тоді, коли умови за новим кредитом кращі за поточний. А саме:

 • термін дії нового кредитного договору довший, ніж у попереднього, це зменшить розмір щомісячного платежу;
 • ефективна процентна ставка повинна бути нижчою (як мінімум, не вищою);
 • новий банк не повинен запроваджувати жодних додаткових комісій.

Рефінансування може зняти гостроту проблеми, але не вирішить її в принципі. Кредит так чи інакше доведеться виплачувати.

Рефінансування також іноді використовують для об'єднання кількох кредитів у один. Обслуговувати один кредит легше ,ніж три або п'ять, особливо якщо вони в різних банках.

Оформлення кредиту рефінансування виглядає так:

 1. Дізнайтеся, яка сума потрібна для повного погашення поточного кредиту. Порахуйте заборгованість не на сьогодні, а якою вона буде через 3 робочі дні. Цей час знадобитися новому банку для ухвалення рішення.
 2. Оберіть банк, у якого є послуга рефінансування, та подайте заявку.
 3. Отримайте рішення банку. Якщо банк схвалить вашу заявку, він підпише з вами новий договір. Після цього банк надішле гроші на погашення вашого боргу.

Для рефінансування кредиту потрібні такі документи:

 • Паспорт
 • Ідентифікаційний код
 • Довідка про доходи або звіт суб'єкта підприємницької діяльності (СПД)
 • Кредитний договір з банком.
 • Квитанції про внесення платежів за поточним кредитом.