Битва платних розстрочок

Приватбанк vs monobank vs Альфа-Банк

Часи, коли "Приват" був єдиним банком, де можна оформити розстрочку, йдуть в минуле. Нещодавно його монополію на безкоштовну розстрочку зруйнував monobank. Якщо ж говорити про аналогічні платні сервіси, то тут пропозицій ще більше. Сьогодні ми порівняємо три найпопулярніші платні сервіси з оплати покупок частинами, які пропонують Приватбанк, monobank і Альфа-Банк.
Зміст

Розстрочка – це сервіс, який дозволяє зробити покупку, розбивши оплату на кілька рівних частин. Вона може бути безкоштовною і платною. У першому випадку банк не бере за це ніяких додаткових комісій. У другому – щомісяця стягує % від суми чека.

Резонне запитання: навіщо взагалі платити за розстрочку, якщо вона може бути безкоштовною? Головна перевага платних сервісів в тому, що банки оформляють їх для покупок практично у всіх магазинах. Тоді як у безкоштовних розстрочок є обмеження: поки вони є тільки у двох банків («Приват» і «mono») і працюють лише з їхніми магазинами-партнерами. Іноді вигідніше скористатися платною послугою і купити товар зі знижкою в обраній Вами торговій точці, ніж оформити безкоштовну розстрочку в дорогому магазині.

Отже, ми порівняли аналогічну платну послугу в трьох банках за п'ятьма ключовими параметрами. У «Приваті» вона називається «Миттєва розстрочка», а в monobank і у «Альфи» – просто «розстрочка».

Умови оформлення

Послуга надається тільки клієнтам банків, у яких є кредитна картка зі встановленим кредитним лімітом і лімітом на розстрочку. Без цього скористатися нею не вийде. Тобто щоб оформити платну розстрочку, спочатку доведеться оформити кредитку. Це можна зробити прямо тут:

Друга умова для оформлення розстрочки – сума покупки повинна бути не меншою ніж 1000 гривень. З меншими сумами чеків послуга не працює.

Третє – розстрочка оформляється тільки при купівлі за рахунок кредитних коштів.

Резюме

Умов надання розстрочки всього три, і вони актуальні для всіх трьох банків. Оформити картку кожного з них однаково просто у фінансовому супермаркеті Finance.ua. Тому тут явного лідера немає.

Процедура оформлення

У «Альфі» це відбувається так. Ви розраховуєтеся за покупку, після чого банк надсилає смс з пропозицією оформити розстрочку на витрачену суму. Клієнт може обрати строк, на який вона буде оформлена: 3, 6, 9 або 12 місяців. Від цього буде залежати розмір щомісячного платежу. Відповісти на повідомлення потрібно тризначним кодом, який пропонує банк. Відразу після цього банк надішле повідомлення про те, що заявка прийнята, а ще через кілька днів – про те, що вона схвалена. Все. Сума розстрочки не враховуватиметься при розрахунку суми платежу за карткою до наступної розрахункової дати.

У monobank є два способи оформити розстрочку: замовити її перед купівлею або перевести в розстрочку витрату з виписки. У першому випадку потрібно вказати в додатку суму майбутньої покупки і кількість платежів. Після цього розстрочка буде оформлена на найближчу покупку, вартістю від 1000 гривень і до вказаної раніше суми. Починаючи з наступного місяця в день купівлі з картки буде списуватися щомісячний платіж.

У другому випадку в додатку monobank у виписці за карткою потрібно обрати будь-яку операцію понад 1000 гривень, натиснути «Перевести в розстрочку» і обрати строк: від 3 до 24 місяців.

Аналогічно – переведенням з виписки – оформляється «миттєва розстрочка» і в Приватбанку. Для цього потрібно:

1. В Приват24 зайти на закладку «Мої рахунки» і в списку карток обрати ту, з якої було списання на суму від 1000 гривень.

2. Зайти у «Виписки» за цією карткою, знайти рядок з потрібною операцією і клацнути по ній. З'явиться таке вікно:

3. Натиснути кнопку «Перевести в розстрочку».

Резюме

У способах оформлення розстрочки варіанти вибору є тільки у monobank. Навряд чи це найважливіший критерій оцінки. Тим не менш, тут він лідер.

Максимальний строк розстрочки

Максимум, на який можна розтягнути оплату покупки в Приватбанку і monobank – 24 місяці. А ось у «Альфи» він удвічі менший.

Резюме

Тут Альфа-Банк програє обом конкурентам.

Відсотки, комісії

В Альфа-Банку щомісячна комісія за користування розстрочкою становить 1,8% від суми чека. У monobank – 1,9%. Найбільше заплатять ті, хто оформив розстрочку в ПриватБанку – 2,9% від суми покупки.

Тут начебто все очевидно. Ставки вказані в порядку зростання. Але є одне «але». Впевнене друге місце monobank «підмиває» той факт, що при достроковому погашенні кредиту він все одно зніме комісію за весь (!) заявлений строк користування нею. «Альфа» і «Приват» поводитимуться в цьому випадку пристойніше і візьмуть її тільки за фактичні місяці користування послугою.

Резюме

З погляду додаткових витрат найкращий варіант – розстрочка від Альфа-Банку. Його конкуренти ділять друге місце.

Погашення

У monobank черговий платіж можна безкоштовно внести за рахунок як своїх, так і кредитних коштів.

Щодо «Привату», то тут перед списанням картку бажано поповнити, тому що без відсотків провести погашення розстрочки можна тільки своїми грошима. Якщо робити це в рахунок кредитного ліміту, банк зніме додаткові 4% від суми платежу.

Бажано заздалегідь поповнити картку і в Альфа-Банку. Якщо перед списанням розстрочки цього не зробити, то кредитка просто «випадає» з пільгового періоду і банк нарахує 3,3% комісії на всю заборгованість.

Резюме

Найзручніше обслуговувати платну розстрочку в monobank. Якщо не поповнювати картку завчасно, то найдорожчою вона вийде в «Приваті».

Висновки та рекомендації

  1. Якщо ви хочете оформити розстрочку на строк до 12 місяців, найкращий варіант – зробити це в Альфа-Банку.
  2. Якщо потрібна розстрочка на строк від 1 до 2 років, оцініть свої шанси на дострокове погашення. Якщо така можливість може з'явитися, краще обрати «Миттєву розстрочку» від Приватбанку. Якщо ні – дешевше буде скористатися пропозицією monobank.