Битва кредиток: monobank vs Приватбанк

Яка кредитна картка краще?

Українські банки пропонують багатий вибір кредитних карток на всі випадки життя. Але є дві картки, які, на наш погляд, є сьогодні головними конкурентами. Перша - картка "Універсальна" від ПриватБанку. Це "ветеран" ринку, випущений мільйонними "тиражами". Друга - картка monobank - навпаки новачок. Але менше ніж за рік у неї з'явилася своя армія власників, яка постійно поповнюється. Ми порівняли обидва пластики за 11 ключовими споживчими властивостями. Ось що з цього вийшло.
Зміст

Простота оформлення

«Універсальну» картку можна оформити за 10-15 хвилин в будь-якому відділенні Приватбанку. Для її отримання достатньо захопити з собою паспорт та ідентифікаційний код. А якщо ви вже клієнт банку, то і цього не знадобиться. Ще один зручний варіант – оформити кредитну картку «Універсальна» в фінансовому супермаркеті Finance.ua

Кредитну картку monobank можна отримати в пункті видачі карток (відділення Універсалбанку) або замовити доставку кур'єром. Для її оформлення попередньо потрібно:

  • скачати і встановити на смартфон додаток Monobank;
  • відсканувати декілька сторінок паспорта та ідентифікаційний код;
  • відправити відскановані документи на перевірку;
  • дочекатися повідомлення про те, що документи прийняті;
  • вибрати спосіб отримання картки.

Важливо! Ви не зможете оформити картку monobank, якщо у вас немає смартфона на базі iOS або Android з версією 4.4 і вище.

Оформити кредитну картку monobank також можна в фінансовому супермаркеті Finance.ua

Резюме

Картка monobank «заточена» під молодь і людей середнього віку. «Універсальна» підходить всім без винятку.

Вартість обслуговування

Обидві картки – і «Універсальна» від «Приватбанку, і кредитка Monobank – безкоштовні в обслуговуванні. За додаткову плату (150 гривень в обох банках) можна оформити іменну картку класу Gold з фотографією.

Резюме

За даним параметром жодна з карток не має явної переваги.

Пільговий період

Пільговий період по картці Приватбанку – до 55 днів, по картці monobank – до 62 днів, в залежності від кількості днів у поточному і наступному місяці.

У «Приваті» все, що було витрачено в попередньому місяці, потрібно погасити до 25-го числа поточного. По картці Monobank все, що було витрачено в попередньому місяці, необхідно погасити до кінця поточного.

Резюме

За тривалістю пільгового періоду виграє картка monobank.

Способи поповнення

З картки іншого банку

Обидві картки легко поповнюються без комісії з картки іншого банку. Для поповнення «Універсальної» є сервіс «Привату» sendmoney. Кредитку monobank можна поповнити прямо з програми. Програма запам'ятовує реквізити карток, з яких вже проводилося поповнення, що значно полегшує цю процедуру в подальшому.

Готівкою через платіжні термінали

І «Універсальну», і картку monobank можна поповнювати через мережі платіжних терміналів.

У Приватбанку є власна мережа платіжних терміналів (майже 20000 терміналів і банкоматів), що дозволяють поповнювати картку без комісії.

Monobank для цього використовує чужі термінали. У тому числі і мережу Приватбанку. Але при її використанні береться комісія 0,5%, яку monobank компенсує клієнту у вигляді кешбеку. Без комісії картку mono можна поповнити в мережі терміналів «ТАСкомбанк» (встановлені в кожному з понад 50 відділень банку) і iBox (понад 6000 терміналів).

Зарахування грошей на обидві картки відбувається майже миттєво.

За допомогою зовнішнього платежу за реквізитами

Обидві картки можна поповнити з рахунку в іншому банку, відправивши платіж за реквізитами. В цьому плані жодна з них не має явних переваг. Ціна поповнення визначається тарифами проведення такого платежу в банку-відправнику. Зарахування на обидві картки – без комісії.

Резюме

Для поповнення готівкою зручніша картка Приватбанку. Поповнення з іншої картки краще реалізовано у monobank.

Відсоток на залишок

По «Універсальній» виплачують 7% річних на залишок власних коштів на картці бонусами, якими можна розрахуватися у мережі торгових точок, що беруть участь у програмі лояльності «Бонус Плюс».

По картці Monobank – 10% «живими» грошима.

Резюме

Для зберігання власних коштів вигідніше оформити картку monobank.

Плата за користування кредитними грошима

Якщо ви вийшли за рамки дії пільгового періоду, по картці «Універсальна» стягується плата в розмірі 3,6% на місяць на суму заборгованості (43,2% річних). По картці Monobank – 3,2% на місяць або 38,4% річних.

Резюме

Для тих, хто часто виходить з пільгового періоду, вигідніше оформити картку monobank.

Кешбек

Карток з кешбеком як таким Приватбанк не випускає. Для його клієнтів діє програма лояльності «Бонус плюс». Розраховуючись карткою «Універсальна» в мережі певних магазинів і аптек, вони отримують бонуси: від 1 до 5% від суми покупки. Ними потім можна розплачуватися в мережі магазинів – учасників програми.

По картці monobank можна щомісяця вибрати дві категорії покупок (наприклад: продукти, одяг і взуття, подорожі, краса і медицина і т.п.) і по кожній отримувати повноцінний кешбек «живими грошима» в розмірі від 1 до 20% від суми покупки. Максимальна сума такої винагороди становить 500 гривень на місяць до оподаткування. Потім з накопиченої суми утримується 18% прибуткового податку і 1,5% військового збору. Кешбеком можна гасити заборгованість по картці або витратити на будь-які інші потреби без прив'язки до будь-яких магазинів, що значно підвищує його привабливість.

Резюме

За цим пунктом незаперечна перевага у картки monobank.

Комісії при проведенні платежів

Платіж на рахунок юридичної особи

З картки «Універсальна» такий платіж проводиться з комісією 1% (мінімум 3 гривні) за рахунок власних коштів і 4% – за рахунок кредитних коштів.

У monobank інакше. Якщо сума таких виплат повинна бути 20 000 гривень на місяць, то особисті кошти можна проводити безкоштовно, кредитні – з комісією в 2%. Якщо цей ліміт перевищено, за переказ власних коштів береться комісія 0,5% і 4% – за переказ кредитних.

Переказ на картку або рахунок фізособи в іншому банку

 

З картки «Універсальна» Р2Р платежі проводяться з комісією 0,5%, якщо переказуються власні кошти, 4% – якщо кредитні. Буде трохи дешевше – 3%, якщо переказувати кредитні кошти за допомогою сервісів самого Привату: Приват24, sendmoney і термінали банку.

З картки monobank – безкоштовно за рахунок власних коштів і з комісією в 4% за рахунок кредитних.

Резюме

Власні кошти зберігати і відправляти краще з картки Monobank.

Зняття готівки

Зняти власні кошти з «Універсальної» можна з комісією 1%. У monobank вона вдвічі менша – 0,5%.

Кредитні гроші з обох карт знімаються з комісією в 4%.

Резюме

Знімати власні кошти краще з картки monobank.

Безконтактні платежі

По обох картках можна здійснювати безконтактні платежі з використанням технологій PayPass/PayWave, NFC, ApplePay і GooglePay. У monobank модуль, який дозволяє це робити, вбудований в стандартний пластик, тобто йде за замовчуванням. У базовому варіанті «Універсальної» його немає. У Приватбанку картку, яка підтримує PayPass/PayWave, потрібно замовляти за окрему плату – 149 гривень.

Резюме

Обидва банки підтримують передові технології, але в «Приваті» за можливість ними користуватися доведеться доплатити. Тому тут виграє monobank.

Служба підтримки

Служба клієнтської підтримки Приватбанку використовує два канали зв'язку: онлайн-чат в інтернет-банку «Приват24» і багатоканальний телефон 3700. Після набору номера служба підтримки сама передзвонює протягом декількох секунд.

Способів звернутися до служби підтримки monobank більше: Viber, Telegram, месенджер Facebook. Для більш консервативних клієнтів є безкоштовний телефон 0-800-205-205. Як правило, співробітник банку відповідає на дзвінок протягом 10-15 секунд.

Резюме

Різноманітність каналів зв'язку говорить про більшу клієнтоорієнтованість monobank.

Загальні висновки

  • Обидві картки є надійним і зручним платіжним засобом, здатні забезпечити держателям швидкий доступ як до власних, так і до кредитних грошей. Але вони відрізняються своєю «філософією». Картка monobank більше орієнтована на молодь і активних людей. Що до «Універсальної» від Приватбанку, то вона повністю відповідає своїй назві, будучи універсальною кредиткою для всіх верств населення.
  • Тим, хто хоче отримувати дохід, розплачуючись кредитною карткою, однозначно варто вибрати картку Monobank. Її кешбек однозначно вигідніший від бонусів за програмою «Бонус плюс» від «Привату».
  • Картка Monobank від початку «заточена» під використання передових технологій.
  • Картка monobank виграє у «Універсальної» за основними тарифами: відсоток на залишок власних коштів, плата за їх зняття, переказ на рахунок юридичних осіб та плата за користування кредитними грошима.

Замовити ці та інші картки ви можете в фінансовому супермаркеті Finance.ua