Битва кредиток: monobank vs Приватбанк

Яка кредитна картка краще?

Українські банки пропонують багатий вибір кредитних карток на всі випадки життя. Але є дві картки, які, на наш погляд, є сьогодні головними конкурентами. Перша - картка "Універсальна" від ПриватБанку. Це "ветеран" ринку, випущений мільйонними "тиражами". Друга - картка monobank - навпаки новачок. Але менше ніж за рік у неї з'явилася своя армія власників, яка постійно поповнюється. Ми порівняли обидва пластики за 11 ключовими споживчими властивостями. Ось що з цього вийшло.
Зміст

Простота оформлення

«Універсальну» картку можна оформити за 10-15 хвилин в будь-якому відділенні Приватбанку. Для її отримання достатньо захопити з собою паспорт та ідентифікаційний код. Якщо ви вже клієнт банку, то і цього не знадобиться. Ще один зручний варіант – оформити кредитну картку «Універсальна» в фінансовому супермаркеті Finance.ua. А на нашому каналі в телеграмі ви знайдете ще більше порівнянь банків.

Кредитну картку monobank можна отримати в пункті видачі карток (відділення Універсалбанку) або замовити доставку кур'єром. Для її оформлення попередньо потрібно:

  • скачати і встановити на смартфон додаток Monobank;
  • відсканувати декілька сторінок паспорта та ідентифікаційний код;
  • відправити відскановані документи на перевірку;
  • дочекатися повідомлення про те, що документи прийняті;
  • вибрати спосіб отримання картки.

Важливо! Ви не зможете оформити картку monobank, якщо у вас немає смартфона на базі iOS або Android з версією 4.4 і вище.

Оформити кредитну картку monobank також можна в фінансовому супермаркеті Finance.ua

Резюме

Картка monobank «заточена» під молодь і людей середнього віку. «Універсальна» підходить всім без винятку.

Вартість обслуговування

Обидві картки – і «Універсальна» від «Приватбанку, і кредитка Monobank – безкоштовні в обслуговуванні. За додаткову плату (150 гривень в обох банках) можна оформити іменну картку класу Gold з фотографією.

Резюме

За даним параметром жодна з карток не має явної переваги.

Пільговий період

Пільговий період по картці Приватбанку – до 55 днів, по картці monobank – до 62 днів, в залежності від кількості днів у поточному і наступному місяці.

У «Приваті» все, що було витрачено в попередньому місяці, потрібно погасити до 25-го числа поточного. По картці Monobank все, що було витрачено в попередньому місяці, необхідно погасити до кінця поточного.

Резюме

За тривалістю пільгового періоду виграє картка monobank.

Способи поповнення

З картки іншого банку

Обидві картки легко поповнюються без комісії з картки іншого банку. Для поповнення «Універсальної» є сервіс «Привату» sendmoney. Кредитку monobank можна поповнити прямо з програми. Програма запам'ятовує реквізити карток, з яких вже проводилося поповнення, що значно полегшує цю процедуру в подальшому.

Готівкою через платіжні термінали

І «Універсальну», і картку monobank можна поповнювати через мережі платіжних терміналів.

У Приватбанку є власна мережа платіжних терміналів (майже 20000 терміналів і банкоматів), що дозволяють поповнювати картку без комісії.

Monobank для цього використовує чужі термінали. У тому числі і мережу Приватбанку. Але при її використанні береться комісія 0,5%, яку monobank компенсує клієнту у вигляді кешбеку. Без комісії картку mono можна поповнити в мережі терміналів «ТАСкомбанк» (встановлені в кожному з понад 50 відділень банку) і iBox (понад 6000 терміналів).

Зарахування грошей на обидві картки відбувається майже миттєво.

За допомогою зовнішнього платежу за реквізитами

Обидві картки можна поповнити з рахунку в іншому банку, відправивши платіж за реквізитами. В цьому плані жодна з них не має явних переваг. Ціна поповнення визначається тарифами проведення такого платежу в банку-відправнику. Зарахування на обидві картки – без комісії.

Резюме

Для поповнення готівкою зручніша картка Приватбанку. Поповнення з іншої картки краще реалізовано у monobank.

Відсоток на залишок

По «Універсальній» виплачують 7% річних на залишок власних коштів на картці бонусами, якими можна розрахуватися у мережі торгових точок, що беруть участь у програмі лояльності «Бонус Плюс».

По картці Monobank – 10% «живими» грошима.

Резюме

Для зберігання власних коштів вигідніше оформити картку monobank.

Плата за користування кредитними грошима

Якщо ви вийшли за рамки дії пільгового періоду, по картці «Універсальна» стягується плата в розмірі 3,6% на місяць на суму заборгованості (43,2% річних). По картці Monobank – 3,2% на місяць або 38,4% річних.

Резюме

Для тих, хто часто виходить з пільгового періоду, вигідніше оформити картку monobank.

Кешбек

Карток з кешбеком як таким Приватбанк не випускає. Для його клієнтів діє програма лояльності «Бонус плюс». Розраховуючись карткою «Універсальна» в мережі певних магазинів і аптек, вони отримують бонуси: від 1 до 5% від суми покупки. Ними потім можна розплачуватися в мережі магазинів – учасників програми.

По картці monobank можна щомісяця вибрати дві категорії покупок (наприклад: продукти, одяг і взуття, подорожі, краса і медицина і т.п.) і по кожній отримувати повноцінний кешбек «живими грошима» в розмірі від 1 до 20% від суми покупки. Максимальна сума такої винагороди становить 500 гривень на місяць до оподаткування. Потім з накопиченої суми утримується 18% прибуткового податку і 1,5% військового збору. Кешбеком можна гасити заборгованість по картці або витратити на будь-які інші потреби без прив'язки до будь-яких магазинів, що значно підвищує його привабливість.

Резюме

За цим пунктом незаперечна перевага у картки monobank.

Комісії при проведенні платежів

Платіж на рахунок юридичної особи

З картки «Універсальна» такий платіж проводиться з комісією 1% (мінімум 3 гривні) за рахунок власних коштів і 4% – за рахунок кредитних коштів.

У monobank інакше. Якщо сума таких виплат повинна бути 20 000 гривень на місяць, то особисті кошти можна проводити безкоштовно, кредитні – з комісією в 2%. Якщо цей ліміт перевищено, за переказ власних коштів береться комісія 0,5% і 4% – за переказ кредитних.

Переказ на картку або рахунок фізособи в іншому банку

 

З картки «Універсальна» Р2Р платежі проводяться з комісією 0,5%, якщо переказуються власні кошти, 4% – якщо кредитні. Буде трохи дешевше – 3%, якщо переказувати кредитні кошти за допомогою сервісів самого Привату: Приват24, sendmoney і термінали банку.

З картки monobank – безкоштовно за рахунок власних коштів і з комісією в 4% за рахунок кредитних.

Резюме

Власні кошти зберігати і відправляти краще з картки Monobank.

Зняття готівки

Зняти власні кошти з «Універсальної» можна з комісією 1%. У monobank вона вдвічі менша – 0,5%.

Кредитні гроші з обох карт знімаються з комісією в 4%.

Резюме

Знімати власні кошти краще з картки monobank.

Безконтактні платежі

По обох картках можна здійснювати безконтактні платежі з використанням технологій PayPass/PayWave, NFC, ApplePay і GooglePay. У monobank модуль, який дозволяє це робити, вбудований в стандартний пластик, тобто йде за замовчуванням. У базовому варіанті «Універсальної» його немає. У Приватбанку картку, яка підтримує PayPass/PayWave, потрібно замовляти за окрему плату – 149 гривень.

Резюме

Обидва банки підтримують передові технології, але в «Приваті» за можливість ними користуватися доведеться доплатити. Тому тут виграє monobank.

Служба підтримки

Служба клієнтської підтримки Приватбанку використовує два канали зв'язку: онлайн-чат в інтернет-банку «Приват24» і багатоканальний телефон 3700. Після набору номера служба підтримки сама передзвонює протягом декількох секунд.

Способів звернутися до служби підтримки monobank більше: Viber, Telegram, месенджер Facebook. Для більш консервативних клієнтів є безкоштовний телефон 0-800-205-205. Як правило, співробітник банку відповідає на дзвінок протягом 10-15 секунд.

Резюме

Різноманітність каналів зв'язку говорить про більшу клієнтоорієнтованість monobank.

Загальні висновки

  • Обидві картки є надійним і зручним платіжним засобом, здатні забезпечити держателям швидкий доступ як до власних, так і до кредитних грошей. Але вони відрізняються своєю «філософією». Картка monobank більше орієнтована на молодь і активних людей. Що до «Універсальної» від Приватбанку, то вона повністю відповідає своїй назві, будучи універсальною кредиткою для всіх верств населення.
  • Тим, хто хоче отримувати дохід, розплачуючись кредитною карткою, однозначно варто вибрати картку Monobank. Її кешбек однозначно вигідніший від бонусів за програмою «Бонус плюс» від «Привату».
  • Картка Monobank від початку «заточена» під використання передових технологій.
  • Картка monobank виграє у «Універсальної» за основними тарифами: відсоток на залишок власних коштів, плата за їх зняття, переказ на рахунок юридичних осіб та плата за користування кредитними грошима.

Як видно, за більшістю критеріїв оцінки переможцем виявилася карта monobank. Це, на наш погляд, робить її сьогодні найкращою кредитною карткою на ринку.

Замовити ці та інші картки ви можете в фінансовому супермаркеті Finance.ua