Найвигідніші кредити: що пропонують банки
Та що відбувається на ринку кредитування
У такій ситуації чудовим варіантом є кредит готівкою. Кредити готівкою пропонують зараз багато українських банків, але умови щодо них часто «кусаються». Що ж робити?
Журналісти Finance.ua вивчили пропозиції від різних банків і вибрали кілька варіантів, які здалися нам цікавими та вартими уваги.
Оформити кредит «На Старт» на суму до 200 тис. гривень можна на термін від 12 до 60 місяців. Тобто клієнт має набагато більший простір для маневру, адже чим більший термін кредиту, тим меншу суму йому треба буде погашати щомісяця.
Процентна ставка становить 55% річних. Виходить, щомісяця переплата становитиме приблизно 4,583% від суми взятого кредиту.
Водночас жодних додаткових платежів немає: ані жодних разових комісій під час оформлення, ані необхідності оформити страховку.
Недарма Ідея Банк з кредитом «На Старт» посів перше місце престижної премії FinAwards-2023 у номінації «Найкращий кредит готівкою».
«На Старт» від Ідея Банку – це класичний кеш-кредит, вказувати мету, на яку беруться гроші (чи це ремонт, купівля техніки чи освіта) немає необхідності.
Рішення щодо кредиту, як обіцяють у банку, ухвалюється буквально за 1 хвилину – достатньо заповнити заявку на сайті Ідея Банку.
Плюсом є великий рівень погодження кредитів, а також можливість покращити умови кредитування.
«Ідея Банк спеціалізується на споживчих кредитах і за темпами росту є одним з лідерів сегменту. У нас практично кожен другий клієнт, який звертається до нас і залишає заявку, отримує кредит. В Ідея Банку людина під час оформлення заявки консультується або з представником контакт-центру, або з відділенням. У нас широка продуктова лінійка. Умови деяких з продуктів передбачають покращення умов для клієнта. Наприклад, ми не вимагаємо довідку про доходи при кредитуванні, але, якщо клієнт надасть довідку, то отримує доступ до додаткових продуктів з кращими умовами кредитування. Або, якщо клієнту потрібен цільовий кредит, то, надавши рахунок з магазину, який підтверджує цільове використання, наприклад, на ремонт, він також отримає кращі умови і з вищою ймовірністю отримає потрібний кредит», – розповів Finance.ua член правління Ідея Банку, директор з розвитку бізнесу Володимир Малий.
А-Банк пропонує своїм клієнтам оформити кредит готівкою, який називається «Швидка готівка». Якщо у попередньому випадку мінімальний термін оформлення становив 12 місяців, то тут можна оформити кредит на 6 місяців, а також на 1, 2, 3 та 5 років.
Більшою тут є і сума кредиту, яку може отримати клієнт: 500 тис. гривень.
Згідно з даними, представленими на офіційному сайті банку, можливий один із чотирьох варіантів процентної ставки: 55%, 75%, 85% або 99%, що нараховується на залишок заборгованості. Процентну ставку банк встановлює за результатами вивчення кредитної історії та кредитного рейтингу клієнта: чим вони кращі, тим нижчу відсоткову ставку банк запропонує.
Варто зазначити, що процентна ставка не відображає вартості кредиту для клієнта, тому при ухваленні рішення необхідно дивитися на переплату у різних періодах погашення.
Кредит «Швидка готівка» є комфортним для клієнта через можливість підбору зручного платежу та управління переплатою.
Наприклад:
Клієнту потрібна сума 20 тис. грн на 12 місяців. При оформленні клієнт отримує на руки 20 тис. грн і ця ж сума буде відображена у договорі (що підтверджує відсутність додаткових платежів та комісій).
Згідно з графіком платіж складатиме 2 211 грн на місяць.
- Переплата при погашенні за 3 місяців буде 929,40 грн.
- Переплата при погашенні за 6 місяців буде 3 375,87 грн.
- Переплата при погашенні за 12 місяців буде 6 532 грн.
Важливий нюанс: на 5 років можна оформити кредит лише на суму від 50 тис. гривень. На дрібніші суми на такий термін кредит готівкою не видається.
Для оформлення кредиту не потрібно надавати різні довідки та виписки – лише паспорт та ідентифікаційний код. На сайті А-Банку є зручний кредитний калькулятор, який дозволить розрахувати щомісячний платіж.
Через мобільний застосунок А-Банку клієнти можуть перевірити попередньо розраховану суму або ж подати заявку та оформити кредит «Швидка готівка». Рішення обіцяють ухвалити протягом 3 хвилин.
Але варто врахувати, що рішення про кредитування відбувається з урахуванням кредитної історії клієнта й інформації щодо нього у банку.
«Відсутність або недостатність інформації щодо платоспроможності клієнта може вплинути як на розмір кредиту так і на погодження кредитування. Зазвичай клієнтам рекомендуємо активно користуватися продуктами банку для напрацювання достатньої інформаційної бази», – пояснив Finance.ua керівник напрямку споживчого кредитування А-Банку Олег Курілех.
У липні ПУМБ запропонував українцям нову кредитну програму, зрівнявши відсоткову ставку за кредитом готівкою зі ставкою за кредитною карткою (у разі виходу з пільгового періоду).
Тепер усі охочі можуть оформити в банку кредит готівкою «ВсеЯСНО» на строк до 36 місяців зі щомісячною комісією 2,99% та лімітом до 200 тис. гривень. Тобто за 12 місяців клієнт заплатить 35,88% від суми оформленого кредиту.
Позичивши в банку 100 тис. гривень терміном на 12 місяців, щомісяця треба буде вносити до каси банку 11 334 гривні.
Необхідність оформлювати страховку за цим кредитом – відсутня. Разової комісії під час видачі кредиту також немає. Отже, клієнт не переплачує зайвого.
Для отримання кредиту готівкою достатньо зателефонувати на гарячу лінію банку або залишити заявку на сайті та відвідати найближче відділення ПУМБ.
А чи є альтернатива кредитам готівкою? Так. Розглянемо кілька кредитних карток, за якими встановлені дуже привабливі умови.
Якщо потрібна сума не така велика, досить часто можна обійтися кредитною карткою з хорошими умовами для зняття готівки. Оформити кредитну картку із лімітом до 200 тис. гривень пропонує Ідея Банк.
Водночас отримати ліміт до 50 тис. гривень можна без довідки про доходи, що в наш час вельми солідно.
Фішкою цієї картки є низька комісія за зняття готівки – лише 2% від суми. Якщо ж вдасться сплатити витрати через торговельний термінал, то переплачувати не треба буде зовсім. Пільговий період невеликий – лише 33 дні.
Ще одним варіантом є кредитна картка Сaméléon від Сенс Банку.
Максимальний кредитний ліміт за цією карткою – лише 30 тис. гривень, особливо не розгуляєшся. Натомість відсоткова ставка для операцій зняття готівки – лише 37% річних. Якщо ж можна буде оплатити витрати карткою на платіжному терміналі, то комісія – лише 0,01% на місяць, тобто всього 0,12% річних.
І щоб залишатися у пільговому періоді, достатньо вносити щомісяця лише 10% суми заборгованості.
До 200 тис. гривень може бути кредитний ліміт за карткою «ВсеМожу онлайн», яку оформлює банк ПУМБ.
Умови тут такі самі, як і для кредиту «ВсеЯСНО»: за зняття готівки з картки комісія складе ті ж 2,99% на місяць або 35,88% річних. Але якщо можна сплатити за операцію чи ліки безпосередньо карткою, то переплат не буде взагалі. Достатньо погасити заборгованість до 30 числа наступного місяця.
Після початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 року кредитування завмерло. Поступово відновлюватися воно почало лише минулорічного квітня, але ринок досі не досяг довоєнних показників.
«З основних трендів, які можна відмітити, що клієнти беруть кредити, в основному, для задоволення базових поточних потреб. Тому і середній чек ще не досяг довоєнних показників, і загалом ми досягли близько 69% від пікових довоєнних значень. І це при тому, що Ідея Банк взагалі перший серед українських банків повернувся на ринок кредитування ще в травні 2022 року», – розповів нам член правління Ідея Банку, директор з розвитку бізнесу Володимир Малий.
Керівник напрямку споживчого кредитування А-Банку Олег Курілех додав, що Ринок кредитування зараз розвивається стримано, зважаючи на можливі кредитні та операційні ризики.
«Утім, А-Банк відновив кредитування готівкою з другої половини 2022 року. І варто зазначити, що видачі майже досягли довоєнного періоду», – звернув увагу наш співрозмовник.
Якщо на ринку мікрокредитування НБУ та народні депутати вирішили на законодавчому рівні обмежити процентну ставку, то очікувати на те, що банківський сектор зменшуватиме відсотки по кредитних продуктах поки не доводиться.
«Ціноутворення на ринку кредитів не менше залежить від якості обслуговування кредитів. Остання – від ситуації в економіці. На сьогодні ціна кредитів в банках з урахуванням інфляції, вартості ресурсів та рівня ризику доступна і навряд чи сильно впаде. Водночас клієнт може зменшити свої виплати, випереджаючи графік погашення, існують карткові кредити з пільговим періодом, коли відсотки на борг не нараховуються місяць-два, є програми рефінансування боргу. В цілому, банки пропонують доступні умови і, за потреби, клієнтам набагато вигідніше брати гроші в банках, ніж в інших фінансових компаніях», – пояснив Володимир Малий.
«На сьогодні питання про зниження ставок не стоїть на порядку денному, проте не виключено, що воно може там з’явитися у найближчому майбутньому. Поки що спостерігаємо за ринком кредитування та динамікою попиту на споживчі кредити», – резюмував Олег Курілех.