0 800 307 555
0 800 307 555

Як погасити кредит в Альфа Банку

Все, що потрібно знати позичальникові

Щоб своєчасно і без переплат погасити кредит в Альфа-Банку або борг по кредитній картці, потрібно враховувати особливості роботи банку: регламент, способи оплати, швидкість зарахування платежів і комісії.
Зміст

Як дізнатися залишок за кредитом в Альфа-Банку

Дізнатися заборгованість за кредитом в Альфа-Банку можна трьома способами:

 • У менеджера у відділенні.
 • В інтернет-банку My AlfaBank (скорочено MAB) або в мобільному додатку Alfa Mobile, який можна встановити на смартфони на базі iOS і Android.
 • Зателефонувавши на гарячу лінію Альфа-Банку за телефоном 0-800-50-20-50.

Спілкуючись із менеджером банку, уточнюйте, який саме борг вас цікавить. Вони бувають різні. Якщо потрібно погасити кредит повністю, попросіть загальну заборгованість за кредитом. Ще є заборгованість, яку треба погасити, щоб залишитися в пільговому періоді при використанні кредитної картки. Є сума чергового платежу за графіком погашення. Все перелічене – борг за кредитом, при цьому суми будуть різні.

Як можна погасити кредит в Альфа-Банку

Способи погашення кредиту варто розділити на 2 групи в залежності від того, як ви хочете оплатити кредит Альфа-Банку – готівковим або безготівковим способом.

Готівка

Є три варіанти оплати кредиту готівкою:

 • Через касу відділення. Вам доведеться назвати номер кредитного договору або своєї кредитної картки, заборгованість по якій гаситься. Можна також вказати номер поточного або карткового рахунку. Зарахування, відповідно до банківського регламенту, проводиться не пізніше наступного робочого дня. Важливо: якщо сума погашення складе 10 000 гривень або менше, то банк візьме 50 гривень комісії. З суми 10 000,01 гривень і вище вона не стягуватиметься.
 • Через банкомати Альфа-Банку і Укрсоцбанку з функцією прийому готівки. Зарахування відбувається протягом двох робочих днів. З комісіями ситуація аналогічна: 10 000 гривень і менше – 15 гривень, 10 000,01 гривень і вище – 0.
 • Через термінали мережі EasySoft. Зарахування на рахунок відбувається протягом трьох робочих днів, а комісія становить 1,8% від суми поповнення.

Безготівкове поповнення

Тут є чотири варіанти:

 1. За допомогою інтернет-сервісу «Альфа-погашення», який дозволяє погасити заборгованість за кредитом за допомогою картки будь-якого банку. Комісія при цьому не стягується.
 2. Через інтернет-банк My Alfa-Bank, скориставшись пунктом меню «Поповнити». Тут також можна погасити заборгованість з картки іншого банку. Крім того, можна переказати гроші з іншої картки Альфа-Банку або «Ощадного» депозиту, якщо на ньому є достатня сума. Комісія не стягується.
 3. Електронним платежем через систему електронних платежів (СЕП) – на рахунок кредитної картки або кредитного договору. Такий платіж можна відправити з будь-якого іншого банку. Його вартість визначається тарифами банку-відправника на вихідні СЕП-платежі.
 4. За допомогою сторонніх P2P-сервісів, що надаються різними банками та фінансовими організаціями, наприклад:
 • Sendmoney від Приватбанку. Комісія складе 0,5% або мінімум 5 гривень.
 • PayHub від ПУМБ. Комісія 1% + 5 гривень.

Як швидко оплатити кредит в Альфа-Банку

Різні способи погашення кредиту передбачають різну швидкість зарахування коштів. Для тих, хто не любить гасити кредити завчасно, а все робить в останній момент, ми перерахуємо варіанти, які дозволяють погасити заборгованість протягом одного дня.

 • Електронний платіж за реквізитами карткового (або поточного) рахунку через систему електронних платежів. Гроші, відправлені в першій половині дня (бажано до 11 ранку), будуть зараховані поточним днем.
 • Платіж через інтернет-банк за номером карткового рахунку. Проводиться через пункт меню «Платежі/Перекази» → «Поповнення карткового рахунку клієнта Альфа-банку».
 • Внесення готівки через касу за номером рахунку. Платіж приходить протягом банківського операційного дня.
 • Внесення готівки через банкомат за номером рахунку.
 • Погашення заборгованості з депозиту «Ощадний». Гроші надходять майже моментально.

Три поради для тих, хто гасить кредит в Альфа-Банку

1. Не відкладайте платіж на останній день

Заплатіть на день-два раніше. Особливо якщо мова йде про погашення боргу по кредитній картці, яка перебуває в пільговому періоді. Якщо ви не встигнете заплатити, то на рівному місці потрапите на зайві відсотки, яких могли б уникнути. Якщо ваша розрахункова дата припадає на вихідний, то останнім днем погашення стає найближча п'ятниця. В цьому випадку краще перестрахуватися і заплатити в четвер.

2. Завжди уточнюйте точну суму до погашення і платіть на пару гривень більше

Власники кредитних карток «Максимум» World нерідко через неуважність потрапляють на 60 гривень комісії. Їх банк знімає в разі, якщо на момент розрахункової дати на картці є «мінус». Мінус може утворитися навіть якщо гасити борг вчасно, вносячи точну суму до копійки, але не врахувати можливих невеликих комісій. Наприклад, 0,01% за користування розстрочкою від «Альфи». Банк додає пару копійок до суми заборгованості. У підсумку ті, хто гасив «в нуль», недоплачують і потрапляють на комісію. Щоб цього не сталося, краще платити на кілька гривень більше.

3. Користуйтеся швидкими способами погашення

Робіть це навіть в тому випадку, якщо ви вносите платіж заздалегідь. Так ви будете впевнені, що гроші будуть на рахунку протягом одного дня. Тим більше що серед швидких способів є платежі, які можна здійснити без комісії.