Битва дитячих карток: monobank vs ПриватБанк

Чий дитячий пластик кращий

Ми порівняли дві дитячі банківські картки за 8 ключовими параметрами. Ось що з цього вийшло.
Зміст

Протистояння продуктів «Привату» та monobank'у – постійна рубрика на Finance.ua. Ми вже порівнювали кредитні, дебетові та валютні картки обох банків, їхні інтернет-банки, влаштовували битву платних розстрочок. Настав час чергового протистояння – цього разу дитячих карток.

Зробити це порівняння ми вирішили тому, що донедавна ПриватБанк був єдиним банком, в якому можна було оформити повноцінну картку для підлітка. Йдеться про картку «Юніор», яка випускається для дітей у віці від 6 до 16 років. «Повноцінну» – значить, зі своїм окремим рахунком, на відміну від подібних у інших банків, які є лише додатковим пластиком до батьківського карткового рахунку. Але в березні 2020 року аналогічну повноцінну дитячу картку представив і monobank. Ми вирішили розібратися, яка з них краща, і порівняли за 8 ключовими параметрами.

Простота оформлення

Віртуальну дитячу картку monobank можна оформити в мобільному додатку. В інтернет-банку Приват24 такої можливості немає. Тому клієнту разом з дитиною доведеться йти до найближчого відділення «Привату», можливо, і вистоювати чергу.

Водночас дитячий пластик ПриватБанк видасть безкоштовно, а ось за реальну картку від monobank доведеться заплатити 50 гривень. В останньому кажуть, що це плата за пересилання картки «Новою Поштою», за її виготовлення гроші не беруться.

Резюме

Тут, на наш погляд, невелика перевага в бік monobank, який дає право вибору. Дитячий пластик у нього коштує грошей, хоч і невеликих. Натомість, якщо дитина користується смартфоном, є можливість оформити віртуальну картку взагалі безкоштовно. У Приватбанку віртуальної дитячої картки немає в принципі. При цьому є безкоштовний пластик, але за ним доведеться їхати у відділення.

Вартість обслуговування

Обидві карти безкоштовні в обслуговуванні.

Резюме

За цим параметром переможця немає.

Способи поповнення

Картку «Юніор» можна поповнити:

 • через термінали ПриватБанку, яких повно скрізь – в кожному відділенні банку, в торгових центрах і супермаркетах;
 • через каси відділень Банку;
 • безготівковим способом – за допомогою платежу за реквізитами з картки або з рахунку іншого банку;
 • P2P-переказом з будь-якої іншої картки;
 • через батьківський Приват24.

Дитячу картку monobank можна поповнити:

 • через термінали ibox і Allo;
 • через каси відділень Універсалбанку (який є навіть не в кожному обласному центрі) і А-Банку;
 • безготівковим способом – за допомогою платежу за реквізитами з картки або рахунку іншого банку;
 • P2P-переказом з будь-якої іншої картки;
 • через батьківський додаток monobank.

Комісія за поповнення обох карток не береться.

Резюме

Тут невелика перевага на користь «Привату». Безготівковим способом поповнити обидві картки однаково просто. Щодо готівки, то картку «Юніор» поповнити буде дещо простіше через те, що ймовірність знайти поблизу відділення банку або термінал самообслуговування ПриватБанку вища, ніж термінал iBox або Allo.

Зняття готівки

З картки «Юніора» зняти готівку без комісії можна:

 • у касах відділень ПриватБанку;
 • в банкоматах всіх українських банків.

За раз в банкоматі можна зняти до 20 000 гривень. Втім, навряд чи підлітки будуть часто використовувати цей ліміт на повну. Проте, така можливість є. У касах ПриватБанку можна зняти на місяць до 50 000 гривень – хоч за раз, хоч у кілька підходів.

Зняти готівку з дитячої картки monobank можна:

 • у банкоматах всіх українських банків;
 • у відділеннях Універсалбанку та А-Банку.

У банкоматах за один раз найчастіше не вийде зняти більше ніж 1000 гривень. Якщо потрібна більша сума, доведеться знімати кілька разів.

Комісія за зняття готівки з картки monobank становитиме 0,5% від суми, з картки «Юніора» – 1%.

Резюме

Зняти готівку з дитячої картки ПриватБанку простіше, ніж з картки monobank. Кількість відділень і банкоматів «Привату» не йде в жодне порівняння з аналогічною інфраструктурою Універсалбанку і А-Банку. Ця перевага буде особливо очевидною, якщо знадобиться зняти велику суму – в приватівському банкоматі з картки «Юніора» можна за раз зняти до 20000 гривень. Однак коштує така операція вдвічі дорожче, ніж у monobank. Тому тут переможця визначити важко. Кожен повинен вирішити, що для нього важливіше – комісія за зняття чи мережа банкоматів.

Відсоток на залишок

За карткою «Юніора» відсоток на залишок власних коштів не нараховується. Натомість у monobank він становить 10% на залишок понад 100 гривень.

Резюме

Для зберігання власних коштів однозначно краще обрати дитячу картку monobank.

Використання передових технологій

За допомогою обох карток можна здійснювати безконтактні платежі з використанням технологій PayPass / PayWave, ApplePay і GooglePay. У картки monobank модуль для таких платежів вбудований за замовчанням. У картки «Юніора» в базовому варіанті його немає. Оформлення картки з модулем в обох банках обійдеться в 50 гривень.

Резюме

Тут переможця немає. Пластиковий варіант з PayPass / PayWave модулем в обох банках коштує однаково. У «Приваті» можна безкоштовно оформити пластик без модуля, додати його в ApplePay або GooglePay і платити смартфоном. У monobank можна зробити те саме, тільки з безкоштовною віртуальною дитячою карткою.

Кешбек

Для всіх клієнтів ПриватБанку, в тому числі і юних, діє програма лояльності «Бонус плюс». Суть в тому, що розраховуючись дитячою карткою в мережі певних магазинів і аптек, вони отримують бонуси: від 1 до 5% від суми покупки. Ними потім можна розплачуватися в цій же мережі магазинів-партнерів банку.

У monobank кешбек цікавіший. Він сплачується за витрати в двох обраних категоріях, в яких може доходити до 20%. Причому не бонусами, а «живими» грошима, що, звичайно, краще, оскільки їх потім можна витратити як і де завгодно. Кешбек потім можна вивести на основний картковий рахунок. Мінімальна сума для виведення – 60 гривень.

Резюме

Тут однозначно перемагає дитяча картка monobank.

Батьківський контроль

Обидва банки надають функцію батьківського контролю над дитячими картками.

У Приват24 можна:

 • заблокувати дитячу картку в разі її втрати або крадіжки;
 • встановити ліміт на зняття готівки або проведення операцій (встановлюється єдиний ліміт).

Набагато ширші можливості батьківського контролю в додатку monobank. Крім звичайного блокування картки підлітка, тут можна:

 • повністю заборонити зняття з неї готівки;
 • відключити можливість її поповнення третіми особами (якщо включити цю опцію, поповнити картку зможе тільки один з батьків);
 • відключити можливість переказів з неї на інші картки;
 • заборонити купівлю квазі-готівки (операції, що використовуються онлайн-казино та букмекерськими конторами);
 • відключити можливість розрахунків у сфері розваг і спорту (боулінг, більярд і т. п.);
 • можливість оплати в кафе, ресторанах і фастфудах.
Резюме

Функція батьківського контролю у monobank на порядок гнучкіша і потужніша, ніж у ПриватБанку.

Висновок

Переможцем цього протистояння, на наш погляд, виходить дитяча картка monobank. Вона майже не поступається картці «Юніор» в таких критеріях порівняння, як «способи поповнення» і «зняття готівки». При цьому явно виграє в таких, як «відсоток на залишок», «кешбек» і, нарешті, в найважливішому критерії – «батьківський контроль». Адже дитячий пластик – це картка не тільки для дітей, але і для їхніх батьків, які захочуть контролювати витрати дитини, коригувати їх. І в цьому плані monobank попрацював явно краще.